Půvabná, sympatická, a přece osamělá prodavačka lístků chicagské nadzemky Lucy Moderatzová platonicky miluje neznámého muže, který si u ní každé ráno kupuje lístek. Sní o tom, že si jí jednoho dne všimne. Jenže místo toho si ona náhodou všimne, jak se dostane do střetu se dvěma chuligány a je sražen do kolejiště. Protože se právě blíží vlak, Lucy neváhá, vrhne se k bezvědomému a stáhne ho z kolejí, čímž mu zachrání život. Teprve v nemocnici se dozví, že jde o právníka Petera Callaghana. Dřív než stačí odejít, nahrne se do pokoje jeho svérázná rodina a všichni ji považují za Peterovu snoubenku. Zaskočená dívka, okouzlená srdečným přijetím, nedokáže v první chvíli říct pravdu, a než se k tomu později odhodlá, zjistí ji rodinný přítel a Petrův kmotr Saul. Lucy mu sice vysvětlí původ omylu, on ji však přesvědčí, aby rodině nic neříkala. Její existence jim prý pomáhá snášet Petrův stav. Jediný, kdo tuší, že něco není v pořádku, je Peterův bratr Jack, kterému se Lucy velmi líbí. Také jí je Jack sympatický, a tak není divu, že se do něj zamiluje. Když se zdá, že zamotanější už to být nemůže, Peter se probere z kómatu. (TV Nova)

villon17

Sandru mám moc ráda, ale takhle podvádět. Ukázka toho, že ženský udělají kvůli chlapovi cokoli...na 4 hvězdy to ale není ani náhodou;) ()

corpsy

Šablónovitý romantický doják, ktorý začne, aj skončí v rovnakej intenzite. Sandra je však na zožratie. ()

Astaroth12

Žánrová oddychovka, ktorá je predvídateľná ale zároveň z dobre rozvinutým dejom, ktorý sa líši od iných romantik. Z vynikajúcou S.Bullock, ktorá v tomto filme zažiarila a dobre jej sekundoval B.Pullman. P.Gallagher tu bol nezaujímavý a podla mňa aj zbytočný, viem si film predstaviť aj bez neho. Ale podla mňa to najlepšie zahral M.Rispoli, ten ma po celí film bavil. TY SI SKÚŠAŠ MOJE TOPÁNKY? NIE PADOL SOM A NOHA MI SKĹZLA DO TOPANKY. A tých hlodov s nim je viac. Ten záver je strašné klišé, preto len 4* z piatich. ()

nervoznideda

ti scenaristi Daniel G. Sullivan, Fredric LeBow z toho udělali pěkný guláš, nic nového nevymysleli , Warden hraje starého blbého dědka, idiota, to mu scénaristi dali blbou roli :-)režizér měl moc práce,aby nenatočil píčovinu podle scénáře:-)vykupujeme nábytek po zesnulých, nejsou to hyeny? Ox má blbou roli, už jsem ten film viděl vícekrát , sympatičtí byli Lucy a Jack ostatní o třídu dolů škoda:-)ženský jsou blbý a přesto dávám 5°:-)14.6.2o21 ()

Johanka

Milá a působivá romantická komedie se Sandrou Bullock v hlavní roli. Sandra, ( jako Lucy ) je mladá, svobodná a má dvě tajná přání. Vdát se za muže svých snů a cestovat. Jednoho dne se stane neočekávaná událost a od tohoto okamžiku se začne odvíjet příběh, který stojí za to vidět. ()

blackrain

Cesty osudu jsou křivolaké a omyl může mít osudové následky. Sen se proměnil ve skutečnost. Velmi příjemná romantická komedie, od které člověk dostane přesně to, co chce. Sandra Bullock byla sympatická a Bill Pullman taky. ()

rt12

Velmi slušný průměr a za Sandru Bullock a Billy Pullmana, kteří byli roztomilý o jednu hvězdu navíc. ()

togaf

Sandra Bullock a další nudně předvídatelná romantická komedie. Není zde nic, co by mě mohlo z té nudné šedi vytrhnout. Po tomhle filmu zůstane v lepším případě pocit ospalosti, v horším vztek nad ztrátou sta minut života. ()

Aleee89

Filmy, které natočila Sandra Bullock, nijak velkou kvalitou neoplývají a ona, ač hezká herečka, podle mě není dobrá herečka. Její filmy jsou povětšinou stejné - zkrátka takové romantické komedie a americké slátaniny, na které mě fakt neužije. Tenhle je ale trošičku jiný. Námět je jiný a není to takové tuctové. Ve filmu se vyrojilo pár vtipných momentů, je to takové hrající na city jako všechny podobné filmy, ale oceňuju právě to, že se film snažil být jiný. I když znovu se na něj podívám jen těžko... ()

dyfur

......nie som extra priaznivec romantických komédii,ale toto je jedna z mála,ktoré "môžem" ....atmosféra Vianoc,jednoduchý príbeh-i keď dosť nepravdepodobný- a hlavne predstavitelia Sandra Bullock a Bill Pullman - mi je sympatické,že sa nejedná o extra krasavcov ako z reklamy,ale že sú skôr sympatickí ako extra pekný...(tým netvrdím že S.B. je škrata :))).....pozerateľné opakovane......OK... ()

Jufonka

Komedie? No, nezdálo se mi. Určitě celkem zajímavá zápletka, ale bylo by to reálný? Já vim, že většina komedií reálných není, ale tohle bylo trochu moc. Ta rodina by musela poznat hned, že to žádná jeho přítelkyně nebyla. Kdyby tam alespoň byly nějaký vtipný hlášky, ale dívala jsem se na to z nudy a nezaujalo mě to, jen jsem chtěla tedy vědět, jak to dopadne. U romantických komedií většinou máte držet palce happyendu, ale u tohodle filmu mi to bylo skoro jedno. Navíc mi tu ani nebyla moc sympatická Sandra Bullock. Znám lepší romantický komedie. ()

rakovnik

Koukal jsem na tento film s holkou, takže jistě chápete moje vysoké hodnocení. Sandru totiž jinak moc nemusím a ke svému filmovému partnerovi mi moc nesedí. Ale popravdě, mě Sandra neseděla zatím k nikomu. Doporučuji koukat v páru, protože jinak je to klasická romantická komedie, i když s celkem originálním nápadem. ()

WoWoW

Snímek Zatímco jsi spal je jako dobře přišitý knoflík. Svůj účel plní dobře, ale kdyby nebyl, svět se nezboří. Je to ničím nevybočující romantická komedie, která mě nijak nedostala a ani nenaštvala. Jednoduše, i když tohle označení fakt nemám rád, film na pohodu. ()