V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

Gamekeeper77

Myslim, že už před těmi čtrnácti lety se tvůrcům docela dobře povedla vystihnout doba v roce 35. Nepřehnané a nepřeplácané vším možným lítacím, v podobných filmech doplněné dalšími nereálnými technologiemi, galaktickou módou a směšnými účesy. Skvěle vizuálně zpracovaný film, který pro svou absenci humoru dává divákovi prostor užít si naplno skvělý námět a snad se i trochu zamyslet. To bych ale raději moc nepřeháněl, poněvadž by to mohlo v citlivějších osobách a konspiračních rejpalech vzbudit v lepším případě pocity strachu, v tom horším stavy deprese a paniky z nepříliš světlé, přetechnizované budoucnosti ;-). 90%. ()

PlayEasy

I když ne až tak originální a docela často omývané téma, ale asi v tom nejlepším pojetí. Nechybí výborné "budoucí" Chicago (máme se na co těšit:), borec Will Smith, nadupaná mistrná akce i skvěle naprogramovaní boti. Opravdu výborný a napínavý Thriller, u kterého je celý průběh filmu opravdu za(u)jímavý. Začíná to seznámením, jak moc jsou lidé závislí na robotech, poté se do toho zaplete (sebe)vražda, vyšetřování Spoonera, unikátní druh Sonny, pomocnice Calvinová a už se to škvaří..... A hrdina filmu se opravdu s nikým nemazlí, ani se svou pomocnicí, kupodivu. Ani nám během filmu nebylo do mazlení, ale to byl přeci účel a je to jeden z mnoha důkazů, že se nám I, Robot DOOPRAVDY líbil! 90% ()

Katka232

Splácanina asi tří knížek od Asimova: Kaliban, něco z povídek a Pozitronového muže. Ale jo, celkem to funguje. Furt lepší toto, než Anrew, člen naší rodiny. To je pěkná hovadina. Aspoň tady se drželi zákonů robotiky, dle Asimova. ()

mrclTV

Je podivuhodné, že tento film som videl už viackrát, ale doteraz som ho na ČSFD nehodnotil. Práve dnes to napravím! Solídny film - nebyť prehnaného product placementu a miestami väčšieho zjednodušenia deja ako by som očakával, bol by to ukážkový sci-fi film. Dostatočne popkornový, aby nenudil, ale s vážnou náplňou, nad ktorou sa oplatí popremýšľať. ()

JosefTomas

Nemám výtky. Já, robot je dobře natočený sci-fáč, který díky přidání akce nenudí, má spád a neutuchající tempo. Všemu kraluje Will Smith, který opět svým charisma drží film v kvalitě, scénář nechává všem vyniknout a skvělá režie, která převádí svět Já, robot do nového rozměru. Dnes by pro někoho mohl být problém s trochu horším zpracováním robotů (přeci jen to je rok 2004), ale není to nic, co by náročný divák nemohl akceptovat (mě osobně přišli skvělí, ale znám pár lidí, kteří mi to vymluví). Jednoznačně jde o skvělý film, který nenudí a celou dobu baví. ()

Hawaj

Profláklej Will Smith to nakonec zvládnul dobře a tedle komerční trhák kupodivu ustál nápor hollywoodské produkce i product placementu a udržel si původní inteligentní filozofickej rozměr v očekávané velkorozpočtové akci a to včetně nečekané rozpolcenosti hlavního hrdiny. Má to spád, pěkně to vodsejpá a velkolepé finále vás nezklame. No ale točit to Ridley Scott mohl to bejt biják století. ()

Frix

ABSOLUTNÍ BOMBA! Tak skvělá scifi nespatřila světlo boží od prvního Matrixu. Geniální atmosféra, triky, zápletka, jednoduše všechno. Zahrané je to taky báječně, Smith háže do seriózního děje výtečné hlášky víc než stylově a ty akční scény, oh bože... Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2004! ()

Grellenort

Chudák Proyas neměl moc na výběr. Kdyby to nepojmenoval Já, robot, všichni by řvali, že vykrádá Asimova (tři zákony robotiky). Pojmenoval to tedy Já, robot a všichni řvou, že to s Asimovem nemá nic společného (až na ty tři zákony robotiky). Ještě že nikdo neřve, že Asimov vykrádá Karla Čapka (slovo robot). Já osobně na to kašlu, skvěle jsem se bavil a Alexovi přeju do budoucna všechno nejlepší. ()

forrest11

Skvele sc-fi plne akcie a napatia. Specialne efekty su kapitola sama o sebe a nebojim sa povedat, ze predbehli dobu! Vazne som sa pri tomto filme ani chvilku nenudil a to sa mi stava naozaj len vynimocne. Toto vsetko vystihuje tych 5*, ktore si tento snimok pravom zasluzi. ()

Efreeti

Asimov by se obrátil v hrobě :), kdyby viděl co v Hollywoodu udělali s jeho knihou. Přesto je to v rámci akčně-sci-fi konkurence maximálně podařené dílko. Efekty jsou parádní, to už je ale dnes v podstatě samozřejmost. Will Smith je opět COOL vtipný-borec-tvrdák a je cítit jak mu podobné role(Mizerové,MiB) sedí. Snad jen poznámka na závěr:Docela mě zhnusila neuvěřitelná porce reklamy. Auto Audi které je na plátně více než 1/2 herců, to bych ještě unesl...ale ty vintage historické tenisky ročník (světe div se) 2004...to už bylo na mě trochu příliš ()

pOne

Technicky výborně provedeno, leč hloubka jaksi chybí. Ona se ale asi čekat ani nedá. Srovnání s MINORITY REPORT podle mne není možné. Hlavně díky jednoduchosti celého příběhu, zbytečně akčnímu závěru. Právě díky konci filmu a závěrečné akční scéně jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A to nehovořím o reklamě na JVC a především audi. ()

ric

Atmosféra a charizma Willa Smithe s Asimovem nemají společného absolutně nic, ale chytře upraveným scénářem proti povídce se nám zrodil povedený kousek. ()

SirGawain

Will Smith mě odrazoval, Will Smith mě velmi mile překvapil. Nečekaně hluboká zápletka dělá z filmu nejlepší scifi minulých pěti ( možná deseti ) let. ()

Chladek

Geniální dílo Isaaca Asimova, který si již ve své době představoval geniálně propracované roboty se dočkal zfilmování. A ne ledajakého. S pomocí dokonalé počítačové techniky a Willem Smithem v hlavní roli se povedl velký trhák. Za hudebního doprovodu Steveho Wondera a jiné elektrické hudby se dostáváme do nepohodlného a akcí nabitého života samotáře W. Smithe. Jak říká podtitul k filmu....On jediný to věděl. ()

heethen

Při hodnocení tohoto filmu se ve mně perou dvě osobnosti. Jedna, která miluje práci Isaaca Asimova, vědce, spisovatele a myslitele, který stojí za "předlohou" k tomuto filmu, a který udělal vše proto, aby popularizoval vědu a techniku, včetně obhajoby využití jeho hypotetických robotu jako nástrojů pro zbavení lidstva zbytečné práce. Isaaca Asimova, který napsal stovky (!) knih, v nichž ani v jedné nebyla Susan Calivonová příjemná milá mladá dáma se slabostí pro roboty, ale naopak odměřená, zarputilá robopsycholožka, bez velkých sympatií k lidem. Knih, ve kterých často rozebíral dopodrobna důsledky a chyby svých slavných zákonu robotiky, téměř jakoby obhajoval skutečnou vědeckou teorii. Druhá osobnost, je pak ta, které se tento film moc líbil. Právě kvůli jeho akčnosti, hercům, grafickému zpracování, soundtracku, a nakonec i trošce toho filozofování o Vědomí. Tento film nedělá zadostiučinění Asimově práci, jde svou cestou a to cestou Hollywoodského blockbusteru a já měl tedy co dělat abych se rozhodl, které měřítko na něj uplatnit. Nakonec jsem se rozhodl pro pět hvězdiček za skvělý akční film oproti jedné za mrvení Asimova odkazu. ()

šinta

Myslel jsem, že tenhle film bude nic moc, ale po zhlédnutí jsem byl hodně mile překvapen a určitě stojí ho vidět. ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)