Vedoucí partiové prodejny (E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 51 min

"Omyl detektiva Hamříka." Tentokrát divoce kombinující ppor. Hamřík jedinečně skočil na špek recidivistovi, čímž pohřbil všechny vyšetřovací verze. Hledání této chybičky mě opravdu bavilo, protože motiv, živý ani mrtvý Sedláček nejsou k nalezení a Kamilova nápaditost při vymýšlení teorií nemá chybu.(5.12.2016)

Hodně dobrý díl už jenom kvůli závěrečnému "duelu" otce a syna kriminálníků. Skvělý Kratina, nejdříve dokáže vše zahrát do autu a na konci se ne a ne nechat na něčem nachytat. Až otcovská hrdost nezabíjet jej odhalila. Jeden z těch asi nejlepších dílů, Krampol parádní, stále hledá a hledá, až se mu konečně podaří najít onu osudnou chybu. Výborné dialogy mezi Krampolem a Frejem na poradách.(10.7.2017)

Chybí mužskej - běda, běda... Najít ho je velká věda! Snadno se to ale nedá - je pod drnem ten náš děda. Minul říjen, prosinec a leden, až pak našel ho bagrista jeden. Rychlá akce potom byla, vraha s basou zasnoubila.(16.3.2019)

Hudba Ladislav Štaidl, pasáže Felix Slováček(7.7.2017)

Tento příběh je velmi dobře napsaný do všech detailů. Tak dobře, že by dnes vystačil i na celovečerní film. Složité vyšetřování nezvěstného může se neobejde bez problémů a přirozených lidských chyb. Ale to by nebyli vyšetřovatelé, aby si s tím nakonec neporadili. Dokonce je tu i menší ukázka práce na vědecké bázi, jak se dnes říká forenzních detektivů. Napětí jak jinak chybí, ale po dramatické stránce se děj stává vcelku zajímavým.(6.11.2016)

• - Spoiler: Skutočná vražda, ku ktorej došlo v 60. rokoch, bola mierne upravená. Pravé meno zavraždeného bolo Otakar Süsmilch, pre seriál bol premenovaný na Otta Sedláčka. Skutočný Otakar bol vedúci veľkoobchodu s odevmi, seriálový Otta vedúci partiovej predajne. V reáli boli dôvodom k vražde peniaze na zakúpenie auta, v seriáli peniaze z predaja auta. Obhorené telo Otakara bolo nájdené zahrabané na skládke, v seriáli použili hlinu na stavenisku. V skutočnosti páchateľa usvedčil koberec schovaný v psej búde, v seriáli to bola pištoľ zahrabaná v uhlí. (Raccoon.city)