Vedoucí partiové prodejny (E07) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Československo, 1982, 51 min

 • otík
  ****

  Hodně dobrý díl už jenom kvůli závěrečnému "duelu" otce a syna kriminálníků. Skvělý Kratina, nejdříve dokáže vše zahrát do autu a na konci se ne a ne nechat na něčem nachytat. Až otcovská hrdost nezabíjet jej odhalila. Jeden z těch asi nejlepších dílů, Krampol parádní, stále hledá a hledá, až se mu konečně podaří najít onu osudnou chybu. Výborné dialogy mezi Krampolem a Frejem na poradách.(10.7.2017)

 • MickeyStuma
  ****

  Tento příběh je velmi dobře napsaný do všech detailů. Tak dobře, že by dnes vystačil i na celovečerní film. Složité vyšetřování nezvěstného může se neobejde bez problémů a přirozených lidských chyb. Ale to by nebyli vyšetřovatelé, aby si s tím nakonec neporadili. Dokonce je tu i menší ukázka práce na vědecké bázi, jak se dnes říká forenzních detektivů. Napětí jak jinak chybí, ale po dramatické stránce se děj stává vcelku zajímavým.(6.11.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Jednoznačně zatím nejlepší díl tohoto seriálu. Nejen kvůli pochmurné atmosféře napříč celým filmem, ale i díky „ubrání humoru“ a více zapálení do vyšetřování od všech zúčastněných. Navíc Zedníčkovi konečně spadl hřebínek a Svatopluk Skopal dostal více prostoru, než jen nasedání a vysedání z auta VB. Vladimír Kratina předvedl velmi dobrý výkon – nejlepší ze všech. Takže v tomto případě tomu dám poprvé lehce nadprůměrné ohodnocení. 70%(14.11.2019)

 • Ironfood
  ***

  Kamilovi vyšetřování moc nejde, možná i proto, že má rozdělanou další ženskou. Naštěstí, když se ukáže, že je případ opravdu vážný, dostane vyšetřování na starost Rudla Pekař. A pak už to jde jak po másle, i slizkého prokurátora váhajícího s povolením k zatčení a domovní prohlídce Rudla zvládne levou zádní. Jeho předávání papírků při výslechu je rovněž bravurní záležitost.(15.4.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Omyl detektiva Hamříka." Tentokrát divoce kombinující ppor. Hamřík jedinečně skočil na špek recidivistovi, čímž pohřbil všechny vyšetřovací verze. Hledání této chybičky mě opravdu bavilo, protože motiv, živý ani mrtvý Sedláček nejsou k nalezení a Kamilova nápaditost při vymýšlení teorií nemá chybu.(5.12.2016)

 • - Spoiler: Skutočná vražda, ku ktorej došlo v 60. rokoch, bola mierne upravená. Pravé meno zavraždeného bolo Otakar Süsmilch, pre seriál bol premenovaný na Otta Sedláčka. Skutočný Otakar bol vedúci veľkoobchodu s odevmi, seriálový Otta vedúci partiovej predajne. V reáli boli dôvodom k vražde peniaze na zakúpenie auta, v seriáli peniaze z predaja auta. Obhorené telo Otakara bolo nájdené zahrabané na skládke, v seriáli použili hlinu na stavenisku. V skutočnosti páchateľa usvedčil koberec schovaný v psej búde, v seriáli to bola pištoľ zahrabaná v uhlí. (Raccoon.city)