• Bohemák

Prvotní záměr byl velmi odvážný, ale výsledek je horší než rozpačitý. Těžko uvěřitelné postavy vedou strašně naivní dialogy. Hrozné nesmysly (po několika dnech věznění vystupují lidé s umytými vlasy a oholenými tvářemi). Ztráta času. Přesně takhle bychom to natočili s kamarády tak ve třinácti letech. Alespoň jednu hvězdu - podle mě - si film zaslouží za téma a za 2 až 3 herecké výkony. Ale vzhledem ke zbytečné smrti nevinného pejska (naštěstí ne v reále) - ani jednu!(16.1.2011)

• Přemek

Vskutku otřesné, blábolivé, šustící papírem, směšné. Tatiana Wilhelmová recitující ekoteroristické blafy, stejné ekoteroristické řeči zní z úst reportérek, spících s politiky (ach, tak klišé!), proti Temelínu dokonce chodí pravidelně protestovat i vysoce postavená policejní vyšetřovatelka (wtf?)... Jestli se něco nedá uvěřit Pavlu Zedníčkovi, tak to, že je vzdělanec. Jan Bidlas si tímto TV filmem IMHO pohřbil zajímavě se rozvíjející hereckou kariéru. Český pokus o thriller se skutečně nezdařil.(17.1.2011)

• vegetol.mp

Tak to sem si tedy pošmák. Neuvěřitelná hovadina, která se snaží o smrtelně vážné sdělení a širší záběr, ale výsledek je děsivý. Co v tom dělají některá zvučná jména, jako Vilhelmová nebo Dlouhý, je mi fakt záhadou. Děsivá je režie, i slaboduchý scénář. Chápu, že natočit film s Travoltou a Washingtonem stojí prachy, které ČT nemá. Ale na scénář stačí starej počítač a funkční tiskárna. Na dobrej scénář, pak ještě ty schopnosti, že?(17.1.2011)

• DonM

Roztomile naivní pohled na "závažné téma". Snaha přimět diváka k zamyšlení se však míjí účinkem. Divák je spíše ukolébán takřka diletantskou režijí a stupidním scénářem, kde dialog dává méně smyslu než tuctová hospodská hádka o politice. Motivuje-li vás něco vydržet až do konce, pak je to poměrně zajímavý výčet herců a možná škodolibá zvědavost, zda stupidita umí být ještě stupidnější. Nicméně za intelektuála Pavla Zedníčka dávám alespoň jednu hvězdu;-)(17.1.2011)

Zkrátka mám pocit, že k natočení příběhů ze současnosti je potřeba určitý odstup. Ty problémy, o nichž film pojednává, jsou natolik žhavé, že jejich líčení nutně vypadá jako pouhá popisnost. Navíc si myslím, že takovéto téma by si zasloužilo mnohem víc, než jen "pouhou levnou" televizní inscenaci. Nicméně zaujal Pavel Zedníček v zajímavé roli profesora.(2.4.2003)