Lorna Doone (TV film)

Lorna Doone

Lorna Dooneová

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2000, 180 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

• tahit

Čekal jsem něco o trochu jiného. Škoda, mohl to být skvělý seriál a navzdory snaze o barvitost majestátných exteriérů či náčrtů historických událostí se nepovedl. Žel v rámci tohoto žánru jde na rozdíl od řady jiných sympatických historických seriálů BBC z posledních let po obsahové stránce o zřetelně provařený postup, který nemá prostě ten výsledný kouzelný tvar a ztrácí tempo. Takže žádná strhující dějová pěšinka se nekoná. Co tedy Lorna Donne nabízí. Jalová dobrodružství, předvídatelnou romantiku a tuctovou zápletku. Přes všechny zápory seriál trochu zachraňuje osobní roztomilostí herečka Amelie Warner, která ztvárnila Lornu s grácií.(27.10.2011)

Som mierne sklamaná, od produkcie BBC som očakávala viac. Scenár riadne "pokulháva" za literárnou predlohou. A celkový dojem?! Cítim sa ako po skonzumovaní väčšieho množstva umelého sladidla - a ja sladím iba malou lyžičkou pravého včelieho medu!(12.12.2010)

• eileen

Asi bych nešla s hodnocením tak nízko, kdyby nešlo o mou oblíbenou produkci BBC. Ale toto se opravdu moc nepovedlo. On už ten příběh nestojí za nic, soudě tedy z filmu, předlohu jsem nečetla. Taková limonáda pro puberťáky. Vše působí moc černobíle, nelíbil se mi střih a ten přeslazený konec ... Pilcherová by se za něj nemusela stydět.(14.10.2010)

• Gurtha

Neurazí, ale ani nevyvolá větší vášeň, iritující charakterová černobílost postav (a jejich celkově nesmyslné chování) zde snad přičíst předloze a tak nezbývá než vystihnout (pro mě) neočekávané zjevení páně McAvoye, které potěšilo srdce v jinak neměnné vztahové ustrnulosti celého kusu.(23.11.2010)

Romance s dílny BBC též sjíždím. Celý příběh začal jako Romeo a Julie, nesmiřitelné rodiny, které si vzájemně ublížily a nenávidí se a dcera a syn se osudově potkají. Pomalý začátek, ale pak se běh událostí změnil v kalup. Náhlý zvrat a najednou je vše jinak. Dá se vidět ... ale zasadní film to není.(30.11.2010)

• josieaddms

Sice klasika, ale určitě nic pro mě. Nesnáším tohle středověké bojování v blátě za otce a za lásku. Překážky kvůli rodinným nenávistem, to už tu bylo dávno. Vlastně je to docela výkon vydržet to 180 minut. Mě by to bavilo kdyby to mělo nějaký historický základ, tohle jsou jen řečičky z pera nějakého chytrolína. Jedna hvězdička za docela pohlednou a sympatickou titulní herečku.(31.8.2013)

• UnholyEvil

Trapně předvídatelná romance s trapnou zápletkou, trapně dobrým koncem, trapnými dialogy, trapnými hereckými výkony (Peter Vaughan, Richard Coyle, Barbara Flynn a ten pán, co hrál soudce se nepočítají). Nečetla jsem knižní předlohu, ale dovolím si tvrdit, že příběh sám o sobě není ten problém. Jsem přesvědčená, že je to zpracování. Upatlané, infantilní zpracování, které by se klidně mohlo vydávat za průměrnou pohádkou, kdyby bylo trochu kreativnější. Zvláštní pozornost si samozřejmě zaslouží kostýmy, díky kterým má například hlavní záporák vzezření metrosexuálního goth-Listera. Koukat na to nebolí, ale brát vážně to při nejlepší vůli také nemůžete...(18.6.2014)

Lehce průměrný romantický snímek z tvorby BBC...čekala jsem něco více, má rozhodně své mouchy, ale i tak se na něj dívá v celku příjemně...(10.11.2014)

ale jo dalo se na to koukat.Tři hvězdy za snahu která se moc nepovedla.Ale rozpočet asi nebyl moc na vyskakování.Vadila mi ta umělá zuboželá kravka.Musím ocenit že tvůrci nepoužili nějaké živé zvíře.(16.7.2015)