Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Itar

Citlivě zpracované téma s výbornými hereckými výkony. Robin Williams nehrál v tolika peckách, ale v těch pár skutečně silných filmech byl tak vynikající, že na něj nelze zapomenout. Dialogy (na nichž film z velké části stojí) jsou precizně napsány, režie neruší a hudba jen tak lehce dokresluje. Výborně a ještě lépe. ()

Harapes

Dokanalé matematické drama o mladém géniovi s vynikajícími herci(R.Williams,M.Damon,B.Affleck) a dokonalou hudbou.Čestně zasloužení Oscaři. ()

Sasanka20

Moc rád bych Willu Huntingovi dal pět hvězdiček, ale prostě to se mnou nezacloumalo tolik, jako jiné pětihvězdičkové trháky. A to asi hlavně kvůli nevyváženosti celého filmu - chvíli se člověk příjemně baví a o chvíli později by mu zase měly téct kapky slané vody z očí. Ale netečou, protože ta předchozí scéna ho navnadila na něco úplně jiného! Kdyby si film po celou dobu držel tu dramatickou vážnost, pak bych jednu hvězdičku moc rád přidal. ()

Hanes88

No velice zajímavý příběh. Po celou dobu jsem tento film úplně žral až do samotného konce. Velice tomuto filmu určitě pomohlo, že zde hrál skvělý Matt Damon. Pro mě jednoznačně 4*. 80%. ()

vander19

Film dvoch mladých scenáristov a zároveň aj hercov, ktorý si v ňom zahrali je výnimočným zobrazením duše dospievajúceho mladíka. Will miluje popíjanie piva s kamošmi, prácu na stavbe a užívanie si života. Zároveň je však mimoriadne bystrí a inteligentný. Jeho talent neušiel učiteľovy na Harvarde (Skarsgard), ktorý sa snaží rozvíjať jeho talent. Mladík je však emočne aj citovo na tom veľmi zle, keďže žil v nekompletnej rodine. Navrhne aby navštevoval (viac menej to bolo nariadenie zákonom) psychológa v podaní R. Williamsa. R. Williams zrejme zahral svoju životnú rolu, kde sa snaží cez chlapcovu dušu riešiť aj svoje rany. Po istom čase vidíme spriatelenie chlapca-inteligenta a učiteľa-psychológa, naštrbené emočné a citové jadrá hlavných postáv sa postupne zacelujú. Will spoznáva lásku, priateľstvo, ale aj svoj výnimočný talent. Medzi kamarátmi avšak vznikajú humorné situácie, ktoré sú príjemným spestrením deja. ()

Jespi

Parádni film, poprvé jsem ho viděl asi v 16ti, teď znovu a nemůžu si ho vynachválit, s přibývajícím věkem je lepší a lepší. Psychologické drama o flákači a géniovi v jednom. Robin Williams si Oscara zasloužil. Můžu doporučit každému kdo nemá rád tuctové filmy a rád si zapřemýšlí. 90% ()

Hadriel

Jak mohl Affleck s Damonem v tak nízkém věku dát dohromady tak skvěle zvládnutý scénář stále nechápu. Film jsem viděl až nyní. Slyšel jsem o něm samou chválu už od releasu v kinech, ale k shlédnutí jsem se dostal až teď. A čekal jsem něco jiného, slabšího. Byl jsem velmi příjemně překvapen. Krásně psychologické, donutí přemýšlet. Příjemný happy end celkem zapadá. Skarsgård, Williams, Damon i Driver hrají velmi dobře. + Povedený soundtrack. + Roztomilá Minnie Driver + Neusnu a budu přemýšlet o svém promrhaném životě. ()

Mitin

To, co udělali Affleck a Damon ve svých mladých letech je úctyhodný. Williams asi v jeho nejlepší roli, která mu vážně sedla a Damon mu šel výborně do noty. Moc zajímavý film, nemam co vytknout.. ()

TAMEHEMP

Otec, který mlátí syna, Will z toho pak má mindráky v dospělosti, což se odráží na sklonech k násilí, lehkomyslnosti (což by se mimo jiný snad i mělo vylučovat s genialitou). A teda nejen že vyrostl za ne úplně příznivých podmínek, k tomu je ale ještě génius, je námět, jenž ani nevrávorá na pomezí typicky nudnýho klišé a velkolepýho příběhu jednoho génia s poruchou osobnosti, spadává rovnou k něčemu mně nestravitelnýmu a neuvěřitelnýmu. Disciplína vědy je zde vykreslena jenom jako nástroj na hraní, na který stačí chvíli brnkat, to proložit třeba i nějakym drinkem a výsledky jsou sklizeny. Vědec je někdo, kdo netouží po vědění, ale po tom, být lepší než ostatní. Celý tohle akademický prostředí je až směšně banalizovaný. Ve kterym má pak šanci vyniknout jednotlivec způsobem, za kterym není vidět úsilí, nýbrž vysměch jednoho lehkomyslnýho zmrda celý společnosti. Pak je tu ještě další linka - hledání sebe sama. Tady je po ruce pan psycholog, jehož věty by měly znít úderně, což se koneckonců zase v rámci zachování klišé děje. Will Hunting už ví, kým chce být a poznat i stinné stránky lásky. Výborně, práce je hotova. No a nakonec pevně přesvědčen můžu tvrdit, že ani Einstein ani Newton ani Ramanujan nebyli Will Hunting. ()

orkadimenza

Často bývám skeptický ke scénářům, které se tváří jako životopisné a následně po odhalení žánru nepřijde ten typický obdiv, který prožívám u filmů podle skutečných událostí. Na druhou stranu musím dát za pravdu některým zdejším komentářům (a částečně i Akademii), že byl scénář nesmírně propracovaný, což se zasloužilo o (nakonec mylné) zakořenění domněnky, že jde o životopisný žánr. Z velké části to bylo podpořeno pro mě typickou obvyklostí, že jsem se moc nesnažil o filmu předem nic zjišťovat, jen jsem první půlhodinu s plakátem uchovaným v paměti a s mírným napětím čekal, kdy už se tam konečně objeví Robin s brejličkama. Potom pokračovalo vyprávění zcela nezvyklým psychologickým způsobem (rozhodně ne takovým, který preferuje naše učitelka češtiny), které v kinematografii nemá přílišné obdoby, a já jsem teď vskutku nerad, že jsem si ho neužil dokonale a zcela, z prostého důvodu poučení do mého života, které bylo na místě neuvěřitelným způsobem, jako by Matt s Benem pasovali základní kostru scénáře přesně na mou hlavu. Paradoxem je, že si konečný výsledek "co tím autor chtěl říci" zásadně protiřečí s mým oblíbeným Absolventem. Ten u mě i přes všechny klady Willa (myslím teď filmu, ne postavy), včetně roztomilého, ale sviňského výrazu Matta Damona a neustále se opakujícího "It´s not your fault." z úst Robina Williamse, po filmové stránce vítězí. Ovšem co se týče sdělení preferuji tento snímek...s myšlenkou v hlavě, že mě za 20 let může klidně někdo zabít. ()

Disease

Parádní scénář, herecké výkony i provedení. Navzdory tomu, že je to tak trochu příběh z nedělní školy, se tentokrát doplnění vzdělání divácky vyplatilo. ()

Rozjimatel

[4,5*]          "Where the f*ck did you get this?" "I had to sleep with someone in your class."          Vynikajúca psychologická dráma (zvlášť treba vyzdvihnúť oscarový scenár Matta Damona a Bena Afflecka) s romantickou zápletkou, ktorá je tým, čo ma na celom filme baví úplne najviac. Obaja, Matt Damon (Will) i Minnie Driver (Skylar), sú skvelí a to iskrenie medzi nimi je parádne (obaja boli za svoje výkony zaslúžene odmenení nomináciami na Oscara). Vrcholnou scénou je ich kritická hádka, pri ktorej mávam až zimomriavky z toho, ako to Minnie Driver úžasne zahrala (a dosť ma prekvapuje, že sa táto herečka už potom výraznejšie nepresadila). Ďalším, ktorý tu herecky žiari, je oscarový Robin Williams (Sean) v trochu nezvyčajne vážnej polohe. Jeho spoločné scény s Mattom Damonon patria k tomu najlepšiemu z filmu. Naopak, najmenej zo všetkého ma bavili scény Willa s jeho podarenými kamarátmi, za čo z veľkej časti môže toporný Ben "Obrna" Affleck (Chuckie) aj s tými jeho "múdrymi" rečami (vlastne celkovo tie rozhovory skupiny za veľa nestoja). Za spomenutie ešte stojí aj presvedčivý Stellan Skarsgård (matematik Lambeau). Do atmosféry snímky výborne zapadá hudba Dannyho Elfmana (nominácia na 0scara) takého disonančného charakteru. Inak ma na konci filmu strašne zamrzelo, že už neprišlo k avizovanému stretnutiu dvojice, keďže som si ho zo srdca prial.          "Hey, does this violate the patient-doctor relationship?" "Nah. Only if you grab my ass." ()

LuckyStar

Vyzrálý, dospělý film. A je velice inteligentní, což se definitivně pozná především v závěru, kdy z něj tak všechno nějak upřímně číší a dolehá. Několik konverzací mezi Robinem Williamsem a Mattem Damonem v sobě nesou hluboká vyznění, která jsou nesmírně... obyčejná k pochopení a dávají prostor pro jejich herecký koncert. Když jsem to viděl poprvé, na konci jsem brečel. Když jsem to viděl už po několikáté, uvědomil jsem si, co přesně znamenal proslov Afflecka Damonovi na staveništi u auta - a totiž, že měl vlastně jednu velikou, upřímnou pravdu. Uvidíte sami. ()

hammerhead

Jako člověk "od fochu" musím ocenit "terapeutickou práci", která je pro diváka neuvěřitelně poutavá, pro odborníka krásně naivní - náprava disociálního Willa je asi stejná jako pravděpodobnost, že uklízečka na MFF UK dostane Nobelovku za Vězňovo dilema. Přesto se jedná o velmi zajímavý naprůměrný film. ()

Delaney

Perfektní scénář od dvou lidí od kterých bych to rozhodně nečekal se skvělým Robinem Williamsem, který se zde tváří stejně jako v dnes už legendárních mrtvých básnících... 95% ()

ekomo

Velice dobře postavený snímek stojící především na vynikajícím scénáři a skvělých hereckých výkonech. I přesto, že má občas tu a tam někde hluchá místa, jako celek vytváří velmi kvalitní zážitek z filmu. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů