Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

Xylobalsam

Vtipna akcni komedie, co rozzarila hvezdu Eddieho Murphyho (pro me osobne hvezda neni). Obcas trochu moc ukecane, ale s dobrym pribehem, zapletkou a vrvcholenim. ()

Jardys88

Úžasný Eddie Murphy v jedné jeho nejznámější roli. Ukecaný black man, který se dokáže vymluvi z každého problému a vmluvit přesně tak kam potřebuje. ()

montel

Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) přijíždí do Beverly Hills najít vraha svého kamaráda. Svými vyšetřovacími metody porušuje veškeré předpisy, které náčelník policie striktně dodržuje. Axel je ale vrahovi na stopě...Výborná akční komedie a zřejmě nejlepší Eddieho role. Mám rád celou sérii. 75% ()

zekon

Jedna z nejlepší kriminálek s excelujícím Murphym. Nezapomenutelná role, asi největší tohoto komika. Brest nezklamal. A hudba, fantastická. ()

fruitixx

Z pohledu té doby je to dost povedený a odvážný kousek, kdy činy a spravedlnost začla vítězit nad papírováním. Dnes je už bohužel poznamenán tak trochu zubem času. Ale je zajímavé sledovat, jak to tehdy chodilo a vidět revoluci v něčem, co je dnes zcela normální, proto hodnotím jako bych byl v té době. ()

Jevablo

To nejlepší z osmdesátých let. Nezapomenutelná úvodní melodie, Murphyho úsměv a série brutálních hlášek typu "neválej se ve všem jako prase". ()

chaosteory

Film, který přes přibývající léta vůbec nestárne, špíš naopak. Zažehlá hvězda Eddiho jede jak fretka a jeho přidrzlý policista Axel se navěky stane jeho nepřekonatelnou postavou, která ždíme scénář na maximum. Víc netřeba psát, protože PvBH je dnes už klasikou a já jen smutně vzpomínám, jaký mýval Jerry Bruckheimer dobrý "tah na bránu". ()

P@\/EL

Opravdu vynikající akční komedie s úžasným Murphym v hlavní roli. Filmu nechybí humor v podobě vychytaných a nápaditých scén a vtipných dialogů. Rovněž mě zaujaly mnohé postavy, jež v některých situacích skutečně válí. Dále film disponuje velkým množstvím povedených akčních scén, které na mě působily, což se o dnešní filmové produkci moc říci nedá, zcela reálně. ()

Motherlovebone

Tenhle film jsem viděl minimálně 20x. Donutil mě se na čas přestěhovat do USA, abych to viděl v reálu. A viděl :D Asi je třeba trochu opravit mínění místních kritiků na výkony Eddieho M. Murphy NENÍ herec, je to bavič, imitátor a moderátor. Jeho obliba mezi lidem ho přivedla do filmu. Pokud vám jako herec nesedí, nebuďte moc přísní! ()

gizi

Po letech jsem se znovu na film podíval 14.12.12 a pořád se dobře bavil. Je to prostě taková nenáročná oddechovka. 75%. ()

rene75

Viděl jsem asi potřetí a stále mne to velmi bavilo. Perfektní letní komedie. Když jsem viděl poprvé, bylo mi asi dvanáct, byl socík a kino Práce (dnes herna) bylo plné. ()

carnacv

Některé filmy nestárnou a s přehledem vydrtí i dnešní kinematografické počiny. Radost se opakovaně dívat. Myslím, že Eddie se tu vyloženě našel a vlastně je to podle mě jeho vrcholný herecký výkon. Takhle s odstupem mi v tom vadí vlastně jen hudební doprovod, tedy pokud zrovna nehraje ten již dnes profláklý sound. ()

zeromen

Nestárnoucí klenot mezi akčními komediemi. S výborným Eddiem Murphyem, patří tento film do zlaté éry filmy. Bohužel musím dát o jednu hvězdu míň za prominutím toho to výrazu za s kurvený český nový dabing. Když jsem si toto nové dvd pustil, hned po pár minutách filmu, jsem měl chuť film vyhodit. Dnes se snad dá zprznit už cokoliv, i výborně udělaný starý český dabing. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)