Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

LuNaj

Nedá mi to a musím zmínit již stokrát zmíněné. Poslední čtvrthodinka zabíjí parádní sci-fi film. I tak to ale na 4* stačí. ()

Vikinec

Skvělé detailní triky a scénář, který do poloviny nemá trhliny. Trocha laciných bodů navíc jako přehlídka prsou skoro všech přítomných dam, potoky krve a na konci zbytečně nesmrtelný Bacon při nesmyslném masakru. Těšil jsem se, že s tímto potenciálem uvidíme trochu více možností, jak využít neviditelnosti. Vždyť kdo si to v životě nepřál. A neznahaňba Verhoeven k tomu skýtal všechny předpoklady. Škoda. ()

Romeroo

Velice slušný nápad a velice slušný film nebýt posledních 25 minut, které mi opravdu celkem znechutily zajímavou podívanou....konec ve stylu co všechno se dá přežít měl být opravdu více promyšlený a když ne promyšlený tak ne až takhle brutálně srandovní...škoda... ()

Dinsberg

Vědec, který experimentuje se svým objevem sám na sobě. Někdo by řekl klišé. No dejme tomu. Ale proč Verhoeven podává toto téma tak strašně křečovitě? Jako všude i zde je veděc nejdřív podroben fyzické a následně i duševní proměně v určitý druh monstra. Důsledky této proměny jsem čekal, že se projeví jinak než vyvražďováním bývalých kolegů. Paul Verhoeven je pověstný svými až perverzními choutkami ve svých filmech, ale tady šlápl vedle. Pokud RoboCopovi každá smrt, i ta nejtrýznivější, měla svůj smysl. Jediné, co neodsuzuje film zcela, jsou triky, které tady velmi realistické. ()

Brano

Vcelku zaujímavý námet s veľmi priemernou réžiou. Začiatok a aj prvá polka filmu bola výborná, najmä po vizuálnej stránke keď sa Bacon menil na neviditeľného. Avšak druhá polka už trocha nudila a ten záver mi prišiel dosť lacný, taký typický americký. O horore by som veľmi nehovoril, skôr sci-fi thriller. ()

dalibor.durcak

Na mne to působilo tak nějak klasicky z 90. let. Námět zajímavý, zpracování slabší. Škoda, kdyby se Bacon nezačal chovat, tak jak začal, mohlo z toho být více....A český dabing tomuto snímku hodně ubral... ()

whysoserious

Nápad a triky dobré, ale závěr naprostá katastrofa- kdyby se záporák jmenoval Clark Kent a ne Sebastian Caine, tak bych ještě možná pochopil, co všechno zvládl přežít, ale takhle to nějak nedávám :-D ()

subic

Muž bez stínu není úplně špatný film. Na svou dobu disponuje i docela slušnými triky, až na závěrečný padající výtah a oheň. Neviditelnost je zvláštní věc a jak s ní naložit? Až na to, že neviditelný toho chce nějak moc a je potřeba ho zabít, což není je tak. Není snadné ho spálit ani usmažit proudem, konec filmu tak přinese celkem zajímavou podívanou skoro jak z prvního Terminátora. 55% ()

marek29

Zajímavý námět zajímavě zpracovaný. Nějaké věci jsou tam navíc - opakované probouzení normálně dávno mrtvého zlosyna, ale i přes výše zmíněné nedostatky si zachovává napětí po celou dobu. Za mě 3z5 nejen kvůli lehce přisprostlé povaze hlavního herce 😂 ()

Tominni

Mladý tým je blízko převratného objevu neviditelnosti, chybí jen poslední krok, jak vrátit proces neviditelnosti zpět. Kevin Bacon bere riziko na sebe a stane se neviditelným. Film na začátku celkem baví. Všechno funguje, ukázka procesu je super, myšlenky na to, jaké to je být neviditelným se všemi plusy i mínusy také, ale závěrečných třicet minut se moc nepovedlo a kazí celkový dojem z filmu, který mohl být mnohem větší/lepší. ()

petrik11

Za mňa dobré. Dej mal tempo, efekty boli výborné, ale herci až príliš ramboidní. Tým neublížilo nič, S rozesknutým bruchom zachránil hlavnú hrdinku a podobné úlety. ()

Blazkowicz

Nebál bych se jít i na čtyři hvězdy, protože námět, zpracování a hlavně efekty na mě udělali dojem. Vyvražďovací část ušla, i když byla trochu delší a měl jsem pocit, že ten neviditelný muž je nesmrtelný. Co mi dost vadilo, tak klasické neduhy na které jsem alergický, typu "nezůstaneme pohromadě, ale rozdělíme se nebo proč se držet plánu, když si každý může dělat co chce nebo proč si sundat brýle, když ho bez nich vůbec neuvidím". 3+* ()

hrumsrt

V devadesátých letech si Paul Verhoeven podmanil Hollywood.. Přišel na západ jako nekonvenční evropský tvůrce, který svoje rodné Nizozemsko dávno přerostl, aby všem ukázal, jak se to dá dělat.. Robocop, Total Recall tak začal ukazovat světu svoje futuristického vize, které vedle Cameronových Terminátorů (není přesně jasné, kdo koho ovlivnil) patří k tomu nejlepšímu v samotném žánru.. I přesto, že už od začátku šlo o provokativní obsah, nikdo ještě ani netušil, jak si Verhoeven tohle spojení vykládá a že teprve ukáže divákům, jak vypadá provokace - erotikou střižený Základní instinkt, protiválečnou a protiautoritářskou kritikou nasátá Hvězdná pěchota.. Není pak někdy divu, že by si jako tvůrce mohl chtít natočit něco normálního, o čem se nebude tolik mluvit a bude mít chvíli klid. A možná jediný takový případ je právě Muž bez stínu. I když no.. Příběh vědce Cainea (ano, Kevine Bacone hraješ i postavy, co nemají potřebu znásilňovat děti, vidím to, ale vlastně mě to nezajímá..), který se díky fázovému posunu snaží docílit látky, jež by mohla na čas zneviditelnit objekty.. Už není metou testovat to na objektech, či zvířatech, pro naléhání státních hlavounů, musí Caine jednat a metodu zkusit na sobě.. To byl záměr tvůrců a tady spatřujete Verhoevenu odvahu nejvíc, když teprve po Cainově "zmizení" roztáčí svoje choutky, které nehodlá skrývat a opět ukazuje lidi jako zneužícné pudy ovládané tvory... Samotný vizuál dost sedí a Bacon svými voiceovery mi asi vyhovuje nejvíc, než se na něj po celou dobu dívat (děkuj "životní roli" ve Spáčích).. Leč by samotná charakterní proměna mohla být lépe budována a Caine by mohl od začátku působit morálně přijatelněji, tak stejně taková Verhoevena tvorba někdy přesně je.. Jednoznačné sci-fi béčko, které vládne solidním obsazením, ale kromě námětu si úplně neví rady, což naprosto prokáže v podivném závěru.. Ale dobře se to sleduje a výborně balancuje mezi televizním pojetím.. Přehlédnutelné, ale nikoli přehlédnutíhodné. 60% ()

Grellenort

Lehce nadprůměrný thriller, ač na Verhoevena dosti málo...nechce se mi říkat úchylný...spíše dosti málo OSOBITÝ. Na čtyři hvězdičky to ale rozhodně nemá. ()

kadef

Už od začátku se mi to zdálo jako blbost, překous jsem to a dodíval. Ale to co všechno Kevin Bacon na konci přežil, byla fakt hrůza. Jinak dost hezký digitální triky. ()

Bilky

Rovnaký ortieľ ako väčšina tu hodnotiacix: posledná 1/3 je určite z iného filmu! :) Škoda. Ale toto sú úlohy šité na KEVINA SLANINU! Za jeho výkon a dusnú atmosféru do polovice filmu dávam o 1* viac ako si film zaslúži... je to proste SCI-FI a tak mám slabosť,no čo?! ()

Napoleon-B

Dobře zmáknuté béčko... Nazval bych to áčkem mezi béčky. Skvělý námět, který je pod taktovkou Verhoevena sice odveden trochu s rezervou, ale každopádně to mohlo dopadnout i hůř. ()

JohnKEANE

Paul Verhoeven natočil celkom vydarení film s celkovo dobrými digitálnymi efektamy,kde ale naslabší článok tvoria práve herci/Shue,Bacon,Brolin/. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony