Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

Ygan

Trochu tomu chybí bližší pohled na Sebastiena Cainea a proč to dělá, stejně tak nějaká vyloženě hlavní postava. Navíc je škoda, že se řádění neviditelného muže omezuje jenom na podzemní laboratoř a nevyužije potenciálu naplno ve městě/světě. Jinak zábavný sci-fi thriller s dynamickým dějem (i když docela předvítaleným) a spoustou povedených triků a dobrou hudbou. Nádherná Elishabeth Shue. ()

Adrii

Film na mě zprvu udělal dobrý dojem, ale posledních cca 20 minut, počet hvězdiček degradoval ze čtyř, sotva na tři... Začalo to scénou, když se elektrický proud měl šířit po vodě a hrdinové nijak neznali krokové napětí, a po vodě e rozeběhli pryč... zasah elektrikým proudem je záhadně minul:)) Další podobná absurdní scéna byla s výtahem, když padal dolu, a zastavil se těšně před hrdiny...stejně tak jako "zloduch", který přežil zásah elektrickým proudem, přežil neuvěřitelný popálení a bůh ví co etě... ()

Cechyno4

Vcelku zajímavé téma. Každý si snad jednou v životě představil co by dělal kdyby byl neviditelný. Zde hlavní padouch využívá svou neviditelnost k páchání zla. Označení horor ? No nevím, spíše takové nudnější sci-fi. ()

waltosin

Kevina Bacona jsi pamatuju po nedávném shlédnutí filmu ozvěny mrtvých, kde zahrál skvěle a tady v tom pokračuje, nevim asi mu ty horory prostě svědčí. :) Příběh originální, všechno skoro na jedničku až na ten konec přitažený za vlasy (že ho nezabil oheň ani elektrika to bylo zbytečně přehnanané!). Jinak jsem určitě mile překvapen, kdo by taky nechtěl být neviditelný, já teda určitě! :D 85% ()

route60

Ach ten konec ten to všechno splachnul do hájzlu a nelze se divit že Verhoeven odešel zpátky do Nizozemí kde natočil výbornou Černou knihu, Bacon je fajn ale scénarista buď upadl na hlavu nebo producenti si prosadili své, inu Hollywood se nezapřel. 55% ()

xpaja

Z naprostého průměru se vymykají pouze povedené triky a krása Elizabeth Shue. Víc po zhlédnutí tohoto film v paměti nezůstane, pokud vůbec něco. Dávám --- == 55% == --- . ()

Daggeron odpad!

(*POZOR, MOŽNÉ SPOILERY!*) Výborný thriller? Skvelé sci-fi? To myslíte vážne? Za toto štyri hviezdy? Ja teda neviem, ale väčšiu hlúposť som už dosť dlhú dobu nevidel. Nápad kvitujem - myšlienka na to, aké by to bolo, keby mohol človek zneviditeľnieť, má čosi do seba. Dokonca v úvodnej hodinke film solídne ubieha a nemá príliš veľa miest, kde by ste sa mohli nudiť alebo pozastaviť nad pitomosťou režiséra či scenáristu. Lenže to, čo sa udeje v záverečnej polhodine, rúca úplne všetko, čo predtým Verhoeven na plátne nastolil. Nikde predsa nespomína, že Baconova postava okrem neviditeľnosti prijala aj supermanovské schopnosti. Veď prežiť minútu pod plameňometom a podobné iné výmysly - s tým by mal problém aj najnovší Cavillov Superman. Neskutočná debilita, horibilná kravina, pri ktorej nikdy nepochopím, v koho hlave mohla vzniknúť. Nehovoriac o tom, že celá záverečná vyvražďovačka prechádza od trápnosti k trápnosti, je hrozne umelá, príliš urýchlená, vykonštruovaná, bez premeny charakteru, akoby jediným cieľom bolo zaujať čo najväčším množstvom krvi a počtom vrážd. K tomu si pripočítajte mnohonásobný koniec, pri ktorom už čakáte, že je po všetkom a nabehnú titulky, ale nie, ono sa vždy ešte čosi vynorí. A to všetko znova, znova a znova. Toto fakt zdravá myseľ nevymyslí. To Verhoevena k tomu dohnal kto? Veď prvá polovica nie je taká márna, ale druhá je akoby úplne iný film. A je mi jedno, že som sa na začiatku nenudil a bavilo ma to. Ten debilný záver serie úplne, ale úplne všetko. A ja mu to nemienim odpustiť. Čakal som, že tu nájdem hodnotenie maximálne päťdesiat percent, ak vôbec, ale takéto som ozaj nečakal. Chvíľu som si hovoril, že ten film je tak na hovno, že nie je hoden ani odpadu, ale nemôžem inak. Keď si vezmem do úvahy, akým snímkam som dal jednu hviezdu, toto je ešte o triedu horšie. Sorry, ale jediné, čo si zaslúži absolutórium, je námet. Kašlem na to, že na tú dobu sú tu celkom dobré efekty alebo že prvá polovica zabaví, keď vo výsledku vyznie ako totálna prachsprostá nelogická hovadina. A inak sa úprimne čudujem, že takíto špičkoví herci do toho vôbec išli. To nikto z nich nečítal scenár? Neviem, nerozumiem. A ani nechcem rozumieť. Ďakujem, neprosím. Už nikdy viac. ()

Brucey

Hollow Man je dosť dobré sci-fi so solídnymi postavami a efektmi, ktoré funguje aj ako inteligentný film, tak ako aj popcornová zábava, len škoda, že posledné minúty filmu serú na akúkoľvek logiku a stávajú sa len tupou bezduchou akciou. Keby nebol koniec taký dokašlaný, bol by som schopný uvažovať aj o piatich hviezdach, nakoniec som sa musel rozhodnúť medzi tromi a štyrmi, ale vzhľadom k tomu, že zvyšok filmu funguje luxusne na jednotku, rozhodol som sa pre 4*. ()

J.Mayen

Kevin je úžasnej herec, má charisma a je jako stvořenej pro záporný role a role křiváků,ale podle toho co jsem už měl možnost vidět, tak Kev zahraje výborně cokoliv. Takový herci jako on nám v naší české kinematografii chybějí. Muž bez stínu je už 21 let starej snímek a podívejte se na něj. Jaké triky v něm byly použitý, naprosto nadčasový a i dnes neskutečný, dokonalý. Příběh je předvídatelný a v konečné scéně se dá se říct všichni chovají zbrkle, jako naprostý blbečci (nelogicky, černoška co si zapomene brýle, pak zvěrolékařka, byť je jí řečeno (několikrát) aby počkala v laboratoři a nikam nechodila, proč nenosejí neustále ty brýle? mluví o něm za jeho zády a nikoho nenpadne, že by tam s nima mohl sedět), a takových věcí jsou tam desítky, jak je možné, že špičkové lékaře nenapadne, kdo asi mohl zabít šéfa projektu, kterej jim pumpuje prachy? Já jsem ochotnej hodně přivřít oči, přes tohle všechno a přesto dát plnej počet, hlavně za Kevina a ty nádherný triky, zbytek posádky zas tak neexceloval :-). ()

*Fish*

Výborně nakopnutej film, kterej bohužel sráží na mě až moc akční konec. Jinak začátek je výborně udělaný, excelentně je zpracováno vše, co souvisí s hlavním hrdinou a jeho neviditelností. ()

cici24

Nebylo to zase tak hrozný jak to vypadá....Triky jsou pro film stěžejní a ty se povedly...Příběh už trochu vázne, ale napětí neztrácí... ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony