Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

LeePriest

Ze začátku mě film dost chytnul a mohl se z něj vyvinout slušně nadprůměrný kousek. Ale těch cca posledních 20 minut filmu dopadlo opačně než jsem doufal. Místo toho aby dosáhl vrcholu, nastal nepovedený, chvílemi až úsměvný závěr který film shodil do průměru, namísto aby jej po slibném rozjezdu vyzvedl ke špičce. ()

bmx6

Paul Verhoeven je borec a tohle se mu setsakramentsky povedlo.Mám rád filmy tohoto typu a Muž bez stínu byl naprosto skvělý nápad.Výborné triky,výborná hudba,výborný příběh,herci celkem slušní,vynikající vyvražďování.Myslel jsem,že toho zmrda snad už ani nedostanou.Jasně,film má svoje mouchy a není jich málo,ale film se mi zkrátka líbil a možná si ho ještě někdy v budoucnu pustím.Takže pecka! ()

v.indruchova

Zajímavá myšlenka, ale myslela jsem, že náš Hollowman bude dělat víc věcí, rozuměj na plno využije své neviditelnosti, ani nevím jestli si s tou holkou užil nebo ne? Horor? před 14 lety asi ano, ale teď Ne. Na tu dobu slušné počítačové efekty. Velký potenciál, kterého se někdo bál a nerozjel to. ()

karnifex

Pro mě velké zklamaní - od Verhoevena už skoro automaticky očekávám, že v do svých filmů vloží/skryje nějaké podstatnější sdělení, ale tady jsem ho nenašel. Ale možná, že jsem to jenom neviděl.. ()

brasek

Snímok má jednoduchý príbeh, ale ten je nabitý čistokrvnou akciou a napätím. Skoro maximálna spokojnosť, možno občas prekáža iba to že je to film kde treba vypnúť mozog a unášať sa. ()

Treble

Ze začátku je to dobrý - skoro až naučný a dá se říct "úchvatný" (vizuálně). No pak je tady taky dobrý potenciál neviditelnosti - který nevyužitý končí v "řiti" absolutně úchylně "hloupého" akčního konce... ()

Johnner

Když už scénář velel nakonec povraždit všechny vedlejší postavy, měly by být aspoň trochu plastické. Ani 90 minut Verhoevenovi nestačilo, aby to dokázal. Jak mám litovat chodící šablony? Správně verhoevenovsky úchylné to je dost, triky taky vynikající, ale prostě to postrádá hlubší sdělení. A jako thriller, nebo akčňák to neobstojí. To spíš možná jako komedie, přetočíme-li to na finále- byť tedy komedie nechtěná. ()

Trait

Na zacatku byl zajimavy napad a dost mozna slusny scenar. Ale rezie neni nic extra,vrazdy sou sice krvave,ale konec tenhle film,jak uz napsali prede mnou,zabiji. Nicmene specialni efekty jsou celkem promakane a zvlast prvni polovina filmu ma spád. A prsa Rhony Mitry taky potesi. ()

zawa

Vizuální efekty výborné to ano, ale pro mě spíš větší zklamání, než úžasná podívaná. 55% ()

zekon

Vynikající triky v infantilním filmu kde nesmrtelní hrdinové se snaží umlátit posledních 30min king konga. Verhoeven se asi podepsal pod něco co sám nenatočil, jinak si to nedokážu vysvětlit. Body pouze za triky, jinak bych dal odpad! ()

wrzec

Kdyby to natočil někdo bez talentu, bylo by z toho béčko jak vyšité. Jenže to naštěstí natočil mistr s rukopisem jako vyšitým a já prostě Verhoevena žeru, stejně jako Elizabeth Shue a maniakálního Bacona. 4 hvězdy jako vyšité! ()

Saprofag

Ze začátku až za půlku docela zábavné a na tu dobu i poměrně zajímavě udělané. Zbytek filmu ale už jede po kolejích do světle hnědé :). Slabé tři! ()

Andy.222

První věc co se mi na filmu líbila, byly efekty, byly velmi dobře udělané a velmi dobře použité. Herecké obsazení mi příliš nesedělo, protože krom Bacona mě nikdo nezaujal a obzvlášť Shue mi byla krajně nesympatická, ale těžko říct, jestli kvůli jejich výkonům nebo obsahu rolí. K příběhu samotnému - velmi zajímavá zápletka, velmi dobře rozpracovaná včetně psychického vývoje Sebastiena od (pouze?) ješitného a arogantního vědátora k psychopatovi s božským komplexem. Tedy zhruba 90% filmu, scénáře i příběhu je v pořádku dobře jsem se bavil a užíval si ho. Bohužel klišé které neviditelné pronásledovalo scénáristu a/nebo režiséra celou dobu je konečně dostihlo a intoxikovalo film. Takže tu máme typického hlavního záporáka který místo aby si vychutnával smrt hlavní hrdinky (a zároveň si tím ověřil že je opravdu mrtvá), tak si vklidu odejde a nechá ji tam. Ale to by se dalo zkousnout, koneckonců hlavní postava je arogantní až hrůza že? Co se však zkousnout nedá, že borec (evidentně v šoku), který měl potíže se udržet při vědomí najednou poskakuje, ohání se páčidlem jakoby se nechumelilo a pak si ještě naprosto fit šplhá po žebříku? K tomu, že Sebastien pak přežije upálení, přetáhnutí krumpáčem přes hlavu, nějaké to elektrické napětí, znovu upálení a to jen proto, aby ho znovu hodili do ohně tak pitomým způsobem??? Buď byla Linda telekinetička nebo ten výtah držel opravdu zajímavým způsobem... No zkrátka mohli to být 4* nebýt zprzněného konce. ()

Dupac

Zápletka jako z rodokapsu, kterou se rozhodl zfilmovat provokatér Verhoeven. Jeho rukopis je poznat třeba v lehce obskurních trikových scénách mixnutých s hodně přepáleným sexíkem. Elizabeth Shue se po vzoru Sharon Stone nebojí před kamerou kdykoli svléknout, uléhat v sexy halence zapnuté na jeden miniknoflíček a s Joshem Brolinem na počkání předvést před kamerou nějakou tu sexuální gymnastiku. Do toho Kevin Bacon, který má ničitelskou roli a la Arnie, ale kupodivu mě bavil míň než sám pan guvernér v Total Recall. Dokud se film tváří, že si autoři prostudovali učebnici kvantové fyziky, dá se na to dívat i s vážnou tváří, ale postupně začnou přibývat hlavně krevní šplíchance do kamery a vršit se jedna nelogičnost za druhou (jedna za všechny - hořící výtah létá šachtou nahoru a dolů, pár milimetrů od něj visí na zjevně nerozžhaveném žebříku Josh, na kterém vůbec není poznat, že byl v předchozí scéně skoro po smrti, když mu projela žaludkem dost bytelná železná tyč). Nakonec se to s ironickým úsměvem prozívá do - SPOILER - šťastného finále, za což štáb zkásne prachy se sladkým vědomím, že si všichni docela příjemně zablbli. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony