Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Stegr

85% - Tento krásný film s přesvědčivým Bradem Pittem v hlavní roli mě inspiroval k ochutnání arašídového másla... :) ()

Disk

Tříhodinové putování Anthonyho Hopkinse a mladého Brada Pitta neztrácí ani po více dvacetiletém odstupu od premiéry svoje kouzlo. Dnes je Joe Black naivnější než kdysi a korporátní svět bohatých lidí, ve kterém se film odehrává, je mi bytostně cizí, ale když vidím Pittovu blonďatou hřívu a jeho nádherné oči, tak je to jako návrat do sladkého mládí. Joe Black je sladký a já se rád nechám omámit sladkým mladíkem a jeho skromnou stydlivostí. ()

666teen

Brad Pitt v roli pana Smrtky, který ve funkci střídá utaveného Smrtku Smoljaka z Vizionáře. Jestli je to sekáč? My nesmíme ani naznačovat. ()

Satan

Krásný film s originálním námětem a excelentním Hopkinsem. Výkon Pitta mi přijde dost nevyvážený. Role Smrtky je určitě jedna z těch těžších a Pitt zvládnul minimálně tu humornou stránku. Dalším kazem je přepálená stopáž, chtělo by to zkrátit, tak o půl hodiny hlavně ten začátek a některé "firemní" věci. Závěr jsem také horkotěžko překousával, ale jinak se mi to velmi líbilo. Nádherná hudba a elegantní snímek se vším všudy a se zatraceně rozvláčným tempem, který nemusí sedět každému. [Přesná stopáž: 180 min] ()

MIMIC

Tak to vyzerá, keď ťažkotonážna hviezda pracuje len pre prachy. Skvelá názorná ukážka, Brad! Chápem, že ťa štúdio dokopalo k milostnej romanci pre fanynky, ale to neznamená, že musíš hrať ako Pinocchio - smrť rozhodne drevená nie je. ()

k212

Ach ty nůžky páně střihačovy, proč jen trochu nezasáhly! Na tři hodiny a neustále se opakující motiv stolování je to vážně hodně nezáživné a nudné. Přitom je v dialozích celkem slušný potenciál, alespoň co se Hollywoodských záležitostí týče. I herecké obsazení v čele s Hopkinsem přišlo na zmar, já nevím, ale Pitt prostě zatím nezahrál nic, co by ukázalo jeho eventuální nadání. A to jeho večné koulení očima a koukání někam do dálky ... Avšak hudba od Thomase Newmana, fakt stojí za to a v řadě scén prostě strhává pozornost navzdory charismatickému Hopkinsovi a hezounkému Pittovi. ()

kingik

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50% ()

Snorlax

Z nesnesitelné lehkosti bytí se v tomto filmu stala snesitelná lehkost nebytí. Jeden z nejlepších amerických filmů, také jeden z mála, které již jsem několikrát viděla, ale klidně se podívám znovu. ()

Šakal

Stává se to tak jednou... dvakrát či třikrát za 10 let :o) , že se vám snímek dostane pod kůži, příjemně ubíhá před očima a vy vlastně ani nevíte jak se mu to povedlo :o) Nesmírně pozitivní, hřejivý snímek o ŽIVOTĚ. Pokud chcete znát hlavní důvod proč shlédnout tento snímek, tak jsou to jednoznačně herecké výkony! Ať už je to Anthony Hopkins v roli mediálního magnáta Willa Parrishe, tak i Brad Pitt jako SMRT, co si přišla pro Willa. ( slova jako toporný výkon rozhodně nejsou na místě.) Will dostává nabídku, odklad na neurčito, výměnou zato, že bude dělat Bradovi ( Smrti ) průvodce na Zemi. Vše se začíná maličko komplikovat v okamžiku, kdy se Smrt zamiluje do Willovi dcery ( v podání krásné Claire Forlani ). Co musím jednoznačně vyzdvihnout je nádherná Newmanova hudba umocňující už tak silný zážitek. Těch 178 minut mi uběhlo jako voda a já se na konci přistihl, že je mi moc líto, že snímek již končí..... ()

Tsuki

Pěkný romantický a smutný film. I když Brada Pitta zrovna moc nemusím, v tomto filmu se mi líbil hodně. A v závěrečných titulcích mě dostalo "Over the rainbow". ~(4,1)~ ()

Anderton

Taký mainstreamový priemer, ktorý sa snaží nás presvedčiť, že je niečím viac. Pitt je tu pomerne dosť drevený, čo je prekvapenie, pretože sa vtedy nachádzal na vrchole svojej kariéry a všetci boli z neho paf ako z nového supertalentu. Jediný Hopkins sa snaží dodať svojej postave hĺbku, ide mu to ale iba podľa možností scenára. Najlepšia smrť je Jessica Lange v All that Jazz. Neskutočná dĺžka bráni opätovnému zhliadnutiu. ()

Frajer42

Když zkusíte zapomenout, jak je to všechno hloupé, tak se na to dívat dá. Dívat se na to dá hlavně díky pořádné kupě skvělých herců. Režie je zvládnutá rovněž bravurně. Příběh je vstřebatelný pouze v případě, že se ho pokusíte přijmout takový jaký je a nebudete nad ním vůbec přemýšlet. Znovu zdůrazním slovo ,,vůbec". Potom ty skoro 3 hodiny docela rychle utečou a nudit se příliš nebudete. Koneckonců Claire Forlani je docela kus, takže se stačí dívat třeba pouze na ní. Vidím to na 3*. ()

boshke

Těch tří hodin jsem se bál, ale až na poněkud natahovaný konec to uteče jako voda. Celým, skvěle obsazeným filmem (oceňuji celý ústřední sextet), se line taková podivná, avšak příjemná atmosféra... 90% ()

leila22

Ak smrť vyzerá takto, tak sa vzdávam a som ochotná zomrieť hneď v tomto momente. Nie som príkladná romantička, ale tento film mi podlamuje kolená. Ovláda ma od začiatku až po záverečné titulky. Srdce mi búši tak silno, že občas prebije aj dokonalé Newmanove pesničky v pozadí. Pozerám sa na záhadného muža v obleku a cítim sa úplne stratene. A chcem sa tak cítiť, tak ako keď je človek zaľúbený. Presne toto mi Joe Black spôsobuje. Po celý čas sledujete dvoch dokonale krásnych ľudí, medzi ktorými je toľko chémie, že im ju až závidíte. Trojhodinová stopáž mi v tomto prípade vôbec neprekážala, cítiť sa tak nadpozemsky človek zvláda pokojne aj dlhšie. Meet Joe Black je silný vizuálno-emocionálny orgazmus. ()

Kothy

Jak by vám bylo, kdyby za vámi přišla Smrt a chtěla po vás, ať ji provedete běžným životem? Rozhodně je to zajímavý koncept. Anthony Hopkins tu ztvárňuje úspěšného podnikatele na sklonku života, kterého osloví Brad Pitt jako Smrt. Nejprve je mu to nepříjemné, ale nezbude mu než souhlasit. I ostatní lidé v jeho okolí si na záhadného Joe zvyknou a časem už nikomu nepřijde divné, že spolu tráví tolik času. Joeova přítomnost ale začne mít vliv i na podnikání, a tehdy přichází menší zlom. To samé se dá říct i o jeho vztahu s Hopkinsovou dcerou. Tu hraje Claire Forlani a k Pittovi se skvěle hodí. Pomůže Joe Willamovu byznysu, nebo jeho kariéru úplně potopí? Vytkl bych jen dlouhou stopáž. "Toho Billa si můžeš odpustit!" ()

Mia...

Naprosto unikátní dílko. Vynikající herecký výkon Brada Pitta ve dvoj roli, dokonale zmatený strnulý výraz smrti na zemi. Anthony Hopkins jako vždy úžasný. Pět hvězdiček už jen za samotný nápad příběhu a uvěřitelné zpracování smrti. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster