Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

vojacekr

Minimum dialogů, maximum příběhu. Bohužel film padal na "hereckých" výkonech, ale i tak je to zábřesk české kinematografie. Líbilo, dojalo, nasralo, ulevilo, odpustilo a taky překvapilo. Javorský se svým noir feelings na oskara. ()

draxxi

Ja proste nechapu co maji filmari na te kamere, se kterou se kymaci snad ozralej kameraman. Tomu nikdy neprijdu na chut. Jinak dobrej pribeh a velmi dobri herci. 7/5/2023 62% ()

Naby

Ale jako jo, nebylo to spatny. Nektery zalezitosti byly trochu vic okaty a nektery hur uveritelny. Nopak zase nektery “chybejici” zabery tomu dodavali trochu nadech zajimavosti a pripadne vice moznosti pro divakovou predstavivost. Celkem 3,7* ()

Cesty timem

Co ten zvuk proboha? Už jsem myslel že mám tinnitus a píská/bzučí mi v uších a po zmáčknutí pausy hle - přestalo. Dal jsem mu ještě šanci a pak to samo přestalo a opět začlo atd. Za druhé jsem se do toho nedostal, nebavilo, nudilo... nedokoukáno a myslím, že další šance nebude. Opravte ten zvuk! Ne že bych to neuměl, ale to by ten film musel stát za to. ()

CheeseFigure

Zaujímavý námet. Miestami nudnejšie spracované a hercom občas nie je rozumieť cez to ich šomranie si popod nos. Taktiež ma mrzí, že linka s Gretou vyšumela tak nejak nikam a pôsobí na mňa, že by sme sa bez nej asi aj obišli. Výkon Milana Ondríka musím pochváliť, rovnako ako tú klavírnu melódiu na začiatku a konci. A taktiež plusové body za záver. Jasné, má to chybičky a vedel by som si predstaviť lepšie, ale som celkom spokojný. ()

Cathrina

Tohle vůbec nebylo dobrý. Ondrík jako boxer vůbec nepůsobí, spíš mi evokoval malé dítě. Čermák výborný, už jeho klasický vysoký standard - za něj tu jednu hvězdu. Jít na to do kina, byla bych hodně naštvaná. Příběh není špatný, ale ani náhodou neutáhne pomalu budovanou atmosféru. Několikrát mě to nutilo křičet: “Střih, už sakra!” Být to trochu akčnější, možná by se to dalo, ale to by byl úplně jiný film, než tvůrci zamýšleli. Tohle se nepovedlo - a to to přitom začalo docela slibně. ()

lineker

Nemilý film o nemilých stavech, které když prostě budete mít v životě trochu toho pecháčka mohou potkat každého z vás. Náhodný sled událostí, člověk u kterého ještě funguje svědomí a neštěstí je na světě. Bebjak jede svou ligu a mezi jeho um patří i to, že se dokáže vybavit herci, kteří se jakoby pro role narodili. ()

Mustrum

Příběh je docela zajímavý, taková neustále stabilní úroveň depky mi ale bránila příběh aktérû prožívat s nimi. Vyjadřování herců je patrně záměrně tlačeno do jednotné stejné bezvýraznosti, takže splývá s bezvýrazným depresivním pozadím. Prostě příbeh tak nějak uplynul okolo, nezanechal žádné výrazné pocity. I když by vzhledem k tomu jaký byl, nějaké pocity nechat měl. Asi nejvíc mě zaujal Vladimír Javorský, který hraje poctivého kriminalistu, který však dokáže pochopit pohnutky (některých) kriminálníků. Jeho postavu jsem mu nejvíce věřil. ()

Dennysak

Syrové tak, že budí až fyzické pocity. Úsporné tak, že slova navíc by zbořila celý film. Obyčejné na hranici snesitelnosti. „Co koukáš? Už ho vysyp, je mi zima.“ ()

milos.bradik

Tak mi se to docela líbilo i když líbilo asi není ten správný výraz v případě tohoto filmu. Herci výborní, pouze Ondríkovi bylo někdy hůř rozumět, ne kvůli slovenštině, ale vinou takového toho šumlování. Čermák i Javorský opět výborní a Leona Skleničková byla moc hezká. Ponurá atmosféra filmu je výstižná pro prostředí ve kterém se film odehrává a byla ve filmu velmi dobře zachycena, ovšem snižuje to celkové hodnocení filmu, protože mnoho lidí má raději oddychové filmy, které je nenutí myslet a u kterých se spíš pobaví. ()

Tempter

Zajímavé, většina hodnotí kladně a s respektem, přesto dává max. 3*... Ono to bylo vlastně ve všem dobré, ale nic víc. Jen v jednom to bylo nejlepší. V temnotě, prostě Česko jako "ráj" na zemi. Po setmění už nejdu ani s košem... ()

jouluputilla

Fr má pravdu, že si to hraje na drsnou filmařinu. Kvalitní film, stejně jako všechno jiné, však musí být odpracován a nelze spoléhat například jen na samospasitelný dojem fitrovaného obrazu. Scénář trpí značnou kvalitativní volatilitou, domýšlet některé myšlenkové pochody autorky není občas jednoduché. Za mne tomu dost ubližuje zvuk, některé věty jsme stěží pochopili napodruhé, a to se nejedná jen o začínající hvězdičky, které výrazy výslovnost a srozumitelnost nemají ve výbavě. Z herců mne zaujal Javorský. ()