Minuta věčnosti

Špičkový kardiochirurg Petr (Jiří Langmajer) je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Petr si uvědomuje, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je. (Cinemart)

Ema57

Dávám pět hvězdiček a tím oceňuji, že to Rudolfu Havlíkovi " filmařsky " pálí a dokázal v nouzovém stavu oživit filmové plátno pohlcujícím psychologickým příběhem s vynikajícím Jiřím Langmajerem v charismatických kulisách Islandu. ()

tranquill

"Jak to můžeš dělat? .. Řežu do masa celej život!" Zde režisér neříznul úplně správně. Snaha o psychologické drama přišla vniveč. ()

FOCKE_WULF odpad!

Dokument o přírodě Islandu, na medvěda nebyly peníze, po hřebenech chodí Langmajer. Jakou nicotu filmaři občas předloží divákům, to někdy až hraničí s drzostí. Tvůrci filmu mi dluží jedny lékorky. Jako satisfakci. ()

John80

Kardiochirurg, operácia srdca dcéry,výlet do hôr a spomienky ,Film, ktorý je trošku zvláštny svojím dejom. ktorý sa dá pozrieť ale netreba od neho veľa očakávať 2* ()

rublik05

Námět sliboval zajímavě pojaté drama, také jsem byl zvědavý, jak si Jiří Langmajer, kterého znám výhradně z komedií různých kvalit, povede v dramatické poloze. Zpočátku mě zaujalo krásné severské prostředí, což se nakonec ukázalo jako jediná věc, která tak nějak stojí za zmínku. Příběh je od samého začátku strašně průhledný, o nějakém napětí nemůže být vůbec řeč, závěrečné rozuzlení vyzní díky značné předvídatelnosti úplně do prázdna. Děj je šíleně nudný, tempo extrémně pomalé, žádný šokující zvrat na diváka nečeká, lehkou atmosféru utváří snad jen to prostředí, jinak taktéž žádná sláva. Dialogy, na kterých je celý založený, jsou vesměs nezajímavé, nudné a občas působí dost mimo. Langmajer svou roli zvládl asi nejlépe, na Babišovou jsem si musel postupně zvykat, její přednes mi upřímně moc nesedl. Co se týká kamery, tak nejvíc se asi povedly záběry na přírodu a prostředí, zbytek působil dost lacině a nepřitažlivě. Je to sice v podstatě taková zbytečnost, ale na jedno shlédnutí ujde. 3/10. ()

Psycho.R

Film je krásně nasnímaný a Jiří Langmajer hraje dobře, což je u něj tradiční, když mu to scénář povolí. Tady však scénář nefunguje, často se tu opakuji stejné výrazy, Martina Babišová má text z třetiny vyplněný plevelnými slůvky a samotný dialog je vlastně je vymýšlení vzpomínek, které pro dej nemají téměř význam. Nápad filmu je dobrý, stejně jako to, že po půlce si nemůžeme být jistí, zda jde skutečně o žánr, který jsme si mysleli, že sledujeme. Nakonec však scenáristé výměnknou a zvolí to nejjednodušší, bohužel i s horší variantou toho, jak to s Lucií dopadne. Aby film fungoval, musel by být postaven na filozofických otázkách a ty řešit, bohužel však neustále posloucháme pouze: vzpomínáš jak...? A k životním otázkám se vůbec nedostaneme. A vážně mě to mrzí. ()

Tipko

Super scenár, námet, kamera, réžia, herecké podania. Tiež dej o spájaní rodinných vzťahov slúži na poučenie a zamyslenie aj pre dnešné rodiny. ()

ANTYCHRYST odpad!

Timhle chtěl básník říci co jako??? Tvl.. dokument kde jsou 2 herci a jedou lejnorozhovory... vše tam je úplně k hovinku... mohli natáčet Islandskou přírodu a bylo by to lepší... nejzbytecnejsi film co jsem viděl.. Film je silný výraz.. Jako dokument o přírodě bych nejakou hvězdu dal..ale jako film to je žumpa žump.. ten Langos uz hraje v kdejakem hovnu.. a že tohle je Majstrštych vsech hoven! 0% ()

shade000

Bolo to síce krátke a nezáživné, no pre neskutočne nádherný Island, vždy dobrého Langmajera a príjemný soundtrack si to aspoň 3* zaslúži... ()

fordhont

Nějak se mi zdá, že většina lidí tady tenhle film nepochopila. Za mě skvělé připodobnění a rekapitulace života do rozhovoru s dcerou, do chladné ale nádherné krajiny Islandu. Nádherný námět, podpořený hudbou, prostředím a dialogy. ()

ostravak30

Nebývá to tak často, aby se filmaři vydali do zahraničí a natáčeli tam český film. Ačkoli v posledních letech takových filmů přeci jen přibývá, Island je v tomto případě skutečnou filmařskou exotikou. Právě krajiny samotné tvůrci využili hodně a půlka snímku tak působí spíše jako přírodopisný dokument. Se samotným dějem mám problém od počátku. Petr totiž po své dceři žádá, aby neblbla, protože po operaci by se ještě měla šetřit, přesto ji bere na náročný výlet na Island. Po dlouhých rozhovorech se vzápětí ukazuje, že to nemusí být až taková pravda. Z toho by mi logicky vyplynulo, že se operace nepovedla, ale to také není pravda. Operace nakonec proběhla v pořádku. Takže...co je tedy pravda? Přijde mi, že ze solidního nápadu zbyla jen kostra. Jako by sami tvůrci nevěděli, co si s dobrým nápadem počít a jak jej rozumně ukončit. ()

Prubner

Když už dělám film založený na dialozích, měly by být zdařilé, což nejsou ani zdaleka. Dost tu hapruje i logika. Za prvé: Otec a dcera se spolu baví o věcech, které museli probírat během života už mockrát a mnohem dřív. To spolu začali mluvit až na Islandu ? Za druhé: Co je nejlepší věc, kterou může otec udělat udělat po komplikované operaci srdce své dcery ? Vzít ji na náročnou túru napříč Islandem. No nic. Každopádně velmi nudný film s banálními dialogy. Lze ocenit jen sympatickou Martinu Babišovou (spíš zjev než herecký výkon) a záběry islandské přírody. ()

blondboss

Už mám niekedy pocit, že v Česku neexistuje iný mužský herec ako Langmajer, obsadzujú ho prakticky všade. Tu mi ale paradoxne nevadil a urobil si z tohto snímku one-man show a nutno dodať, že vcelku podarenú. Príbeh je vyobrazený trpko a je v podstate smutno-sladký, ale v konečnom dôsledku celkom dobre funguje. Martina Babišová mi tam až tak nesadla (snáď nemá nič spoločné s nemenovaným politikom). Každopádne na jedno pozretie fajn. 55 % ()

Alden_Larson

Film má určitě zajímavou zápletku, ale její zpracování mi přišlo hrozně slabé. Začátek se mi líbil, nelineární vyprávění se taky docela hodilo, ale hned jak si protagonista začal povídat sám se sebou, tak jsem film přestal brát vážně. Ve filmu je spousta klišé a otravných snových sekvencí, které film podle mě zbytečně natahují do celovečerní délky. Postavy byly rozvinuté, ale způosoby, jakými je film rozvíjí, mi přišly hrozně líné, dokonce bych řekl, že jsou postavy až moc rozvinuté, říkají nám toho o sobě příliš mnoho. Herecké výkony byly dobré, Langmajer byl podle mě ze všech nejlepší, ale Babišová se mi moc nelíbila, její přednes mi přišel hrozně dřevěný a někdy úplně bezemoční. Prezentace byla dobrá a hudba také, ta se mi z celého filmu líbila nevíc. 5/10 ()

capka

Nápad se mi líbil, Island mám ráda, ale to zpracování mi připadalo nedotažené. Nastavované. Bez vývoje. Zmatené. Víc Islandu než postav. Přitom tak krásná země a tak potenciálně zajímavé postavy. Ale nějak se to nevytěžilo a neprotlo, zdá se mi. ()

rigby

O hereckých výkonech se asi v tomto případě nemá cenu bavit. Tahákem jsou tady nádherné záběry Islandské přírody. Jako takový cestopis by to mohlo fungovat. Docela k tomu jde i vážnější pokec. Ale jen do té doby, než se začne propojovat přítomnost s minulostí, a to zcela neobvyklým způsobem, který vyloženě ruší a je těžko uchopitelný. Možná to šlo vyjádřit trochu jinak a ne za každou cenu tak umělecky. 2+ ()

Grázl83

Celý film stojí na pěkné kameře, úchvatných záběrech Islandské krajiny a hlavně na Langmajerovi. Naopak Babisova mi tam moc nesedela, nemá moc příjemný hlas. ()

fafejt001

Mně se to dost  líbilo. NÁÁÁÁDHERNÝ Island  je úchvatný.  A jestli jel někdo zadarmo na dovolenou je mi zcela lhostejné.  Je to jen bledá závist. Příběh sice není nějak originální, ale já jsem byl s tím smířen. Takový  komorní snímek mne vždy potěší.  Když jsou dobří herci , tak tím lépe. A pokud je navíc nádherná příroda, tak  to je velké plus . Tak  Zdarec. ()