Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Marze

Zdálo se mi to moc dlouhé. Jde o únosový thriller v  tradici Chobotnice a Od soumraku do úsvitu (Clooney) z konce devadesátek , který unesl sebe sama když představitel hlavního padoucha zjistil, že hraje v jiném filmu, než který podepsal. Tato černá historka poskytuje příliš málo vzrušení. Chtělo by to více humoru. Z hlediska upírského filmu to v klaustrofobickém prostředí letadla splňuje asi vše, co fanoušci žánru očekávají. ()

Pejpr

Z naprosto bravurní desetiminutové letecké scény ze Světové války Z se rozhodl režisér Thorwarth udělat celovečerní film a já nechápu, jak se mu mohlo povést udělat z toho takovýto paskvil. Film je plný chyb a snad úplně všech klišé, které můžeme v akčně-letadlových filmech vidět. A kromě několika slunečních momentů nenabízí prakticky nic, proč by se na něj měl někdo podívat radši než na zmiňovanou sekvenci ve Světové válce Z. ()

Jinny

Celkem zábavný twist na téma teroristi v letadle. Ten twist je kokotina, nicméně kokotina zábavná. Hlavní ženská postava je zahraná s fyzickým nasazením. Jenže tam, kde by měla být badass, nás ji vždycky tvůrci nutí litovat. Bohužel se říká, že film je tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák, a ten v Krvavě rudém nebi pravda táhne všechno dolů. Jednorozměrný psychopat, kterého nezachraňuje charisma, který je sbírkou klišé a realisticky by s ním nikdo v partě nebyl. P.S. V případě intoxikace přidejde hvězdu. ()

anderson

Natrafiť v súčasnosti na konzistentne nakrútenú žánrovú záležitosť, osekanú od progresivistickej propagandy, obzvlášť na strímovacej službe, ktorej názov radšej nebudem menovať, sa rovná zázraku. Nemecká a česká stopa, ale dokázali nemožné. Spojili svoje sily do upírskej pecky, ktorá dve hodiny nielenže nenudí, ale z marazmu hororových klišé vyberá tie najlepšie možné ingrediencie. Neilmaršalovskí upíri, verzus diehardovskí teroristi, verzus démonovská apokalypsa v klaustrofobicky uzavretom priestore priniesli aj požadované napätie aj hororové mrazenie, aké si už dlho nepamätám pri žiadnom prehajpovanom titule. A psychopat, ktorý pomerne pragmaticky dokázal vyhodnotiť celú situáciu bol geniálny. Štyri silné a právom zaslúžené odpaľovacie mobily. (25.7.2021) ()

TheEvilTwin

Netflix poslední dobou boduje, a to nejen v kvalitních filmech, ale taky v dostupnosti českého dabingu. Blood Red Sky je příjemné překvapení, které by sice určitě mohlo být lepší, ale já jsem ve výsledku nadprůměrně spokojený a film vlastně nemá tolik negativů, jak jsem se bál. Spojení upířiny a únosu letadla je šíleně originální, funguje nečekaně dobře a časem se let zvrhne v upíří jatka, kde se krví rozhodně nešetří. Možná bych ocenil větší a brutálnější gore, ale to je jen mé přání, rozhodně ne výtka, protože násilí a krve je ve filmu víc než dost. K vizuálu nemám výhrady, prostředí letadla mám rád, přeměny člověka na upíra byly intenzivní a nechutné a vlastně už samotní upíři na obrazovkách mají z podstaty body navíc, protože si fakt nepamatuju, kdy naposledy jsem tohle téma viděl zfilmované. Tvůrce má na svědomí i klasiku jako Náš Vůdce, herecky potěší Dominic Purcell a zajímavostí je, že se ve filmu objeví i česká jména. Jak už jsem zmínil, dokonalý film nejspíš není a mohlo to být lepší, ale já jsem se celé dvě hodiny vlastně bavil, postavy se chovaly rozumně, tempo bylo solidní a akce dost, takže ve výsledku určitě spokojenost a čím dále se film dostával, tím víc mě to bavilo, což se často nestává. ()

JASON_X

Další filmový příklad degradace vampyrismu importovaný z Hollywoodu, zapomeňte na jakoukoliv pověstnou nosferatickou aristokratičnost a temnou vznešenost. Upíři jsou opět zobrazeni jako tupá krvelačná monstra s animálními obličeji, namísto řeči vyrážející jen neartikulované skřeky a při ochutnání lidské krve měnící se v zešílevší zběsilce. Jediný zčásti kladně zobrazený upír (upírka) je ten, u kterého ještě stále dominují lidské vlastnosti (jako třeba ukňouranost a ufňukanost), svůj vampyrismus považuje za zlo a prokletí (se kterým bojuje a jehož se touží zbavit), a který nenávidí svůj vlastní druh (a pomáhá lidem ho likvidovat). Tak s takovým způsobem upírů mi jděte k šípku, trapáci. Další velká osina v zadku je angažovaná postava humanistického a altruistického Arabáče, statečně bojujícího proti teroristickým únoscům. A vrcholem nízkosti a přízemně lidského nevkusu je pak nepřirozeně vyzrálý, moudrý, statečný, tudíž vrcholně otravný spratek mámy upírové, bez kterého by byl film hned o hvězdu výš. Aspoň že mě pobavil excentrický psychopatický blondýn, dle kolegy z práce prý jeden z bývalých parťáků slavného tureckého trpajzlíka Simira z Kobry 11. ()

Morholt

V principu jde o rvačku upírky s teroristy s tím, že ženská, kromě jiného, musí potlačit své instinkty, aby společně s ostatním nezakousla i svého syna. Mě to bavilo. Akce je slušná a řádně krvavá, herecky pobavili takřka všichni, přičemž prim hrál Scheerův psychopat a díky slušnému tempu ty dvě hodiny utekly jako voda. Ano, jsou tu mraky klišé a okopírovaných motivů z novodobějších upírských klasik, ale spíchnuté je to slušně a o tom to je. 70% ()

oLí

Námět celkem dobrej, navdadí, začátek taky není špatně rozehranej, ale celkově je to takovej velkej šedej ničím nepřekvapující / ohromující průměr. Postupem času prostředí i herci působí ne úplně věrohodně, hlavní záporák je vyloženě přehravající šašek k popukání a ani závěr vlastně nic moc neříká. Vztah matka-syn nedotaženej, pak už není kde brát, 4-5/10 max. ()

Lacike

Námet o upíroch v lietadle je na jednej strane neskutočne blbý ako námet o hadoch v lietadle, ale zároveň tou jednoduchosťou zaujímavý. Ako zombie v lietadle vo filme World War Z. Lenže keď dáte do lietadla takú ničivú hrozbu, tak je ťažke okolo toho vystavať celovečerný film. A tak sa dočkáme množstva úplne zbytočných flashbackov o rodinnej histórii hlavnej a fakt škaredej upírky. Medzitým po lietadle pobehujú zmätení terorist na čele s hereckým drevom Purcellom a sem tam dôjde k ich stretu. Dvakrát napínavé to nie je. Práve naopak. Ja som sa totálne nudil a 2 hviezdičky  dávam za ok technickú stránku. 4/10. ()

BoPo

Nosferatu - Fantom noci sa konečne dočkal svojej družky. Vy sa dočkáte tuctového filmu z prostredia lietadla, ktoré niekto uniesol a do ktorého scenárista pre osvieženie uzamkol upírku. To čo Světová válka Z stihla v 10 minútovej scéne, tak tu poslúžilo pre dvojhodinový scenár. Nechápte ma zle. Scény kde ide o život sú zvládnuté dobre, len teroristi pôsobia až priveľmi béčkovo, a tak nejako tomu chýba dejové napätie. ()

Dale

Je to definitívne. Scenáristom došli všetky aspoň trochu normálne nápady, aj na horory. Toto je bieda a spracovanie nie je o nič lepšie. Otravné decko kazí každý zárodok slušnejšej atmosféry, postavy sa chovajú typicky dementne a masky sú také odfláknuté, že pri každom zábere na herečku vidno, že ma na ksichte prilepenú masku. Kde na tieto B-čkové blbosti Netflix chodí? A inak, v tom Škótsku majú krásne zasnežené hory. :-D ()

corpsy

Nosferatu s chromozómom XX, letecky na ceste za spásou. To by ale nemohli byť teroristi teroristami, keby jej ten plán neposrali. A tak treba zobrať situáciu do vlastných pazúrov. Síce sa to tým pádom poserie ešte viac, ale aspoň má žánrový divák o zabíjačku postarané. ()

Astaroth12

Toto bolo veľmi milé prekvapenie. Filmy z tohto prostredia mi zatial veľmi vyhovujú. Kde sa nedá len tak vystúpiť, môžete len bojovať alebo umrieť. Boli tu Hady, zombie i Chuck Norris, ale upíri tu ešte asi neboli. Bolo to do cela originálne a pri vzhľade na upírov som si spomenul na 30 dní dlhú noc. Bola tam dosť veľká podoba, tento film sa asi nim inspiroval. Páčila sa mi aj akčnosť i krvavosť a tou sa tu nešetrilo. Poslednej dobe jeden z najlepších upírskych filmov, ktoré som videl. Svieži, akčný a i keď mal trocha prehnanú stopaž, nenudil. ()

ledzepfan

V hodnocení hvězdama se budu držet lehce při zemi, ale verbálně bych to opsal tak, že to navzdory očekáváním nebylo vůbec špatný.. V zásadě tam sice není nic co by konzument žánru předtím neviděl, ale jako celek to funguje dost na to abych nekoukal kdy už to skončí, nebo bolestivě neprotáčel oči v sloup.. Masky jsou hezký.. Jakousi atmošku to má.. ()

maddy

30 Days of Night meets Snakes on a Plane a hororové prekvapenie roku 2021. Asi ako každý kto má skúsenosť s Netflix tvorbou, tobôž tou hororovou, som od Blood Red Sky čakal ďalší zúfalý pokus o horor (ako napríklad nedávna Fear Street trilógia). Minútový trailer nevzbudzoval práve veľké očakávania a už tradične prepálená netflixovská stopáž cez dve hodiny tiež žiadne nadšenie nevyvolávala, práve naopak. Dostal som však ten najintenzívnejší upírsky (i keď ono to sú skôr mix zombies a upírov) horor od čias 30 dní dlhej noci, ktorý síce do žánru neprináša vôbec nič nové a viac menej iba variuje známe hororové klišé, ale ten film sa ani nesnaží o nič viac. Chce iba počas tých dvoch hodín sprostredkovať napínavú adrenalínovú krvavú jazdu a to sa mu darí priam znamenite. Na daný žáner jemne prestrelená stopáž cez dve hodiny vôbec nevadí, vo filme sa NEUSTÁLE niečo deje, dokáže byť správne napínavý, vyvoláva sympatie k postavám, a po dlhom čase je to fakt horor ktorý sa doslovne s ničím a nikým nes*re presne tak ako sa na horor patrí. K postavám je nekompromisný, neberie sa tu ohľad na deti, ani zvieratá, prekvapí neraz nečakaná úmrtnosť aj hlavných postáv, čím drží diváka po celú stopáž v napätí ako to celé dopadne. Pritom tá, hlavne v druhej polovici, všadeprítomná krv nepôsobí ani sekundu samoúčelne, jednoducho je to boj o holý život v uzavretom priestore lietadla a prežije iba ten kto sa nebojí "umazať". Navyše tu perfektne funguje gradácia, kde sa od pomerne pokojného zoznamovacieho začiatku dostávajú postavy do čoraz bezvýchodiskovej situácie, až to celé následne vygraduje do absolútneho upírskeho inferna v závere. V závere navyše poteší aj pomerne nekompromisné vyústenie a hlavne fakt, že sa tu nikto nesnaží o zbytočnú sequelovú nadstavbu, ale jednoducho sa po dlhom čase jedná o horor/film, ktorý má svoj jasný začiatok a uspokojivé vyústenie bez nutnosti nadväzovať na pokračovanie (ktoré by som si v tomto prípade však dal veľmi rád, hlavne ak by bolo od tých istých tvorcov). Vo výsledku tak film kvôli ktorému mali vzniknúť VOD služby. Do kina by sa takýto R-kový horor nedostal ani náhodou, na VOD sa jedná priam o tohtoročný hororový klenot. Netflix, Netflix, už keď som zvažoval zrušiť predplatné po všetkých tých filmových sklamaniach za posledné dva roky, prídeš s niečím takýmto! Možno tomu prihadzujem čisto subjektívne bod navyše, ale ten film mi je jednoducho sympatický, sympatický práve tým, že to o čo sa snaží mu v rámci žánru ide znamenite a nikto sa tu zbytočne nepokúšal o čokoľvek navyše. Ono to totiž pokojne mohlo hravo dopadnúť aj ako Flight of the Living Dead. CELKOVO: 8/10 ()

agentmiky

Upírských žánrovek je jako šafránu, doopravdy si za poslední roky nevzpomenu na moc titulů. Blood Red Sky nabídne fakticky zajímavě rozehranou zápletku. Za mě bych si osobně film užil daleko více, kdybych si nevyspoileroval ten hlavní zvrat v trailerech, těm lidem, kteří tak neučinili, tiše v koutku duše závidím. První půlka za mě dost fajn, stísněná atmosféra v letadle měla své nefalšované kouzlo, masky super, parádní hudba celý zážitek jen umocňovala. Ale druhá půlka začala postupně drhnout, scénář tady už nepůsobil tak pevně jako v první části. Chování postav dost nelogické, ten malý uřvaný klučina mě doháněl k šílenství. Potěšilo, že se to snažilo minimalizovat digitální triky, v tomhle ohledu palec hore. Na vyplnění volného odpoledne ideální podívaná. Za mě 6/10 ()

Praxis

Tahle maminka rozhodně patřila mezi antivaxery a proto jí ani po kontrolním PCR testu neměli pustit vůbec do letadla. Je to veskrze velmi zábavné, a ačkoliv se to tváří jako jasné béčko ve stylu máme upíra na palubě a ten zlikviduje teroristy, tak se to ve výsledku vyvrbí trošku jiným směrem. Opět jedna z těch věcí, která se Netflixu spíše povedla. 75% ()

Vyrida

Upíři jsou mou starou filmovou láskou a ta jak se říká jen tak nerezaví. Řekl jsem si, a i kdyby to byl propadák, tak mě bude hřát u srdéčka fakt, že se to celé převážně natáčelo u nás v ČR. Naštěstí brak to rozhodně není a já si film po většinu času náramně užíval. Atmosféra parádní a nebýt toho až moc akčního závěru, tak to bude snad i za více hvězdiček :) ()