MarekT

Celkem přijatelné zpracování jinak již nastokrát otřepaného příběhu. Příběhem se sice příliš neliší od těch dnešních romantických filmů, ale tento rozhodně stavím výše než tu současnou tvorbu. Tato komedie je svižnější a především si myslím, že tehdejší herečtí představitelé uměli takovéhle role zahrát s elegancí, přirozeně... Nikoho nepřekvapím tím, kdo se mi zdál jako nejlepší - Audrey Hepburn předvedla asi nejpůvabnější ztvárnění této popelkovské role. Už jsem v minulosti několikrát psal, že se mi více líbí její pozdější role ze šedesátých let, ovšem tyhlety křehké princezničky neuměl snad nikdo na světě lépe než ona. Jednou jsem měl takové slabší období, kdy jsem si říkal, co na ní tolik vidím. Pak jsem si ale pustil jeden film s ní a znovu mě okouzlila. Od té doby ji zbožňuji ještě víc a už vůbec nepochybuji. Škoda, že charismatický Humphrey Bogart i přes pár vtipných replik nijak výrazně nezáří a to, že je uváděn v obsazení na prvním místě, je spíše záměr přitáhnout diváka - má podstatně menší roli, než můžete čekat. A upřímně, na tuhle roli je už trochu starý. Tento snímek posouvají o úroveň výše také vypilované dialogy, které Billy Wilder prostě uměl - několikrát jsem od srdce zasmál. Skvost to rozhodně není a především v druhé polovině ztrácí dech, ale na nedělní odpoledne celkem dobré - lepší tři hvězdy. ()

Andre3000

Zajímavý příběh se skvostnými herci, kteří na sebe opět strhávají všechnu pozornost. One, two, three, crack, an egg. Jsou přední místa, zadní místa a mezi němi je skleněná deska. ()

zette

Pekny romanticky film Billyho Wildera. Scenar je ale dost naivni, jako vetsina filmu s A. Hepburn, ktera mela hezkou a zajimavou tvar, herecky me ale ne vzdy presvedcila. Souhlasim s nazorem, ze Bogart se k ni uz vekove moc nehodil. Wilder natocil daleko lepsi romanticke komedie, (Nekdo to rad horke, Odpoledni laska, Slameny vdovec, Avanti, Sladka Irma) ve svem zanru se ale jedna o nadprumerny film. ()

mortak

Sabrina je stejnou pohádkou pro ženy, jako je pro muže porno. Žena se může dojímat přiběhem o chudé dívce mezi dvěma milionáři, a stejně tak se muž může kochat sexuální obratností pornohereček. Ale běda, když žena uvěří, že Sabrinin příběh se může odehrát v realitě, když muž uvěří, že porno odráží partnerský život. Pro obě pohlaví to znamená sestup do pekla. ()

Mol

ARE YOU SURE YOU DON'T WANT TO GO WITH HER? WHY SHOULD I WANT TO GO WITH HER? BECAUSE YOU'RE IN LOVE WITH HER!!! Z tohoto slavného tria to u mě vyhrál na plné čáře pan Bogart. Jeho naškrobený paňáca, kterého hraje v každém filmu mě prostě baví a Holden ani Hepburn na něj nemají. Jak tu každý psal, že byl pro ni moc starý, tak mě se ani nezdálo. Zas takový z oraný pole na tváři neměl. Z rodu Larrabee hned po Linusovi u mě vedl starej, kterej pořád jen chlastal a kouřil jako by jeho život byl nekončící mejdan. Přirostl mi k srdci, protože přesně tohle bych dělal kdybych byl v jeho pozici. Film ze začátku trošku nudil, ale pak se zlomil a konec je dech beroucí. Jak jinak, když se jedná o film pana Wildera. NO MAN WALKS ALONE FROM CHOICE! ()

Tyny

,,A pořád by ses chtěla dotýkat hvězd" ,,Ne tati, hvězdy se teď chtějí dotýkat mě". Mnohem lepší než remake, mnohem. ()

Mirokukii

Romantická, lehce pohádková, fantazie. Rozkošná Audrey tentokrát né jakožto princezna, ale spíše jako popelka bezhlavě zamilovaná do svého bohatého prince, odjíždějící pochytit nějakých těch francouzských mravů, aby i zatuchlé srdce věčného suchara roztálo a zahořelo tím pravým citem k prosté a krásné dívce. Bravůrní milostná trojice + jeden velice sympatický šofér v zábavném kusu Billyho Wildera. ()

Dado

Nie som prvý a určite ani posledný, kto s týmto "objavným" dojmom príde, ale obsadenie Bogarta bolo v tomto prípade obrovským omylom - a to nielen kvôli jeho veku, ale najmä preto, že chémia medzi ním a Audrey Hepburn (narozdiel od jej scén s Williamom Holdenom) absolútne nefunguje. Faktom však je, že celý príbeh je de facto iba naivnou a odľahčenou rozprávkou, ktorá dokáže vyčariť na tvári úsmev, no nič hlbšie v sebe nenesie. Dovolím si tak tvrdiť, že hodnotenie jej remakeu nám dáva pomerne ucelenú predstavu o tom, ako by divácka verejnosť Sabrinu prijala, pokiaľ by mnohí ľudia nepociťovali akúsi podvedomú úctu k starším snímkam len preto, že sa vďaka nim v istom okamihu dejín preťali životné cesty niekoľkých filmových legiend. (60%) ()

terunka003

Hezké, milé, úchvatné, krásné, hladící, romantické, nádherné, kouzelné, optimistické. Audrey Hepburn se mi líbí čím dál tím víc. Sabrina aneb jak chudá dívka ke štěstí přišla, je to milé, hladící, optimistické, prostě krásné. Po shlednutí Sabriny mi zůstal úsměv na rtech, což se moc často nestává. Bylo to kouzelné. Doporučuji všem pro zlepšení nálady. ()

hroubek

Krásný romantický film, který umí vykouzlit úsměv na tváři a zahřát na srdci. Režisér Billy Wilder je velmi šikovný režisér, jenž má řemeslo v ruce a umí natočit silné dramata i vtipné komedie. V tomto filmu krásně využil cit pro správné komediální načasování, které je říznuté o jemný a inteligentní humor. Wilder nikam nespěchá a každou polovinu filmu věnuje jednomu z bratrů. Tím nám dávám prostor, abychom je velmi dobře poznali a pochopili, co je motivuje a jací ve skutečnosti jsou. Snímek je díky tomu pomalejší a chvilku trvá, než se hlavní zápletka rozjede. Naštěstí, jen co se zápletka rozjede, tak je to jenom a jenom lepší. Audrey Hepburn je zde naprosto okouzlující a během pár minut jsem se do ní zamiloval jako oba bratři. Hepburn to zahrála velmi ladně a opravdově. Humphrey Bogart má obrovské charisma a stačí jeden pohled do jeho smutných očí, aby divák pochopil vše, co musí o něm vědět - je to dobrý chlap, pro kterého jsou rodina, povinnosti a čest na prvním místě. William Holden dostal velmi vděčnou roli a užil si jí na plno, a několik momentů si ukradl jen a jen pro sebe. Sabrina je povedená a zábavná romantická komedie. ()

Gurtha

Úžasně vtipné a rozkošné. Po letech strávených s remakem nelze než docenit dokonalost originálu, který ani po 40 letech nepotřeboval mnohé úpravy. A co dodat? Snad jen "Posaď se, otče." ()

TheRoller

"Život je ako limuzína. Sú tu predné sedadlá, zadné sedadlá a medzi nimi je sklo..." Takže dievčatá s krátkymi vlasmi nie sú pekné? Nie, sú totiž nádherné. I keď podľa Audrey sa nedajú zovšeobecniť celé masy, pretože ona je jedinečná. Stále som názoru, že rola Humphreyho Bogarta by bola lepšie zahraná Carym Grantom. Bogart mi do tejto atmosféry veľmi nezapadol. Každopádne, minimálne 1* za hudbu a minimálne 2* za prekrásnu Audrey. ()

Lukyn007

Toliko filmů stejného žánru se snaží a snaží, aby dostihlo tento skvost. Až se nějaký snímek najde, zatleskám mu a tvůrcům pošlu gratulační dopis! ()

Autogram

S konským chvostom alebo bez chvosta, v nádhernej róbe alebo kraťasoch a pracovnej košeli, Audrey je vždy prirodzená, jednoducho úžasná. Nečudo, že sa o ňu pobijú aj viacerí. A možno padne aj impérium na výrobu plastov z cukrovej trstiny, a nie pre nápad vyrábať plastové poháre na víno, čo nevymysleli ani soudruzi z NDR. Silné štyri hviezdy. –––– Ty, šoférova dcéra, a ešte stále sa snažíš dosiahnuť na Mesiac. – Nie, ocko. To Mesiac sa snaží dosiahnuť mňa. –––– Nikto nie je samotár dobrovoľne. ()

mkubalikova

Once upon a time, on the North Shore of Long Island, some 30 miles from New York, there lived a small girl on a large estate.... aaaaaaach <3 90% ()