Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

Fuksinka

Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Proc je 98% českých filmů jenom nedovařená omáčka? Potenciál tam je, jenom ty dobré ingredience nekdo nastavil vývarem z kostky a ve finále to celé připálil. ()

sonyrx

Nejdřív jsme se trošku obávali, co máme čekat, ale film nás příjemně překvapil. Pohodovka, obešla se bez trapných okamžiků. Hořkosladké, zábavné. Lenka Vlasáková je hubenější než Janička Plodková, to jsme teda koukali, ale to jen na okraj. Výborná Ivanka Uhlířová. Potěšila mě Lucia Siposová a nebo Vasil Fridrich. ()

Slepejsek

Poněkud sterilní pokus o "romantickou komedii". Jediné oživení nabídne policejní vyšetřování, ale bohužel - stejně jako vztahy - se rychle utopí v zažilých šedivých schématech, které fungují jako nejspolehlivější uspávací prášky... ()

katapultova

Neřekla bych, že jde o komedii, byť se tak na první pohled může tvářit. Trochu ujetý kurz partnerského objímání nakonec přeroste do parádního dramatu, v němž nechybí pohled na problematiku koučů/poradců bez příslušného psychologického výcviku, vzdělání a etiky... Ale nechci spoilerovat. Každopádně za mě výborné drama a excelentní Lenka Vlasáková. ()

mia.com

Mam z filmu velmi rozporuplne pocity...chvili to vypadalo jako fajn komedie a pak se to nemohlo rozhodnout, jestli to je komedie, vztahove drama ci severska detektivka (minimalne dle soundtracku). Rozpletani vztahu je sice lehce mrazive, ale kdyby to bylo vylozene drama a slo to vice do hloubky tematu psychickeho teroru ze strany manzela, mohlo to byt zajimave a poucne. Takto film jen brouzdal po povrchu a vse bylo takove nijake. Skoda promarneneho potencialu. ()

vinducha

Velká spokojenost , tenhle scenaristický tandem šlape jak má . Zajímalo by mě co by řekli na takhle napsané figurky pánové Hrabal s Menzelem. Ústřední zápletka neotřelá a moje oblíbenkyně paní Plodková opět válí. ()

Muffino

Tenhle film se měl celý motat kolem Patriky. Scéna ze společné večeře nad čočkou je bezvadná. Zbytek se točí někde mezi komedií, satirou, snahou to celé zesměšnit nebo snad přijít s hlubokou myšlenkou. Kdo ví? Nechť si divák vybere, ale co když se vybrat nedá? ()

sitmin

Primárně se chci zeptat jednu věc. O čem to mělo být? Uplynula půlka filmu a já netušil, o co jde, kam to jde, proč a jak, kdo je hlavní postava.. Nic... Dějová linka se neustále přesouvala z postavy na postavu. Máte na začátku pocit, že je někdo podstatný a pak se tam do konce filmu neobjeví .Kamera přííííšerná, zvuk klasicky česky na hovno, přehnané herecké výkony z ochotnického divadla a dialog tak nepřirozený a klišoidní, až to bolelo. Ale i tak mě to vlastně docela bavilo, protože to bylo alespoň překvapivé a to v české kinematografii pokládám za unikát. Oceňuji také relativně originální casting, i když Vlasákovou, která v každém filmu kouká do prázdna a tváří se jako v koncentráku, nudného Kotka a Bartošku zřejmě permanentě vylitého Starou mysliveckou a Plodkové nejhorší paruku v dějinách lidstva, vidět nepotřebuji. ()

Kekik

Zajímavá podívaná. Holub, respektivě Vrabec, pobavil. Za mě jednoznačně nejlepší postava, táhne celý film. Patrika také pobavila. Ze začátku jsem se lekla, že to bude celé jen o kurzu, ale naštěstí ne. Kriminální linka byla zajímavá. Sympaťáka Vojtu Kotka jsem si moc neužila, a ještě k tomu ten konec. Raději zapomenu, že vůbec někdy hrál "Mazlíka". ()

maticka90

Na filmu je zajímavé pouze krásné prostředí resortu Svatá Kateřina a herecké obsazení. Jinak je plný plytkých replik, nesmyslného chování postav, ale i děje jako takového. Závěrečná scéna v recepci, kde Bartoška udeří Kotka, tomu nasazuje pomyslnou korunu. ()

quokam

Není všechno zlato co se třpytí. Komedie v jemném duchu grotesky potěšila, dobří herci pohladili dušičku, scénář měl svou pointu, spokojených 7.5/10 ()

motyka52

Mix komedie a kriminálky, který postrádá komedii i kriminálku. Zasmál jsem se jednou u dětinského vtipu autistické recepční a jinak jsem většinu času zoufale zíval a čekal na nějakou zásadní pointu. Ta se nedostavila, což jsem měl tušit, když se po ní přímo ve filmu dvakrát výslovně ptá i Holubova postava. Naprosto nezajímavé, neatraktivně podané, ledabyle zahrané nic. Na druhou stranu je potřeba říct, že Kurz manželské touhy funguje alespoň v tom, že když se na něj budete dívat s manželkou, začnete časem toužit po tom to vypnout a jít si radši zaprcat. Pokud to byl sofistikovaný druhý plán autorů, pak klobouk dolů. ()

Cesty timem odpad!

Tři dny Kondora znáte? Tak vždy když si u takovéhle sračky říkám, že koukám už na každej škvár, snad jen proto, jestli tam není nějaká tajná informace, vzpomenu si právě na Redforda ve znímněném klasickém skvělém filmu, jak říká, že čte každý škvár, jestli tam není tajná informace. Redforda nezastřelili. Já se u takových sraček mám chuť zastřelit sám a nebo to prostě vypnout. Vypnul jsem to po 42 minutách! ()