Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

Figu

Nevím nevím, ale moje sympatie šly ruku v ruce se zápornou postavou! Jo, Travolťák je špičkovej herec, co se týče zákeřnosti a parchanství a hlavní klaďas mu nejen fyzicky, ale ani herecky nesahá ani po pás... Jako kluk jsem Operaci: Zlomený šíp žral, i dnes se na ní s chutí rád podívám. A znova se opakuju - úspěch za tím je na bedrech parádního Travolty! 70% ()

O´Neill

Zábavná akční záležitost, s úžasnou Zimmerovou hudbou, vynikající Wooovou režii, a zatraceně dobrými herci. Scénář bohužel ale nebyl tak kvalitní, a tedy se nevyhneme notné dávky nudných scén. A to je rozhodně škoda, protože po hudební a herecké stránce je to na výbornou. ()

joker.george

Akce je obstojná i na dnešní poměry, John Travolta si svou zápornou roli vyloženě užívá, a samozřejmě i Hans Zimmer přispívá svou troškou do mlýna. Kvalit ostatních devadesátkových akčních sourozenců ale film přesto nedosahuje. Chybí mu totiž výrazný hrdina, propracovanější zápletka, pořádné tempo a další drobnosti, které by výsledný dojem zlepšovaly. ()

bourec

Travolta je sice eso, ale Slater  za ním příliš neklopýtá. Je to bomba, která má ještě těch Johnovejch vychytávek z domoviny spoustu. Nedám na to dopustit. 100%. ()

pakobylka

Není nejdůležitější, jestli John Woo točí své filmy v Hong Kongu - později v Číně - nebo v Hollywoodu ... Je pochopitelné, že v Americe se musí přizpůsobit představám studia - jinak by asi dost těžko mohl dělat svou práci - ale přitom zůstává věrný sám sobě. Je to pořád John Woo a jeho rukopis, vyznačující se strhujícím dějem a nápaditými akčními scénami, tak co chcete víc … ()

c.tucker

Film naládovaný akcí a hlavně výbuchy. Nejen, že explodují 4 helikoptéry, ale dokonce i atomovka plno dalšího. Souboje a přestřelky jsou opět, jak je u Wooa typické, perfektní. Travoltův Deakins je nezapomenutelný psychopat, který má vše propočítáno do detailu, ale ne posledního, protože zapomněl, že Hale je perfektní psychoanalytik a dokáže odhadnout každou věc co on si naplánoval a na potřebném místě je vždy v čas. Právě tuto jedinou chybu, nezabít Halea, opomenul a to se mu vymstilo. ()

tom88

Po druhom zhliadnutí znižujem hodnotenie o hviezdičku. Predsa len tomu niečo chýbalo a nezachraňuje to ani skvelý a môj obľúbený John Travolta v úlohe záporáka. Christian Slater ako hlavný hrdina je moc jednoduchý a nezaujímavý. Wooova réžia tiež nie je zrovna príliš nadpriemerná aj keď akcia je pomerne zvládnutá. Zachraňuje skvelá hudba. Inak pekne vybrané natáčacie lokácie. 65% ()

otík

Akční film se vším všudy, dokonce i v Hollywoodu může John Woo natočit podařený film. Slušný Travolta, standartní Slater, výborná akce. ()

okkac

USA a HK filmy John Woo od sebe odlišuju a vzájemně neporovnávám, protože to zkrátka nejde, takže na ně uplatňuji jiné měřítko. Toť úvodem. Broken Arrow nemá nijak úchvatný příběh a je zde znát nižší rozpočet, hlavně kvůli lokacím, ale co, když se na to tak dobře kouká a Travolta si roli vysloveně užívá. A těch zničených helikoptér. V žádném jiném filmu jsem jich neviděl zničených více. ()

Prometheus69

jako akcnak dobry' jednoduche bez zbytecnych kecu rovnou na vec. Akorat ve finale jsem mel trochu pocit ze se divam na grotesku z nemeho filmu. az to nebylo zrovna moc vtipny. Treza zcena z vrtulnikem jak temer rosekne jednoho ze zlosinu vejpul, vzhledem v urovni vrtule... je to temer nemozne, jak silne musi devce byt aby dokazalo vrhnout takhle mistrne kladivo? vsechno se proste deje moc rychle a nahodile jako by snad tvurci nekam chvatali, pritom hluchych mist je tam celkem dost. Tedy az na finalniho raketyra, on se jeste zvedne. B) To me potesilo... mam rad kdyz finalni sefik zhebne nejakym specialnim smrtackem a ne jednim. Takze za to aspon jednu hvezdu pridam a tradicne za soundtrack ala Skala. :) Presto jsem mel pocit ze Travoltovy role usmevaveho zaporaka zrovna moc nesedla, jako ze on se veru moc na zaporne role nehodi, nevim proc ho do nich porad obsazuji. Viz V tvari tvar, Saga rodu 3000 Bojiste zemne, Punisher, PC atd... Na hrdinovy tez zalezi, ale prave dobry zaporak dela polovinu filmu. Asi tak: ()

hans500

Výtečný Travolta, kterému výborně přihrává Slater; dobrý scénář; vynikající režie; realistické akční scény; výborná hudba. ()

Mrkvič

Děsná ptákovina, ale slušně natočená a se slušnými herci. Navíc hudba od mého oblíbeného skladatele (Zimmer), takže se na to příjemně kouká. ()

ivan_drago

Jako John Woo po příchodu do Jůesej dost ztratil šťávu, ale furt to vydá na kopec zábavy. Nechybějí samozřejmě klasické zpomalovačky. a Travoltův padouch je taky uvěřitelnej... + plus velká hromada výbuchů... ()

lennyd

Maj. Deakins (John Travolta) se rozhodne kapku si přividělat (dle jeho slov, 5% ve Volvu mu zajistí klidné stáří), a tak ukradne US Army dvě atomové bomby (pomůže mu v tom, že je pilot stíhačky Stealth, která s atomovkama nad USA standardně lítá). Jediný, kdo mu jeho plány může překazit, je kapitán Hale (Christian Slater), jeho parťák a "přicmrndávač" s náhodnou kolemjdoucí správkyní parku ... Akční jízda od prvních minut, kde Travolta ukazuje, jak perfektně umí padouchy, podpořena jedním z nejlepších soundtracků Hanse Zimmera. Sice se tu a tam objeví pár hluchých míst (proč sakra ve všech filmech musí s atomovkama tak házet), ale jinak John Woo umí ... Tři hvězdičky za film, čtvrtá za soundtrack ... ()

BoncheR

Druhotriedny americký brak, ktorý už zo začiatku vieme ako skončí. Klasika - teroristi unesú atómové rakety, veľa akcie, postupne všetci umierajú, no pre hlavného hrdinu sa vždy nájde nejaká tyčka, ktorej sa môže chytiť. Béčkový film ničím výnimočný. ()