Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

VencaS

Tak tohle je jednoznačně akční fantazie, co víc k tomu dodat... Asi nebudu mluvit jen za sebe, když budu tvrdit, že nejeden divák by si rád vyzkoušel roli Chowa v alespoň jedné z těch mnoha krvesálajících přestřelkových scén! ()

husokachna

Ano, tohle je poezie. Ano tohle je akční film (dívám se na tebe Johne Wicku). A ano, tohle je film, kde mi vůbec nevadí, že stovky nepřátel vyskakuji odnikud do dráhy střel. Ano, tohle je John Woo. Pět plných zásobníků. ()

Ulrich

Byl jsem varován před "gayovostí" tohoto Wooovského (ach, ta Čeština :)) počinu, a proto jsem k němu přistupoval s lehkou skepsí. A můj dojem? Ano, dobře - v americkém filmu, by možná scény, kdy si dvě mužské postavy pět minut vyznávají přátelství a pak se něžně oslovují Mickeymousi a Dumbo, mohli působit gay dojmem, ale tohle je Hong Kong a heroic bloodshed, kde je vztah mezi postavami (často na opačných koncích zákona) stejně důležitý, ne-li důležitější, než zpomalené akční scény a mně tento styl naprosto vyhovuje a přináší mi příjemnou alternativu na poli akčních filmů. ()

FakyCZ

Nejsem jznalec asijských filmů, ale rád se na ně dívám a shrnul bych to takhle: u americkýho akčňáku se většinou smějete tomu rádoby vážnýmu a drsnýmu a jejich vtipům jen kvůli jejich trapnosti. Tady vše je jak má a zasmějete se ve chvíli kdy máte a hercům jejich vážné pohledy věříte. ()

Mat21 odpad!

Někdo to zkrátka dělat musí. Jeffrey je chladnokrevný nájemný zabiják nepohodlných osob. V litrech vražedné krve však stále nebyla utopena protichůdná Jeffreyho vlastnost - soucit. Když při výkonu práce je střelným prachem v obličeji zasažena zpěvačka Jenny a takřka přichází o zrak, Jeff se stává jejím ochráncem a opatrovníkem. Profesionální zabijáci to však nemají vůbec lehké, nemůžou věřit nikomu a ničemu, dopadnout Jeffa usilovně touží inspektor Lee, umlčet ho navždy pro změnu jeho zaměstnavatel Johnny Weng. ● Whooops, idylka ze zabijáckého prostředí Killer se silně nepovedla. Přesně odměřený počet desítek padouchů padajících k zemi po salvě stovek vypálených patron. Smrtelně přesný a zároveň nesmrtelný Jeff, kterému vbíhají padouchové do zorného palebného pole dle přesného harmonogramu, aby nakonec padnul rukou svého úhlavního nepřítele. Hra na nenávist, pomstu a zároveň pevné přátelství jak vystřižená z idylických hollywoodských dojáků. Úsměvná naivní touha dostát svému slovu, i kdyby to byl poslední skutek v životě. Děkuji, nikdy více! ║26.9.2009║ ()

KOZEL84

No tak tolik mrtvých frajerů v jednom filmu už sem dlouho neviděl.Souhlasím s Limou že příběh a dialogy byly trochu naivní,ale jako akčnák to funguje.Líbí se mi že narozdíl od hodně amerických supermanů kteří střílí:jeden týpek-jedna kulka,tady do jednoho borce nasypou celý zásobník jak nic.Většinou sem byl proti nějaké hranici přístupnosti,ale tohle bych dítěti mladšímu 15-ti let asi fakt nepustil. ()

ViktorEl

Výborný akčný film zo starej školy. Očakával som, že to bude len priemerný akčný film, ale dostal som viac ako som chcel. Pre mňa to bol návrat do mladosti, keď svetu vládli akčné filmy, nekonečná munícia a tvrdí chlapi. Trio: Hark Tsui, John Woo a Yun-Fat Chow natočili výborný film, s dobrým príbehom a peknou hudbou. Nemôžem inak, plné hodnotenie. 90% ()

Benny99

1. Fakt dobrej akčňák s Mickey Mousem !!! Co víc si přát, akorát ten děj mi nějak nešel do hlavy, ale to bylo proto, že jsem přednim viděl Mrtvej sníh :) ()

Matli

Hong Kongská střílečka jak má být, Hollywoodem nezkažený John Woo je v plné ráži. Kulkama se fakt nešetří a tělama rozstřílenejma na kaši taky ne. 78% ()

Gastovski

Poslední hongkongský masakr od Johna Woo, který mi scházel ohodnotit. A opět se starými dobrými atributy: oblíbenec Yun-Fat Chow a nosná zápletka s ultra přepálenou akcí, kde je vše kompletně rozstříleno na hadry. Bavil jsem se vskutku královsky. Guilty pleasure jako prase! ()

zelda82

Chvli sem uvazoval i o absolutnim hodnoceni, ale k dokonalosti tomu prece jenom neco chybi, i kdyz to nedokazu presne pojmenovat. Ale i tak je to poradna jizda se strhujicim finale. ()

lsd

Čekal jsem od toho slušný akční film, ale dočkal jsem se snad nejlepšího akčňáku, který jsem kdy viděl. Akční scény jsou poutavě natočené, ale nejsilnější pro mě byla ta hloubka, což v akčním filmu není moc často k vydění. Téma té slepoty, které se tam objevoje v mnoha formách mě prostě nadchlo. A ta úchylná muzika moc dojem nekazí, dokonce se do některých míst dokoale hodí. Ale zavěrečná scéna v kostele prostě rulesss!!! ()

Prvok

Kdybych před tímto filmem neviděl Tarantinovy filmy asi bych hodnotil jinak ale kdyby tarantino neviděl tento film,nikdo by pak neviděl tarantinovy filmy protože by zkrátka nebyly. Jinak svižný akční film s několika roztomilými bugy bez kterých by ovšem tento film asi nebyl taková klasika, to že John Woo sype na svoje aktéry hordy nepřátel ze všech možných úhlů a vzápětí jakoby uzavřel kohoutek a dal tak čas pro rozhovor hl. hrdinů mi prostě nevadí, ba naopak si to vychutnávám a těším se na další porci střelby a krve.Snad jen po hudební stránce mne film moc neoslovil. ()

strikeman

Melancholický antihrdina se sympatickou tváří je silnou devizou jednoho z dalších hongkongských filmů Johna Woo. Snímek nabitý elektrizující akcí, ale i emocemi a musím se přiznat - pohltil mne. Od plného hodnocení mě ale nakonec zradil dle mého názoru příliš předimenzovaný konec (závěrečná zbytečně natahovaná přestřelka)... ()

agassi68

Bohužiaľ nezdieľam nadšenie väčšiny. Prvoplánovosť a niekedy až rozprávková naivita postáv, ľudomilný zabijak a policajt, bezbranná speváčka pripomínajúca naivné princezné a hordy lumpov zo samopalmi ktrorých guľky nie a nie sa trafiť.. Ešteže ten záver to celé nepokazil ešte viac. ()

Kolssteyn

...nekonečný proud střelby z revolverů třímaných v každé ruce minimálně po jednom... odevšad vyskakují v nespočítatelných davech nepřátelé kterých je jak much kolem popelnic... a celý tento akční kolotoč je po asijsku zabalen jak mašlí do emotivního příběhu. ()

Radek.SCH

Další wooovka, opět mě nedostala. Na tom bych musel asi vyrůstat, aby se mi to líbilo. Přijde mi to jako jen další - i když celkem dobrá - 80-ka. Plno výbuchů, ANTIrealismemus, střílení a mrtvoly. - 60 % ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film