Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

borec999

Podobné ako neskoršie Hard Boiled, ktoré som ja videl zhodou okolností ako prvé. Nosný prvok filmu je krvavý balet, t.j. šialené a veľkolepé prestrelky v ktorých všetko vybuchuje a krvou sa nešetrí (a znova ich je požehnaný počet), Yun Fat Chow má zas hlavnú úlohu netradičného akčného hrdinu a postavy spája akýsi čudný vzťah osudovosti. Podobný film, podobné hodnotenie. a znovu vcelku spokojnosť. 4* a 75% ()

wosho

John Woo je fantastický režisér a jako scénarista by se uživil taky. Sice neoslňuje, ale takový závěr jak z antické dragédie jsem rozhodně nečekal. Bohužel na Hard Boiled to nemá co se týka akce, ale poráží jej příběhem. ()

cab

Posledni prace pro ostrileneho zabijaka se zvrhne v nekoncici prehlidku souboju, prestrelek, uteku a zachranych pokusu o zivota mnoha o kterych pred chvili nemel ani poneti. Od zacatku do konce napechovany sled adrenalinovych situaci bez vyrazneho zavahani. Mistrna prace celeho tymu. 80% ()

DailyDreamer

Nepřetřžité akční běsnění s krásným hudebním doprovodem, zakončeno jedním přestřelkovým orgasmem. Průkopnický akční film, který přišel z řadou revolučních vychytávek, z nichž Woo a mnoho dalších režisérů v budoucnu čerpali. Ke scénáři lze určitě mít výhrady, stejně tak jako k chování některých postav. Ale já jsem ochoten tohle nebrat v potaz, když vidím s jakou láskou pro akční orgie je ten film dělaný. ()

Bouřňák

Nechci kazit hodnocení tohoto snímku, ale víc dát nemůžu. Tento typ akčního filmu mi nesedí. Snaha o proložení nerealistických přestřelek emocemi a životními moudry mi přišlo občas vtipné. Pro mě druhé (Face Off) a zároveň zřejmě poslední setkání s režisérem Johnem Woo - možná bohužel. ()

Radim

Přestože dávám filmu pouze tři hvězdičky, z filmu mám jednoznačně pozitivní pocit. Za skvělým příběhem bohužel velice silně pokulhávají dialogy, které jsou místy opravdu příšerně infantilní. A další (pro mě) neodpustitelnou hrubkou jsou logické díry jako prase. Ale talent Johna Woo je evidentní. ()

Sairina

Film je nabitý nesčetnými bojovými scénami, které jsou uchvatné a pomalu přecházejí ve velmi nudnou podívanou. Zpočátku to vše vynahrazoval děj, ale některé, až bizardní, scény vás odradí, např. kde byste v Hongongu hledali klidným prázdný křesťanský kostel?? Vrcholem všeho je poslední přestřelka v kostele, kde nakonec Jeff oslepne a plazí se k slepé Jenny a těsně se míjí, jak tragické, nemůže jí ani posmrti věnovat své rohovky... Konec to všechno zkazil, jinak bych tomu dala pět hvězdiček. ()

Káronoš

Asijský masterpiece a akční jatka podpírající silnou emotivní stránku filmu, která svojí procítěností lásky, přátelství a pomsty, musí pohladit u srdce každého filmového milovníka. Na dokonalosti "zabijáka" též přispívá krásná melodická hudba a nejsympatičtější nájemný vrah v dějinách filmu. Osobní přestřelky na plátně říkají Johnovi Woo pane a nikdo ho v tomto ohledu nevystřídá. Díky takovéto "lahůdce" je celosvětová kinematografie o to hřejivější. Nezapomenutelný filmový zážitek a klasika akčních filmů. Hodnocení: 10/10. ()

J*A*M*A*L

Akční filmy z Hong Kongu mě vždy bavily a toto mě nesmírně potěšilo.Kam se hrabou americké stupidní přestřelky kde po sobě střílí tisíc kulek a sotva se trefí.Vynikající výkony herců opravdu takový film jsem už hodně dlouhou dobu neviděl.///Hodocení 100%/// ()

Lionheart

Jednotlivé scény jsou perfektní, akce prvotřídní a Yun-Fat bezvadný a charismatický. Kdyby tam nebyla ta přepálená emocionální trapná a pro mě dost nedůvěryhodná stránka ohledně přátelství a nebohé nevidomé, tak by to bylo stoprocentní. Takhle jsem se na konci (nechci spoilerovat, ale je to fakt až donebevolající náhoda) celkem i smál nad tím, jak to tvůrci poslali do kytek. A to je špatně, ten film je tak naivní, že se nedá než nad ním místy smát. ()

Rozjimatel

"At first, I thought I would only kill bad people, and not good people. But it's not that easy."     Môže mi byť viac-menej ukradnuté, že tento film, zaradený medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, je uctievaný ako kult, ja v ňom vidím iba plytký béčkový film preplnený slaboduchou akciou, úsmevný tou úpornou snahou hrať na city. Tá presladená sentimentalita je obzvlášť nemotorná, či už ide o tú hrozne naivnú romancu, alebo o to chlapské priateľstvo s hrejivými vzájomnými pohľadmi. Ani to, že film ovplyvnil mojich obľúbencov Quentina Tarantina a Luca Bessona, mi nejak zvlášť neimponuje - len to dokazuje, že keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. "Killer" prekvitá svojou tuposťou - tak v scenári ako aj v prihlúplych dialógoch. Nad mnohými vecami by som aj dokázal prižmúriť oči, keby tu boli na vyváženie aspoň nejaké prvky prítomné v iných hongkongských filmoch - pekná bojová choreografia, alebo naivný, ale celkom milý humor. Lenže tu iba lietajú guľky v bezduchých prestrelkách, telá sa plnia olovom, pričom takéto telo prešpikované olovom (zrejme už mŕtve) ešte vyskočí do 2-metrovej výšky a spraví salto, zrejme od radosti, že to už má za sebou. Ale aspoň som sa dobre pobavil, proste som sa nedokázal na ten film hnevať. A bavím sa ešte aj po skončení filmu pri čítaní komentárov - nemôžem sa zdržať smiechu, keď čítam výrazy ako "silný príbeh", "psychologická hĺbka", či "emocionálny dopad".     "Brother Sei. I don't want to lose a friend like you." ()

Klay

Ještě o chlup lepší než Hard Boiled, ale má jednu slabinu, kterou nemůžu odpustit ani tomuto, ani jiným filmům z HK akční elity. Režiséři jako Woo nebo Lam jsou machři přes akci, ale děj je podáván příliš zkratkovitě a odosobněně. To vadí obzvlášť u filmů Johna Woo, protože ten se o dramatičtější, komplikovanější příběh pokouší vždy. Story o nájemném vrahovi, který opečovává dívku, již omylem připravil o zrak a jeho přátelství s policistou, který mu jde po krku, by mohl být lahůdkou. Vše je ale sesekáno do pár holých frází. Vím, že je konina vytýkat těmto filmům jednoduchý scénář, když tu jde v první i v poslední řadě o akci, ale jako subjektivní výtka to platí. V případě, že vám to nevadí, je to ve svém žánru jasný pětihvězdičkový film. Já zůstanu u 4,5* s tím, že pro mě Woo svojí kombinaci dramatu a akce dotáhl k dokonalosti až v Hollywoodu v Tváří v tvář. BTW: Ve filmu je prý 120 mrtvých, to musí americké akčňáky blednout závistí, tedy vyjma Žhavých Výstřelů 2:-)) ()

Alf

v podstatě slzopudné melodrama mnohonásobně natažené záběry na sebou škubající statisty, škubají sebou vcelu oprávněně, neb jsou z nich právě vyráběna celoplošná řešeta, aby diváci i spříznění kritici neměli špatné svědomí, totiž že sledují bohapustou předváděčku vyprazdňování citů a hlavně zásobníků, režisér opakovaně nabízí záběry na bílé holubice, čímž svým ctitelům umožní film si vychutnat s pocitem, že jde o silný příběh o přátelství a lásce s hlubokým filosofickým podtextem.... ()

Zombi

Trochu teplé, hrozně naivní a sentimentální, až po střechu plné holubic, ale taky kultovní a naplněné skvělou akcí s nezapomenutelným závěrem, jen si musíte zvyknout na vesmír, kde mají pistole zásobníky na 20 nábojů a víc. ()

Jorge-Z

Totální akční úlet pro který nemám pochopení. Hudba fakt odporná, tak jako klišé story a prkenné výkony herců s výjimkou Yun-Fat Chow. ()

Nethar

No, takže s filmy Johna Woo budu asi pomalu končit, ne, že bych je viděl všechny, ale dalších dvě stě tisíc jich už bude zhruba stejných jako Killer. Jakýsi romantický příběh a dvě neuvěřitelné storky o chlapském přátelství se mě moc nedotkly, takže tu máme hlavně tu střelbu (co taky jiného). A akce to je slušná, kulky létají a v průměru jich každý účinkující schytá tak kolem deseti, ale přece jenom lidi se před pětadvaceti lety dívali s otevřenou pusou na trochu jiné věci než teď. Reálné to není (neříkám, že mělo být), avšak viděl jsem od Johna Woo mnohem nápaditější řežby. Sympaťák Yun-Fat Chow to moc nezachrání, český dabing neprospívá. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film