Bílý lotos

Série(3) / Epizody(14)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

FakinAdsso

Chvíli jsem přemýšlel, zda jsem náhodou neviděl jiný seriál, než většina z komentujících tady. Dobře napsané postavy a vztahy mezi nimi? Ano. Katarze několika existenciálních krizí? Ano. Nějakým významným způsobem outstanding performances? Krom Bartletta ne. Skutečně tak do hloubky propracované niterné pocity? Ani náhodou. Tempo? Meh, just fine. Kamera? Velice basic. Jestli si ještě jednou přečtu, že je to Twin Peaks v resortu, tak vrhnu vnitřnosti. ()

McGuffin

V havajském hotelu Bílý lotos, The White Lotus, zastihne stejnojmenný příběh tři divné rodiny na dovolené a partu jen trochu méně divných zaměstnanců v práci, jak si navzájem dělají ze života peklo. Zatímco publikum musí počkat, koho z nich jsou lidské ostatky, které na začátku a na konci nakládají s excelentní péčí havajské aerolinie k přepravě neznámo kam. Režírující scenárista Mike White to všem patnácti protagonistům zavařil právě tak, aby se v nich publikum trochu zhlédlo a trochu nad nimi ohrnulo nos, ale na konci je zanechá v trochu lepší kondici, než jak je ukázal na začátku a uprostřed. P.S. To je zpráva o tenkém příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Benoit

Od začátku strasně zvláštní atmosféra. Nic zavratného se vlastě ani neděje, přesto máte chuť vidět pokračování. Ve finále jde o jeden nalezený batoh a několik běžných životních příběhů běžných smrtelníků. Ale funguje to. Přiznám se, že jsem až do zavěrečné časti nedokázal odhalit, kdo že to na konci umře. Což je o motivace navíc, dokoukat to až do konce. ()

MatoPalkes

Bavilo, exotické prostredie so zaujímavou hudbou. Jediná sympatická postava manažér hotela, klienti hnus. Žiaľ, dosť podobní reálnym zákazníkom v hotelových komplexoch. Vlastne to bolo na 4* ale záver ma proste naštval. ()

OsahuKimina

7.5/10 Kvalitně zpracovaná filmařina, satiristicky dramatického, dovolenkového příběhu lidí s existencionálními problémy. Idylická pohodička na Havaji nikdy nebude tak pokojná, když se sejde několik bohatých, povýšeneckých snobů na jednom místě, obzvlášť ne pro zaměstnance hotelu, ale ani pro samotné hosty už jen z jejich podstaty povrchních, znuděných životů s pokřivenými hodnotami. Bílý Lotos svým posláním krásně "tepe do živého" a naráží do problematiky dnešní západní společnosti. Kde ty chudí a obyčejní zaměstnanci jsou schopni i zatajovat těhotenství v práci až do porodu jen aby měli práci, zatím co jejich hosti dokáží obrátit resort vzhůru nohama, jen proto aby dostali místo druhého nejluxusnějšího apartmá v hotelu to úplně nejluxusnější.  Díl od dílu je nám servírována čím dál tím více gradující satira a nekorektnost, která vyústí v sociální horor mezi všemi postavami. "Proto jsem možná osobně čekal finále ještě daleko odvážnější než ve skutečnosti bylo a to mě asi jediné zklamalo". Vše to, ale v konečném výsledku funguje dobře, díky skvěle vybranému castingu a uvěřitelným výkonům herců. Kamera a střih je precizní a krásně navazuje do sebe všechny dílčí příběhy postav a to v doprovodu hypnotizující, zvláštně deprimující havajské hudby, která tomu dává ten pravý podkres. Nádherné prostředí All-inclusive resortu už je jen třešničkou na dortu. Největší zásluhu na tom celém zpracování bude mít bezesporu Mike White, jenž má neuvěřitelný cit pro detail a inteligentní vypravěčský um. Celou šesti dílnou mozaiku poskládal tak, že si z toho odnesou všechny vrstvy společnosti mezi diváky, kterých se tento scénář dotýká přesně to co bylo zamýšleno. ()

pallok

Na to, že v tomto seriáli niet jedna postava/herec-herečka, ktorej by divák fandil, vlastne je to úplne naopak - vyložene ma serú všetky a všetci!,  sa na to dá pozerať, ak pre nič iné, tak muzika je celkom "pozerateľná!" Nechcem ťahať hodnotenie dole, ináč by to bolo u mňa za 30%. ()

lineker

Partička na Havaji. Až skoro divadelně vykreslené postavy a jejich naturely. Tu máte chuť někoho zabít, někoho vám je líto a nad někým pouze kroutíte hlavou. Navíc, každý má nějaký vývoj poznává sebe i okolí. Situace, které vyvstanou, když toho druhého, třetího, čtvrtého máte čas poznat a na které v běžném denním životě není prostě čas. Někdy bizár, humor, ale i okamžiky, které donutí k zamyšlení, jaký život to vlastně vedeme. Takhle má vypadat moderní seroš. ()

Metastazina

První série byla naprosto výborná. Hned od začátku vás to chytne za péro, pokud nějaké máte. V mém případě to byly jiné partie. Nechybí tam vůbec nic: koule, drogy, sex, Stiflerova máma, skvelí herci, naivní kundy, masturbace, pohlavní choroby, holý zadky. Vše co si můžete v jednom seriálu přát. Co mi ale sere? Že to byla moc krátká jízda. Nestihla jsem si to tolik vychutnat a najednou byl konec série. Druhá série mě po pravdě zatím tolik nebaví, vadí mi ta obměna herců, kteří už nejsou tak dobří. To ale nic nemění na tom, že je to výborný seriál. ()

etanol odpad!

Vydržel jsem dva díly. Nuda, po vtipnosti ani památka. Ale miluju pročítání hodnocení rádoby recenzentů na vyšší úrovni vyzvyhující neskonalou uměleckou úroveň díla. ()

Belphegor

Tento seriál je prostě geniální. Obě řady začínají podobně; v hotelu se najde mrtvé tělo, přičemž nevíme, kdo zemřel, a pak sledujeme příběhy lidí na jejich dovolené a co se stalo. První a druhou řadu lze sledovat odděleně, protože navazují jen s jednou postavou, ale doporučuji sjet je po sobě, protože vývoj oné postavy za to stojí. Seriál je to především o lidech a o vztahových problémech, a co první řada jen obrousí po povrchu, druhá dovede do dokonalosti, navíc má lepší a bohatější rozuzlení a propracovanější postavy. Je s obdivem, kolik příběhů se tady děje, velmi se mi líbí, jak se postupně otvírají různé malé příběhy, pocity a přidává se úhel pohledu dalších postav, jenž sice na chod děje nemá vliv, ovšem na vliv autentičnost ano, scénář druhé řadě je prostě geniálně nepsaný a vystavený, postavy jsou veskrze sympatické. Autoři navíc do seriálu dokázali vtěsnat několik životních pravd, což mě osobně nadchlo. Herecky bych vyzdvihl Jennifer Coolidge, jenž role naivní zbohatlé paničky prostě sedne, ale všichni herci mi přijdou něčím zajímavým a dobře vybraní. Za mě je Bílý lotus jedno velké překvapení a doporučuji všem, především druhou řadu, kterou bych nazval čirou dokonalostí. Jo a úvodní hudba a soundtrack jsou sice zpočátku divný, po chvíli mi ovšem přišly zvráceně návykový. ()

alienable

Prachy kazej charakter. První série s docela hořkym humorem nastavuje zrcadlo společenský smetánce a ukazuje na pokřivenost vztahů. Druhá snad o něco ještě víc. Do toho vražda a drogy v kulisách exotickýho luxusu. Každá z nich má vlastní uzavřenej příběh, kterej jako tenká (ehm) červená linka spojuje Jennifer Coolidge. Zábavnej kus, kterej jsem bohužel zhltla hrozně rychle. ()

Ivi187

toto je kvalita, veľa seriálov by si mohlo brat príklad.. páči sa mi ako sú vykreslené jednotlivé postavy ()

PedroNovak

Skvely postavy,lokace ve druhe řadě,sympaticky herci,zabavny až bizarni zápletky.Obě řady v dnešní době zábavná a originální věc.Tohle bavilo.85% ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)