Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

UhLee

(5/10). Snímek bych před shlédnutím považoval vzhledem k velmi nízkému hodnocení za totální fiasko. Ovšem taková katastrofa to rozhodně nebyla. Akce je zde požehnaně, tempo je nastaveno tak akorát. Stopáž uteče fakt rychle až jsem se divil. Za mě byla akce opravdu dobrá. S čím jsem měl menší problém byla samozřejmě stupidita teroristů a v konečném důsledku i docela lhostejnost s jejich osudem. Navíc aby nějaký vévoda masakroval elitní žoldáky? To mi taky přijde dost nereálné. Ve výsledku se ale jedná o průměrné béčko, které by si založilo alespoň 50%. ()

Johnny.ARN

Čím dlhšie to išlo, tým viac som fandil Ruby a jej partičke polokrepých labutí. Hlavne posledná štvrtina, po odhalení plánov bola až veľmi pritiahnutá za vlasy a umelo sa tam vytvorilo napätie a akcia. SASkári sa tiež veľmi nevyznamenali, keď ich útok dokázali odraziť dvaja retardi s jedným gulometom. Útok na sídlo a pichanie nožom do krku bolo ale fajn. Ruby Rose je ale veľmi zvláštny zjav v tomto filmovom svete. Ešte som si k nej nenašiel cestu, ale jej boj je aspoň uveriteľný a nie naučený pár dní pred ostrou. Toto si mohli angláni postrážiť trochu viac a nenechať si do toho kecať Šitflixom, dopadlo by to určite lepšie (žmurk na Rozhnevaného muža). 2 z 5 ()

oveckaoa

Problémem tohoto filmu je to, že je překombinovaný. Posuďte sami jakýsi teroristé přepadnou vesnici v Gruzii co nechce plynovod chlapi a muže povraždí a ženské nechají žít někdo to natočí na mobil a zveřejní. Vláda Anglie co je na to najala nechce dopustit , aby na ně přišly tak nařídí jakémusi chlápkovi, aby je zabil oni to mezitím zjistí unesou vlak s lidmi na místě kde je ten samý plynovod co v té Gruzii tehdy a chce po té firmě 500 milionů nebo to zveřejní a jako bonus tam odpálí plynovod. V tom vlaku je, ale i ten chlap a jeho nastávající. Nemyslím si, že je to horší akční film než cokoliv od Seagala nebo Willise z poslední doby a hodnocení je uvalené. Druhý díl bych klidně bral. Díky za titulky Vegetol. ()

lykan9

SAS je docela slušná akční podívaná se slušnými herci. Kdyby se jednalo o americkou produkci, tak bych byl asi přísnější, ale tady se jedná o Brity a tudíž musím být shovívavější. Dokonce máme našlápnuto i na pokračování a pokud vznikne, tak se nebudu stydět se podívat, a to je známkou samo osobě. ()

mkubalikova

Tenhle film brousí céčkové dno, bohužel se ale snaží tvářit jako áčko. Jak ale říká můj kolega, snaha se chválí naposledy na tělocviku ve čtvrté třídě. 30% ()

psychoJoa

Film, který si hraje na akční bombu, ale v mých očích pohořel. Je to taková ta horší klasika (nepovažuji následující informaci za spoiler) s nesmrtelným hrdinou a za mě s velký AU na závěr. ()

sedm.1

Já myslím, že v případě tohoto akčního béčka se zde na něj valí až zbytečně přísná kritika. Tím samozřejmě netvrdím, že je to nějaká super zábavná jízda, nicméně v rámci možností tvůrců, herců a rozpočtu se jedná o snesitelnou a záživnou podívanou. Vše je zde tedy prakticky ve všech ohledech opravdu docela naivní, hlavně co se zápletky a akce týče, ovšem divák s tolerantnějším přístupem, který na to bude navíc připraven, se nudit rozhodně nemusí. Celé to má totiž svěží spád, nějaký ten zvrat a akce je poměrně dostatek. Jak jsem ale již zmiňoval, především na oné akci je znát výrazně slabší rozpočet, nehledě na to, že i bez financí se dá zpracovat daleko dynamičtěji, přehledněji a nápaditěji, než se tomu stalo zde, a vzhledem k tomu, že se tu tvůrci vzhledem ke komerčním ambicím nemuseli ohlížet ani na rating, tak minimálně mohla být daleko nekompromisnější. Další filmové prvky, jako napětí, emoce, či atmosféra tu každopádně nefigurují vůbec, no a co se podrobněji postav a herců týče, tak za mě obstála snad jen Ruby Rose, a to jak svým výkonem, tak zajímavostí své postavy, ostatní působí opravdu ryze béčkově, nevýrazně. Jinak stejně jako mnozí ostatní příliš nechápu tu přemrštěnou stopáž, spousta scén je tam úplně zbytečně, takže jejich vynecháním by se to klidně mohlo dostat na klasických snesitelných devadesát minutek a mnohé dojmy a následné reakce by to též jistě změnilo k lepšímu. V rámci akčních béček si každopádně stojím za tím, že se o až tak nepovedený snímek nejedná a já se v rámci možností zkrátka docela i bavil. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri, ale predsa. Súhlasím s vegetol.mp, že sa jedná o jedno z najviac wtf hodnotení na ČSFD. Buď si tu tupci pozreli iný film, alebo sú riadne mimo, pretože snímok síce žiadne mega scény neobsahuje, ale zato je svižný, má viac ako len slušnú akciu a letmý pohľad na psychopatov v hlavných úlohách (aj v zápornej aj v kladnej úlohe) bol určite originálny. Potešila menšia úloha aj Toma Hoppera. Sam Heughan je správny sympaťák a zároveň kus chlapa, takže mu človek celkom veril tie jeho výkony a zhodou okolností som si deň predtým pozrel po roku znovu aj Bloodshota, kde hral na opačnej strane síl. Hannah John-Kamen poznám najviac z Killjoysov aj napriek tomu, že samozrejme si strihla výraznejšie úlohy aj v Ant-Manovi 2 či Ready Player One. Ruby Rose netreba predstavovať, jediné, čo mi na nej vadilo, tak ten jej zostrih, to bolo na strelu do hlavy. Inak to malo aj zaujímavú linku týkajúcu sa pohľadu na politiku, ktorá verím, že nemusí byť ďaleko od pravdy. A čerešnička na torte samozrejme Andy, ktorý je správny "bezškrupulózny" týpek, ktorý rieši všetko a počet obetí ho vlastne nezaujíma. ()

Untentrauer

Nadupaný komando v akci postupuje do nepřátelské zóny (rozumějte vesnice plná ozbrojených civilů včetně ž a ď). Nepřátelé na ně vyskakují, jako terče na střelnici a naši profíci je i v tomto duchu sestřelují. Exploze, střelba a křik nepřátel. A taky jedna holka, která vše nenápadně točí na mobil, jakoby se nic nedělo. Naši profíci si ji nevšimnou, protože se pohybuje, jako duch......Video se samozřejmě dostane na veřejnost, která chce následně spravedlnost! A nikdo se nesmí dozvědět, že ono komando je najaté vládou na špinavou práci. Béčko, jako vyšité. Čekal jsem od toho nástupkyni Rodriguez a dobrých béčkařů. Dostal jsem kombinaci sračky a "Teroru ve vlaku", jenže tam hraje aspoň Van Damme. Takže je to pro mě velice neuspokojivý film, vyzdvihující absolutní nedostatek béčkových hrdinů! Záporačka je sice na jedničku, ale ten klaďák (a jeho tým), tak na to se nedá koukat - až teda na jeho kolegu, který, jak se ukáže je opět záporák, takže zase hovno hovno. Náš hrdina je teda takovej frajer podbicák mikina, nesympatickej utřinos, na jehož akce koukat, je, jako sledovat dědu na hajzlu. Film sice střídá jednu akci za druhou, jenže k čemu to, když se na klaďase nedá koukat? Teda na Ruby se koukat naštěstí dá a ta jediná to drží. Opravdu, kdyby tam na místě záporáka byl někdo jinej, tak je to odpad. A teď si představte, že jakž takž ucházejícím záporákům nakopává prdel takovej vyplandanej ušák.....Všechny béčka se navíc vykazují jistou dávkou humoru. Zde to však bylo myšlený naprosto vážně a to je problém. Nemůžete na sobě na schůzce s klientem mít kostým kašpara a tvářit se jako kravaťák. A zde to tak prostě je. A to mám béčká rád! Jenže filmařům už ani to nejde a opakuji, není kdo by tam hrál hrdinu, není, není a není. Představte si tohle na přelomu 80. a 90. let. WOW *za Ruby Rose *za prošmátrání frndy ()

gonga

Co je to za strašidlo, ta Ruby Rose? Neuvěřitelně stupidní dílko, kde se záporáci po většinu času chovají tak hloupě, že je to směšné. Zejména ve chvílích, kdy to má být vážné. Sračka. ()

Hapretor

Tak tady Ruby má fakt retardovaný účes a dějově je to jeden z mnoha ... ničím překvapující ... ničím výrazněji zapamatovatelný ... za zmínku stojí jen Andy Serkis ... ten měl dobrý hlody ... jinak ve srovnání je to zbytečný podprůměrný snímek ... ()

BOURQUE

Scenár obsahuje výlučne B-čkové prvky, ale to všetko pán Magnus Martens sa snaží zakryť pomocou šiat, ktoré majú „príbuzné“ filmy, avšak operujúci s trochu väčším rozpočtom. Úvodná scéna (vyvraždenie dediny) aj napriek minimalistickým riešeniam pôsobí silne a divákovi zdvihne žalúdok. Následné akčné scény, dominante odohrávajúce sa vo vlakovom tunelu, sú na úrovni lepšieho B-čka. Na poli hercov sú tu spíš klasické a predpovedateľné výkony (Ruby Rose v roli bezcitnej záporáčky je presvedčivá). Avšak je potrebné dodať, že najväčšiu zmenu charakteru postavy je vidieť na konci filmu v podaní Hannah John-Kamen – od doktorky počuť niekoľkokrát za sebou to, že „kill her/him“, je viac ako divný. Film na jedno videnie s niekoľkými nedostatkami, ale z hľadiska B-čkovej kategórii je to jeden z tých, ktoré sa držia nad vodou. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Wyder

Ten film vas donuti premyslet... Premyslet o tom, jestli jste ty dve hodiny nemeli radsi mlatit hlavou o stenu, protoze se to bude jevit jako zajimavejsi cinnost, nez je tenhle film. ()

sadlokan

Legrační legenda o tom,jak indoanglický premiér s pomocí nevelké(postavou)bojovnice dokončí destrukcí eurotunelu brexit.A nic se mu nestane. ()

MickeyStuma

Film založený na románu Andyho NcNaba, který byl švédským pilotem SAS (Special Air Service) a jeho jméno je Steven Billy Mitchell. Ano, svůj román vydal pod pseudonymem. Tento snímek také produkoval a jedná se o pokus britského filmového průmyslu o akční trhák ve snaze vytvořit novou filmovou sérii. Covidová krize však zbrzdila premiéru, neboť do kin měl vstoupit už v roce 2019, a tak se uvedl až nyní na různých kabelových televizních kanálech a streamovacích službách. Na první pohled je jasné, že se opět jedná o dějovou šablonu alá „Smrtonosná past“ (1988), a jelikož se jedná o přepadení vlaku, nejvíce tak připomene snímek „Přepadení v pacifiku 2: Temné území“ (1995) či nízkorozpočtový „Teror ve vlaku“ (2002). Takže tu máme další teroristický útok a jednoho muže s určitými dovednostmi. Originalitou se tedy nijak neoplývá. To by ale nebylo to nejhorší. Výprava sice nevypadá levně, ale vše zrazuje nevýrazný scénář. Pokus o zvraty je zmatkovitý a obzvlášť v přehrávání dojmu, kdo že je ten zrádce, vypadá spíše trapně než zajímavě. Australanka Ruby Rose se sice snaží být další herečkou akčních filmů, ale zatím jí to moc nejde. I když je fakt, že v dobrých filmech moc prostoru nedostala a výraznější role měla v těch horších. A to je bohužel i tento film. Akce je sice dost, ale jako celek nemá celá etuda tu správnou energii. A tak se stalo, že ani Sam Heughan v roli chrabrého zachránce diváka nijak neoslovuje. Evropská verze smrtonosné pasti se minula svého diváckého účinku. ()

rublik05

Vážně nechápu, jak se mohlo stát, že z tak slibného námětu, naprosto ideálního pro akční béčko, se nakonec vyklubala taková odpudivá slátanina. Začnu u herců, casting je naprosto tragický, jednotlivé postavy nepůsobí vůbec uvěřitelně, nehledě na jejich absolutně nelogické chování. Film má zbytečně dlouhou stopáž, jeho scénář a zpracování ve všech ohledech působí jako levnější televizní produkce, snaha o nějakou dramatizaci působí směšně až trapně, stejně jako nevhodné používání digitálních efektů. Vrchol všeho byl závěr, tak strašné zakončení jsem už dlouho neviděl. Kladně hodnotím snad jen akční scény a přestřelky, ty vypadají docela solidně, jinak ale ve všech ohledech hrozná záležitost. 3/10. ()

bearmeedek odpad!

Varován hodnocením jsem se tomuto filmu vyhýbal. Ale pak mě přece jenom ujela noha a už jsem seděl ve vlaku. A bylo to hrozné. Béčko, které chce být drsné a zároveň je prokládané telenovelou a červenou knihovnou. Knihovnou, knihovnou, ni-hovnou, hovnou, jo - je to sračka. ()