Epizody(10)

Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonových, která se vydává na zrádnou cestu přes Velké pláně, aby unikla chudobě a našla štěstí v Montaně. (SkyShowtime)

_DAVE_

Vedle Yellowstone citelně slabší, ale pořád na velmi vysoké úrovni. Zajímavá je celá linka s přistěhovalci (co tam proboha hledali?)... Nicméně střed je velmi utahaný, takový ospalý, ne úplně atraktivní. Začátek famózní (Billy Bob) a konec kulervoucí. Ale deset dílů mi stačilo, to jsem u Yellowstone necítil. ()

Arsenal83

No neviem, to je western pre dámy a zženštilých mužov? Zrejme áno. Navyše liberalizovaný. Prostredie, obrázky, kamera, príroda, to všetko je úžasné, nádherné. Ani Isabel May nie je na zahodenie, silne pripomína Jennifer Lawrence, zatiaľ len výzorom. A Sam Elliot prináša mimoriadny herecký výkon. Ale toto nemá s žánrom ako western skoro nič spoločné, akurát, že sa to deje na Divokom západe, sú tam Indiáni a sem tam prestrelka, ale veľmi riedko. Za to romantiky tu je až až. Najlepšie tej multi-kulti. Rok 1883 je nakrútený očami dnešného liberálneho diváka, pre ktorého budú Indiáni všetko ušľachtilí domorodci,  biely muž v podstate samý špinavý drsňák, ale aspoň teda černoch má úroveň, ako sa patrí. Inak príliš málo gayov. Nechápem, veď od Skrotenej hory je jasné, že kovboji boli veľmi prihriati. Z toho by mali mimovládky určite urobiť škandál. ()

Dale

Fajn seriál, len mi tam dosť vadila hlavná postava a všetok dej, ktorý sa s ňou spájal - milostné príbehy ako od Rosamundy Pilcherovej, príšerné monologové vsuvky plné životných mudier ako od 70-ročnej ženy, nie od 18ky, ktorá na začiatku ani nevie, čo to je sex. A v neposlednej rade aj jej výzor, keď má celý čas vlasy ako z reklamy na Vidal sasson, aj keď sa potáca niekoľko týždňov divočinou. Ďalším mínusom je celá kolóna prisťahovalcov z Európy, keď na začiatku nikto nerozumie ani slovo anglicky okrem jedného Nemčúra a po pár dňoch tam už takmer všetci spíkujú bezchybnou angličtinou bez prízvuku, čo pôsobí veľmi nevierohodne. Celý look tohto seriálu je taký nasilu cool, aby sa to páčilo hlavne mladej generácii, čo je veľká škoda, mohol to byť top seriál vo svojom žánri. Plusom je najmä Sam Elliott, ktorý sa pre westerny narodil a pasuje tu na 100%, niekoľko ďalších hercov je tiež fajn, aj akčné scény, ale o nič prevratné nejde, ani v rámci žánru. 70% ()

fabecc1222

Moderní westerny mě moc netáhnou, takže původní seriál šel zatím mimo mě, ale jakmile byla ohlášena poctivá dobovka, tak jsem musel zbystřit, a rozhodně musím pochválit svůj výběr. Opravdu bych musel pátrat hodně zpět do minulosti za takhle povedeným westernem. Elsa a její promiskuidně feministická linka jsou sice někdy dost na ránu, ale to je snad tak jediné, co se tu dá vytknout, protože všechno ostatní vás prostě dokonale pohltí. Výborný hlavní hudební motiv, který krásně dokresluje onu ponurou krajinu bez života, která vám nedaruje vůbec nic. Myslím, že na takhle povedený western budeme zase čekat pořádně dlouho. ()

Real Tom Hardy

Vítaný prequel k seriálovému megahitu Yellowstone, ktorý ukazuje strastiplnú cestu udalostí predchádzajúcim založeniu rovnomenného ranču Duttonovcami v Montane. Zároveň je miešaninou viacerých prvkov – poriadne drsným a tragickým westernovým mäsom, niektorými príbehovými linkami pretkaným dnešnými "hodnotami" zaváňajúcimi utópiou, avšak z pohľadu historického kontextu absolútne nie nemožnými, preto mne obratom príliš nevadiacimi (inak áno), čistokrvnou kopírkou Lonesome Dove a silným zápachom telenovely a nikdy nekončiacimi vnútornými monológmi sebeckej blonďavej hrdinky, ktorá oplakáva svojho budúceho manžela, milovaného kovboja, s ktorým chcela stráviť zvyšok svojho života, len aby o pár dní neskôr jazdila na indiánovej fujare po tom, čo jej dal indiánske meno a z vlasov uplietol koníka. Krásne, nie? Záchranou bol len fenomenálny herecký koncert veterána Elliotta, charakterom presvedčivý bradatý McGraw & Garrett a Sheridanov cit pre silnú dramatizáciu a cynickosť a surovosť reálií prostredia. Od mnohými označovaného westernového majstrovského opusu to má ďaleko, istým spôsobom a po eliminácii niekoľkých elementov však nie tak úplne moc. (x) (x) (2.2022) (15.7.2022-16.7.2022) ()

• V seriáli sa spomína bar White Elephant (Biely slon), ktorý existuje dodnes. (belinko)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD