Jak neformální skupina mstitelů nachytá nervního podnikatele se zálibou v umění, který zavinil smrtelnou dopravní nehodu a zfalšoval důkazy? Bohatý, arogantní a netrpělivý podnikatel Lánský (P. Řezníček) záměrně smetl ze silnice auto, které jej zpomalovalo. Od soudu ovšem odchází očištěný, neboť podplatil soudního znalce. Nepotrestaný zločin za sebou nechává mrtvého otce rodiny a jeho nadosmrti postiženou dceru. Kpt. Fait (M. Myšička), který odešel od zkorumpované policie, si bere na pomoc Alexe (V. Navrátil), televizní reportérku Markétu (E. Křenková) i svého policejního spojence Dobeše (R. Nebřenský) a nastraží na padoucha past. Jako návnada poslouží Lánského snobská záliba v nakupování vzácných obrazů. Cílem celé Faitovy operace není pouze dostat viníka za mříže, ale vyřešit finanční problémy obětí a posvítit si i na úplatného soudního znalce. Rozjíždí se tak operace plná komediálních převleků, inscenovaných situací, podrazů a vtipných gagů. Lánský nesmí do poslední chvíle tušit, že se dostal do středu rozsáhlé provokace. Souběžně se prohlubuje linka Alexova otce Maxe (J. Lábus), který čelí své minulosti privatizačního tuneláře. (Česká televize)

Aniki odpad!

Ještě jednu šanci, kterou jsem ze zvědavosti seriálu dal, jsem si mohl klidně ušetřit. Od prvního odpadního dílu totiž došlo k dalšímu, jakkoliv už vlastně z principu věci nemožnému kvalitativnímu propadu. Ten, kdo se zaklíná výrazivem jako parodie či absurdní komedie, nemá zřejmě všech pět pohromadě. Level detektivní zápletky a její řešení je zde na úrovni vysvětlování podstaty celé problematiky tříletému dítěti, kterému chceme za pomoci jednoduchých pohádek vštípit rozdíl mezi dobrem a zlem. Mezi tvorbou pro dospělé nemá podobná stupidita co pohledávat. Chápu, že se netočí a je třeba platit hypotéky, ale za toto se bude Hřebejk v časech budoucích hóóódně stydět. ()

quido_zidle

Tak to se nepovedlo. Zatímco první díl byl ještě dejme tomu oddechovka, která se s vypnutou hlavou dala skouknout, tak díl druhý byl neskutečná slátanina. Pořád si to drží poměr jeden vtip/díl(+ daších 20 typu "tvl tady jsme se měli asi smát..."), ale u dvojky si scénáristi s Hřebejkem vzali navíc obří šroubovák a tak dlouho děj šroubovali, až strhli závit. Navíc některé scény (např.úplatný znalec srazí chodkyni...) působí jak z amatérského nízkorozpočťáku... Casting (až na Myšičku a Navrátila) se taky "povedl" - Lábus jako miliardář - to už je jako špatný vtip samo o sobě a v prvním díle mafián Rupert, u kterého už jen chybělo aby začal mluvit svou italskočeštinou - no a možná že to by pak bylo opravdu vtipný... ()

Ironhead

Herecky i jinak profesně je to natočené fajn... ale logika a scénáře těch podrazů jsou velmi slabé, skoro až dětsky naivní :oT ()

JB001

Není to špatné. Dokonce víc koukatelné než odpolední zápas Liberec:Slavia. O Spartě se Slováckem nemluvě. Co mi ale na tomto seriálů vadí nejvíc je to klišé, že golf je hra pro snoby, zbohatlíky nebo kriminálníky. Seriál dělá tomuto sportu medvědí službu. Za mne totiž jakýkoli čas strávený na golfu je lepší než čas strávený v kanceláři nebo doma u televize... ()

quokam

Jména Myšička či Křenková lákají, ale seriál prozatím zaostává za očekáváním. V tomto díle hlavní hrdina nejak snadno našel nějak moc lidi, kteri se za pakatel mozna ani to ne nechavaji zavrit za mrize. No nevim nevim... 4/10. ()

MoonPie

Dal jsem si že zvědavosti druhý díl. Schválně, jestli bude stejně špatný jako ten první. Byl. Bohužel. Pěkný námět, dobré obsazení, režisérske eso a stejně propadák. Nemá to atmosféru, nemá to vtip, nemá to nic. Další již sledovat nebudu. ()

Franta852

- havárie auta - mírně vyboulený blatník na straně spolujezdce a jedná se o smrtelnou nehodu řidiče. Podle mě nedošlo ani k fyzickému kontaktu dvou aut. Tak proč mu řidič uhýbal kamsi do trávy? Už první zápletka trochu pokulhává. - Trapné tajné znamení "prstem o nos" - stále opakující se. A nenápadné jak prase - vždycky se to u toho Myšička usmívá. Snadná předvídatelnost. Nápad to jakejsi je, to jako jo, ale zpracování pokulhává. Kamera - záběry jak ze selfietyče - kamera půl metru od hlavy herce - to je co za nový styl? Už se prostě nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

adaben

Mám pocit, že to nebylo dokonale vysvětleno, až příliš velká zkratka. Ale Pavel Řezníček se v roli našel a zachytil takového týpka velmi přesně, zejména ve chvílích, kdy ztrácí jistotu. A Myšička udržuje také seriál zajímavým, alespoň zajímavějším než pořád dokola ty seriálové detektivky s patologem, nenaplněnými manželkami nebo s mysteriózními vraždami. ()

dead.meat

Je to takové nedotažené, některé scény absurdní, policie by vážně na tomto spolupracovala? Komediální složku asi zastupuje ona humorná scéna, kdy podnikatel Lánský bourá na golfovém hřišti... nejsem expert, ale neměla by být komedie vtipná? ()

tba4u

Pokus o český Podraz se hodně, ale hodně nepovedl. Zkratkovité zápletky, které by byly ztuha uvěřitelné i v pohádce, vše jde jak na drátkách, aniž by to někdo dobře vymyslel či naplánoval...ach jo, je to taaaaak blbě napsaný :-(. Scéna s "náhodně" předhozeným obrazem...to jako fakt??! Úplně zbytečný scény (celá sekvence na golfu...to je jako co ??!) A spousta dalších minel. A jako by to nestačilo, všechno pěkně polopatě vysvětlené a ukázané, aby i debil pochopil. Copak v České televizi úplně rezignovali na profesi dramaturga? Tohle přeci nikdo neměl pustit k natáčení. Herci dělají co můžou, za ně je ta jedna hvězda. Ale co tam hrát, když je to o ničem. ()

IGATY

Oproti 1. epizodě příjemný posun k lepšímu. Děj zaujal, měl spád, konečně člověk začal mít pocit, že to i někam vede a stále se něco děje, a bez zbytečně rušivé "omáčky" kolem. Ale stále platí výtka zvukaři, dialogy potichu, hudba huláká ()