Reklama

Reklama

Václav Voska

Václav Voska

nar. 21.10.1918
Praha, Čechy, Rakousko-Uhersko

zem. 20.08.1982 (63 let)
Valašské Meziříčí, Československo

Biografie (2)

Václav Voska se narodil 21. října 1918 v Praze na Vinohradech pod jménem Václav Vratislav Voska. Byl druhým dítětem gymnaziálního profesora matematiky a přírodopisu. Roku 1937 vystudoval I. reálné gymnázium ve Slovenské ulici. Václav Voska vyrůstal v uměleckém prostředí a přirozeně se mu dostalo skvělého vzdělání. Už od dětství se věnoval hudbě (vystudoval hru na klavír v soukromé hudební škole Edvarda Šafránka), opeře a divadlu (loutkové divadlo, školní… (více)

Zajímavosti (15)

Galerie (102)

Reklama

Herec

Filmy
1982

Hotel Polan und seine Gäste (TV film)

 

Hořká vůně léta (TV film)

 

Muž z lodi Cap Arcona (TV film)

 

O neopětované lásce (TV film)

 

Pouť králů (TV film)

 

Třeboňská pohádka (TV film)

 

Čas černý jako voda (TV film)

 

Šimona (TV film)

1981

A na konci je začátek (TV film)

Reklama

Reklama

 

Důkaz (TV film)

 

Klíč k domovu (TV film)

 

Královna bludiček (TV film)

 

Zrození domova (TV film)

1980

1. máj 1890

 

Jak namalovat ptáčka (TV film)

 

Pohoří královny Maud (TV film)

 

Předjaří (TV film) - vypravěč

 

Soud pana Havleny (TV film)

 

Světlo z temnot (TV film)

 

Černé světlo (TV film)

1979

Adriana (TV film)

 

Poslední koncert (TV film)

 

Signál (TV film)

 

Ve věci J. R. Oppenheimera (TV film)

 

Řekni mi to beze slov (TV film)

1978

Kód života (TV film)

 

Neklidná jarní sezóna (TV film)

 

Panna a netvor

 

Pohádka o ebenovém koni (TV film)

 

Přitažlivost země (TV film)

 

Slečna Rajka (TV film)

 

Čistá řeka

1977

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Kremelský orloj (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

Podezřelé okolnosti (TV film)

 

Poslední zkouška (TV film)

 

Smuteční hudba za padlé hrdiny (TV film)

 

V Bakersvillu není hrdina (TV film)

 

Vo Brikitě (TV film)

 

Čtvrtý obratel (TV film)

1976

Doba strachu (TV film)

 

Noc klavíristy

 

Ohnivý kříž (TV film)

 

To byla svatba, strýčku! (TV film)

 

Z nocí požárů (TV film)

1975

Pani Heléne (TV film)

 

Škodná (TV film)

1974

Hledá se Kurt (TV film)

 

Romance pro dlouhých devět let (TV film)

 

Vodník a Zuzana (TV film)

1973

Divoká planeta

 

Neameričané (TV film)

 

Projížďka v kočáře (TV film)

 

Příští léto v Locarnu (TV film)

 

Větrné moře

1972

Podezření

 

Výnosné místo (TV film)

 

Zbojník Ondráš (TV film)

1971

Deska z tantalu (TV film)

 

Touha Sherlocka Holmese

1970

Žraloci (TV film)

1969

Frei bis zum nächsten Mal (TV film)

 

Obžalovaná (TV film)

 

Odvážná slečna

1968

Bílé noci (TV film)

 

Jan Hus (TV film)

 

Ta třetí

 

Vajíčko (TV film)

 

Vražda ve Frankfurtu (TV film)

 

Zločin lorda Savila (TV film)

1967

Dívka a smrt (TV film)

 

Jak se zbavit Helenky

 

Měsíc s dýmkou (TV film)

 

Reichstagsbrandprozess, Der (TV film)

 

Zlatý kočár (TV film)

1966

Křišťálová noc (TV film)

 

Vražda po našem

1965

Bílá paní

 

Dědictví na úvěr (TV film)

 

Dům v Kaprové ulici

 

Trezor (TV film)

1964

Nebezpečný člověk (TV film)

 

Nápadníci trůnu (TV film)

 

Pět hříšníků

 

Skok do tmy

 

Třiatřicet stříbrných křepelek

 

Velká spravedlnost (TV film)

1963

Ohnisko nenávisti (TV film)

 

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

 

Zahrada královnina (TV film)

1962

Pevnost na Rýně

 

Pozdní láska (TV film)

 

Páni Glembayové (TV film)

 

Vyvolení (TV film)

1961

Pohádka o staré tramvaji

 

Sbohem, deštivé město ! (TV film)

 

Úhel dopadu (TV film)

1960

Duhu pro můj den (TV film)

 

Policejní hodina

 

Srpnová neděle

 

Černá sobota

1959

Probuzení - vypravěč

 

Radúz a Mahulena (TV film)

1957

Případ ještě nekončí

1956

Legenda o lásce

 

Proti všem

 

Roztržka

1955

Jan Žižka

 

Větrná hora

 

Zlatovláska

1954

Jan Hus

1953

Kavárna na hlavní třídě

1951

Mikoláš Aleš

1949

Revoluční rok 1848

1948

Daleká cesta

 

Červená ještěrka

1947

Až se vrátíš...

 

Housle a sen

1943

Tanečnice

1940

Minulost Jany Kosinové

 

Prosím, pane profesore!

Seriály
1982

Sůl země

 

Tři spory

 

Spor dramaturga Stroupežnického (E03)

 

Zázraky bez čarování

1981

Tři spory

 

Spor architekta Zítka (E01)

1980

Dnes v jednom domě - vypravěč

 

Domov jménem Praha - vypravěč (E09)

 

Obtíže sicilské obrany - vypravěč (E08)

 

Chybujícím neodpouštěti - vypravěč (E07)

  více epizod (6)
1979

30 případů majora Zemana

 

Růže pro Zemana (S03E10)

 

Inženýrská odysea

 

Setkání (E13)

 

Dozvuky (E10)

 

Veletrh (E09)

  více epizod (2)
 

Půl milionu za Alvara

1977

Povídám, povídám pohádku

 

O Květušce (E07)

1976

Der Knabe mit den 13 Vätern

1975

Co vyprávěl strom Kandalí - vypravěč

1972

Duhový luk

 

Štědrý večer (E11)

 

Noční rozhovor (E04)

 

Strach (E03)

 

Smrt na štítě (E01)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Svatba (E12)

 

Korunovace (E11)

  více epizod (2)
1970

F. L. Věk

 

Divadlo (E05)

 

Mozartovy dvacetníky (E04)

 

Rozsudek

1969

Úsměvy světa

 

Courteline (E02)

1968

Sňatky z rozumu - vypravěč

 

Epizoda 5 - vypravěč (E05)

 

Epizoda 4 - vypravěč (E04)

 

Epizoda 3 - vypravěč (E03)

  více epizod (2)
1965

Případy komisaře Mejzlíka

 

Zločin na poště (E07)

 

Kupon (E06)

 

O lyrickém zloději (E05)

  více epizod (3)
Dokumentární
2002

Příběhy slavných (seriál)

 

Je samo tělo tvé a kolem zem (S03E12)

2001

Příběhy slavných (seriál) - a.z.

 

Božský skeptik - a.z. (S02E09)

1997

Sny a skutečnost Hanzelky a Zikmunda (TV film)

1977

Linka důvěry

1968

Blaničtí rytíři (TV film)

 

Učitel - vypravěč

1967

Jan Pivec vzpomíná (TV film)

1965

Concerto grosso

1963

Historie jedné inscenace I.díl:Hovory s Romeem a Julií (TV film) - vypravěč

1962

Hledá se toxin X - vypravěč

 

Kouzelný svět Karla Zemana

1961

Cestou hrdinů - vypravěč

 

Kašmír: Je-li kde na světě ráj - vypravěč

 

Umíte číst červíčky - vypravěč

1959

Plavali plavci

 

Zlatý sen

1958

Když film promluvil

 

Motýli tady nežijí

 

Praha matka měst

1957

Josef Štefan Kubín

 

Karel Svolinský

 

Umění restaurátorské

1956

A. Slavíček

 

Bohaté rouno

 

Dopis z fronty

 

Dvě vítězství (Výkonnostní zkoušky koní)

 

Královský hrad Zvíkov

 

Naše pralesy

 

Neobyčejná laboratoř

 

Posádka na štítě

 

Příběh staré řeky - vypravěč

 

Sochaři národu

1955

Hory a moře

 

Jde o 2,000.000 párů bot

 

Klíč k hudbě

 

Loutky Jiřího Trnky

 

Na bulharském pobřeží

 

Na shledanou na Strahově

 

Než bude pozdě

 

Prokop Diviš

 

Písně slavných dnů

 

Staletá krása

 

Věčné housle

1954

Boj proti uhelnému prachu

 

Kopaná IV.

 

Leoš Janáček

 

Český kapr

 

Český ráj

1953

Dispečerské řízení strojírenského závodu

 

Maxmilián Švabinský

1952

Dárci života

 

Josef Mánes II.

 

Julius Fučík

 

VI. zimní olympijské hry v Oslo

1950

Dovolená venkova - vypravěč

 

Jak se dělá mapa - vypravěč

 

Píseň lesa

 

Staroměstský orloj - vypravěč

Divadelní záznam
1962

Benátská vdovička

Krátkometrážní
1982

Krakonoš a mistr Jehlička

 

Krakonoš a škola

1981

Krakonoš a poslíček

 

Krakonoš a pytlák

 

Zločin v chalupě (TV film)

1980

Krakonoš a strašidlo

1978

Bakaláři (seriál)

 

Soud (S07E34)

1977

Bakaláři (seriál)

 

Návštěva (S06E31)

1975

Na věčnou památku (studentský film)

1974

Bakaláři (seriál)

 

Beruška (S03E09)

 

Pohádka, pohádka - vypravěč

1971

Čaj s citronem (TV film)

1970

Honba za filmovým námětem (TV film)

 

Leopold the See-Through Crumbpicker

1967

Poklad pana Arna - vypravěč

1966

Volejte moje číslo! (TV film)

1965

Tři (TV film) - vypravěč

1964

Telegram (TV film)

1963

Historie manželství

1962

Malá noční povídka: Staroměstský orloj (TV film)

 

Zpěv, který nezemřel (studentský film)

1956

Platit, prosím!

1955

V ulici je starý krám (studentský film)

1953

O světle

1946

Malá historie

Host

Ovládací panel

Fanklub

(59)

Reklama

Reklama