Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

zigíš

Většinou se mě při rewatchu filmů z minulosti stává, že to co se mi tehdy nelíbilo teď doceňuju. Pokračování Predátora je unikátní výjimkou z pravidla. Film s o level horšími triky, nulovým napětím a ultra stupidním scénářem. Prostě blbost po všech stránkách. A vida, z odstupem pár desítek let ...je to pořád blbost :) Ale po čertech zábavná blbost! S cool Gloverem, hláškujícím Paxtonem a brutálně přehrávajícím Buseyem. Vizuální stránka je občas tristní, ale zběsilé tempo brání co jen na moment koukat na hodinky. A závěr to dokonce na pár minut vytáhne z turbo béčka na Béčko s tváří Áčka :) ()

Death

Prostredi mesta je sice zajimavy napad, ale dzungle mi teda sedla o hodne vice. Pribeh sam o sobe rozhodne nepreteka originalitou (az na pomerne zdarily zaver). To vsak plne vynahradi vyborna akce, trocha napeti a hlavne dabelske tempo, pri kterem se divak nemuze nudit. Jak uz sem se zminil, zaver se mi docela libil, ale byl to bohuzel skoro jediny originalni napad za cely film. Samotna postava Predatora ma ale stale dostatecny potencial na slusnou podivanou. (ale slo z toho vytezit mnohem vice) ()

Narcis

3* za solidní akční scény a za tu useknutou křičící hlavu - ta byla jedinečná. Samozřejmě že jednička je nesrovnatelně lepší. ()

pfa

No, s prvním Predátorem to jaksi nemá nic společného, predátor nám zabloudil do města, kde se dá sice čekat více "lovné zvěře", ale město se pro Predátora prostě nehodí... Ale nebudeme-li tyto dva filmy až tak spolu spojovat, nabízí Predátor 2 poměrně slušnou akční sci-fi podívanou. [7/1O] (Predator 2, USA, akční sci-fi) ()

spikey1

Predátoří universum zbožňuji a i když je tenhle film daleko lepší než oba paskvily AvP dohromady, není to ono. Více se snaží držet hororové linie, a hraje si trochu na vetřelce se zabíjením ze zálohy. Jednička byla prostě... ass kicking, mindblowing. finální souboj je taky utahaný i když s vtipným koncem. Danny rozhodně není špatná volba, je to herec kterého si vážím. ale tenhle film mohl být taky za pět hvězd. kdyby místo Buseyho byl původně plánovaný Arnie:) ale hold... guvernátor se o svůj čas na plátně s nikým dělit nehodlal:) ()

HomeAlone

Dvojka sice nedosahuje dokonalost prveho dielu , ale je to stale super film , ktory ako pokracovanie nerobi ani tu najmensiu hanbu prvemu dielu . A to ze tu nehra Arnie , vobec nevadi lebo Glover je paradny . Ked to ma zhodnotit , tak prvy diel 100% a druhy hodnotenie 90% ()

zolo23

Celkom dôstojné pokračovanie kultovej jedničky s výbornou hudbou. Potešil najmä koniec. Už sa teším na Predators. Dúfam, že to Nimród Antal nezhovädí ,lebo si ho osobne nájdem. Ide predsa o moju obľúbenú postavu:-) ()

Jello Biafra

Pokračovanie, v ktorom sa dozvedáme trochu viacej o mimozemských lovcoch a je tu aj ukázaná ich plná výbava zbraní (okrem automatického kanónu a nožov pribudli: kopija, vrhač sietí, hádzací disk). Síce už tu nie je taká výborná atmosféra ako v jedničke a chýba tu aj postava, ktorá by mala Arnoldovo charisma, ale stále sa je na čo pozerať. Záverečná naháňačka s predátorom, prestrelky a na záver sa predstavia predátorovi súkmeňovci. Pokiaľ ste fanúšikmi jedničky tak nebudete ľutovať. ()

Beer Ceps

Velice slabý odvar výborné jedničky, kdy predátor v Los Angeles prohání prdel černého policisty a místní narkomany. ()

Aqualung

Nemohu si pomoci, ale zase ten fenomén natahování původní myšlenky.Jednička s Arnoldem je parádní, tohle je cosi jako ždímání napůl suchého prádla.No nic, na mne to nezapůsobilo.A na Arnolda asi také ne, že to nechal být.Ale dost legrace.Je to opravdu slabá kaše..... ()

MichelSmith

Osobne toto pokračovanie považujem za ešte lepšie ako jednotku,ktorá bola v podstate survival sci-fi thrillerom o prežití v džungli,pokial Predator 2 presunutím do mestského prostredia získavá značnú výhodu,čo sa týka samotného akčného momentu,farbitosti príbehu a scénického zasadania až po také zdanlivé maličkosti ako využitie odrazov,kolorit budov,dymové efekty a podobne... ()

fiLLthe3DD

O dost koukatelnější než jednička (na které krom Arnolda a sympatického emzáka nevidím nic pozitivního), přesto si však netroufám hodnotit... Lov v betonové džungli byl však rozhodně zajímavější než prostředí v prvním díle, rovněž akce byla špičková a postupné detektivovo odhalování toho, co vlastně za vraždami stojí bylo rovněž stravitelnější než trdlování v pralese v jedničce... Nicméně takový tříhvězdičkový průměr, 50%. ()

giovanni3

Predator je moje oblíbená sci-fi "potvora" a jeho filmy jsem hltal. Bohužel u tohoto dílu musím po letech snížit hodnocení na 3z5. Na skoro 2hodiny se tu nic moc neděje. I akce s vražděním gangů je taková zrychlená a je z vidět prd. Námět zajímavý, ale prostě ten scénář je slabý. 3z5 ()

solskjaer

Hodně špatný film, který mě naštval, neboť jsem vyznavačem PREDÁTORA a druhý díl ho akorát urazil. Celý film jsem jen kroutil hlavou a vůbec ho nepobíral. CO to mělo znamenat ten drogový gang? Myslím, že tvůrci tohoto filmu ani trochu nepochopili co chtěl McTierman v jedničce říct a vytvořili absolutní brak. Danny Glover zklamal.Takový film je hluboko pod jeho úroveň. U Baldwinů mi to je jedno to jsou tři béčka ale Dannyho byla škoda! Trápil se stejně jako já při sledování tohoto kýče. ()

sedm.1

Možná,že kdyby nikdy nevznikl film Pedator s Arnoldem,bral bych tohoto Predatora jako samostatný filmeček a nejspíš bych ho hodnotil daleko lépe....ovšem film Predator s Arnoldem vznikl a já bohužel musím chtě,nechtě srovnávat.A tento druhý díl v porovnání s prvním moc neobstojí.Nápad,přenést děj z jedné džungle do ,,džungle'' jiné,není vůbec špatný,ovšem podle mě nebyl tento nápad podstatně využitý.Třeba právě Arnoldova skupinka by z této ,,džungle'' udělala betonové trosky,a to by se třeba líbilo mě :-).Akce je zde docela dost,to né že né,ale je to akce taková nemastná,neslaná,nedotažená.Predator s oběťmi také nešetří,ale opět,vyděšený pohled oběti,záběr na predatora...a šlus.Prostě ten film je celý takový nedotažený.Navíc nad závěrem si mohli dát tvůrci také více práce,a opět se budu opakovat....neříkám,že to je špatně vymyšlenej závěr,ale jakoby v půlce závěru se autoři seknou a NIC.Co se tíče hereckého obsazení a výkonů,vše je v pohodě,takovej průměr(ovšem tady se moc pokazit nedalo :-)).Co u Predatora 2 hodnotím velmi kladně,je jeho výborná atmosféra,která je zde opravdu dusná podobně jako v jedničce.Takže shrnutě-hodně akce,hodně obětí,hodně drsných hlášek,ale vše bez toho pravého,ořechového. ()

ZkuKol

Mám rád dannyho Glovera a Stephen Hopkins v tomto filmu lehce předběhl dobu v tempu vyprávění a intenzitě akce (alespoň podle mě), plus se zde nekladou meze brutalitě:-) ()

Dromed

Na jedničku to skutečně nemá ani zdaleka. Ale v porovnání z jinými sci-fi snímky o mimozemských vetřelcích by bylo méně než 5 hvězdiček málo. Navíc městské prostředí dodává filmu opravdovou šťávu a absence Schwarzeneggera je v tomhle případě spíše pozitivní. A také v tomhle snímku Stephen Hopkins rozhodně nezapřel svůj jamajský původ. ()

ArdathBay

Úvodní přestřelka je nudně béčkoidní a dále se rozprostírá nuda. I když abych nekřivdil - od naháněčky v jatkách chytí druhý Predátor dech a dá se. Chyba v jeho vidění po odstranění masky je dost hrubá ( pro nás, co máme rádi pořádek a kvalitní pokračování, co ctí předlohu). Lebka dalšího prevíta mezi trofejemi ale potěší. To dobré z hudby jsme slyšeli již v pralesním porostu. Celkově je to s odřenýma ušima průměr. ()

The Viper

To nízké hodnocení nechápu. Ná jedničku to sice nemá, ale pořád to není na tak nízký hodnocení. Pro mě to byl MEGA zážitek a nemůžu se dočkat Predators. Danny Glover sympaťák a to odlišné prostředí bylo fajn. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)