Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

BS

Ne až tak povedené pokračování, které přeneslo boj s Predátorem do města, ale bez Arnolda. Mohl to být vynikající film, takhle je to jen slabší nadprůměr... ()

Yoshimitsu

O dost slabší než první díl.Atmosféra je vcelku zachována i to prostředí ve městě není špatný.Chyběl mi tam pořádněj hrdina jako byl Arnií proti takovému monstrumu. ()

Beky

Solidní, neohromující podívaná ze světa ,, at vyhraje kdokoliv, my prohrajem :),, . Tuna nezáživné akce, kde jsou plusem pouze nové zbraně lovce!! Nuda nehrozí, po skončení filmu ale věta ,, O čem to kurva bylo,, bude častá než je zdrávo!! ()

noriaki

Predátor II si to nejlepší vyplýtval hned na začátku. Úvodní přestřelka je tak pohlcující, až jsem zalitoval že se děj radši nestočil tímhle směrem a celý film nebyl o válce drogových gangů. Zbytek stopáže režisér strávil marnou snahou navázat na ten nejsvětlejší moment filmu. Ale ani výborná hudba, šeptající Danny Glover, vtípek o spodkách, lehká příchuť postapa a pár skvělých scén mu k tomu nepomohlo. Ke cti mu slouží, že se nepokusil otrocky přetočit kultovní jedničku a přišel s vlastní vizí. Boj s mimozemským lovcem tak získal rysy kriminálky. ()

ywo666

Toto bol zhodou okolností môj prvý predátor keď som bol malý. A na určitú dobu to bol ten skutočný predátor. Takže je logické, že som z toho bol totálne napichaný. Neskôr som samozrejme videl Arnieho predátora. Toho prvého a lepšieho predátora. To ale na veci nič nezmenilo, že aj Gloverova dvojka bolo solídna pecka. Po Arnoldovi už bol svalovec zbytočný. Preto prichádza trochu nemotorný černoch, ktorý to solídne schytá. Napriek všetkému je aj Dannyho postava dosť dobrá. V vedlajších úlohách potešia Robert Davi a Gary Busey. Hlavne Gary je asi top archetyp záporákov 1985-1995. Zaujímavá rasová zmetenosť tvorcov. Otravného černocha sidekicka hrá beloch (nemôže byť každý Jim Carrey). Hlavný hrdina černoch odchádza zo scény biely. WTF? Každopádne tento Predátor je akčnejší, dokonca možno aj drsnejší, technickejšie premakanejší ako prvý diel. A aj mimozemšťana si užijeme viac. Takže to stále vidím na 5*. Aj keď Arnieho bol lepší. ()

elanius

(22/2016) / Síce tentokrát trošku proti davu, ale dvojka mi sadla ovela viac. Danny Glover pefektný, možno ešte o kus lepší ako Arnie, mladý Bill Paxton a predovšetkým Gary Busey, ktorý každému filmu dodá tú správnu nekonformnú šťavu :). Presun do mestského prostredia (skvele vykreslené špinavé LA 90-tych rokov) a konečne poriadny predátorský ekvipment tomu konečne dodali potrebnú iskru. Škoda, že táto séria skončila po dvoch dieloch, a o nejakom Predátorovi 3 sa asi nikomu momentálne ani nesníva. Snáď sa raz dočkáme poriadnej IMAX 3D verzie. (9/10) ()

pytlik...

Nový hrdina Glover má bohužel charisma menší než Švarcíkův uchošťour, a podle toho film taky vypadá. Si nemůžu pomoct, celou dobu jsem držel palce predátorovi, aby tohohle nesympaťáka konečně oddělal. Velice nudně taky působí, jak se první hodinu hlavní postavy dohadují, co se asi tak všem těm zabitým stalo, zatímco zasvěcený divák jen otráveně kroutí očima. Jinak bych při týhle příležitosti probral jednu věc, co mi na predátorovi vrtá hlavou. K čemu měl na tváři ty dvojité pohyblivé tesáky? Nějakou evoluční výhodu to mít muselo, jinak by to už pradávno ztratil. Napadá mě: a) vyvinul se z parazita, tesáky používal k prokousávání do těla hostitele b) nemělo to žádnou praktickou funkci, podobně jako paví ocas, jen na to prostě z neznámýho důvodu letěly jejich samičky c) pohyblivými kusadly mohl do sebe v pohodě soukat potravu, takže měl volné ruce a mohl se věnovat jiným činnostem, třeba vázat košíky, plést si dredy, preparovat lebky, zkrátka lépe a užitečnějc využil čas a proto taky jejich civilizace byla daleko vyspělejší než ta naše. ()

LeG!oN

Teda až na ten ujetej konec to je pěkný pokus o zabydlení predátora ve (velko)městě.Ovšem vynikající hudba z prvního dílu se sem vůbec nehodí, hodí se do džungle......No a jinak je to slušný masíčko..... ()

Compadre

Kurva, ať dělám co chci, tak pokračování prvního dílu kultovního Predátora prostě taky musím dát plnej počet. Nedá se svítit. i když následovník kvality předchůdce nedosahuje, pořád je to tak skvělá akční podívaná, že nemůžu jinak. skvělého Arnolda nahradil neméně skvělý Danny Glover a samozřejmě v roli mimozemského lovce opět bezchybně zaválel Kevin Peter Hall...druhý díl začíná na ulici rozpáleného měta Los Angeles, kde zrovna probíhá brutální válka gangů...prostě ještě než si otevřete pivko, už se na vás valí palba z kulometů tu jamajských tu kolumbijských narkomafiánů...paráda...a do toho všeho predátor a naprosto nezapomenutelná postava - něco mezi pirátem a rastamanem - král Willie. Tohohle řízka prostě žeru. His foundation lie in the Holy Mountain. Selah ()

Všivák

Predátoři asi uznali, že v událostech z jedničky udělali chybu. Proto Predátor dostal mnohem lepší výzbroj aby ho už nic nepřekvapilo. Co mu to ale je platné, když v cestě stojí naštvaný Danny Glover. Dozvíme se i pár zajímavých informací. Film má napětí, skvělý spád a ještě lepší finále. Hudba pořád perfektně sedí. Kolumbijci, Jamajčani, blízká budoucnost, která už je za námi. Skvělé ()

swe

Dle mého názoru důstojný nástupce prvního dílu. Potenciál městského prostředí je využit na maximum + skvělý Danny Glover, kterému role drsného policajta sedla jako ulitá. Hodnotím čtyřmi hvězdami a to i přes místy dost podivný scénář. ()

Danny F.

Co?? Zlatá zelená džungle:-) Filmy už jsou přesyceny městskými honičkami a teroristy. Ten duch je fuč. Za Predátora II bych určitě ruku do ohně nedal. Hodně mi tu chybí Arnie, nemohu si pomoci, je to prostě rovnocenný soupeř. 60% ()

Brain-D

Absence Arnolda mi celkem vadí, ale kvůli nízkému honoráři to prostě nevzal :( Ale predátor je podle mě jedna z nejlepších mimozemských tvorů, který kdy byly vymyšleny. Špičkový arzenál, mnoho typů vidění a čistá brutalita - To je Predátor...tohle je sice o dost slabší než první díl, ale i tak jsem místy cítil napětí -např. ve scénce ve vlaku- doufám, že bude další díl... ()

shantim

Dvojka je už dost "obyčejná" zábava, která nepřináší žádná překvapení ani děj, u kterého bychom s otevřenou pusou zírali a klepali se strachy. ()

squader

Přiznávám, že jsem jedničku neviděl, takže se musím vyhnout srovnání. Celkově se mi to docela líbilo, ale něco tomu opravdu chybí. Danny Glover nezklamal a je jedním z faktorů, který drží tenhle film. Na scénáři by to chtělo ještě popracovat, ale pár Gloverových hlášek se povedlo. Jako oddychovka dobrý. ()

Fakipics

Oba dva první díly jsou kultovní,temné, pestře pokryté akcí a zabalené do červeného kabátu krve. Vynikající městské přestřelky s Dannym Gloverem v hlavní roli. Zavděčuji se režii, že uhnala druhý díl od skoro jisté záhuby prvního dílu, který je jednoznačně nepřekonatelný, ale miluji je oba dva. Muselo být složité uhájit tak bravurně komplikovaný scénář, takže veliká poklona. Když o tom tak mluvím, ihned si ho musím pustit. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)