Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Master19

Nikdy jsem neprahnul po tom dvojku Predátora vidět, ale když už to běželo v televizi, tak jsem nepřepnul a sledoval sled nudných scének, prokládaných samoúčelně odpornou akcí a prošpikovaný pár dobrými záběry. A pak jsem se rozpomenul, vždyž je to konec osmdesátek!!! :-) Dneska už by to takhle nikdo nenatočil, ale nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, každopádně v kontextu výborné jedničky to na víc než dvě hvězdičky nebude. ()

pravdovravny

Nechápem hodnotenie a komenty niektorých rádoby ,, inteligentov", ktorý odsudzujú tento film len preto, že v ňom nehrá ,, Terminátor" ale sympaťák a aj bavič v jednej osobe danny glover:) Tento film má rovnaká druh napätia a akcie ako jednotka, takže zdá sa, že niektorí hodnotia nízko len preto, že tam nehral ich detský idol:D ale to ma na čsfd neprekvapuje, kedže viete ako sa tu hodnotil temný rytier, ktorý profitoval zo smrti Hedgera a na ňom bola postavená prakticky celé reklama. ()

VanTom

Řádné pokračování, důvtipně přesouvající lovný revír z deštného pralesa do džungle velkoměsta. Jestliže bezchybná jednička vesmírného lovce jen letmo nastínila, nadprůměrná dvojka už jeho výbavičku detailně představuje. Teprve dohromady tak pokládají základy Predátoří mytologie a současné legendy. ()

lykan9

Dodnes nechápu, jak je možné, že byl Predátor 2 takovým propadákem. Ano nedosahuje kvalit prvního dílu, ale přesto se jedná o skvělý sci-fi horor, který tím, že je pojat trochu jinak než jednička, tak je sám o sobě dokonalý. Opět tu je spousty mrtvol, mnoho skvělých hlášek a napětí by se dalo opět krájet. Prostě TOP. ()

hroubek

Neviděl jsem Predátora 2 spoustu let a to větší překvapení pro mě bylo, jak dobře funguje. Film má úplně jinou atmosféru, než jednička a to je jen dobře. Líbilo se mi jak je to drsné a nekompromisní. Funguje zde detektivní linka, a i následný souboj na život a na smrt. Danny Glover není nadčlověk jako Arnie, ale svou postavu v klidu a uvěřitelně zahrál a já neměl problém mu to celou dobu věřit. Dobře jsem se bavil a jsem ochotný spoustu věcí odpustit, jelikož film šlape a nenudí. ()

Castrator

Nedoceněný kousek a klasika akčních filmů 90. let, i když na trošku jiný způsob a bez tradičních akčních hrdinů té doby v obsazení. ()

J.Lajner

O tom zdali je lepší film Alien (1979) nebo jeho přímé pokračování Aliens (1986), se fanoušci sci-fi žánru přou do dnes. S druhým dílem Predátora je to celkem snadné. Přesto si myslím že je občas až nepatřičně zatracován. Je to sice béčko, ale béčko jako řemen! Změna prostředí i hlavního kladného hrdiny je fajn. Vesmírný "hajný" a jeho lovecké zlepšováky tu mají daleko více prostoru. Z neviditelného lovce se stává všudypřítomná nemesis, která za sebou nechává hromady naporcovaných nepřátel. Celý film má "komiksovou" stylizaci a odlehčený feeling, což někomu nemusí sedět, avšak v tomto případě jde primárně o zábavu a té Predátor 2 nabízí požehnaně. Král všech filmových sviní Gary Busey a výborné finále, to jsou pak dva příjemné bonusy navíc. ()

Macbeth

oproti atmosfere jednicky je to slaby odvar, arnold znatelne chybi, par lepsich zbrani pro Predatora, pribeh slaby - avsak stale se na to da docela koukat... ()

Spock

Zajímavě pojaté pokračování skvělé jedničky. Tentokrát si to s Predátorem rozdá nekompromisní policista Denny Glover. Úvodní akční gejzír mě z počátku trošku uvedl do rozpaků, jestli celý film nebude pouze o tom jednom, naštěstí to tak nebylo. Děj filmu je zajímavý a hlavně konec pro mě byl dost nečekaný. Některé momenty jsou navíc dost vtipné. Např. babička s koštětem proti rozezlenému predátorovi a nebo černošští kluci, kteří v autě moc kouří. : ) Film není jen o "akci", dá se v něm najít spousta maličkostí, které potěší. Zároveň bych vyzvedl i atmosféru, která si mě opravdu dokázala získat. Jednička je sice lepší, ale dvojka je jejím důstojným nástupcem. Nesnaží se jedničku pouze kopírovat a zavádí do filmu nové prvky. Angažování Dannyho Glovera byl také krok správným směrem, pro roli policisty se podle mě hodí více než Arnold Schwarzenegger. ()

blackJag

Nespravedlivě nedoceněný film, zvlášť když si člověk uvědomí, jak hrozný byl druhý díl AvP. Bill Paxton si zkompletoval setkání se všemi nejdůležitějšími "monstry" 80letech ( nejspíš celé filmové historie ) a nepřežil ani jedno :-) Postupně ho dostali T-100, vetřelec i predátor a s trochou nadsázky se dá říct, že v podstatě během svého filmového života přežil jediné zásadní filmové monstrum - Titanic :-)) Arnoldova absence je jediným výraznějším mínusem a byť je Glover standardně ok, kulturistický macho je holt kulturistický MACHO! 80% ()

Ravi

Předem říkám, že jsem viděl dvojku v originále. Je to úplně jiný film o predátorovi, z úplně jiného prostředí, s diametrálně jinými chyraktery a naprosto jinou atmosférou a zápletkou. To jen tak předem, protože jsem přesvědčen, že tenhle film lze srovnávat s jedničkou asi jako staré filmy Star Wars s novými. Predátor 2 je hororová detektivka z městského prostředí, které je tu vyobrazeno ve své největší možné démoničnosti, jaká lze vymyslet (jamajčani, metro, střechy, pouliční přestřelky, noc a kouř z kanálů). Danny Glover a jeho kumpáni jsou typicky městští detektivové vytržení ze své každodenní práce, kteří nemají ani zdání, čemu přišli do cesty. Predátor je zasazen do kompletně jiné "džungle" s nějakou tou novou výbavou, na prostředí se ihned adaptuje a využívá jeho skulin. Pokud akceptujeme tyto dva parametry (predátor a nové prostředí vs. detektiv a jeho vlastní prostředí), nejde, než film hodnotit alespoň 4*. Vynikající Silvestriho hudba se s klidným svědomím vešla i do města. Pro mě je dvojka stejně skvělá, jako jednička, jenom je to úplně jiný film se stejným záporákem. Asi jsem měl jen štěstí, že jsem filmy viděl dlouho po sobě a z dvojky na další filmy (AvP) jsem čekal taky dlouho. 100% = 5/5 ()

Kosmik 1

Už jen z principu nemůžu dát nižší hodnocení než 5*. Tenhle žánr se mi prostě líbí a ikdyž dvojka se jedničce nevyrovná a není tak nervydrásající, tak i přesto se nám dostane solidní porce akce a napětí. Finální scéna mě odrovnala. 95% ()

Autogram

Toto radšej nemali natáčať. Arnold sa môže v noci budiť zo sna celý spotený z hanby, že pokračovanie jeho kultového filmu dopadlo ako gangsterská masakrovačka. ()

ghatos

Danny Glover je fajn, avšak jde vidět, že tam jakoby nepatří. Predátor ve městě není špatný. Funguje tam devadesátkový styl (hrubost, sprostota, drsnost), i tak tomu něco málo chybí. 66%. ()

Herzeleid

Pro fanoušky Predátora je to prostě a jednoduše klasika. Nedá se srovnávat s prvním dílem - je potřeba si uvědomit, že film je zasazen do zcela odlišného prostředí. Místy trochu pokulhává scénář, ale konec to dotáhne :-) Jinak Glover je ve své roli výborný. A nemůžu opomenout pořádný kvéry losangeleské policie :-) ()

Jaro.Krafcik

Ide o slušne béčko v 90 rokoch. Žiadne super efekty nečakajte ale na ten rok celkom dobre. Musel som jednoducho doplniť predátora 2 ktorého som nevidel. Tak už mám za sebou všetkých, teda okrem najnovšieho. Žeby príprava do kina? Uvidíme.. 3* ()

drackula

Už to nie je klasická džungľa, ale džungľa veľkomesta. Predátor je však aj v tomto prostredí ako doma. Danny Glover je síce iný hrdina ako Arnie, ale nedá sa inak ako mu fandity. V dobe keď som videl film prvý krát, ma ako decko strašne bavili rôzne technické vychytávky. 90% ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)