Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

D.Snake

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je todle povedené pokračování. Moc jsem od toho neočekával a jak mě to nakonec překvapilo. Predátor je tady správně bojovně naladěn a má proti sobě opět silného soupeře. Jasně, Glover asi nezastane roli Arnieho, ale i tak se toho ujal velmi zodpovědně. I když jsem ho do té doby znal pouze jako policajta těsně před důchodem, tudle roli jsem mu taky uvěřil. 9/10 ()

Hanes88

Pokračování velice dobré jedničky už není tak dobré, ale za to i tak hodně zaujme. Akce byla taky dobrá a navíc i v hlavní roli hrající Danny Glover nezklamal. Proto si myslím, že si to 3* zaslouží. 60%. ()

Paldiny

V dvojsekundovom zábere vystriedame prales za mestskú džungľu a ja viac nepotrebujem. Predátor sa dostáva do stretu s po zuby ozbrojenou jamajskou a kolumbijskou mafiou a veruže pôjde o riadny mlynček na mäso. Arnoldov biceps nahrádza odvážny a večne upotený poliš zo Smrtonosnej zbrane a ako kocka z lega do deja zapadá môj obľúbenec Hudson. A každý mu to zo srdca praje, pretože si už čoskoro uzavrie v nekrológu svoj malý zlatý hattrick. Okrem čistokrvného žánrového uchopenia potešili nové vychytávky vesmírneho lovca a záverečná lebková scéna s bratrancami v obore. ()

Fryštok

Neuvěřitelná hovadina. Všechno, co bylo tak dobré na jedničce je ve dvojce totálně pohřbeno i se všemi nadějemi na nějaké důstojné pokračování. Vůbec se nedivím, že Arnold po přečtení scénáře odmítl jakoukoli spolupráci, protože tohle by fakt za jeho námahu vůbec nestálo. Některé filmy jsou tak špatné až jsou dobré, ale Predátor 2 není zase tak špatný, aby byl dobrý. Stačilo, už nikdy víc! ()

Prochy38

Koukám, že jako fakt zapálený fanoušek Predátora, jsem tento snímek třeba vůbec nehodnotil, a to jsem to viděl už aspoň 4x. Tak jsem si to dal znovu pro připomenutí, ano, na rozdíl od prvního dílu, tento jde zapomenout. Přesto 3* dát musím, jen je to velký schod dolů. D. Glover není ten typ hrdiny, kterého proti Predátorovi chcete, ale vzhledem, že se tvůrci drží stylu 80./90. let, je to pořád ještě dobré. Nahláškované, sprosté, krvavé a pořád z toho ten originál dýchá. Jako fakt jo, můžu to pořád! ()

woodsman

naprosto som si tento film uzil videl som ho minimalne 5 krat kvalita je velmy podobna ako v 1 len sa to odohrava v meste Danny Glover hlavnu rolu zahral perfektne ()

Wiluna

Nie, nebol to vôbec zlý pokus o pokračovanie po tak úspešnom prvom kúsku a skutočne sa snaha cení. Dvojka má moje veľké sympatie, aj keď jednotku to v ničom neprekonalo. Dokonca aj triky mi prišli reálnejšie v jednotke. Čo mi kedysi vadilo a dnes tak rada mám, je  začudovaný priam nechápavo-naivný výraz Dannyho Glovera, ktorý sa snaží celý film pochopiť nepochopiteľné a že z neho neurobili tvrdého, „namakaného“ frajera s výrazom „I can do it, I am the best in whole city.“ Preto mi je voľba hlavného hrdinu, ako „obyčajného“ muža veľmi sympatická a pôsobí veľmi reálne. Bavilo ma tiež zakomponovanie woodoo do zápletky, pretože to ideálne vygradovalo napätie v celom príbehu. Mám to tak, že pri spomienke na ktorýkoľvek film, ma vždy napadne jedna nezabudnuteľná scéna....ej....aj tu tomu nie je inak. Predátor 2 .......a scéna, ktorá začína pohľadom na mrakodrap, kde nie sú záclony.... ()

Yardie

Druhý díl sice nedosahuje kvalit jedničky, ale i přesto se mi velice líbí. Naprostá změna místa i hlavního hrdiny. podobnost obou dílů je v podstatě jen Predátor a lov. Konečně se dozvíme i něco více o Predátorovi a jeho pohnutkách a historii. Sice jen malinko, ale potěší. Film mi přijde trošku méně akční než jednička, ale o to více mi přijde napínavý a temnější. Možná je mé hodnocení příliš vysoké, 4*, ale já prostě ty filmy o Predátorovi miluju, nemůžu si pomoct. Nezaujatě - 70%, ale níž už nejdu. :-) Howgh! ()

Macik

Zase jednou příklad toho,kdy režisér nezvládne film.. A přitom scénář není vůbec špatnej jen kdyby to dostal do ruky někdo jinej.. ()

Eldoth

Slušně natočené pokračování kultu, ale bohužel Danny Glover mi do role oponenta predátora moc nesedl. Avšak potěší nová predátoří hi-tech zbraňová vybavička, více akce a opět skvělý, jako už i v jiných filmech hláškující Bill Paxton + uhrančivý soundtrack jako z jiného světa ...Silvestri měl být minimálně nominovám na Oscara. ()

Dragonlanc

Pokračovanie Predátora ani zďaleka nedosahuje kvalitu prvej časti. Úbohý scenár. Pokus nahradiť kvalitný dej bratalitou, masakrami a potokmi krvi zjavne nestačil. ()

spiritus

Predator II patří k těm snímkům, které diváckou obec rozdělují na dva nesmiřitelné tábory. Jedna ho miluje, druhá zatracuje. Možná je tu ještě třetí skupina a ta na něj nahlíží nezaujatě a s nadhledem. K té se řadím i já. Podlě mě se se jedná o zdařilé pokračování kultovního filmu, který je ovšem zcela jiný, než jeho předchůdce. Úplně jiné prostředí, jiné postavy, jiná zápletka jiný motiv Predatora. Z trochou nadsázky se dá říct, že tohle by mohla být jednička a obráceně. Návaznost je prakticky nulová. A to je dobře. Režisét Hopkins nám chtěl naservírovat naprosto odlišnou představu o tomto bizzarním mimozemským stvořením. Podlě mě se mu to povedlo. Ve filmu není nouze o velmi napjaté situace, akční scény vyšponované do skvělých parametrů, temná zákoutí velkoměsta, kde vládne vesmírný lovec. Atmosféra tohoto filmu se zkrátka dá krájet, je velmi hutná a dusná. Scénář je sice možná trošku volnější, ale já u filmu tohoto typu, nečekám orgie typu Zelená Míle. Mě stačí, že se dovím více o Predátorské civilizaci, že uvidím reálie zločinem zkaženého L.A., zkrátka, že se pobavím tak, jak se u Predátora pobavit chci. ()

ADIO45

Podle mě hodně slabé pokračování, které mě zklamalo na plné čáře! Nebavilo mě prostředí, příběh a ani herci. Prostě tam chyběl Arnie a navíc jsem toho názoru, že Predátor patří do džungle. ()

Nethar

Líbila se mi asi pětivteřinová scéna, kde jsou jako trofeje různé lebky dinosaurů, vetřelců, atd. A pak se mi ještě líbilo jak to... pak se mi ještě líbilo to... no vlastně... jo, pak už se mi totiž vlastně nic nelíbilo, protože to byla totální kravina. Co drželo jedničku nad vodou byl Arnold a džungle. Pro jistotu ve dvojce není ani jedno. ()

mira007

Smrtonosný Danny Glower sice nesahá Arniemu ani po kotníky, ale je to o to více vtipné. Pointa filmu byla fajnová a lehce překvapivá. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)