Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

st4nford

Predátor 1 i 2 patří k mým oblíbeným filmům z dětství, a tak jsem si je po letech s odstupem pustil. Oba dva jsem hodnotil pěti hvězdičkami, protože se jedná o nadprůměrnou solidní zábavu. Dokonce si vzpomínám, že mi ani nijak nevadila změna hlavního hrdiny - jak jinak než nabouchaného morálního Arnieho za impulzivního, přisprostlého, ale starostlivého Dannyho Glovera, ke kterému si snad každý divák najde postupem filmu sympatie. U jedničky jsem hodnocení neměnil. Top scénář, skvělá hravá režie a boží hudba Alana Silvestriho. Poslední dvě zmíněné kvality má i dvojka, leč zdá se, že scenáristům bratrům Thomasům nějak v peripetii došel dech nebo se na ně dramaturg vykašlal. Proto mění na 4 hvězdy. V jednččce si predátor sundá masku a má ryze červené vidění, ve dvojce udělá to samé, ale vidění se nemění a vidí pořád teplo. WTF? (to by se měl zamyslet i režisér). No a pak si tu predátor šplhá v pohodě po mrakodrapech kao nic, ale jak ho Danny shodí, tak se najednou nemůže vyškrábat nahoru? Taky divné. Škoda toho. A o tom, že loď predátorů najdeme celkem rychle by se dalo taky polemizovat, ale tvůrci vsadili na kompoziční motivaci a vzhledem k tomu, že se predátor neustále pohybuje v jejím okolí, tak ok. Každopádně oceňuji nové prostředí a postavy i prohloubení predátorské mytologie. To se tvůrcům povedlo. Taky jsem se zamýšlel, proč si predátor vybral k vraždění columbice, jamajčany a Harriganův tým, ale hold zrovna přistál do přestřelky a tak nějak se mu všichni zalíbili jako kořisti a potencionální trofeje. Celkově jsem se opět bavil, ale bohužel kvůli těmto nedotaženým chybkám, to na 5 hvězd není jako u jedničky. ()

PanPyzamo

První Predátor považuji za skvělý film a bohužel se zde podepsalo pravidlo, že druhý díl nepřekoná kvalitu toho prvního. Některým filmům se to povedlo, ale Predátor 2 to bohužel není. Džungle byla vyměněna za Los Angeles. To je sice příjemná změna a zase trochu jiný pohled na Predátora, který je tentokrát v městském prostředí. Na jednu stranu to trošku ztratilo své kouzlo. Alespoň podle mě. Džungle mi vyhovovala mnohem více. Co bylo ovšem super byl konec. Spoilerovat nebudu, ale zkrátka ta doba čekání za to stála a poslední minuty jsem hltal. Celkově se za mě jedná o nadprůměrný film, který doporučuji jen fanouškům série. 6/10 ()

JesterKruger

Tenhle díl jsem už viděl jako malý, ale tehdy jsem byl velice znechucen brutalitou, která je ve filmu obsažená. A i když jsem se dodíval, tak už tehdy jsem si řekl, že to byl luxusní film. Jen byl na mou psychickou povahu až moc drastický. A dnes mohu potvrdit, že to si těch 5* zaslouží. ()

Chaloupek

Z nostalgie to jsou čtyři hvězdy, i když teď je třeba dodat, že tohle je až třetí dobrý díl série. Prey je vysoko nad dvojkou i přes pár svých chyb. Dvojka mě vždy brala tou městskou atmosférou. Přenést děj do ulic velkoměsta byl skvělý nápad, ale ten zbytek už zas tak moc dobrý není. A vlastně pokud bych chtěl vidět remake něčeho, byla by to právě dvojka Predátora. Samozřejmě by to neměl dělat někdo jako Black a mělo by to stát balík prachů. ()

Lenny_cz

Za mě je Predátor 2 opomíjený a nedoceněný film z predátor universa. Jako pokračování je film super a dělá přesně to co pokračování má dělat, ukazuje nám víc predátor loru, jeho novou variantu, nové zbraně, technologie. Alan Silvestri složil dokonalý soundtrack a v některých pasážích se překonává oproti jedničce. Obsazení je za mě povedené, ANO není tu náš Arnold, a to je asi hlavní důvod proč tento film nikoho nezajímá, ale zase ho nemůžeme mít všude. Danny Glover je dokonalá náhrada a  v době vzniku filmu, byl Danny na svém vrcholu kariéry a ve snímku to dokazuje. Film suprově využívá nové prostředí, jako změnit džungli za velkoměsto byl odvážný tah a tento tah by dokonale využit. Efekty na lepší úrovni, brutalita, hudba, prostě všechno. Tím jako nechci zase říkat, že je Predátor 1 horší, je to určitě lepší film, ale Predator 2 je důstojným pokračováním, a nechápu hodnocení na ČSFD. ()

PTuranyi

Dej je málo uveriteľný. Každý je tu nepriateľom každého, teda až na kolektív detektívov. Hlavný hrdina je zbytočne agresívny aj keď to má v charakteristike. Pritom sa bojí výšok ale kľudne prelezie po rúre nad ulicou. Sem tam vtip. Predátor v mestskom prostredí sa pohybuje a vystupuje dosť neuveriteľne. ()

Lilith03

Za mě určitě zhoršení oproti jedničce, přemýšlím zda mi nesedlo prostředí nebo scénář... Režie se podle mě určitě povedla, zápletka je skvělá, ale hodně věcí mi tam chybí. Šlo by asi vylepšit i atmosféru prostoru pro změny by bylo dost, na druhou stranu z filmu zase nejsem zklamaná a věřím, že ani moc ostatních diváků nebylo. ()

e-arthworm

Perfektní pokračování výtečného filmu, které za svým předchůdcem prakticky v ničem nezaostává. Mexickou džungli nahradila "džungle velkoměsta", výborného Arnolda neméně skvělý Glover, Predátor inovoval masku a podstatně rozšířil výzbroj a místo elitního vojenského komanda tentokráte s grácií sobě vlastní likviduje kriminální živly, občas proložené nějakým tím policistou. Co zůstalo stejné, je úchvatná hudba. Potěšil Gary Busey, který zde zcela výjimečně ztvárnil kladnou postavu :-) Ani po x-tém zhlédnutí jsem dosud nezaznamenal Elpidiu Carrillo alias povstalkyni Annu z "jedničky", která si - dle údajů zde i na imdb.com - měla zahrát i v tomto filmu. Ale jak by řekl poručík Harrigan : "Neboj, pitomče. Ještě budeš mít šanci." ()

MaideN-SK

Asi ako každému, mi tu chýbal Arnold, ale po opätovnom pozretí celého filmu som musel prihodiť jednu hviezdičku. Hustá akcia, zaujímavé prenesenie deja do mesta, jedno z mála pokračovaní ktoré (podľa mňa) pokorilo prvý diel. BTW všimli ste si na konci, keď Danny Glover pozerá do vytríny s lebkami, že tam je aj hlava Aliena? Náhoda? :-P ()

J.Bourne89

Technické provedení super a atmosféra taky. Ovšem už to jaksi není ono a pocit osamocení v džungli se nedá nahradit. Přesto, že Danny Glover narozdíl od Arnolda něco hraje, Arnoldova chladná hlava a tupohlevsky kamenný výraz jsou s fenoménem Predátora úzce spjaty. ()

Jardys88

Čekal jsem, že pokračování se opravdu nezdaří ale opak je pravdou. Skutečně mě překvapili a to příjemně. O poznání více prostoru dostal predátor a musím pochválit za rozvoj a množství jím používaných zbraní. Jeho kopí miluju. ()

Jarosh66

Hoodně slabá dvojka, která se pouze veze na úspěchu jedničky a nenabízí v podstatě nic. Prostě....s jedničkou se to snad nedá ani srovnat...3 hvězdy jen kvůli tomu jak mám rád jedničku :-) ()

Adolf47

Více než důstojné pokračování skvělého filmu. Predátor ve městě byl sám o sobě zajímavý, rozhodně dokázal, že i v prostředí plného lidí, potenciální kořisti i nepřátel, může být nebezpečným a děsivým protivníkem. Líbilo se mi, že tentokrát dostal více prostoru a bylo vidět i více z jeho vybavení. Danny Glover jako poručík Mike Harrigan je překvapivě dobrý protivník a Predátorovi dá zcela právem zabrat, i když je to velkým dílem i výsledkem jeho štěstí. Ovšem scéna v Predátorově lodi, kdy si Mike prohlíží lovcovy trofeje...nezamrazilo vas trochu? ()

zurivymlok

Já myslím, že to je celkem důstojné (i když o poznání slabší) pokračování. Musíme si samozřejmě odmyslet spoustu nelogičností, ale i tak je to celkem slušná zábava. ()

Tomulka

No jo no dvojky a další pokračování člověk se těší a těší a pak to není ono. Neříkám, že je dvojka lepší než jednička (ani na dostřel), ale úplně hrozné to taky není. Odlehčení napětí humornými kousky (babka s koštětem na predátora atd...) filmu velmi ublížili. Přestřelka na začátku filmu mezi policií a zdrogovanýma gangsterama je trapná. Na druhou stranu větší prostor pro predátora a dosti dobře pojatá role Danny Gloverem filmu velmi zvedli laťku takže se nedostatky skoro vyvážili (ale jen skoro) a díky scéně na závěr jsem se aji celkem těšil na pokračování, které ze zatím nedostavilo :( ()

pepp666

Dvojka napriek snahe nekopirovat cisto jednotku, ale zmenou prostredia ponuknut rovnako zaujimavy snimok, posobi slabsim dojmom. Je to taka dost zvlastna zlatanina policajnych filmov s prvym dielom. Zo snimku mam pocit, ze vyber obeti pre predatora a ich poradie boli spravene tak, aby sa na to dal zlepit nejaky dej a chybal mi dovod, preco si vybral pre lov danu postavu. Co filmu nechybalo boli dobre akcne sceny, co ho zachranilo. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)