Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

movieband

Schwarzeneggera vystřídal Glover, džungli vystřídalo město, Predátor a mrtvoly však zůstaly při starém. Akcí, napětím a nápaditostí film nešetří a pobaví stejně tak dobře jako jeho předchůdce. Jeho kvality však nedostojí. ()

Rakosnicek77

Je jasné, že se jedná už o letitou záležitost, ale tenhle typ filmu já prostě můžu. Navíc tento druhý díl, přes všechny zažité zvyklosti, se alespoň mě líbil mnohem více, než ten první. A nebylo potřeba ani Arniho, všechno krásně zastal i Danny Glover. Změna prostředí v městskou aglomeraci filmu určitě prospělo a děj tím získal určitě na atraktivnosti. Sám jsem si ho pustil nedávno znova a užil jsem si ho od začátku do konce. ()

Gorehound

Nabušené, atmosferické pokračovanie hororom líznutehó sf actionera, ktoré kultovej jedničke nič nedaruje. Pomerne krvavé, s praktickými efektami a dokonalou postavou Predátora, nabité drsnými hláškami a humorom, dlhé finále je strhujúce. Takto sa robia sequely! ()

MATADOR

Pokračování obalené všemožnými spletitostmi a které působí prazvláštně. Film je lemován vraždami, při kterých se náhodou drsný detektiv dostává na stopu něčeho mimozemského. Celý děj je vlastně o ničem, stane se přestřelka, tam přijede onen detektiv a náhodou tam vždy potká "něco" a takhle se to opakuje několikrát, až se konečně dopluje k finále. A tradááá, konec. ()

stration

Arnold a pralesní tísnivá atmosféra je fuč, ale podívaná je to pořád velice slušná. A těch sprostých slov! :-) ()

Thomassi

Podle mě mi tady na čsfd chybí hodnocení většího rozsahu, a to místo 5 hvězdiček bych preferoval 10. Pokračování možná největší pecky s Arnoldem si pouhé dvě hvězdy nezaslouží, ale tři bych tomu taky nedal. Nevím, možná jsem jeden z mála, ale asi hodina filmu byla o ničem. Že predátor sem tam zabije někoho v horkem rozpáleném Los Angeles a místní detektiv v podání Dannyho Glovera začne něco tušit, to je sice pěkné, ale prostě mi tam chyběla nějaká vazba mezi oběmi postavami. A to mi v podstatě zkazilo celý film. Zbývající část byla mnohem lepší a akčnější. Takhle to mělo vypadat když ne od začátku, tak aspoň po většinu filmu. Žádný zdlouhavý a rádoby detektivský rády, to mě tady naprosto štvalo. Takže obrovské zklamání, už jen proto, že Predátor je prostě kult a zasloužil by si podle mě lepší druhou část. ()

PogoJoe

3.5/5 || Prvních 60 minut nic moc, obzvlášť začátek se mi nelíbil vůbec, ale zbytek filmu stojí za to: honička D. Glovera s Predátorem se povedla a i z vyvrcholením jsem spokojen. Těm dvěma nemám co vytknout, ale zbytek castingu se hrubě nepovedl - spousta postav mě tu irituje a štve. Z námětu šlo vytěžit víc, proč ten zmatečný a zbytečný začátek s válkou gangů, ten bych úplně odstříhl. ()

Derek

džunglu vystriedala džungla velkomesta. už to nie je taká akčná pecka ako jednotka, ale stále ide o slušnú zábavu, podporovanú solídnou réžiou hopkinsa a tou brutálne dobrou silvestriho hudbou. ()

Aiax

Hopkins není McTiernan a Glover není Schwarzenegger, takže minimálně polovina všeho dobrého z jedničky je fuč. Ale i ta zbylá půlka Predátora je pořád lepší než většina ostatních hollywoodských magořin násobená dvěma, takže i tohle je ještě furt skvělá akce. 75%. ()

marleyy

60% Béčkoidní kravina s báječným Danny Gloverem, který se vyrovnal jak Arnoldovi, tak nejlepšímu emzákovi všech dob. Plus za dostatek vulgarity a vtipnosti, ta však byla na úkor originality scénáře a líp zpracovanou akci. ()

Trevor

Po Votrelcoch doplnenie aj série Predátor, o niečo neskôr ako najväčší filmový fanúšik spod Tatier s ktorým sa zhodnem nielen v hodnotení ale aj v komentári, na rok vzniku solídny béčko, nič výnimočné sa však nekonalo. ()

Had6

U mě jasně vede první díl. A neříkám to kvůli Arnoldovi. Tady je už jasně znát, že se film chce prodávat na úspěchu předchozího dílu. Město je sice moc hezká scenerie, ale pro tento film byla džungle o moc příhodnější. ()

BoredSeal

Predator 2 nabízí sympatické rozvinutí pozadí predátorů (tím nemyslím, že se tam rozvalují nazí predátoři na břiše a roztahují nohy), jsou to slušná jatka, většina akce se odehrává v otevřeném městském prostředí a není to naposled, co vás u staršího filmu napadne, proč už tolik nevídáme ve vysokorozpočtových hitech exteriéry. Kvůli tomuhle to určitě aspiruje téměř na 4*. Na legendární jedničku se ale dívá zdaleka, herci a postavy jsou vám fuk, budovat napětí jedničky a opakovat strach z neznáma už nemůže, v podstatě je to takové luxusní béčko. ()

honajz2

Myslete si o mě co chcete, ale mě se to líbilo skoro stejně jako jednička. Smysl to sice moc nedává, ale velkoměsto mi pro lov Predátora přijde atraktivnější než džungle, akce je tu taky dost, příběh mi osobně přišel celkem napínavý a hodně jsem si oblíbil i ústřední postavu - a to i přes to, že v realitě by ho od policie už dávno vyrazili, i kdyby v tom byl nejlepší na světě. Dostal jsem tu v podstatě všechno, co od oddechového akčňáku chcu - neustále se něco děje, akce je dost, příběh je zajímavý, hlavní postavy jsou sympatické a není to až tak moc blbé, aby to svojí demencí každou scénou bilo do očí. Víc nechci a tohle všechno jsem tu dostal, takže nevidím důvod pro nižší hodnocení. Navíc Predátor je tu vlastně strašný klaďas, který zabíjí jen ty, kteří si to "zaslouží" a děcko a těhotnou nechá žít - z něj by regulérně mohl být i superhrdina ochraňující celé LA :D 4* ()

balba

Čistý stylový thriller.Některé speciální efekty jsou zklamáním.Jinak se dá nato koukat.Dokonce Predátor je tady více pohyblivý a mrštný.Akorát hlavní hrdina nic moc. ()

lekr

Špatné to nebylo i když mě to zezačátku vůbec nechytlo....na filmu asi nejvíce oceňuju propojení dobrého sci-fi s logicky promyšlenou detektivkou i když jsem prvních 45 minut bál že film bude spíš o pronásledování gangstrů než o Predátorovi...konec mi to teda ale bohatě vynahradil protože ty scény kdy Danny Glover bojuje s Predátorem a káče ze všech možnejch budov dolů a solí hlášky jsou skvělý i když ten tucet Predátorů na konci v tý vesmírný lodi mi přijde hodně přehnaný..a Danny Glover to zahrál dobře a herecké výkony většiny herců taky nejsou špatné i když Bill Paxton se mi vůbec ale vůbec nelíbil...důstojné pokračování ale na jedničku zkrátka nic nemá!!!! ()

rakovnik

Není to úplně hrozné, ale strašlivě mi chybí Arnold. Prostě pro mě má tento film dva obrovské nedostatky: 1 hlavní hrdina je nesrovnatelný s prvním filmem a 2. prostředí města není tak atraktivní jako džungle kdesi v Mexiku. Jinak jatka prvotřídní :-) ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)