Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

Autogram

Veľmi nevybočím z priemeru, keď druhé Brosnanove bondovanie označím sa priemerné. Z čias, keď navigáciu s GSM v mobile a paralyzér mohol mať iba Bond, je nám dnes trochu smiešne, ale aspoň sa novšími bondovkami približujeme k súčasným technológiám. K príbehu o satelitoch a 3. svetovej vojne sa škoda vyjadrovať a z dvojice dievčat práve tá preživšia nestojí za veľa. Na ženu zamaskovaný Jackie Chan skutočne nepatrí do náruče Bonda, do akého sveta sa takto dopracujeme? ()

Guzo

Ale jo, dám tam i tu čtvrtou hvězdu. Oproti GoldenEye se ubralo na až parodických akčních scénách (tedy krom katapultování pilota) a přidalo se na atmosféře. Trochu mi tu vadil neikonický záporák, jinak ale všechno sedí a takhle nějak si představuji klasickou "bondovku". 7/10 ()

m.a.t.o.

„Zahrňuje to iba bežné používanie. Nebudem potrebovať ešte nejakú ďalšiu ochranu?" – „Iba predo mnou, pokiaľ mi to auto nevrátite v pôvodnom stave 007." Najlepšia Brosnanova bondovka. Dobrý príbeh, slušné tempo a bombastické akčné scény, na ktorých je ten obrí rozpočet aj vidieť. 70 % ()

spikey1

Vynikající akce, v které západ potkává východ a kromě klasické Bond girl je zde takový Bond na čínský způsob. ()

Vercinix

Oproti Golden Eye jednoznačný propad! Místy mi to přišlo až jako parodie na akční film. Absolutně černobílé charaktery postav v čele s archetypem "zlouna" šíleně se smějícího absurdnímu peklu, které působí a vysvětlujícího své šílené plány těsně před tím než zabije svého protivníka. Povrchní akční scény a naprosto ducha a vtipu prázdné glosy agenta, který právě někoho hodil do tiskárny novin, auta, které by mělo dávat neprosto nesmyslné povely řidiči (odhlédnemeli od toho, že to mělo být auto pro agenta a nemělo by tedy kecat takové nesmysly) atd. Prostě Bondovsko akční kýč. ()

blixadovan

Myslím, že se jedná o nejlepší bondovku v éře Pierce Brosnana, minimálně mě se tato líbila nejvíce, úplně nejlépe řečeno mě nejméně nudila. To, co někdo má za přednost a hlavní poznávací znamení bondovek, tzn. co nejzamonatější příběh, použití prapodivných zbraní hromadného ničení, samoúčelné bond girls atd., mě nechává naprosto chladným (no, dobře, bond girls jsou v pořádku). V tomto snímku to bylo ještě snesitelné, ironie by mohlo však být více. ()

Darth_AK

Za mě nejslabší Brosnanovka. Slibný začátek s jedním z nejlepších úvodů (únik z černého trhu teroristů v tryskáči) a následnou scénou po titulcích - potopení Devonshiru, posléze čím dál více vyznívá do ztracena. Děj se snad na hodinu zasekne (zrovna ze všech lokací) v německém Hamburku, což není moc atraktivní a "sexy" místo pro špionážní film. Přesun do Vietnamu v poslední třetině filmu však už nic nezachrání, protože je horší než předešlá německá část. Pierce ani moc nehláškuje jak ve svých dalších filmech, a záporák má stejný vývoj jako film - silný začátek, postupně uvadá a stává se karikaturou sám sebe. Filmu hraje do karet skvělá Arnoldova hudba, to že je Pierce pořád švihák, a několik velmi zábavných akčních pasáží - mimo tu úvodní lze vypíchnout hlavně dálkové ovládání auta na parkovišti. Bondgirls jsou asi nejslabší v Piercových bondovkách, Teri Hatcher nemá moc co hrát a Michelle Yeoh je na tom o něco lépe, hraje aspoň čínskou drsňačku. Za povšimnutí stojí scéna s dr. Kaufmannem, která poněkud pobaví v uvadajícím tempu poloviny filmu. Slabší 4* "Nový Walther P99.. takový jsem vždycky chtěl." ()

ZkuKol

Spottiswoode předvádí životní výkon a natačí "bondovku," jenž objevuje východ. Jonathan Pryce hraje záporáka nového věku skvěle a má libovou "pravou ruku." Teri Hatcher mohla mít více místa, ale Yeoh a Brosnan jí ho porostě víc nedali. Mezi lokalitami vévodí Hamburg a jeho automobilová scéna a samozřejmě HongKong s motorkou, bojovým uměním a skokem z mrakodrapu. Slabiny - celá ta záporákova loď, to bylo !in! v 70. letech, je mi líto. Novinový magnát chce mít o čem psát a nesnáší okurkovou sezónu, Bond zařídí , aby se psalo o něm - nekrolog... 80% ()

Maynard.

TAk za mě "poslední" z týhle čtveřice... Jako je to plus mínus na stejný úrovni jako všecky ostatní Brosnanovky. Nikterak to nevyčnívá, i když jo, vyčnívá tam ten blonďatej padouch. Přestřelky a honičky pořád úsměvně naivní, ale to k tomu prostě patří. No, přemejšlím, esi se taky pustím do starších bondovek, do kterejch se mi fakt ale vůbec nechce. Asi to vezmu chronologicky, ale pozpátku do minulosti. Ale blbý je, že už teĎ vím, že Craigovky nic nepřekoná... ()

PALINO

Po úspechu Zlatého oka len málokdo mohol predpokladať, že by sa do obleku Jamesa Bonda obliekol niekdo iný ako vynikajúci Pierce Brosnan a ten svojim výkonom opäť konkuruje fenomenálnemu Seanovi Connerymu. Úvodná predtitulková sekvencia a vlastne celý film sa síce nevyrovná predchádzajúcemu Zlatému oku, zato nám ponúkne nefalšovaného typického bondovského záporáka Carvera v podaní výborného Jonathana Prycea, ktorý spĺňa potrebné kritéria pre túto kategóriu; je to megalomanský vyšinutý blázon, spája sa s ním zaujímavé prostredie a po svojom boku má silácku vraždiacu mašinu, tentokrát nemčúra Stampera. Celkovo však táto, v poradí už 18. bondovka nemá toľko zapamätaniahodných momentov a v konfrontácií s ostatnými troma Piercovými kúskami obsadzuje v mojich očiach posledné miesto. No zároveň platí, že Pierce Brosnan nenatočil slabú bondovku. ()

blueskin

dějově slabší, než můj oblíbený brosnanovský bond jeden svět nestačí, ale detaily typu souboje albatrosů, cunning linguist a přepínač peace/war na valecne lodi potesily. ()

xaver

Zlatý Connery a Roger Moore. Timothy Dalton taky nebyl špatný. Brosnan je něco příliš moderního do toho světa nostalgie. Nakonec taky není jako Bond špatný, ale ten ujetý námět s pošahaným pracháčem, který chce ovládnout svět, se už opakuje moc často, i v Bondovkách. Chtělo by to už něco jiného, originálnějšího. ()

adam9

Brosnan je nejlepší Bond ever a tohle je společně s One world is not enough asi moje nejoblíbenější bondovka. Carver, slizký vyšinutý záporák, který se v bojích nechává zastupovat steroidem Stamperem na mě udělal dojem, no scénu v podzemní garáži s ovládáním auta přes mobil označuji za nejlepší, kterou jsem kdy v bondovce viděl. Možná to chtělo krapet hezčí bond girl, ale celkový dojem filmu mi tohle nepokazí. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze