Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

Lachtaan

Hned ze začátku filmu jsem si myslel, zda jsem si omylem nepustil znovu Golden Eye a v takovém duchu se nese vlastně i zbytek stopáže, kde se jen vymění tvář záporáka, Bond girl a Rusko za Vietnam. Doufám, že zbylé Brosnanovky přinesou nějaký svěžejší vítr, ale i Zítřek nikdy neumírá obsahuje několik ryze skvělých akčních scén, pro něž je zbytečné nad snímkem jakkoli remcat. [viděno na HBO GO 31.5.2021] ()

lennyd

Co má dnes největší cenu? Ne, není to zlato, ani platina - ale jsou to informace. Ten kdo má informace, a v ideálním případě ještě ovládá nadnárodní mediální společnost, tak drží celý svět "za kulky". Navíc, když má v rukou tajnou technologii, kterou dokáže destabilizovat signál GPS, čehož využívá k vytvoření konfliktu na dalekém výhodě. A světe div se, kdo první přináší informace z válečné zóny? Ano, je to právě ona mediální společnost. Jenže lokální konflikt začíná narůstat, a jediný agent 007 James Bond (Pierce Brosnan) dokáže zabránit třetí světové ... Oproti předchozím Bondovkám má Pierce Brosnan jednu obrovskou výhodu - technologie (jak filmová tak i skutečná) natolik pokročily, že může využívat jakoukoliv technologickou vychytávku, aniž by se nad tím divák nějak pozastavoval (auto ovládané pomocí mobilního telefonu? Proč by ne?). Navíc si producenti tohoto filmu vybrali nadmíru lákavé téma - dneska opravdu světu vládnou informace (v těchto dnech, kdy se na server WikiLeaks dostává spoustu dřív utajených informací je to znát mnohem víc než dřív), a ani zpracování tohoto tématu není špatné. Brosnan jako James Bond ok, ale tady jej s přehledem válcuje Jonathan Pryce v roli mediálního magnáta Elliota Carvera.. ()

anli

Druha bondovka s Pierce Brosnanem,ktera za mistroskym"Zlatym okem"trochu zaostava.Pribeh je slusny,Brosnan patricne saramantni a Jonathan Pryce jako medialni magnat skvely.Technika je patricne bondovska(scena na letisti s novym autem je opravdu famozni),ale myslim ze trochu prevysuje pribeh a moc taha za nitky scenare.Tam by chtelo ubrat plyn.Dale mam maly problem s Michelle Yeoh-ano hraje skele a je to bondgirl jak vysita,ale chvilemi nevim,jestli nezapomela,ze je"pouze"bondgirl a ne bond.Agent jejiho velicenstva ma zachranovat ji a ne obracene.Trochu taky ztraci dech reziser,ktery moc napadu na svetlo nevynesl,protoze puvodni myslenka ma mnohem vetsi potencial,nez film prinasi.Zrejme uz scenar nebyl nijak prevratny.Porad ale"Zitrek nikdy neumira"zustrava velmi slusnou bondovkou a ja mu za to davam nikdy neumirajicich70%.P.S.Kdo ma rad Teri Hatcher,jiste se zaraduje,ovsem na moc dlouho ne-jeji postava je velmi brzy eliminovana(nebojte se,nikoliv Jamesem Bondem). ()

pytlik...

V úvodní scéně Bond prokázal, že (ruskou) hlavou zeď neprorazíš, ale Mig ano. Americké vojenské vedení pod vlivem tohoto objevu dokonce uvažovalo, že by místo kulometů a raket montovalo pod křídla svých stíhaček vrhače Rusů, ale zjistilo se, že by se to finančně nevyplatilo, měli moc velkou spotřebu čistého lihu. A to přitom byl Sovětský svaz ochoten prodávat vybrané nespolehlivé složky svého obyvatelstva - lumpenproletariát, nepracující inteligenci - do zahraničí za pár šupů, popř. i zadarmo. Brosnan byl větší frajer než Dalton, za což ho chválím, na druhou stranu si občas pletl akční scény s producírováním na molu. Jak se jen tak nonšalantně nakrucoval, v každé ruce jako módní přívěsek samopal, pomalu se procházel a kosil nepřátele.... Kteří se samozřejmě opět a opět né a né trefit. ()

noriaki

Od Zlatého oka je to trochu sestup v kvalitě i zábavnosti, ale pořád velice solidní řemeslo. Sovětský svaz definitivně zmizel v historii, takže se Bond vrátil k tomu, co mu šlo nejlíp - k boji s megalomanskými šílenci. Jonathan pryce si zahrál záporáka, a i když je Elliot Carver v seznamu Bondem poražených magorů papírově tuctový, on sám z něho udělal jednoho z těch nejvýraznějších. Rok 1997, přesněji 1. červenec byl zároveň datum, kdy Velká Británie slavnostně vrátila Hong Kong Číně a definitivně se rozloučila se svým bývalým impériem. Britům slouží ke cti, že scenáristé bez stopy hořkosti připsali k Bondovi sympatickou čínskou spolupracovnici - a rovnou snad i schopnější než on sám. Británie nebyla jediná kdo, slovy klasika, směřoval pomalým pochodem k novému pořádku. ()

haj

Asi nejakčnější bondovka v celý sérii (spolu s Quantum of solace), jen škoda, že příběh je značně zredukován, takže se poněkud vytratilo kouzlo předchozích dílů. Z Brosnanových bondovek podle mě vyšla ve všech ohledech jen ta první, Zlaté oko. 7/10 ()

Krysa SPK

Velmi originální zápletka je nejsilnější stránkou v pořadí druhé Brosnanovy Bondovky. Skvělý záporák, opět arijský poskok a James opět okusí, jak chutnají asijské ženy - "just different" :-) ()

dANo

Veľmi nepodarený James Bond, kde chýba aj humor, aj nejaké normálne akčné scény (vo filme na Bonda vystrelia nepriatelia asi milión guliek a ani jedna ho nezasiahla) a hlavne tomu chýba nejaký rozumný scenár. Vrele neodporúčam... ()

JohnSmith

Poněkud slabší než Zlaté oko.Brosnan je dobrý,Pryce je výborný, Yeoh je hezký a Hatcherová je hezká a brzo mrtvá.Jsem rád, že Bond jde s dobou a má novou zbraň.Bohužel si nejsem jist,jestli přechod od Walthera PPK 7,65mm k Waltheru P99 9 mm Luger je výhra. Při kvalitách této zbraně by Bond potřeboval asi tak dvě až tři a k tomu kevlar.No jo,koho chleba jíš,toho píseň zpívej ()

Sany33

James v podaní Pierca sa mi javí ako najlepšia možná voľba čo sa toho týka. Nenásilné, nie moc zastaralé a predsa klasické podanie agenta 007. V prvom rade by som rád vyzdvihol hneď dve nádherné ženy v tomto filme o ktorých neviem, ktorá, že to je vlastne Bond Girl. No nič tým som chcel iba podotknúť, že aj Teri aj Michelle sú perlami filmového plátna. Čo sa týka príbehu ten mi zjavne trocha unikol. Je pravda, že akcie je tu habadej ale v podstate nekoná sa nijaký príbehový zvrat či aspoň dáka prešmyčka. Ide sa od bodu A do bodu B po presne vyznačenej čiare ktorá sa občas prebehne zvýrazňovačkou vďaka dákej tej akcií. Od začiatku vieme, kto je zlý, prečo je zlý, čo zlé robí, o čo mu ide a v podstate aj ako to celé dopadne a to je najväčší kameň úrazu ale inak ide o jednu z tých lepších Bondoviek. 68% ()

Eleanor05

"Vy jste vážně šílený..." - "Rozdíl mezi šílenstvím a genialitou je vyjádřen úspěchem." Mnohem lepší, než předchozí Zlaté oko. Zajímavý nápad s tím, jak velký dopad může mít manipulace s informacemi v médiích, dobrý záporák, pár velmi dobrých scén (smrt magnátovy manželky, honička na motorce). Bond se už chová méně "blbečkovsky" a méně časté jsou zde i milostné scény s Bondgirls, což ubírá filmu na trapnosti. A i když zde zůstaly nelogické nebo přímo nemožné věci, bavila jsem se u toho víc, než u Mendesova Skyfall... ()

lykan9

Dle mého názoru vůbec nejlepší bondovka, která kdy vznikla. Vše je tu provedeno na 100%, ať se jedná o příběh, akční scény, napětí nebo herecké výkony. Zároveň je tu první skutečná bondgirl, které bych uvěřil, že má na samotného Bonda. Tuto děvu výborně ztvárnila Michelle Yeoh a díky svému výkonu strčí do kapsy všechny rádoby drsňačky, co si myslí, že ztvárnily ony tu první feministickou bondgirl. Toto je TOP bondovka. ()

fabecc1222

Řekl bych, že asi jedna z nejklasičtěji pojatých Bondovek vůbec. Minimálné z těch s Brosnanem určitě. Vyjma klasicky superlativního padoucha, toužící po všem možném tu máme bandu jeho výrazných nohsledů (100% hitlerjugend Stemper a 100% profesionál Dr. Kaufmann). Samotný děj pak obohacuje notná dávka humoru (Bond si neporadí s čínskou klávesnicí; Výborný "kouzelnický" trik s falešným zapalovačem...). Q dodá památné technické vychytávky (Auto na dálkové ovládání v kombinaci s přechytralovou navigací -> nejepší scéna filmu) ()

J-o-k-e-r

Zlaté oko nastavilo laťku hodně vysoko, a tu se překovat nepovedlo. Tím ale nelze říct, že by další díl byl špatný. P. Brosnan se na agenta 007 parádně hodí, a i když se mi začátek trochu táhl, nakonec jsem spokojen. J. Pryce jako záporák skvělý, a M. Yeoh to tady opravdu seklo. Novodobé bondovky mě zklamat nemohou. ()

R1CH1E

Neskutečný akční nářez. Tohle je první Bondovka, která jede v nabušeném tempu od začátku do konce. Akce je tu tolik, že ji člověk hltá všemi doušky, hlavně dětská radost Bonda při honičce v garáži byla úplně guilty pleasure. Škoda, že následující scéna s vrtulníkem už nebyla ani tak guilty pleasure, jako spíš přepálená blbost, která mi jako jediná věc pokazila dojem z téhle bondovky. P.s. Strašně se mi tu líbilo jiskření mezi Bondem a Lin. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze