Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

Lilloos

Zdlouhavou akci čas od času přeruší doslova epický moment (vymakané autíčko, záchrana Michelle Yeoh z řetězů) podbarvený nádhernou hudbou, která je ale místy na bondovku až moc. Taky vám hlavní záporák vzhledově připomíná Steva Jobse? ()

RadimFišer

Tak a je to tady zase. Další z bondovy dlouhé řady. Který však je nejlepší. Po té co vydala jedná neznámá firma sérii Bondovek v kufříku se mnohé změnilo. Vyšlo další Casino Royal. Avšak tento snímek je tam již zařazen. Výborný Brosnan na honu mediálního magnáta, jehož vzor je známý pan William Hearst, který skutečně existoval a měl obrovskou moc. Dodnes je pro mnohé s tím seznámené větší legenda než prakticky nereálný Brosnan. Film je samozřejmě přehnaný téměř jako Cobra 11. Chtěl bych vidět jednoho reálného Bonda, ale té cti se mi asi nedostane. Leda bych si ho nechal sám natočit. Mohli bychom to uděla, alá Filmoví fanoušci sobě ! ! Líbila se mi hláška: Velcí mužové vždy manipulovali médii ve prospěch lidstva. Pan Herst jednou řekl fotografům. Postarejte se o fotky a já se postarám o válku. Svým způsobem tento film nám ukazuje svět, který většina lidí nevidí. Ale opravdu existuje, nebo je to jen bondovka? ()

jorgus

je to Bond tudiz neslane nemastne na efekt a neuveritelne..od filmu ocekavam aspon trochu se do nej vcitit abych ho mohl trohu prozit a mit z nej zazitek a ne ho sledovat s odstupem a divat se na nic nerikajici machrovani Bonda:) ()

dawe787

Svižná Bondovka kde agentovi pomáhá čínská špionka. Zaujala mě velmi honička na motorce s helikoptérou a automobilová honička v garážích, kde si James hrál se svým vozem jako by hrál hru na PSP. Konec mi dost připomínal staré bondovky z přelomu 60. a 70.let. ()

Bozvav

Skvělá Bondovka, plná akčních scén, co nemají chybu, téměř nesmrtelných akčních výkonů hlavního protagonisty, Stejně tak skvělá je Michelle Yeoh i hlavní záporák (vyjímečně je dokonce i vtipný). Nový způsob boje na poli komunikací je zajímavým tématem jenž naznačil, jakým směrem se budou akční filmy ubírat. Za mne plný počet. ()

vito_corle

Zítřek nikdy neumírá-osmnáctá bondovka a podruhé se vrací Brosnan. Moje oblíbená bondovka kvůli záporákovi Elliotu Carverovi, Skvělý zmetek, který plánoval 3. světovou válku. Kdo jiný mu plány překazí než právě Bond, James Bond ? Scéna s Q, který Bondovi představuje nové auto je super, mobilní telefon, kterým Bond řídí vynalezenou vychytávkou auto. Tato vychytávka by se hodila všem. :) Skvěli poskoci hlavního zloducha pan Stamper působí jako stroj na zabíjení, Bond girl je celkem nudná. Ale i přes to 5 hvězd. ()

mls

Z posledných bondov široko ďaleko najlepší nápad, ktorý mohol byť prenesený do scenáru však ďaleko lepšie. Z brosnanových filmov je to určite po World is not enough najlepšie, no mohlo to dokázať omnohoho viac. ()

SkyCaptain

První bondovka kterou jsem kdy viděl. a podle mě také nejlepší. Záporák je správně nechutný, Bondgirls zajímavé a akční scény vychytané. Nad scénářem si taky někdo lámal hlavu. Zkrátka podle mě nejlepší Bond, i když Brosnana v této roli moc nemusím. (Podle mě je nejlepší Roger Moore) ()

Puol

Z priemeru to ťahá hlavne emancipovaná čínska agentka bez červenej knižky v podaní Micelle Yeoh, i keď tie akčné scény sú v porovnaní s tým čo nakrútila v honkongu o dve triedy slabšie. Inak nič nové pod Bondovským nebom. Záporak - medialny magnát v podaní Jonathan a Pryceho je dobre zahratý, ten jeho bloňďatý bodyguard je skôr smiešny. ()

DHDV

Hodnotím po 13 letech od natočení (ale viděno i dříve, teď aktuální pocity). Klasická bondovka, která nedosahuje kvalit zlatého oka a nebo Jeden svět nestačí, ale je natočená moderním stylem tak jako vynikající hudba. Herci jsou samozřejmě vybráni pečlivostí a casting byl velmi povedený, leč se mi nelíbil kýčovitý výběr Eliotova ochránce (velký blonďák) jelikož působil jako kdyby ho vyhrabali se starých bondovek. Ale pokud ho srovnám s novějším filmem Dnes neumírej tak dávám 5 hvězd za klasiku v moderním hávu….Jo a Butlera najdete na začátku, jak se potápí ta loď, kdyby jste hledali... ()

Folky

A mě se to líbí. Tomorrow Never Dies je jednoduchý zábavný akčňák okořeněný humorem s hezkou a sympatickou bondgirl, dobrým padouchem a dokonce slušnou zápletkou. ()

RakeW

Solidní bondovka a určitě nejlepší příspěvek do Brosnanovy éry. Oproti GoldenEye se pořádně zapracovalo na akci, efektech, gadgetech a koneckonců i vtipu. Bondovo předposlední dobrodružství dvacátého století se tak může chlubit až nečekaně nadčasovým lookem, byť pár nevyvážených zaškobrtnutí v detailech by se v něm našlo (třeba zprasené slow motion záběry). Bond Girl Michelle Yeoh pak místo prvoplánového kroucení zadkem neustále divoce nakopává henchmany do ohryzků a nakonec si dokonce zastřílí obouruč ve výskoku (a to do uvedení Matrixu ještě nějaký ten pátek zbýval). Naopak trio vyčpělých záporáků si mohli tvůrci odpustit - bondovsky řadový megaloman, úchylný esesák (po Xenii jasný krok zpět) a dvojník Buda Spencera jako úplně zbytečný hacker... Naštěstí padoušskému plemenu dodává trochu na cti geniální epizodní figurka Dr. Kaufmana. Každopádně si myslím, že odkazu Cubbyho Broccoliho "jeho" první post mortem bondovka rozhodně ostudu neudělala. ()

MickeyStuma

18. v pořadí a 2. s Piercem Brosnanem, která má grády a neuvěřitelný adrenalin. Bondovská 90. léta mají zkrátka nové vyznění a nový zvuk. M (od předchozího snímku je to žena) stále není ve své kanceláři a pohybuje se v řídícím středisku a více se zapojuje do děje s Moneypenny na blízku. Ten tentokrát ovlivňuje bezohledný mediální magnát, který se pokusí destabilizovat světovou ekonomiku, jen aby si zvýšil zisk svého podniku. Zašel tak daleko, že hrozí rozpoutání 3. světové války a tak James Bond má opět plné ruce práce. Q mu přidělí nedobytné auto, což si myslím, že je největší slabinou tohoto snímku. Padouši se skutečně do ně nedostanou ani za pomoci těžkého kladiva či zbraní, ale když v něm Bond po chvíli prchá, bez problémů je prostřeleno přední a zadní sklo. To stojí za vysvětlení. Naopak vrcholem je únik na motorce společně s ' Michelle Yeoh', jejímž příchodem na scénu nastoupila akce v HK stylu. Scéna s helikoptérou těsně nad zemí sekající velkým rotorem tržiště bere dech. A tak se Bond nezadržitelně dere kupředu až k závěrečné tvrdé přestřelce. HK styl dává bondovce nový akční náboj. Jakoby byl poradcem John Woo. Pro akční fanoušky vznikl vynikající bondovský film, jaký tu ještě nebyl. ()

helloween93

Jonathan Pryce je ďábelský padouch, pěkná honička BMW 750 proti W126 "China" v garážích. Charismatický Brosnan a jeho druhá bondovka opět boduje a dokáže diváka zaujmout. 4* ()

GMVajgl

Velmi dobrá zápletka, která se točí kolem síly médií, fake news a jejich schopnosti vyvolávat konflikty - což se ukazuje, že je relevantnější, než se zdálo. Akce je skvělá, např. nápaditá honička na motorce. Jediné, co mě hodně trápí je naprosto přehnaná a fyziku popírající scéna s nakloněným vrtulníkem jako z Bollywoodu. ()

BOURQUE

Po dvoch rokoch sme sa dočkali novej Bondovky s P. Brosnanom. Po úspešnom debute Zlaté oko je tento film krok dozadu. Každopádne nie z hľadiska výkonu P. Brosnana – je vidieť, že robil, čo mohol. J. Pryce v roli krutého mediálneho magnáta je nie zlý, ale miestami budí pochybnosti. Michelle Yeoh je veľmi dobrou voľbou na to, aby určitým spôsobom doplnil Bonda – škoda, že spojenie charakterov Brosnana a Yeoh nie je vo filme lepšia. Človek má pocit, že takmer vždy dominuje Brosnan. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze