Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

MzK

Bond jak má být. Je tu akce, technické vychytávky, alkohol a hlavně ženy. Jízda na motorce je epická. ()

necisty

Bonda jsem dřív moc nesledoval, ale s Craigem jsem to začal žrát. To jsem ovšem netušil, že když si zkusím pustit nějaký díl s Piercem a to takový, že v červených číslech, se nestačím divit. Možná, že někdy dřív i z něj některé dámy vlhly, ale tohle je fakt slabý odvar. Hlavně jsem s otevřenou hubou hleděl na scény, kde si Bond pobíhá na volném prostranství, na něho střílí obrovské množství vojáků a techniky a on je jediný, kdo se do něčeho trefí a odejde bez škrábnutí. Nejlépe mé zděšení popisuje hned úvodní scéna. Takhle to přece být nemá. Buď teda dostatečně dostane do držky a z nějaké hodně bezvýchodné situace se dostane nějakou náhodou a nebo to uděláme víc špionské a plíživé - Bond nemůže být terminátor. No doufám, že takové nejsou všechny díly s ním. ()

zette

Tento Bond nabidne nekolik velice zdarilych akcnich scen. Dejove mi mezi Bondovkami prijde tento dil jako sotva prumerny. Pomalejsi zacatek... ()

Martrix

Nemůžu si pomoct, ale novodobé příběhy o Bondovi(Craigovky) nasadily laťku ani ne tak výš, jako spíš jinam. Vedle nich na mě působí bondovky s Brosnanem zastarale. A nijak to nesouvisí s jeho sympatickým výkonem, nebo úrovní zpracování. Celé to je o vyčpělém scénáři. Bond je tady opět tak nad věcí, že je to vlastně strnulá póza. Oproti dnešním filmům je jeho postava tragicky plochá. Stroj na zabíjení a ojíždění žen. 80% stopáže jsou honičky, které jsou velmi atraktivní a střílečky, které jsou velmi nudné...i kdyby na Bonda střílela armáda terminátorů, nikdy ho netrefí...takže je to opravdu napínavé jen pro naivky, které ještě žádného Bonada neviděly. Pozitivem tohoto kousku je Michelle Yeoh...škoda jen, že i její postava se nakonec stala obětí klišé a tvůrci nevyužili situaci pro nějaké to špičkování. Ve své době to jistě byla akční pumelice téměř bez konkurence, ale dnes to na mě vůbec nefunguje. ()

Juto

Druhý pokus Piercea Brosnana na Jamesa Bonda ho prinúti postaviť sa proti zlému mediálnemu magnátovi (Jonathan Pryce), ktorý plánuje prinútiť Čínu a Spojené kráľovstvo ísť do vojny, aby mohol získať exkluzívne globálne spravodajstvo. Film má niekoľko fantastických akčných scén najdôležitejšie patrí skvelá naháňačka na motorke cez Peking a úžasná epizóda v garáži zahŕňajúca Bondov super nový Aston Martin. Pričom akcia tu prejavuje určitú náklonnosť k štylizovaným súbojom v choreografii Johna Wooa, kde zbrane v hlavných postáv k dannej scéne strieľajú z jednej aj z druhej ruky zároveň. 7/10 ()

PavelVanekArt

Ještě celkem ucházející Bond a druhý Brosnanův. Ten to tahá kupředu a nese celej film na zádech, protože vše kolem je až moc stupidní a nudné, včetně záporáka. Já nemám nic proti villainům, kteří fyzicky proti hrdinovi nic nezmůžou, ale tak ať doprdele vymyslí něco lepšího, než jadernou hlavici. A Bondgirl taky stála za hovno. 3* a.k.a 55% ()

c.tucker

Pro mě je hlavně nezapomenutelný Vincent Schiavelli jako Dr. Kaufmann a geniální auto řízené na dálku, ve kterém jsou tentokráte využity všechny vychytávky. Je to syce dosti přehnané a občas za hlavu chytající, ale dejme tomu že je to Bond a tím jde vše stranou. Michelle Yeoh je více než sympatická a hezká, takže vše už je v pořádku. ()

mortak

Jízda po horské dráze, která vás občas zavede k výšinám, ale taky vás dost pořádně namíchne. Product placement přesáhl únosnou mez - dvacetiminutová reklama na BMW připomene to nejhorší z teleshoppingu. Napřed si s ním Bond pohraje při předváděcí jízdě na letišti (Q: Grow up, Bond), aby pak v hotelovém parkingu nastoupila partička s kladivy (nevím proč, ale smažení vajíček na kapotě do této reklamy nedali), přičemž vrcholem má být logo firmy v akční honičce (auto s pilkou je lepší než hodinky s vodotryskem). Akční scény jsou hlučné, samopaly duní ze všech stran, ale ani to nezakryje bezradnou choreografii (nabitý raketomet uprostřed lodního prostoru??? Asi scénaristovi nebylo ten den dobře). A scéna s T. Hatcher (večer u jisté vodky) patří spíše do telenovely než do Bonda. Takže zbývají slušné akční scény s Yeoh (ano, mrakodrap i motorka se povedly) a vcelku znepokojivý padouch Carver (nebylo ho pro tuto podprůměrnou bondovku škoda?). ()

WolfR

Rozhodně kvalitní Bondovka, Brosnan opět výborný, solidní zápletka, ohavný padouch, krásná Bondgirl, ale především úžasná akce! Bond jak má být! 4 hvězdy. ()

otík

Ze všech čtyř brosnanovek je toto nejlepší a nejnadupanější bondovka. Sice bond girl tady vlastně není, stále se je nač dívat. Myslím, že po akční stránce je to hodně bezkonkurenční bondovka. ()

okkac

Skvělá bondovka s HK prvky a mnoha akčními scénami. Obzvláště finále je jedna velká akce přesně ve stylu hongkongských akčních filmů. ()

tom88

Ďalší Bond s mojim obľúbencom Brosnanom už nedopadol podľa mojich predstáv. Netvrdím, že osemnásta bondovka je zlá, ale rozhodne jej niečo chýbalo. No hlavne sa mi zdá, že dosť priťahovali za vlasy a film nezanechal nič pamätného. Ani dej neupútal a z potenciálnej akcie ma žiadna viacej neoslovila. Zajtrajšok nikdy neumiera u mňa ostáva najslabším článkom Pierceovej mánie. Možno je to zmenou režiséra, neviem, ale nezachránil to ani sám P. Brosnan. 70% ()

Radiq

Uplny blbosti - řízení auta přes telefon, škaredy BMW připraveny na všechno, vrtulník co je chce zabít svou vrtulí v uličce plné žluťáků, honička na motorce, stihačky hned na začátku atd. Řek bych, že toho v tomto Bondovi bylo už moc, bylo to až moc přehnany a to se mi nelibilo. Taky šikmooká bondgirl a mediální mrdka jako záporáckej magnát nic moc a nežral jsem jim to. ()

vesper001

Kvalitu bondovky nejlépe poznáte podle přesného poměru protřepání a nemíchání tradičních příměsí: 10 % „co s tím mafiánem/magnátem/megalomanem/magorem uděláme? Bonda na něj!“, 15 % vrrn, vrrn, 25 % „áááách, Jamesi“, 50 % bum, křup, pic, plesk, prásk, třesk, třísk. Zítřek nikdy neumírá kvótám vcelku odpovídá, takže problém bude asi ve mně, že si nemůžu zvyknout na Brosnanův manekýnský design a nejvíc z celého filmu se mi líbí název. ()

panMartin

Vynikající bondovka. Skvělý Brosnan kterého jako Bonda mám strašně rád. Bondovi to jde i na konci devadesátých let. Nápaditý a slušně šílený záporák, skvělá akce. Michelle Yeoh je více než sympatická a hezká, takže vše už je v pořádku. Záporák v podaní výborného Jonathana Pryce, byla nejlepší volba. Teri Hatcher mohla mít více místa. No a scéna s Brosnanem a Michelle Yeoh na motorce podle mě patří mezi ty nejlepší akce. Dále zde máme asi nejlepší auto. No uznejte, kdo by nechtěl BMW , které se dá řídit pomocí telefonu. ()

andrii

...ale ještě dnes v hlavním vysílacím čase na programu je. Občanu Carverovi mediální piedestal rozdrcuje. Sledovanost zajišťuje. Show Jamese Bonda, živě a exkluzivně. Mocně titulovaná aura, luxus neméně pružné, mužně porostlé hrudi. ()

LeoH

Včera jsem se u Zlatého oka rozplýval nad tím, jak jsou bondovky při chronologickém sledování odrazem své doby; to ovšem musí být mimoděk. Když začnou cíleně pranýřovat dobové zlořády, jako tady moc médií, působí to trochu srandovně. Jinak žádná změna, nová parta nadále bezchybně a mnohem dokonaleji opakuje to, co dělaly ty staré (už jsme dlouho neměli potápěče a ten skok přes řeku s auťákem v Muži se zlatou zbraní byl super, co kdybychom si tentokrát skočili s motorkou přes vrtulník? atd.) a mě to zdaleka nebaví tolik jako dřív, když jsem jiné bondovky než ty s Brosnanem neznal. V nedokonalosti je někdy krása. ()

chelseaman22

Jojo,herec CENA s tvrdým i je záporák jak sviň! Poněkud zarážející je skutečnost, že již podruhé v řadě je oficiálním hřebcem 007 bavorák z Mnichova. Kde jsou ty časy, kdy létající Jaguáry a potápějící se Lotusy byly tím nezapomenutelným faktorem honiček s 007 v roli hlavní! Tuctové BMW (sic sedmičkové řady) sic jezdí na dálkové ovládání jako kamion z tržnice, ale v divákovi nevzbudí tu dřívější touhu vzít si finanční leasing na Lotus s ploutvemi. 82% ()

Honzíno

Možná nejslabší bondovka vůbec. Brosnan vyjma pár světlejších hereckých momentů jen blbě čumí, mlátí a střílí. Ale pořád je to moje oblíbená série, na které jsem vyrostl. James Bond v Hong Kongu je zajímavý a celkem nadupaný experiment. Bohužel od ostatních bondovek nemá takové kouzlo a upadá do vod průměrnosti._Tak nejslabší určitě není, stále lepší než pozdější mooreovky.:) ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze