King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Othello

Nejspíš největší film, který jsem kdy viděl. Nabízí se samozřejmě otázka, zdali velikost by měla být ten směr, ke kterému by se měl film obecně ubírat. Pokud to ale budeme měřit v kontextu Jacksonovy tvorby, tak se neubráníme pocitu, že toho zenitu musel dosáhnout už z toho důvodu, aby se dokázal umělecky odrazit již zase jiným směrem, který momentálně zastupuje převádění prvoválečných záběrů do barevného full-HD, což nám tak nějak zpětně napovídá, že Jackson více než co jiného byl vždy hlavně technofil, který měl tu kliku, že měl za zadkem manželku Fran Walsh, která jako spoluscénáristka dokázala kolonizovat jeho spektakulární nápady do nějakého koherentního tvaru. V King Kongovi je toho strašlivě moc a vše v ohromném množství. Pokud mi padala brada už při pro někoho zbytečně dlouhé newyorské expozici, probíhající v přelidněných ulicích narvaných dobovými detaily, v závěru jsem měl samovyhazovací čelist, kterou nemělo cenu vracet zpátky. Proč ale na mě v Jacksonových neudržitelných tsunami digitáních triků ony CGI scény fungují, ačkoli je obvykle u jiných režisérů odzívám? Patrně to je tím, že na rozdíl od standardní práce s CGI, ve které jsou herci zřetelně odděleni od počítačem vytvořeného dění, zde jsou živé postavy přímo součástí oněch trikových sekvencí, díky čemuž si v nich divák připadá více zainteresovaný a navíc fungují jako velikostní měřítko. Tím se sice tvůrci vydávají na strastiplnou cestu, kterou nelze z hlediska důvěryhodnosti nikdy úplně vyhrát (či dokonce ji místy film i totálně projede, viz strašlivý útěk před dinosaury skrze rokli), nicméně když se zadaří, mají daleko větší šanci v uspět nejen v akční rovině, ale dokonce i v rovině emocionální, kdy se pracuje se vztahem osmimetrové digitální opice a famózní Naomi Watts. A co je neuvěřitelné, skutečně film uspěje i v této své snaze. Nechtěně zábavně pak vychází scény, skrze které se tvůrci snažili zdánlivě trpělivě vysvětlit, že dokáží vytvořit divácký vztah i k mnoha vedlejším postavám, abychom měli během těch tří hodin dostatek podnětů k tomu, že se nejedná o animovaný film. Scény s mladým námořníkem a jeho mentorem či kuchařem a jeho asijským kamarádem působí vyložené vytržené z kontextu a když zrovna nepůsobí naivně legračně, tak začínají hraničit s iritujícím patosem. A navíc do ničeho prakticky nevyústí. Ona obecná naivita toho filmu jinak souvisí s celkovým konceptem, tedy vytvoření aktuálního obřího blockbusteru, naprosto prostého postmoderního uvažování. V něčem je to zázrak, že k tomu došlo a že to vyšlo. PS: doufám, že se dožiju jednou soudního sporu Ondrej Soukup vs. James Newton Howard o původní vlastnictví ústředního hudebního motivu, kterej je čornutej z Akumulátora 1, neřikejte mi, že ne. ()

Sofia

Po shlédnutí v kině jsem dala za 3, těď měním o hvězdičku výš. Je to pořád ještě hodně přehnaný film, který má k dokonalosti daleko, ale scény jako boj s dinosaury nebo posledních dvacet minut na Empire State Building si ocenění zaslouží za své technické kvality. Škoda jen, že z toho úplně kouká snaha "za každou cenu udělat nejlepší film všech dob." To se Jacksonovi fakt nepodařilo. ()

Ilicka

It wasn't the airplanes. It was beauty killed the beast. Jakkoli jsem se snažila s Kongem sympatizovat, povedlo se mi to až v závěrečné půlhodině, protože ve svém vlastním království byl především nesympatický obr, ale vytržen z domáckého prostředí se z něj stala politovánihodná figura ztracená ve světě velkoměsta, hledající svou životní lásku. Do té doby jsem se nechala okouzlit pomalu vznikajícím vztahem Ann a Jacka... Trochu mě unavily peripetie na Ostrově Lebek, které se táhly příliš dlouhou dobu a poukazovaly především (a jen?) na Jacksonovo okouzlení monstry všech možných rozměrů a tvarů, jejichž technické provedení kolísalo, což ale není u Jacskonových filmů nic zvláštního. Fascinující postavou se ukázal být Carl Denham, kterého vystihuje tato věta: That's the thing you come to learn about Carl, his undying ability to destroy the things he loves. Falešné úsměvy v divadle, reinterpretace událostí ostova, to vše nám napovídá, že celý Hollywood je jen lež. Je? ()

claudel

Peter Jackson rád vypráví hodně dlouhé příběhy a dává si u nich hodně záležet na vizuální stránce. Jsem si vědom toho, že by moje hodnocení šlo nahoru, kdybych film viděl v kině a ne v televizi. Na rozdíl od letošní novinky je Jakcsonův příběh ten tradiční, klasický, který si pamatuji ještě z dětských let. Díval jsem se na vícekrát, což tomu také moc nepřidalo, na druhou stranu v kině bych byl omámen vizuálem, ale první hodinku bych možná zíval. Suma sumárum pěkné tři hvězdičky. ()

ARI50

Velkolepé tohle nás totiž zavede uplně na jinou hranici dobrodružství. Ou ostrov je fascinující a co když se na řadu objeví dinosauři a T-rex a hnusné potvůrky to teprve začíná to pravé ořechové. I když většinu času se bavíme potom rychle projedeme tím nejlepším a nakonec se dostaneme klasicky zpět k městu a Kongovi stejně je film výborný ve všech ohledech protože se celou dobu bavíte a je výborně natočený. ()

Jenda

Napínavé sekvence se střídají s naprostou nudou. Film má tři hodiny a prospělo by mu, kdyby ho Jackson ještě trochu prostříhal. Pro mě je to velké zklamání. Pro mě osobně předvedl nejlepší herecký výkon Thomas Kretschmann a Andy Serkis, který si vlastně střihl dvojroli. Film má dobré počítačové triky, ale sekvence, jako když Kong bere do ruky Ann, která v té chvíli vypadá jako prvítko, se moc nepovedly. ()

Ištván87

Je to skvělé a smutné, protože narozdíl od staršího zpracování tady vyšel záměr, že má být diváku Konga líto, protože je to jen další tvor, který potřebuje k životu lásku. Jediné, co mi trochu vadí, je přílišná délka a scéna v rokli s nejrůznější havětí, která je sice děsivá a taky to má návaznost na Konga z r. 33, kde tato scéna měla být. Nicméně je to dost trapná scéna, která dokazuje, že Peter Jackson prostě potřebuje mít ve filmu co největší počet monster. ()

mm13

Na negatíva, ako sú mierne prehrávajúci Jack Black, či miestami príliš rozjúchaný Peter Jackson, som si po skončení predstavenia nedokázal spomenúť. A že sa niektoré vedľajšie postavy vytratili z filmu iba tak, do prázdna, to si uvedomujem až teraz (alebo som si nevšimol kedy ich zabili?)... King Kong 2005 skrátka valcuje, vtiahne diváka do svojho sveta, láka ho k opakovaným návštevám, skrátka zamestnáva. Je to obrovský hlúpučký "spectacular spectacle", rovnako tak aj štavnatý kus filmárčiny s celým radom podtextov. Obe polohy v neoddeliteľnom zväzku, záleží na uhle pohľadu. A čo je najpodstatnejšie, zo sály som odchádzal cítiac sa ako King Kong - tragicky zamilovaný, sám a predsa najsilnejší a najväčší zo všetkých. Skrátka hrdina. Vonkajší svet bude teraz pre mňa na pár dní malichernejší, ten môj vlastný zase farebnejší a akosi... no - dobrodružnejší. MAGICKÉ! (a teraz ma ospravedlňte, idem si ľahnúť) ----- 30.08.2021: po rokoch mi to až také čarovné (ak vôbec niečím aspoň trochu čarovné...) nepríde... hodnotenie znižujem a o ďalšiu hviezdu, ale ten komentár tu nechám. Jackson je však ďalší z dlhej rady tých, ktorí sa veľmi rýchlo prepadli sami do seba. Skús menšie produkcie, to býva spoľahlivým receptom a návodom... ()

Mgb21

Dlouho jsem se rozmýšlel nad konečným hodnocení. Pokud budu film porovnávat s porovnatelnými filmy(Pán prstenů, atd.), tak dostane max ***. Film jako celek trochu pokulhává. Není to kompaktní dílo, které vás zarazí do sedačky a ani na chvíli nemůžete odtrhnout oči od plátna. Jsou zde slabé chvilky, ale taky nezapomenutelné momenty. A právě tyto scény (běh úzkou uličkou, souboj s Jurským parkem, hudba při likvidaci obtížného hmyzu...) přidávájí tu čtvrtou *. Peter Jackson si tímto filmem udělal radost. My se můžem radovat s ním. King Kong je králem!!! P.S.: Vzkaz pro autora přestávky: až si budu chtít při sledování filmu odpočinout, tak si počkám, až ho budou dávat na NOVĚ. Prosím, už to nikdy nedělějte!!! ()

Bauer

Peter Jackson se pustil do něčeho jiného než je Pan Prstenu a opět to dopadlo perfektně!!Ostatní verze King Konga si pamatuju matně,takže srovnávat nemůžu.Tomuto filmu sem nevěnoval vůbec pozornost a dostal jsem se k němu teprve dneska a zjistil sem, že to byla chyba.Ačkoliv film jde téměř 3 hodiny, tak ja jsem se bavil a uteklo mi to strašně rychle.Musím říct, že sem dlouho neviděl tak sympatické duo v jednom filmu pohromadě, jako je Adrien Brody a Naomi Watts, kteří jsou velmi sympatičští a hrají dobře.Na druhou stranu ( pro mně )nesympatický Jack Black, jenž přehrává všechny a jeho výkon mně překvapil.Efekty byly na vysoké úrovni , jen bych trošku zkritizoval bitku s King Kongem a dinousaurem, která byla jak počítačová hra a vůbec se mi nelíbila.Jinak vše by zasloužilo známku výbornou.Bez jakýchkoliv debat zasloužených 5*. ()

becki_tu

Jacksonovo zapálení a nadšení pro věc je zde patrné z každičkého záběru a není divu, že mě Peter Jackson touto dobrodružně-zábavnou lahůdkou dokázal už po pár minutách náladově strhnout na svou stranu. Částečně se sice můžu přidat k názoru většiny, která tvrdí, že stopáž je trochu přehnaná, ale když ono je zase pořád na co se koukat. A na koho se koukat. Ano, mluvím hlavně o Naomi Watts. Pomalejší pasáže střídají velkolepé bitvy s veškerou možnou ostrovní havětí a v neposlední řadě i adrenalinové scény se samotným King Kongem, čímž vlastně nepřímo chválím skvělé vizuální efekty. Čím se mi ale Jackson naprosto trefil do vkusu, tak to byla perfektní Howardova hudba, která hraje přesně v momenty, kdy hrát má a tím pádem je postaráno i o trochu těch emocí. Nejsem sice až tak bezmezně nadšen, ale celé ty tři hodiny jsem si dokázal prostě bezezbytku užít. A o tom to asi je. ()

duklak2

Král Kong. Nechtěl bych potkat tuhle opičku, i když vypadá mírumilovně. Viděl jsem původní díly ze 70. let a na tu dobu to bylo natočeno vážně dobře. Těšil jsem se tedy na nového Konga a díky bohu, režisér Peter Jackson nezklamal a natočil dokonalý film. Pár vítek bych k tomu měl. Konga spatříte asi až po hodině, ale pak už je to jízda až do konce. Ještě že film trvá 3 hodiny. Je to akorát. Ani hodně ani málo. Model Konga je dokonalý a občas jsem přemýšlel jestli v té džungli nejsem doopravdy. Zasmál jsem se u scénky jak Kong tančí po zmrzlém rybníku a vůbec to pod ním nekřupne, i když váží několik tun. Závěrečné scény, jak je Kong připoután v tom divadle a pak se utrhne a začne házet ty židle po lidech a pak vtrhne do města a leze na ten mrakodrap jsou dokonalé. Další scénky jsou taky oku ladící. Např. jak se Kong drží na tom vysílači a střílejí po něm ty letadla a Kong jedno letadlo chytne a pošle ho na opačnou stranu, čímž dojde ke střetu s jiným letadlem, jsou nepřekonatelné. Akorát jsem nepochopil, jak Kong spadne z té obrovské výšky na zem. Je sice mrtvý, ale není vůbec poškozený. Vždyť při normálních okolnostech by byl na kousky. Ale to Jacksonovy odpouštím. Film jsem viděl dvakrát a brzy si ho zase pustím a věřím, že se budu zase dobře bavit. ()

luka4615

Slovutný režisér Peter Jackson vrátil Konga na výsluní ve velkém stylu. Z každého filmového políčka snímku King Kong je totiž vidět, že na celkovém rozpočtu se vůbec nešetřilo. Můžete se tedy naplno vnořit společně s posádkou do tajuplného ostrova, v němž se to atypickou faunou a flórou jenom hemží. A i když tento ostrov je sám o sobě nádherným vizuálním zážitkem, tak i přesto jsem si nejvíce vychutnával dobový New York, který zde vypadá zkrátka úchvatně. Ve finále tedy dostaneme dobře známý příběh s dechberoucí audiovizuální stránkou, který Vás dokáže naplno vtáhnout i po tolika letech. Tohle se až na pár výtek k příběhu a stopáži prostě povedlo. Výborná práce! „We could not understand because we were too far and could not remember because we were traveling in the night of first ages, of those ages that are gone, leaving hardly a sign - and no memories. We are accustomed to look upon the shackled form of a conquered monster, but there - there you could look at a thing monstrous and free.“ ()

ancientone

o láske k remeslu. a fakt prepálenej. najviac však Jackson dojíma v momentoch, keď obrazy jeho filmu pôsobia ako zdigitalizované ilustrácie verneoviek. vtedy môžeme cítiť intenzívne nadšenectvo, s ktorým látku uchopil. ()

oLí

8/10 Díky absenci dialogů hlavní postavy filmu si divák může vychutnat neobvykle spoustu obrazově a trikové nádherných němých scén. Hudba, romantika i dobrodružná stránka se povedla a právě to jsem od filmu očekával. V kině na mě silně zapůsobil dojemný závěr. A scéna v Central Parku je tak naivní, až je neuvěřitelně milá. Dívá se na moc dobře. __ PS: dnes jsem poprvé spatřil originál z roku 1933 ( 5/5 ) a musím zde jednu hvězdu přidat, jedná se o opravdovou poctu původní klasice a remake se vším všudy. ()

Sawy

Z King Konga mohl (a měl) být geniální film. Jackson byl na pomyslném filmařském Olympu, po Pánu prstenů si mohl natočit cokoliv a všichni ho jen povzbuzovali. Stačila jediná věc - trocha soudnosti. Oproštění se od tuny zbytečných motivů a přehršle nezajímavých postav, umírněnější zacházení z vizuálními efekty a především zkrouhnutí monstrózní tříhodinové délky o tři čtvrtě hodiny až hodinu. Pak bychom dostali nádherný velkofilm, dechberoucí dobrodružnou podívanou jako ze starých časů a splněný sen, který opravdu stál za námahu. Takhle se musíme spokojit se záblesky, kterých není málo, ale jsou zabalené do tolika zbytečností, až z toho bolí hlava. Newyorský úvod, obětování Kongovi, bitka s dinosaury, bruslení Ann a Konga, Empire State Building - všechno nádherné, režijně vytříbené momenty. Ale ostudně dlouhá plavba, příšerná honička s brontosaury, jáma plná hmyzu... Ach jo, je to prostě škoda. A nejslabší Jacksonův film. 65 % ()

ladylucifer

Myslím, že kdyby Jackson všude trošku ubral, tak by film byl téměř dokonalý. Dlouhý a únavný začátek (úvodní omáčka bez King Konga) byla nudná, love story mezi opicí a blondýnou bylo přehnané a ty věčné dojemné výrazy Naomi Watts s pootevřenou pusou už mi lezly ke konci na nervy. Ale na druhou stranu akční scény s dinosaury byly dechberoucí a konec King Konga byl skutečný doják :o)) ()

Genero

Chuj Genero, držitel diplomu za účast v outdoorovém závodu Partyzánskou stezkou,si splnil dětský sen, když uviděl Péťu Jeníka-syna šlápkout bosou nohou do Kongova hovna. Do tří hodin natažená historka, která by ostříhaná o zbytečnosti a bláboly vydala na celkem příjemný kraťas, si u mě vykoledovala opovržení a já jejím sledováním puchýře na prdeli. V konečném hodnocení tradiční hvězdička za Naomi a druhá za vylomenou sanici vzteklé ještěrky. Mám pochopení pro lásku k filmařině, ale v některých případech by měla zůstat zcela intimní záležitostí. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)