King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Niles

Takže najprv to, čo mi prekážalo - 187 minút je príliš veľa na každý film, nech je akokoľvek dobrý. King Kong mohol byť pokojne kratší a veľmi by mu to neublížilo. A teraz k tomu, čo ma dostalo - vizuálne spracovanie. Efekty boli skvelé, dinosaury vyzerali ako skutočné, naháňačka s nimi patrí spolu so scénou s domorodcami k tomu najlepšiemu, čo tento film ponúka. Jack Black, Naomi Watts, ale aj všetky ostatné postavy boli taktiež dobré. Kvôli zbytočnému naťahovaniu však beriem jednu hviezdičku. ()

Boogeyman

Jackson dostal naprostou svobodu a využil toho naplno, bohužel při tom zapomněl na pořekadlo, že méně je někdy více a zahltil diváky tak obrovským množstvím velkolepé až přehnané akce, že jsem si k závěru přál, ať už skončí boj a příběh se pohne dál. Škoda. ()

Madsbender

Jacksonov King Kong je jednoducho paráda. Nemožno mu uprieť výpravnosť a až megalomanskú veľkoleposť, ktorú si však tento legendárny príbeh ako parafráza na Krásku a Zviera právom zaslúži. Vynikajúce efekty, skvostný herecký ansámbl, v ktorom si každý aj vďaka jedinečnosti a osobitosti postáv niekoho nájde, a bravúrne zrežírovaná trojhodinová dĺžka (bez problémov by som v tomto príbehu zostal ešte o hodinu dlhšie). Postavy sú napísané vynikajúco a klasicky sivo - takmer každá má dobrú aj zlú stránku, čo sa dá vidieť najmä na Chandlerovom Baxterovi, ktorý je sprvu tak trochu metrosexuálnym narcisom, no vzápätí sa z neho stáva neuveriteľný hrdina dňa, aby sa z neho v závere stal po sláve bažiaci bastard, alebo ešte lepšie na Blackovom tvrdohlavom režisérovi, ktorý v jednom momente zacítil peniaze a stal sa posadnutým. Všetci herci sú skvostní, no azda by som do hlavnej role miesto príliš výrazného chrupu Naomi Watts vybral napr. takú Nicole Kidman... i keď, tá by asi tak nežne a krehko nepôsobila. Tak či tak, Jacksonove spracovanie legendy z 30.-tych rokov minulého storočia je úchvatným a triumfálnym potvrdením jeho neotrasiteľnej pozície vo svete filmu. 90% P.S.: Sekvencia v priepasti plnej gigantického hmyzu, pomaly decimujúceho počet lodných pasažierov a námorníkov, bola jednou z najnapínavejších nervydrásajúcich desivých scén, aké som kedy videl. A samozrejme perfektná bola aj ikonická scéna na Empire State Building s lietadlami za chrbtom. ()

Indiana

Sice to nenaplnilo má očekávání na 100%, ale i tak se jedná o opravdu vynikající velkofilm. Triky jsou převázně famózní (akorát občas jsem si všimnul okatého pozadí za postavami), výprava velmi působivá, atmosféra vynikající (moc se mi líbilo, jak působivě Jackson zachytil 30. léta v New Yorku), stopáž nevadí, protože film je díky Jacksonově režii poutavý a vůbec nenudící. A konec je smutný, jak se čekalo. Ale jednu výtku bych měl a to k obsazení Adriana Brodyho, který se mi do role akčního hrdiny opravdu moc nehodil. Ale jinak jak říkám, až na pár drobností téměř dokonalé a Jackson potrvdil, že je velikán. ()

Beckett51

Kurevsky epická, emotivní a nostalgická podívaná. Na tenhle kinozážitek nejspíš nikdy nezapomenu (hlavně na scénu s obříma hmyzákama). ()

salahadin

King Kong není sám, krom něho na ostrově žijí velikostně opravdu předimenzované potvory (larvy, hmyz...) a pár hnědokožců na úrovni neolitu. Ano, Peter Jackson si splnil sen a natočil film o Kongovi s neskrývanou vášní, jo ale trochu to s tou vášní přehnal... Kdyby měl u sebe při natáčení někoho, kdo by mu vždycky řekl: "Víš, Petere, tady by to už stačilo, to už nemusíš tak přehánět, tady uber trochu těch potvůrek z Jurského parku..." atd., tak by to byl možná fajn film. Black a Brody zahráli své party v rámci určité uvěřitelnosti tohoto filmu dobře. Bohužel Naomi, ač bezesporu talentovaná, ve filmu zavazí jako trabant na dálnici. ()

666teen

Kdyby mi bylo dvanáct, tak bych možná vydejchal i to bruslení v Central Parku. Po masáži Pánem prstenů jsem prostě čekal podstatně víc. ()

Ruut

UPDATE 2018: Ty digitální triky občas tahají za nos a sladkobolné finále jsem vynechal, ale první dvě třetiny je Kong špičková zábava a jeden z nej dobrodružných filmů posledních 10 let. ------- Škoda jen toho patosu a režiserovi slabosti pro velkolepé a roztahané finále. Celkově podle mě asi nejlepší blockbuster za poslední rok. ()

Allien.9

Po "Pánovi Prstenů" obrovské zklamání. Herecké výkony šílené (Black se dal čekat, Naomi také není žádná extra-herečka, ale Brodyho jsem považovala za dobrého herce), výprava žádná, efekty v porovnání s o deset nebo dvanáct let starším "Jurským parkem" doslova a do písmene zahanbující. Jedinou opravdu dobrou scénou je souboj King Konga s bandou T-Rexů, ale to vážně nestačí. NEVER MORE. ()

HAL

Splnit si své dětské sny by chtěl každý z nás, ale nemůže protože jsou naprosto nereálné. Pokud ale jste uznávaný režisér který právě natočil megaúspěšný film tak si můžete splnit co budete chtít a právě o tom je tenhle film. Peter Jackson totiž jako škvrně snil o opicích..., o opravdu obrovských opicích dávajícím po tlamě ještě větším dinosaurům na ostrově který nikdy nikdo neviděl a na kterém je džungle tak hustá a obývaná tak fantaskními obřími (jak jinak) brouky že by z toho všem přírodovědcům vybuchla hlava. A protože má Jackson tuny peněz a výkonou počítačovou techniku tak si tento sen s chutí plní. Jako film má King Kong spoustu chyb, jako například nepříliš záživný úvod v retro New Yorku, několik zbytečných scén, jeho tempo občas docela drhne a ani ty triky nejsou úplně dokonalé, ale já se u něj stejně už dvakrát skvěle pobavil a klidně bych se na něj podíval znovu a za to patří Jacksonovi můj dík a uznání. A navíc - jako dítě jsem si taky kreslil animace s peroucími se dinosaury :) ()

Satan

Jackson si zaslouženou dovolenou z výplat LOTRa vybral na Novým Zélandu a rovnou spojil příjemné s užitečným: splnil si svůj filmařský sen. Dal Kongovu podobu, kterou si zaslouží: megalomanskou. Velké dobrodružství, velké scény, velká romantika. Film v jednotlivostech bere dech a některé scény jsou úžasně vymazlené (Kong vs. Tyrannosauři, Kong v New Yorku). Bohužel, patetické pozlátko občas vadí nebo se spíše okouká a z velkého kolotoče tedy nezbyde než ta atrakce. Naomi je kouzelná, Brody spíš nevýrazný a nemá co hrát, hodně potěšil Jack Black, který si charismatického filmaře střihnul dokonale. Škoda tak rozkouskovaného syžetu na tři díly - expozice, ostrov, New York. V první se moc piplali charaktery, ve druhé to zase přetékalo akcí. Až třetí dějství v NY v sobě skloubilo krásu milostného trojúhelníku a velkolepost akce. Kráska a zvíře meets Jurský park meets survival horror meets Titanic. Velký film natočený s láskou a poctou k předloze. Rád se na něho vždycky podívám, ale plná palba to není. ()

k212

No jo ... je to volovina, no jo, je to tak krajně nelogické až to bolí (stát na 101 patrové budově na jehlách a žádný vítr! :-) . Ale je to přeci fantasy film, a ještě k tomu výborně nasnímaný (tak výtečných jednotlivých detailů jsem si už dlouho neužila), extrémně dobře zahraný ač v podstatě nic moc k hraní tu nebylo. Má poklona patří hlavně Jacku Blackovi a Naomi Watts, Adrien Brody je trochu utlumený, ale i to stačí na krátké charismatické okamžiky, Jamie Bell a Thomas Kretschmann jsou také velmi charismatičtí, i když jejich role nejsou příliš důležité. Sice si scénarista i režisér mohli dle mého odpustit dvacet minut dinosaurů a T-rexů (a film by pak byl aspoň kratší), ale v podstatě nemám k ději výhrady. No a pak je tu taky kontroverzně-nechutně-ujetá scéna, kdy hmyz a reducenti žerou hlavní hrdiny zaživa - no síla - asi si pan režisér -utlumen konvečním LOTRem- musel spravit chuť a vrátit se o pár let do své zombie minulosti. Mám tucha, že jen Peter Jackson má odvahu tohle do blockbusteru nacpat! :-) Tak proč ne - já se bavila a nebudu zastírat, že ne! ()

kingik

Tohle se Jacksonovi opravdu povedlo, a ač nejsem zrovna příznivcem megalomanských spektáklů, tak o tomhle můžu s jistotou prohlásit, že to stálo za to. Vynikající herci, úderný a dynamicky děj, prošpikovaný super triky, prostě nemá chybu. Jako bych obracel stránky comicsové předlohy, kterou jsem měl kdysi tolik v oblibě. 100% ()

Legas

Po kolikáté už tenhle komentář přepisuji? Nový King Kong je pocta klasice z roku 1933. Až trochu přeplácaná pocta. Speciální verze, určená pro DVD, je ještě o 14 minut delší a více ukazuje živočišnou šílenost Ostrova lebek, který připomíná přelidněnou Čínu na malém prostoru, nakaženou žravým virem. Tato část v podstatě kopíruje Konga z roku 1933, ale na větší ploše a s větší agresí. Osobně mám nejraději geniálně choreograficky zvládnutou scénu s T-rexy a závěrečnou scénu s letadly. Z těch neačkních pasáží je mi nejvíce sympatický nádherný úvod. ()

InJo

Výtky bych směřoval k velmi dlouhému úvodu, který sice vůbec není nezajímavý, ale na druhou stranu částečně vypadá jako z žánrově jinak začleněného snímku. Na triky si stěžovat nemůžu, naopak. Kritizovaný úprk brontosaurů mi trochu vadil jen v pár kraťoučkých záběrech. Jinak mi svou velkolepostí vyrazil dech. Totéž platí i o božském souboji s triem T-Rexů, který místy nemá daleko k dokonalosti. Na druhou stranu by nemusel být tak často snímán tak zblízka, jelikož občas působil trochu nepřehledně, podobně jako několik scén Konga s Ann. ___ Z herců suverénně nejvíc září skvělý Jack Black, který svou rolí dobráckého, avšak dolarů a slávy chtivého podrazáka Carla Denhama úspěšně smazává svou předcházející nepříliš lichotivou pověst průměrného komedianta v ještě průměrnějších (rádoby)komediích. Naomi je také úžasná a nezklamal mě ani Adrien Brody ve vedlejší hrdinské roli. ___ Kapitola sama o sobě je naprosto úchvatný a srdcervoucí závěr na Empire State Building. Ten mě vskutku dostal. Jednak perfektně zvládnutou režií akčních momentů, jednak jeho strhující emoční intenzitou. ___ Tak či onak, King Kong je krásný, výpravný a velkolepý film, kterému velké plátno sluší jako málo čemu nejen v době dnešní, ale snad úplně ve všech. 90 % ()

Ajantis

Z King Konga jde cítit obrovské nadšení, s jakým byl přiváděn na svět, ovšem narodil se v podobě, z níž jsem jako divák počátku 21. století rozpačitý. Příběh a dialogy, které nabízí, by šlo brát vážně možná před 70 lety, dnes je lze přijmout přinejlepším jako poctu legendě. Tohle je béčkový snímek vytažený z hlubin historie a převlečený do nejnovějšího kabátu - vše pod ním ovšem zůstalo stejné. Je absurdní vyčítat mu historické nepřesnosti jako počet aut v ulicích NYC a vypíchávat logické chyby (kterých je požehnaně), poslední, oč by se film snažil, je být realistický. Je to přece dobrodružný příběh se silně fantasijními prvky; to žel nic nemění na opravdu mizerném scénáři a naivních dialozích. Tohle buď člověku vadí, nebo ne a užije si zbytek toho, co Jackson nabízí. Já jsem si to tedy příliš neužil, nejvíce se mi líbila úvodní kapitola včetně připlutí na ostrov, následující festival digitálních triků byl sice řemeslně kvalitní, ale... no, od filmů očekávám něco jiného. Zcela chladným mě pak nechal „vztah“ uřvané Naomi Watts a nesympatického King Konga, jejich absurdní interakce (tanec) i rádobycituplné scény (závěr) – vlastně jsem si přál, aby ho z Empire State Building co nejdříve sestřelili. ()

Sobis87

Hollywood na nás sype stále více zbytečných remaků starých klasik (Satan přichází!), filmů ne až tak známých (Death Race), nečekaně úspěšných zahraničních filmů (A Tale of Two Sisters, Grudge), ale čas od času se objeví remake, který nevznikl primárně jako parazit snažící se vydělat na slavném jménu svého předobrazu, místo toho se nám dostane něčeho, co ctí originál a zároveň svou existenci obhajuje buď novým přístupem, rozvinutím již řečeného nebo vylepšením těch aspektů, které originál oslabovaly (což se ale stává velmi zřídka). Režisér Peter Jackson se netají svou láskou ke King Kongovi z roku 1933 a je celkem pochopitelné, že si jako svůj další projekt po tom, co se před ním sklonil celý Hollywood díky veleúspěšné trilogii Pána Prstenů, vybral právě remake King Konga, jehož prostřednictvím se opět mohl ponořit do svého milovaného světa, upravit ho k obrazu svému (s úctou k originálu samozřejmě) a zároveň ho i zprostředkovat nynějšímu mladému publiku, které povětšinou trpí alergií na staré černobílé filmy. Nový Kong je tak velkolepější, efektnější, technicky na vrcholu (tedy až na několik po trikové stránce nepochopitelně odfouklých pasáží, které z jinak precizního celku značně vyčnívají), monstróznější, epičtější…prostě větší (i co do počtu příšer – třikrát tolik tyranosaurů oproti originálu, atd.). Takhle to sice zní jako klasická hollywoodská nemoc, kdy je vše stále více bombastičtější a dražší a je pravda, že se Jackson v některých částech filmu nechal možná až moc uchvátit a jaksi neodhadl tu správnou míru, díky čemuž tato v základu braková historka přerostla do monstrózní tříhodinové stopáže, přesto z toho vždy vybruslil se ctí a pod tím rozmáchlým a efektním pozlátkem se mu podařilo uchovat duši filmové předlohy. Akce je zde zastoupena ve velké míře a prakticky se jedná o kolosální trikovou podívanou, přesto je to stále ten strhující příběh o monstru a jeho kořisti a v tomto ohledu se podle mého Jacksonovi podařilo překonat originál – vztah mezi plavovlasou kráskou a monstrózním savcem je uvěřitelnější nejen díky pokročilé technologii, která se zasloužila o vytvoření kompletně digitální postavy se skvělým „hereckým výkonem“, velkou zásluhu na tom má hlavně samotná Naomi Watts skvěle hrající Ann (podle mého její snad nejlepší výkon, navíc je postava Ann je oproti originálu mnohem komplexnější), i celkové pojetí samotných postav, kdy se z Konga stal pudy poháněný samozvaný ochránce v nehostinném světě, přičemž sama Ann si je postupně stále více vědoma toho, že se jí na ostrově plném prehistorických monster nedostane lepšího ochránce, než je právě „zamilovaný“ Kong a díky tomu si u ní chlupatý nápadník získává značný respekt. Celkově je vztah mezi Ann a Kongem upřednostněn na úkor zbylým liniím, kterých Jackson rozehrál tolik, že se mu ani ve třech hodinách nepodařilo některé z nich uspokojivě pokrýt, v čemž vidím jeden z drobných nedostatků celého filmu. Z Jacksona se prostě stalo nadšené dítě, které chtělo do svého vysněného filmu nacpat snad všechny své nápady, a tak se kromě zvláštního milostného trojúhelníku (Ann, Kong a scenárista Jack snažící se Ann zachránit), soubojů s monstry a odhalování tajů mýtického Ostrova lebek dočkáme i vykreslení doby prohibice (skvělý nápad zanechat film v 30. letech), tehdejšího filmového průmyslu, takřka hororového intermezza (působivá scéna v rokli, která upomíná na Jacksonovy rané filmy), lehce načrtnutého vztahu mladého chlapce s námořníkem a mnoha dalšího, přičemž některé z těchto témat buď vyzní do prázdna, nebo se na ně postupem času zapomene. Ale jak jsem psal níže, tohle je především příběh Ann a Konga a v této rovině Jacksonův remake (či snad reimaginace) exceluje. Ve filmu se nachází velké množství působivých scén, které mistrně vykreslují prohlubující se vztah ústřední nesourodé dvojice – Annino vystoupení pro Konga, jejich společné pozorování západu slunce (Kong má na lidoopa až nezvyklý cit pro krásu, což filmu přidává na poetice), lapení Konga, kterému Ann bezbranně přihlíží, opětovné setkání v ulicích New Yorku, společné blbnutí na ledě v parku(pro někoho možná nechtěně směšné, pro mě osobně jedna z nejoblíbenějších scén), atd. Celkově je King Kong velmi smutným spektáklem, čehož dosahuje i skrze „profláklost“ originálu, díky čemuž nám je dopředu známé, jak to celé skončí, a tak je sledování Kongova marného boje o holý život o to více deprimující a jeden záběr na majestátný Empire State Building vám rozproudí krev, neboť už dopředu víte, co jeho výskyt ve filmu znamená, víte, že v následujících minutách se odehraje ta neodvratitelná tragédie. Abych se přiznal, King Kong mi přirostl k srdci mnohem více, než rozmáchlá adaptace Pána Prstenů, jejíž kvality tím samozřejmě nezpochybňuji, jen mám prostě rád filmy, do kterých se otiskla režisérova láska ke kinematografii (Austrálie, Hanebný pancharti, Podivuhodný příběh Benjemina Buttona, atd.) a přestože si jsem vědom všech chyb, kterými nový král Kong trpí, musím říct, že právě pro takové spektákly bylo vynalezeno velké plátno. 90% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Monumentální film, jehož největší devizou je úžasná novozélandská příroda, zpracování všech zvířat od vzhledu až po pohyby (bylo nebývale věrné) a hlavně vztah King Konga k Naomi Watts. Tři hodiny deset bez titulků je celkem dost, konec je na můj vkus lehce natahovaný, ale i přesto mě film velice bavil. 72% ()

HoneyBunny

Vzpomínáte na rok 2001 a 2002, kdy Jackson soupeřil s Harry Potterem? Pro mě tenkrát vyhrál PJ, letos je to bohužel naopak. King Kong by potřeboval zkrátit nejmíň o půl hodiny jako sůl. Obsahuje spoustu nadbytečných scén a postav, které se nikam nevyvynou (i když Kretschmann jako kapitán Engelhorn si získal moje sympatie). Ale taky pár opravdu překrásných scén (východ i západ slunce, Ann s Kongem na zamrzlé řece). Suma sumárum slabé čtyři - a to jen za tvoje jméno, Pete, příště mysli taky na diváky. ()

dzej dzej

Dávám pět hvězd filmu u kterého jsem usnul. Jak je to možné? Inu, první část fimu je jedna velká nuda (za zmínku stojí jen atmosféra N.Y. třicátých let a prezentace režiséra Denhama jako kladného hrdiny). Zlomovým bodem je ztroskotání lodi a přistání na ostrově lebek. Od tohoto okamžiku až do úplného konce nabízí King Kong tu nejčistší "bijákovou" podívanou. "Mozek" filmového diváka (zkoumající logické stránky příběhu, uvěřitelnost, možnost vs nemožnost toho, co je nám prezentováno, propracovanost charakterů atd.) je nutno odložit před vchodem do sálu. Pokud tak učiníme, nemůžeme být nespokojeni. Dostane se nám nádherné Naomi Watts (už dlouho jsem se platonicky nezamiloval do herečky na plátně - Naomi, jsi to ty!), jejího vztahu s King Kongem (je dobře, že se nejedná o lásku či něco lásce podobného... vztah KK a Anne lze označit spíše jako porozumění či náklonnost, což lze pochopit z jedné z nej scén, kdy si Ann "ochočí" Konga - jejich souboj je samčím soubojem o dominanci), dechberoucích akčních scén (souboj KK s Tyrannosaury), nostalgické retro nálady (ve filmu není například ani jeden lascivní záběr na Naomi Watts a jen jeden polibek- cudnost jako ve filmech z 30.let; stejně je tomu tak i s násilím), Jacksonova autoterapeutického tématu vztahu k filmu (obézní (!) a bezskrupulózní režisér jdoucí doslova přes mrtvoly; výborný je záběr na střílející hrdiny, kde režisér místo střílení zuřivě natáčí), technicky dokonalého King Konga (Oscar za nejlidštější a nejsnaživější monstrum má už teď v kapse), dávky všech možných emocí, které eskalují v dojímavém finále. Je dobře, že se stále točí filmy jako King Kong, ze kterých čiší touha nabídnout divákům podívanou a velký příběh. I proto odpuštím úvodní část, i proto budu KK hájit před všemi intelektuály. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)