King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Chrustyn

Hračička Peter Jackson si po zaslouženém úspěchu s "Pánem prstenů" splnil svůj dětský sen a natočil remake klasického dobrodružného filmu, který ve své době udivoval diváky po celém světě. Výsledek je mírně rozporuplný ale nesmírně zábavný s výborným výběrem herců, výbornou atmosférou a velkým počtem triků, které se pohybují mezi skvělými a průměrnými. Občas je film (hlavně trikově) přeplácaný ale je vidět, že byl dělán s láskou. ()

SeBig

Black Jack se mi libil jak furt točil a souboj s hmyzem byl příjemně nechutnej. Tu gorilu sem si oblibil. ()

LaciLC

Nový King Kong je nááádhera od začiatku do konca. A táto nádhera zapríčinila to, že som sa vôbec nenudil a celý film sa bolo na čo dívať. To, že som sa musel párkrát poprechádzať po obývačke s tým nič nemalo, to ma totiž už bolela "prdel". A tie rôzne odbočky z deja napr. obrie chrobáky ma dokonale pobavili. Myslím, že tých 72% je pre tento film prekliato málo. ()

classic

„Kráľ Kong” je zhruba 7.6 metra vysoký, urastený ľudoop a žije si vskutku spokojným životom na odľahlom Ostrove lebiek, že také dinosaury mu našťastie príliš často nelezú do kapusty (lebo sú bylinožravce), iba miestni domorodci sa normálne predbiehajú vo svojich obetiach (rodení samovrahovia ?), inak by bolo zrejme zle-nedobre, čiže dá sa celkom prehlásiť, že si tu nažíva naozaj pestrá škála rôznorodého obyvateľstva, na čele so všelijakými, dotieravými a abnormálnymi netopiermi a hmyzom v nadživotnej veľkosti. Pred svetom sú všetci v utajení, inakšie by ich buď načisto vyhubili (poprípade zhodili atómovku, ak by bola samozrejme k dispozícii), alebo založili si akýsi, prehistorický park, s exportom do New Yorku, či Los Angeles, kde som to už len neraz počul... ? A vezmite si následne, čo v takom prípade, keď im (všetkým) niekto naruší ich teritórium... ? Boli by to trebárs aj ľudia z filmovej brandže, ktorí sa tu rozhodli nakrútiť nejakú časť z filmu. Skrachovaný a bláznivý režisér Carl Denham (ide aj cez mŕtvoly, ako sa hovorí...) nie je u zbohatlíckych šéfoch hollywoodských štúdií vo veľkej obľube, a preto sa nalodí na parník Venture ešte o čosi skôr, ako je pôvodne v pláne, že ambicióznosť a ctižiadostivosť mu rozhodne nechýbajú, ináč by asi nedokázal tesne predtým « ukoristiť » vaudevilleskú herečku Ann Darrow, no nie ? Chýbať nebude ani divadelný scenárista Jack Driscoll, ktorého Denham na úvod opäť zavádzal, len aby bol súčasťou neuveriteľnej cesty do neznáma... Konfrontácia na seba nenechá dlho čakať a bude to riadna divočina pre celé osadenstvo. / ...Kráľom bol najmä samotný PETER JACKSON, ktorý po nekresťanskom, finančnom úspechu trilógie Pán Prsteňov a so 17. zlatými plešivcami na konte, si mohol dovoliť nakrútiť, doslova na čo si pomyslel, až tak, že samotní bosovia z Universalu sa mu tým pádom asi sami pchali do zadku, a to snáď úplne tí istí, čo mu kedysi zabuchli dvere pred nosom, a aj kvôli tomu sa strašne odtrhol z reťaze, lebo vedel, že sa mu nič stať nemôže ! Je to hotový paradox ! Temnejšia atmosféra, minimálne, Spoločenstva prsteňa, sa už natrvalo vytratila, keďže KING KONG je iba takou šialenou exhibíciou, prehnaných, vizuálnych efektov z dielne WETA, t. j. chlapci sa znovu maximálne vyšantili a 4 krát po sebe inkasovali Oscarov, a to už je čo povedať, všakže ? Dick Taylor je ohromný odborník. Takmer identický štáb sa opakovane stretáva, čo považujem za naprosto kľúčové. Obsadenie: krásavica Watts a sympaťáci Black s Brodym i ďalší, v podstate ani ničím neurazia, pretože oni sú len takým doplnkom, dekoráciou, aby sa vôbec nepovedalo, že herci-nič nehrajú. Tri hodiny celkovej stopáže sa mi zdajú extra natiahnuté, možno by sa patrilo čosi zostrihať (skrátiť), ale zase na sekvencii so zimným Manhattanom, s legendárnym Empire State Buildingom, by som určite ešte niečo pridal, predsa (zo)pár minút navyše by nikomu neublížili. Blockbuster z roku 2005, ani za tých pätnásť rokov nestratil ani kvapku zo svojej atraktivity, predovšetkým triky sú nastavené na najvyššej, možnej úrovni ! () (méně) (více)

mat.ilda

Původní Kong se nezdá být překonaný, byť jsme se notně posunuli v čase a v technologiích. Nicméně i přes vražednou stopáž jsem byla schopná udržet pozornost a shovívavě mávat rukou nad nelogickými přehmaty, ovšem nekonečné zápasy všech digitálních potvor, co jich jen dokážou vytvořit (pro mě stále nedokonale až směšně, nemůžu si pomoct) bych eliminovala na minimum, pak by určité úseky nepřipomínaly remake "Cesty do pravěku", a taky bych si třikrát rozmyslela obsazení J. Blacka, možná by při každém detailu na jeho tvář nedocházelo k mylnému dojmu, že bude sranda. ()

jojinecko

Jacksonove staré gore veci ako napr. Braindead alebo Bad Taste sú úžasné. O trilógii Pána prsteňov je snáď zbytočné hovoriť Ale King Kong je tvrdý oriešok! Po vizuálnej a hudobnej stránke je film naozaj dokonalý. Kamera a taktiež herecké výkony su skvelé (uz štandartne vynikajúci Naomi Watts a A. Brody, prekvapil „komik“ Jack Black)...Vo filme je dosť „vaty“, nenahneval by som sa keby film trval tak o 45 minút menej. Scény , ktoré mali pôsobiť emocionálne pôsobili väčšinou pateticky. Po návrate do New Yorku film opäť naberá na obrátkach až do veľkolepého finále. Pri odchode z kina som mal velmi zmiesane dojmy. Napriek úcte ktorú chovám k Mr. Jacksonovi, King Kong je pre mna ďalsi nablýskaný priemerný hollywoodsky blockbuster, pod ktorého pozlátkom sa neskryva nič kvôli čomu by som ho mal radiť na vyššie priečky. Hlavne že si Peter splnil svoj sen, teraz by sa mohol vrátiť ku svojej raňajšej tvorbe:) ()

Stanislaus

Když jsem viděl Jacksonova King Konga poprvé, byl jsem z něj úplně vedle, jelikož mám odjakživa rád filmy s přerostlými monstry a zvířaty, kterých je v tomto kousku požehnaně. S odstupem času a opakovanými projekcemi si však člověk začal všímat několika momentů, jež mi trochu zkazily celkový dojem z filmu. Řeč je o scénách udělaných jen a pouze pro divácký efekt nehledě na to, jak moc (ne)logicky vypadají - ukázkovými příklady jsou sekvence z rokle s utíkajícími (asi) apatosaury popřípadě "nesmrtelná páteř" Ann. Nicméně i přesto se jedná o velkolepě ztvárněný příběh o křehké krásce a zdivočelém zvířeti, kterého spíš než ona kráska zabila lidská pýcha a strach z neznámého. Některé scény mi svou výpravou či hudbou dokonce trochu evokovaly LOTRovskou trilogii - zejména sekvence z vesnice. Až na výše zmíněné překombinované scény jde o technicky velmi zdařilý film, který nabízí rozličné a na první pohled nesourodé herecké obsazení, které však fungovalo - od křehké Naomi Watts, přes ochranitelského Adriana Brodyho, až k podlému Jacku Blackovi. I přes vyjádřenou kritiku si King Konga vážím a rád se na něj čas od času podívám, byť jde o časově náročnější velkofilm. ()

Oktavianus

Před dnešním sledováním Jacksonova opusu jsem udělal kardinální chybu - včera, právě během doby, kdy se mi tento film stahoval, jsem si znovu (pokolikáté už?) pustil tu nádhernou, dokonalou, okouzlující Schoedsackovu perlu z roku 1933. A dívejte se po něčem, co je takměř dokonalé, na přehlídku digitálních efektů a sentimentu. To byla prostě chyba. Jasně, potěší třeba to, na kolik je to podobné originálu (ne zas tolik, jak tu mnozí píšou, to ne, ale určité věty nebo scény), potěší i jasné odkazy na ten film (když na pódiu před vystavovaným Kongem tančí černošští herci v kostýmech domorodců, jsou dokonale přesně jako ty z roku 33, to jsem se potěšeně zasmál). Jenže jinak? První hodina (cesta na tajemný ostrov) skvělá, druhá hodina (dinosauři a vůbec všechno na ostrově) ujetá, ale pořád prima; jenže pak přijde třetí hodina zpět v New Yorku a ta je katastrofální. Jackson se dopustil jednoho obrovského a zásadního omylu, který jako jedno z mála převzal z té zpotvořené Guillerminovy verze: onen motiv citu (ne, to není "láska", jak se tu chytráci mylně domnívají) mezi hrdinkou a opičákem. Protože to dělá ze skvělého filmu sentimentální rozbředlost (klouzání po ledě v Central Parku - to bylo peklo) s nádechem trapnosti (opičárny Naomi Wattsové). Ale to u Schoedsacka není - tam je Kong monstrum, ďábel z džungle, divoké a nebezpečné zvíře. Tam teprve vynikne jeho velikost. Ale místo toho se Jackson dopouští podpásovek, jako je kýčovitá citová manipulace s divákem, a to je hra, na kterou ochoten přistoupit prostě nejsem. A na závěr si neodpustím ťafku vůči kritikům daleko lepších starých filmů z technických důvodů: pokud jim tolik vadí klasická animace pěkně postaru, nechápu, proč nevadí do očí bijící digitálnost filmů, jako je tento. Dinosauři, Kong, ale i starý New York - všechno to bylo tak moc počítačové a tak moc vidět, že to nemůžu brát vážně ani omylem. Používání stejnýho metru nezaškodí. Ale to bych po zdejších pitomcích chtěl moc, já vím. ()

Dr.film

Filmařská řemeslnost tu hraje nejzásadnější roli. Jacksonovi se povedlo to nejdůležitější; udržet v kompaktním celku celí kolos, protože King Kong je přesně typ filmu, který by mohl těžit pouze z několika silných momentů a jako celek by se nejednalo o nic zásadního. Opak je ale naštěstí pravdou. Neuvěřitelně dlouhá stopáž pozvolna plyne do divákovi mysli, neunavuje, příjemně baví a chvílemi i lehce dojímá. Jeden z nejlepších blockbusteru za poslední léta. ()

sharky

Popravdě jsem od King Konga nečekal nic dobrého, ale byl jsme spíš mile překvapen.Tenhle film totiž natočil režisér s velkým srdcem, láskou k filmu a smyslem pro detail. V prvních 70 minutách (tedy do té doby než se objeí KK) se před divákem odehrává zajímavý a krásně odvyprávěný (byť s mírným patosem) příběh o chudé dívce zamilované do dramatika, kterého nikdy neviděla, ale brzy ho potká, a zneuznaném režisérovi (Jack Black je v té roli opravdu skvělý), který se s policií v patách vydává na tajuplný ostrov, aby natočil nejvelkolepjejší film všech dob...střih, stop a děkujem - děj bychom měli odbytý, romatiku taky, tak teď už to bude do konce jenom akční film...Ve chvíli, kdy hrdinové přistanou na ostrově se rozjede nepřetržitý slet akčních scén, plný dinosaurů a dalších fantastických oblud, které už se do Jurského parku nevešly. Nutno ovšem dodat, že souboj King Konga s tyranosaury je doslova dechberoucí a patří k vlkým filmovým zážitkům, člověk by za to Jackosonovi snad odpustil i ty mizerné triky (obzvlášť tam v té scéně, kde všichni prchají před stádcem dinosaurů - za 200 milionů dolarů, bych čekal víc). Ovšem první a druhá část filmu spolu nemají téměř nic společného, jako kdyby byla každá z jiného snímku. No a pak je tu ještě třetí část odehrávající se po chycení King Konga, zajímavý úsek scénáře, který mohl přinést dobrý prostor pro vykreslení psychologie v první části dobře načrtnutých postav, jenže ouha, už nám nezbývá moc času, film je strašně dlouhý, takže teď už je jediným hrdinou pouze King, jenže jeho osud už všichni stejně dávno známe a nicčeho objevného se nedočkáme, ani nijak zvlášť efektně natočeného. Tenhle film měl skončit scénou chycení KK a titulkem pokračování příště, Jackosn by tak mohl uplatnit svou vášeň pro dlouhé příběhy a divák by si mohl celý příběh náležitě vychutnant bez nějaké újmy. Po té první části by si určitě leckdo rád chvíli počkal. Přesto se mi ale KK velmi líbil, Jackson by těžko dokázal natočit špatný film, na KK je vidět že ho točil s láskou a pohrával si i s těmi nejmenšími detaily v každém záběru. Jenom vůbec nechápu tu poslední větu filmu, kterou říká jack black, vžyť to, co KK zabilo, byla jeho postava a její hamižnost. ()

Flego

Peter Jackson si splnil detský sen. Nie som si istý, či splnil aj náš. King Kong z tridsiatych rokov si určite zaslúžil kvalitné remaké, len pochybujem, či sa to natoľko podarilo. Zrejme som mal veľké oči.:) ()

BMW12

Já těch 5 hvězdiček musím dát. Tomuhle filmu nemám co vytknout, byl dokonalý po všech stránkách. King Kong mě hlavně překvapil svým příběhem, nečekal jsem, že to bude takhle suprové. Od počátečních titulků až po ty závěrečné to byla super podívaná. Vizuál také TOP, jak ztvárnili samotného King Konga a ty dinosaury a bitky mezi nima. Stopáž 3 hodiny vůbec nevadí, jelikož vás film natolik zaujme, že ani čas nevmínáte. Velice potěšilo i obsazení mnoha známých herců. Režisér Peter Jackson je prostě jeden z nej režisérů, dokazuje to každým svým filmem. ()

anais

King Kong je návrat k dětským představám o tajuplných ostrovech, obrovských monstrech, blondýnkách v jejich spárech. Je to velkolepý návrat do starého Hollywoodu. Peter Jackson oproti původnímu filmu z roku 1933 obohatil vztah mezi herečkou Ann a ohromným opičákem. Dodal tak příběhu na věrohodnosti (tedy pokud jste ochotni připustit existenci osmimetrové gorily:). Rozkošatil také akční scény, z nichž vynikne hlavně souboj se třemi tyranosaury, ale hlavně útok přerostlého hmyzu. Tato scéna byla už v originální verzi, jenže hlavounům z Universalu tehdy přišla příliš strašidelná. Jackson ji přetočil a v jeho podání je ještě děsivější. Plíživá hudba podbarvuje tuto scénu, pomalé ale jisté konzumování lidského pokrmu zamrazí nejednoho diváka. Její účinek je stejně děsivý jako tehdy před lety - možná to slouží k uvědomění si, že Kong není to nejstrašlivější, co může člověk na Skull islandu potkat. Uvěření v jeho city je potom jednodušší. Za zmínku stojí i scéna, ve které se setká posádka lodi s domorodci – jako by vypadla z úvodní scény Braindead. Peter Jackson natočil krásný film – příběh nepřekvapí, způsob vyprávění starých holywoodských filmů ano. ()

Nancy

Jsem celkem ráda, že mé očekávání ohledně nového Konga nebylo tak velké, jako u jiných – nedošlo alespoň ke zklamání. Není to vlastně vina ani Jacksona ani kohokoli jiného, kdo se podílel na nejnovějším zpracování King Konga, ale celý příběh o téhle přerostlé opici (starší adaptace nevyjímaje) mi přijde poměrně nezajímavý a popravdě nechápu, co na něm publikum a tvůrci tak vidí, že už byl tolikrát zfilmován. Jacksonovo zpracování vidím jen jako přehlídku na pohled působivých, ale hodně natahovaných digitálních soubojů (ať už s dinosaury, hmyzem nebo netopýry). Často jsem měla problémy se soustředěností a chvílema jsem i zápasila se spánkem. Ono se totiž na plátně kromě těch rvaček skoro nic nedělo. Stopáž je prostě přehnaná, ne že ne. Na druhou stranu filmu nelze upřít krásné záběry ať už na ostrovní floru nebo na New York 30. let. Ale co... tak hlavně, že si Peter splnil ten svůj dětský sen a dušička má klid. ()

Jinny

King Konga zasáhly dvě rány. Tou první je stopáž, přičemž většina záběrů je dvakrát delší, než být musela. Jakkoliv totiž tvůrci vždycky bědují nad každou ztracenou vteřinou, producenti měli být soudnější a krotit filmového mága Jacksona. Druhou ranou - a téměř smrtelnou - je sám Jackson, dnes spielbergovská ikona, který by měl příště sám poznat, že tudy cesta nevede. ()

rikitiki

Po poněkud rozvleklém začátku se spustila lavina akčních scén, které film hodně oživily. Jen mi někdy přišlo, že režisér trochu tlačí na pilu a těch válejících se a padajících veleještěrů už bylo tolik, až to působilo směšně. Pro nenáročné pobavení je snímek jako celek ideální. ()

Roman.Ticka

Po druhé projekci, kdy jsem ani nevěděla, že jsem to už viděla, musím snížit hodnocení. Number 1 je roztahanost, a pak až příliš mnoho technických chyb, které nemůžu překousnout ani přimhouřením obou očí, i přes značnou toleranci k bájím a pohádkám. Pro mě jednoznačně nej scénou byl boj Konga s Tyranosaury, to bylo fakt nervy drásající a ukázkou evolučního žebříčku, jak by mohl vypadat, kdyby tihle tvorové současné žili v realitě. No a pak milostné scény s panenkou Barbie, která byla šik za všech okolností a vlající reklamou na Lak na vlasy. Ještě, že si ji gorila nespletla s nafukovací Doll, to by byl teprve masakr, anebo poněkud jiný žánr...;-) ()

honajz

Zdlouhavé triková nuda. Aneb dejte filmaři hromadu peněz, a nebude vědět, nad čím dřív a s čím onanovat. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)