King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Anderton

Technické možnosti vzbudzujú v režiséroch príjemné svrbenie natočiť znovu filmy svojej mladosti presne tak, ako ich chcú vidieť oni sami pre seba. Toto nadšenie prináša síce príjemný pocit pri sledovaní, kde cítime tú lásku tvorcu k danej téme, na druhú stranu sledujeme notoricky známy príbeh, ktorý okrem tých efektov nič nové neprináša. Podobne ako pri Vojne svetov som sa výborne bavil, lenže tieto filmy sú v podstate zbytočné. Ani pri opätovnom zhliadnutí nemením názor, Hollywood je veľký zverinec, kde si sem tam môže nejaké veľké zviera splniť svoj veľký sen, ako v tomto prípade Jackson. King Kong je film pre obrovské plátno, HD rozlíšenie ani veľká televízna obrazovka s tým nič neurobí. ()

LION-MR.T

Čekal jsem to. Rozmazlený Jackson. Typický Hollywodksý snímek,který nemá co nabídnout,protože je to v každém. Bohužel,tenhle uměl natočit jen Vesmírné kanibaly a Mrtví živí. ()

Frajer42

Sám sebe jsem překvapil zjištěním, že jsem tento těžce xenofobní film s prvky rasismu doposud neviděl. Z počátku jsem byl dost zmatený, neboť jsem King Konga čekal až na tom tajuplném Skull Island. On se ale šibalsky dokázal infiltrovat na palubu lodi a pracovat jako člen posádky pod vedením Liam Finnese. Pro filmové neznalce se jedná o bratrance Liam Neesona a Ralph Finnese. Skull Island skýtal nejedno velké tajemství a mraky dobrodružství. Efekty byly na rok 2005 dost dobré a musím se přiznat, že jsem si film celkem užíval. Z počátku na nás tvůrci vybalily jen takové fádní věci, jako jsou například lidožraví černoušci. Začali ovšem postupně šílenosti stupňovat a přes přerostlý hmyz se dostali dokonce až k dinosaurům. Zde si dovolím pozastavení nad velikostí jednotlivých tvorů. Když člověk vidí přerostlý hmyz, tak by nejednoho inteligentního diváka mohlo napadnout, že by měl vidět i přerostlé dinosaury. Naprostý omyl! Dinosauři jsou zde těžcí podmíráci, a dokonce i ústřední opička je o pár chloupků větší. Dost se mi líbil i hudební podkreslení. Naomi Watts to zde dost slušelo, takže si na své přijde i správně orientované oko muže, či nesprávně orientované oko ženy. Trošku jsem se před zhlédnutím obával vykreslení vztahu mezi slečnou a opicí, protože to dodnes není úplně typické. I když Cuba Gooding Jr. by mi dal jistě za pravdu, že existují výjimky. Samozřejmě tvůrci neprezentovali divákům nějaké nechutňačiny a mezi slečnou a opičkou vzplanula pouze platonická láska. Se spolusledovatelkou jsme se ostatně shodli, že koitus by byl v tomhle případě velice obtížně realizovatelný. Opičí romance bylo ovšem ve filmu přehršel a vlastně je to snad jedna z mála výtek, které bych k filmu měl. Ještě si dovolím zasouhlasit se spolukomentátorkou, že Jack Black není nejšťastnější volbou pro role, ve kterých je byť jen nepatrná špetka vážnosti. K mému úžasu mě ovšem zásadněji neiritoval. Lituji všechny, kteří ve filmu nenašli kýženou dávku emocí. Já tak naivní očekávání neměl. Čekal jsem bezduchou zábavu s obstojným vizuálem a něco takového jsem i dostal. V rámci možností se cítím naprosto spokojen. Dokonce snad i velmi příjemně překvapen. Ošklivější 4 kousky sem prostě šoupnu. ()

AppleCore

Největší film všech dob, kterej zazdil pána prstenů do zdi. Jackson prostě umí. Tohle by si těch Oscarů zasloužilo víc, než všichni pánové prstenů dohromady. ()

Kothy

Jackson si splnil sen. Postavil si doma na Novém Zélandu vlastní Hollywood. Bohužel po dokonalém Pánu prstenů je tohle prostě slabé. I když triky jsou samozřejmě perfektní. ()

Spinosaurus

Jeden z nejlepších filmů v historii filmu. Byl jsem tak unesený dějem,že jsem si ani nevšiml jak jsou na tom herecké výkony. Možná ještě lepší film než PP. ()

AllShallFall

Musím uznat, že King Kong v tomto provedení se mi velice zamlouvá. Přesný remake z roku 1933. Peter Jackson dokázal v Pánu prstenů co umí a tady to jasně potvrdil. Začátek je sice taková trochu nuda, ale to i ve starším Kongovi jste vlastně nevěděli, s čím máte tu čest. A nakonec dokonalé dílko. Souboj s Tyrannosaury jsem si přehrával snad desetkrát jak byly dokonalé. Určitě plný počet a ani nebudu dlouho přemýšlet. ()

Fingon

Nebýt děje na Ostrově lebek, zasloužil by si nový remake King Konga nejméně čtyři hvězdičky. Takhle je to úžasný začátek, dobrý konec... A prostředek, který stál nejvíce, je nejvíce nadupaný triky a tak všelijak podobně, zamést pod stůl. Jackson by měl zase přibrat a točit věci, kvůli kterým ho máme rádi. ()

swamp

Peter Jackson (aka King Kong:) i přes tříhodinovou délku (filmu:) nenudí. Bylo už toho kolem Konga napsáno tolik..zkrátka vzdal hold původní verzi..a to ve velkém. A jsem zvědav na to, až někdy zaměstná Andyho Serkise jako člověka. :D ()

sarkas21

tohle jsou aspon uspesne prowedene triky ktere zwedaji lidi ze sedacek.Stary kong byl taky skwely jen sem porad cekal kdo to sfilmuje znowu a prida tomu taky neco wic nez bylo a po nejake dobe uz je to tady.SKWELE TRIKY ()

predators

King Kong SE: Ještě víc triků, ještě víc akce, ještě víc lásky...prostě více všeho :-) Pro mě špičková podívaná, která nejen díky svým technickým vymoženostem více než konkuruje svým starším bratříčkům. V případě režie Petera Jacksona je opět zbytečné vyzdvihovat všechen ten obrovský kus práce, který za kvalitou tohoto snímku stojí. Zbývá pouze této velkolepé šou zatleskat... 87% ()

Eawy

Nuž, tento film napriek tomu, že sa tomu ešte stále dá ťažko uveriť, sa mi páčil. Pán Boh vie prečo, lebo osobne takéto klišé nepatrí medzi moje obľúbené žánre. Jedinou a najväčšou chybou filmu, je jeho dĺžka. Film má skoro tri hodiny aj keď by sa dal určite skresať na jeden a pol hodinku. No uznáte. Tri hodiny sa pozerať na film, v ktorom asi pol hodinu hrá vaša obľúbená postava a vnímať pri tom hlavnú postavu, ktorá vám dostatočne lezie na nervy, to je veľa.Ale celkovo bol film dobrý, pôvodnú verziu som ešte nevidela, ale určite sa na to chystám. Myslím, že tento film, je dobrý hlavne vďaka hereckému obsadeniu. Adrien Brody je neprekonateľný, na neho by som sa dokázala pozerať celý deň. Asi 70% ()

Ratemus

Nucené melagomanství Petra Jacksona mi začíná vadit čím dá tím více. Běh pod nohami pseudobrontosaurů byl teda opravdu absurdní, z filmu stříká digi přímo z prdele, nevim no, jediné, na co se tam dá koukat, je krásná Naomi Watts jinak lautr nic. Efekty to má vydařené, to je jasný, ale to je všechno, Jacksnova ruka je znát stejně jako ta Bayova. Souboj s tyranosaury byl fakt super, ale zase to bylo moc velkolepé a klidně to mohlo být o deset minut kratší...ty prachy na tom jsou skutečně vidět, krajina ostrova je opět pompézí, jak to u PJ bývá, takový příjemně zvládnutý film na nedělní odpoledne k odpočinku, nic víc.... ()

Arsenal83

Ukrutná stopáž film zabíja. Len kým sa hlavní predstavitelia dostanú na ostrov, tak to trvá viac než hodinu. Úplne zbytočné naťahovanie aj vzhľadom k notoricky známemu príbehu. Tu už nejde čím prekvapiť, len to dobre natočiť. Ako tak sa to podarilo. Vizuálna stránka dobrá, až na blízke kamerové zábery, kde je úplne jasné, že ide o štúdiové snímanie. To je v 21. storočí amatérske a Jacksonovi by sa to nemalo stávať. Celkovo to nebolo žiadne umenie, ale na remake ok. ()

Slarque

King Kong je celkem parádní film. Originál jsem bohužel dosud neviděl, takže nemohu posoudit, kolik logických děr zdědil po svém předchůdci, a kolik je nových. Výprava a triky jsou vynikající, ostatně jako řada dalších technických kategorií. Z hereckého obsazení byli nejlepší Naomi Watts a Jack Black. Jen té otravné fauny na Ostrově lebek mi přišlo zbytečně moc. ()

Tomco

aj ked u niektorych odsudzovany film, pre mna to znamena len jedno: jackson ma talent a z latky, ktoru si vzal na starost v tomto filme vyzmykal maximum...do plneho hodnotenia tam vsak nieco chyba...urcite vsak nie herecke vykony, ktore su vyborne.. ()

eLeR

Výprava výborná, aj osádka filmu ... ale ja tento film neviem brať vážne, teda nie že by som ho mala brať vážne. ()

FrodoF

Po rozporuplných reakcích jsem od toho moc nečekal, ale musím říct, že se mi to líbilo. Má to ale spoustu chyb, akční scény jsou prostě jenom dobré a digitální triky vypadají až moc digitálně, má to pomalejší rozjezd, ty domorodci na ostrově mi přijdou zbyteční a jsou tam podle mě jenom proto, že se Jackson vyžívá v ošklivých máskách, je zde několik děr ve scénáři a postavy občas jednají nelogicky (třeba postava Jacka Blacka mi přišla dost nevěrohodná). To důležité je ovšem odvedeno na výbornou, tím myslím především KONGA, který je zvládnutý opravdu bravurně a jisto jistě si ho zamilujete, stejně tak postava Naomi Watts (kterou mám opravdu rád) je výborná a několik scén je opravdu krásných třeba koukání na západ a na východ slunce a celý konec na Empire State Building je úžasný. Podle mě to Peter Jackson dokázal, je vidět že film dělal ze srdce a s láskou, ikdyž možná trochu moc megalomansky. ()

klerik

Kto chce poriadnu fantasy jazdu, bude spokojný. Kto chce horor, bude spokojný. Kto chce romantiku, bude trochu sklamaný. Peter nám trochu zabudol, že netočí triológiu a toto je výsledok. Možno by stačila jedna poriadna "citová" scéna na ostrove a menej sa venovať fantastickému svetu a bolo by všetko fajn. Kong ma svojou formou najbližšie k VAN HELSINGOVI - všetko naberá maximálne otáčky a je na divákovy či tie fantasmagórie zhltne, alebo začne rozmýšlať. Pre mňa výborná fantasy napinavá nakladačka s chybami, ktoré dokážem ignorovať kvôli zábave. Čo mi teda FAKT vadilo, boli nekonečné nálety lietadiel na Konga - pokial sa Jackosn hral so zvieratami a pekným prostredím, bral som to, ale na kieho frasa sú mi orgastické zábery na húf bombardérov??? ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)