King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Renton

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson .. Dokonalost (prý) neexistuje. Přesto jsem se právě vrátil z mnou dlouho očekávané světové premiéry remaku jedné z největších filmových klasik a nesu si mnoho dokonalých filmových zážitků! Bylo toho tolik, že pomale nevím, čím začít. Už samotné úvodní titulky se nesou v atmosféře původních třicátých let a s tím je spojena celková, velmi věrná dobová stylizace. Ve městě zmítaném hospodářskou krizí se potuluje spousta lidí bez práce a tento problém svede dohromady ambiciózního režiséra plánujícího něco velkého a talentovanou blonďatou herečku. Přestože jsou všichni herečtí představitelé výborní a vedle rozkošné Naomi Watts si velmi dobře vedou zarputilý Jack Black, umírněný Adrian Brody, hrdinný Thomas Kretschmann, nadějný Colin Hanks či „lidský“ Andy Serkis, stejně je nejočekávanější postavou obří opice, žijící osaměle na ostrově, kam se zmíněná sestava vydává natočit onen přelomový film.. Pánům ze studia Weta se opět povedlo něco velkého, neboť ta gorila je (jako) živá. Ostatně, valná většina triků je bezchybná. Plně odpovídá současným možnostem digitálních technologii a to se všemi klady i nedostatky, ale především zmíněné přesné stylizaci, jenž je věrná původní předloze a je okořeněna režisérovou osobitosti. Přesto si Jackson několik málo scének odpustit mohl. Na druhou stranu si všechny „přebytečné“ sekvence nejenom že sám zaplatil, ale díky nebývalé, ovšem plně zasloužené tvůrčí svobodě, opravdu vychutnal a mohl popustit uzdu svojí obří filmařské fantazii a plně si vyhrát! Ano, Peter Jackson je i při svém věku stále nebývale hravý a pokud na jeho tvůrčí hru nepřistoupíte (jen zmíním, že se stále nese v témže duchu, jako jeho předešlá tvorba), může se stát, že při zobrazení nápisu Přestávka zkrátka odejdete z kina.. Což by ovšem byla chyba! King Kong je jeden z nemnoha filmů, kde je náplň příběhu dopředu všeobecně známa, ovšem i tak natěšeně čekáte JAK to bude tentokrát vypadat. A já se královsky bavil, bál, smál i soucítil.. Je to monumentální pocta původnímu filmu a filmařině vůbec. Výsledek není („bohužel“) určen nejširší divácké veřejnosti, jelikož se Jackson místy až moc rozjíždí a řeklo by se až ujíždí k hranici snesitelného filmařského přehánění. Ale také přináší mnoho nezapomenutelných sekvencí, překrásných scenérií a dech beroucích momentů v doprovodu skvělého soundtracku. Nevím sice jakou hudbu původně dodal Howard Shore, ale James Newton Howard mně mnohokrát doslova uhranul či válcoval a má velké díky za jeden z plusů filmu. Na závěr si dovolím říct, že pokud by se případná (ne)Directors Cut verze přiblížila původně plánované kratší stopáži, máme tu novodobou klasiku kinematografie jménem King Kong. Mé přání je ovšem verze ještě delší.. Bez toho je zde velkolepé dílo, jenž snadno snese obligátní označení film roku .. 95%. _____ Po necelých šesti letech jsem zhlédnul Extended Cut verzi v HD a pořád pecka film. ()

larelay

Pre mna je snad najhorsie, ked nevladzem dopozerat film. A King Konga som nemohla, nechcela a nebola ochotna ani len dopozerat. Mrzí ma to, ale bolo to naozaj utrpenie. ()

KarelR

All right look, there's only one return, okay, and it ain't "of the King," it's "of the Jedi." A co tenhle návrat? Nemá ho sice v názvu a je taky od Jacksona, ale stojí zato. Odpouštím přepálenou stopáž úvodu (Hodina nudy než se dohrabou na ostrov. Zlo). Odpouštím Brodyho neuvěřitelný charakter (Z pisálka akčním hrdinou snadno a rychle? To snad ne). Odpouštím trochu krkolomnou stavbu příběhu a pár směšných triků. King Kong je velkolepý, vizuálně úchvatný a Jack Black hraje nejlepší postavu svého života. Hodně lidí ztratilo v Petera Jacksona víru. Moje se akorát posílila. ()

Anthony

Některé scény jsou fajn - scény s Kongem a Naomi se velmi povedly, celkem se mi líbil závěr v New Yorku a některé akční sekvence na ostrově. Problém je, že film je strašně dlouhý a přeplácaný. A přitom je zde tolik zbytečných scén: je samotný úvod by potřeboval zkrátit - Kong se obejví až skoro v sedmdesáté minutě. Pak se sice rozjede akční a triková smršť, ale je toho tolik, že po chvíli už mě to přestávalo ohromovat a spíš jsem si s mírně znuděným pohledem na hodinky říkal "zase další monstra?" (aneb ze života hmyzu na dně propasti) nebo se pobaveně pousmál při scéně silně přitažené za vlasy (sprint s dinosaury + nekonečný souboj tria dino s Kongem). Hudba Jamese Newtona Howarda je celkem fajn (vzhledem ke krátké době, jakou na to měl), ale stejně by mě dost zajímalo jak vypadala původní půlroční práce Howarda Shorea, kterého Jackson odvolal. ()

Adrian

Beauty killed the beast...a PJ-ova neznalosť miery zabila kompaktnosť filmu... . Na niekoľko mimoriadne krásnych momentov (kde zaraďujem aj desivo veľmi pôsobivú sekvenciu s hmyzom) a presakujúcej "radosti z filmarčiny" pripadá žiaľ veľa balastu. ()

DaViD´82

Stejně jako Carl Denhem by Peter Jackson pro tentokrát potřeboval k ruce pořádného producenta, který by ho držel více na uzdě. Ono totiž mnohdy méně znamená více a King Kong to (i v prodloužené verzi, která; bohužel; obsahuje především nové scény s dinosaury a jen tu a tam smysluplné doplnění něčeho jiného) jen a pouze potvrzuje. Celá ostrovní pasáž je totiž přeplácaná a plněním svých dětských snů to Peter neomluví. Scény s Kongem a Ann jsou skvostné, ale naprosto upozaděné na úkor dinosauřího nahánění záchranného paktu, což se rychle přejí. Jediná scéna, která v tomto "brakově šestákovém akčním" ohledu funguje, je až ta s Ann, Kongem a triem T-Rexů. V zásadě se dá říci, že pokud je na scéně Kong/Ann, tak je to bezvadné a pokud na plátně nejsou, tak je to průměrné. Ovšem veškeré výhrady berou za své při finálním newyorkském aktu (o stopáži běžného celovečeráku), tam je to za plný počet a bez výhrad. ()

Superpero

Velkofilm! Velkofilm ve všech aspektech jeho existence. Peter Jackson stvořil fakt fantastickej film jehož odvázanost a dobrodružnost lze v dnešní době srovnat snad jedině se "Světem zítřka." Film mne hodně překvapil svým začátkem, rozhodně jsem totiž nečekal stepování, žonglování atd. (i když má dále v ději velice hezké uplatnění). Ale přesto je začátek asi jediné co se dá tomuto filmu vytknout. Je prostě moc dlouhý. Ale když se už posádka dostane na Ostrov lebek a vykoukne domorodá holčička, všem dojde že teď se začnou dít věci. A že se dějí. Možná se mnou bude hodně lidí nesouhlasit, ale podle mě je právě přepadení domorodci (zvláště pak ty jejich "skoky o tyči") a jejich obětní rituál asi vrchol filmu. Nic tak působivého včetně King Konga to aspoň pro mě nepřebije. Samotný Kong je pak velice zdařilý a celý film jsem mu držel palce. Mnohými pro mě nepochopitelně stíraná část boje s dinosaury a hmyzáky se mě velice opakuji VELICE líbila, mělo to spád a hlavně nápad. Romantická část mezi Kongem a Naomi Watts je zvládnutá perfektně, až jsem si přál aby se Naomi vysrala na Adriena Brodyho a zůstala na tom ostrově s King Kongem. A tím se dostávám ke stírací části mého komentáře. Adrien Brody (ač ho mám jinak rád) mi tam prostě neseděl. Nevypadá jako akční hrdina a nechová se jako akční hrdina, asi proto že není akční hrdina. Tak proč tu roli dostal? Navíc jak už jsem zmínil předtím jeho postavu jsem neměl moc rád. Zato Jack Black to zahrál výborně, ale jeho postavu jsem nenáviděl, takže sorry Jacku. Naomi Watts super a dost jí to i sluší. Nesmím zapomenout na Andy Serkise, který v roli šéfkuchaře krosí komáry Thompsonem (a Konga zvlád taky dobře). Ale nejvíc se mi líbil Kyle Chandler v roli hrdinského herce který to sází do hmyzáků Thompsonem zavěšený na laně. No a závěrečná scéna na Empire State Building opravdu nemá chybu. Je dojemná, nabušená a skvělá. King Kong není uplně dokonalý film, ale daleko k tomu nemá, kratší stopáž by určitě celé věci velice prospěla, ale když si tady někdo plní sny že... Má i své mušky, mohli byste se zeptat odkud vlastně Jack Black získal ten plánek? Nebo kam najednou zmizeli všichni ti domorodci? Či proč všichni asi 200x nechcípli? Ale tenhle film není pro lidi co kladou takovéhle otázky. Takže si jen sedněte a užívejte si! ()

Rob Roy

PJ si splnil sen, ale mě zklamal. Ne každý velkofilm musí mít tři hodiny. První polovina je téměř ubohá, až na pár drobností nudná a natahovaná. Vytváření atmosféry nefunguje, chemie mezi Brodym a Naomi taky ne. Výprava filmu mi připadala ošizená, rádobyatmosférické mázlé záběry nefungovaly. Triky nevyrovnané. Zato vyhypeovaná bitva s tyranosaury mě mile překvapila, Je promyšlená a napínavá. Jackson skoro úplně zapomněl na to, co mohlo tenhle film dělat srdcervoucím dojákem ( např. Titanic ) - vztah Konga a Ann. Kameraman Andrew Lesnie mě s tím svým poletováním a neustálým kroužením začíná iritovat. 70%. ()

Fr

tenhle příběh o velké opici znají všichni. režisér P.Jackson si splnil sen a natočil monstr film, ve kterém vás může zklamat pouze příběh. pokud vás však osud KONGA a Ann nenechává chladnými, užijte si digitální smršť za 207 mil. dolarů, při které se mi jurský park zdál pouhou pohádkou pro děti. zkrátka, dobře odvedené řemeslo ve filmu, kde je většina věcí větší než jackpot sportky. ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard: 1. King Kong ,2. A Fateful Meeting ,3. Defeat Is Always Momentary ,4. It's In The Subtext ,5. Two Grand ,6. The Venture Departs ,7. Last Blank Space On The Map ,8. It's Deserted ,9. Something Monstrous... Neither Beast Nor Man ,10. Head Towards The Animals ,11. Beautiful ,12. Tooth And Claw ,13. That's All There Is... ,14. Captured ,15. Central Park ,16. The Empire State Building ,17. Beauty Killed The Beast I ,18. Beauty Killed The Beast II ,19. Beauty Killed The Beast III ,20. Beauty Killed The Beast IV ,21. Beauty Killed The Beast V, ()

Viktooorka

kritizovat umí každý.. i já bych to dokázala.. protože King Kong se chybami jenom hemží.. okatě je vidět počítačová technika... a celkový dojem je umělý.. scéna kdy se splaší dinosauři bych úplně vymazala... a scéna s brouky.. nebo co to bylo za potvory též.. a dílo bych pojmenovala dlouhá cesta za King Kongem.. protože Kong sám se tam obejví tak polovinu filmu... a to jsem ještě schovívavá :) ale dá se dát tomuhle sympatickému opičákovi míň jak průměr?? to mi moje srdíčko nedovolí.. a hlavně za skvělý herecký výkon Naomi... scény kdy se koukají z očí do očí.. že ani slova nejsou za potřebí.. Vás tak chytnou.. a její psí oči rozbrečí.. musím dát 60% :) ()

novoten

Jackson opravdu opičáka miluje a když v rozhovorech nadšeně říká, že právě od něj získal v dětství inspiraci k filmování, nejsou to jen prázdné plky. Ale opravdu kvůli tomu musíme vidět každý detail? Když hlavní postavy sáhodlouze mluví o neznámé hrozbě na Ostrově lebek a Konga jako hlavní atrakce se dočkáme až po více jak hodině, není všechno v pořádku. Naštěstí to, co se otevírá v polovině druhé, je až neskutečná a dokonale bohatá podívaná s úchvatnými triky. Díky nim a zároveň nepřeplácané skladbě akčních scén jsem občas téměř nedýchal. Když je zjevením i cesta zpátky domů, můžu jenom litovat toho, že mě rozjezd tak dlouho uspával. Z herců nejvíc potěšil netypický Jack Black, naopak Adrien Brody v úloze anonymního hrdiny od vedle téměř nemá co hrát. Rád bych Peterovi pogratuloval k dalšímu skvělému diváckému zážitku a tomu, že i po trojici vybroušených diamantů jménem Pán Prstenů dokázal, jak všestranným a střídmým umělcem je. Jenže s mírným odstupem toho ve mně vážně nezůstává mnoho, snad jen pocit příjemného dobrodružství s pořádnou dávkou adrenalinu, které ovšem při zasazení do pokusu o hlubší příběh začíná smutně drhnout. King Kong je splněným snem, jenže ne mým. Pro hladové fanoušky přišel až o sedm let později milý Bilbo. 70% ()

tron

„Toto nie je dobrodružný príbeh, však?“ pýta sa zdesene mladík Jimmy svojho mentora, pána Hayesa a v tej chvíli už aj my chápeme, že Jackson sa s nami (zasa raz) zahral. Namotal nás na romantický, dobrodružný a najmä bezstarostný epos. Lež v strede sme so šokom zistili, že v skutočnosti nám nerozpovedal neškodnú báchorku, ale smutný, epický (miestami až hororový) príbeh o veciach stratených v tme zabudnutia. Zapredanie duše diablovi, pretvárka, Kráska a zviera, obavy zo zlyhania (filmárskeho i ľudského), Andy Serkis, prekvapivo melancholická hudba, bombastická kamera, strom nad priepasťou, pingpong s autami, lietadlá, člny, útes, rozbúrené more, hmla, kniha Srdce temnoty, zúrivosť, 30-metrová stena, komáre, kanibali, oštep, Billy Elliot, Jurský park IV, smradľavý dych, zle zrastená čeľusť, hmyz, T-Rex, seriál Zajtrajšie noviny. Peklo na zemi, ktoré našťastie trvá 190 minút (vďaka čomu je film obľúbený u televízií, lebo vedia, že ním aj vďaka reklamám vyplnia polovicu soboty, prípadne, ak ho reprízujú v nedeľu, tak to spustia okolo obeda a potom idú rovno večerné správy). Je pravda, že v Kongovom príbehu ma nikdy nebavili jeho návštevy mesta, ale keď sa dej odohráva v džungli, je to bomba. Práve ostrovná prvá časť je nabúchaná, dynamická, vášnivá. Po príchode do New Yorku to už nie je ono, ale ktovie, možno máme dočinenia s umeleckým zámerom: režisér nám chcel ukázať, ako krásny príbeh stratí farby a život, keď ho vytrhnete z jeho prirodzeného prostredia a šmaríte ho do sivej ľudskej reality. Z Hercov sa mi najviac pozdával Thomas Kretschmann, ktorý však z deja zmizne rovnako záhadne, ako svojho času Pete Postlethwaite v druhom Jurskom svete. Ale skvelý bol i Jack Black, ktorý výborne zahral muža, ktorý je pre slávu ochotný urobiť čokoľvek, ale kdesi v kútiku duše si uvedomuje, že nerobí dobre. Okrem predsa len nudnejšej koncovky vo Veľkom Jablku by som snímke vytkol najmä divný strih resp. logické lapsusy (Kong sa do "nedobytnej" pevnosti dostane behom 10 sekúnd... a ako ho vlastne ku*va naložili na loď?) ()

B!shop

No sice to neni tak kulervouci jako Pan Prstenu, ale rozhodne vymack Jackson z King Konga maximum. Prakticky jedinej problem filmu je ten, ze me nejak zvlast nebere postava King Konga, tim nemyslim v tomhle filmu, ale obecne ve vsech filmech. Bohuzel Jackson pocita s tim, ze bude mit divak tuhle prerostlou opici rad a uvidi v ni neco vic nez jen tupy zvire. Ale tady sem ho precejen mel radsi nez v ostatnich filmech, takze se to Jacksonovi v podstate povedlo. Triky jsou naprosto uchvatny, vsemu samozrejme vevodi Kong, ale dobre je udelany vse, az po ty nejmensi mouchy. Prvni hodinka filmu je jen takovy cekani na Konga, ale vse plyne v pohode, obcas tu je nakej vtipek a film nenudi. Napadlo me, jak by vypadal Titanik, kdyby ho tocil Jackson, protoze tady s lodi dela dost dobry veci. Pak je hodinka na ostrove a to je prakticky jedna velka rezba a souboj s dinosaurama je neuveritelne vostrej. Pak me taky zaujaly ty zizaly, co vyplazovaly zuby, nebo co to bylo, ale tady uz to Jackson mozna s potvorama prehnal. No a posledni hodina se opet odehrava ve meste a tady se najde malicko zbytecnejch scen. Co se tyce hercu, tak Naomi je fakt kouzelna, hlavne na lodi, nez se dostanou na ostrov (akorat to, jak s ni Kong mava a hazi, by ji asi tak za pet minut zabilo), Brody je v pohode, jen mu tu zmenu ze scenaristy na akcniho hrdinu clovek moc neveri, potesi Andy Serkis a Jack Black se s asi nejvaznejsi roli svyho zivota vyporadal dobre, ale presto furt nechapu, proc ho Jackson obsadil. Dal uz staci zminit jen uchvatny kulisy, dokonala kamera a skvela hudba. Mozna, ze jsou 3 hodiny krapet prepiskly, ale ja se nenudil ani chvily a bavil jsem se snad jeste vic, nez kdyz sem film videl poprve. Nejlepsi film o King Kongovi. ()

Gimli

Aby to bylo na pět hvězdiček, vidím dvě řešení. Buď King Konga zkrátit nebo protáhnout. Největší slabinou je nedořečení vyřčeného, takže kdyby se vyhodily zápletky, které pak nejsou ukončeny, pomohlo by to. Takhle film působí příliš roztěkaně. Osobně bych se klonil spíše k prodloužení, protože mě většina nedořešených věcí zaujala a umím si představit, že např. při čtyřech a půl hodinách by to mohlo působit mnohem celistvěji. Neškodilo by např. více propracovat milostnou linii mezi Driscollem a Darrowovou. Co se týká vizuálních kouzel, určitá pohádkovost mi nevadí. Ano, místy nebyly triky tak nějak úplně to pravé ořechové, ale pokud mě dokáže film zaujmout jinak, neřeším to. A to King Kong dokázal. ()

Marius

King kong funguje paradoxne najviac v scénach kde sa pán prerastená opica nevyskytuje. Tam sa môžme kochať prvotriednymi hercami a Jacksonovým zmyslom pre dynamiku obrazu. Atmosféra New Yorku v čase hospodárskej krízy je zachytená vynikajúco. Horšie je na tom už Ostrov Lebiek. Ten totiž vyzerá ako vystrihnutý z Pána prsteňov, v domorodcoch každý spozná škretov, džungľa pôsobí miestami ako Rivendell a vôbec celkový vizuál ostrova a jeho zachytenie pôsobí ako nepoužité zábery z LOTR (samorejme, že nie je ale pôsobí tak). A tu začína môj problém s Mr. Ape. Od mága Jacksonovho charakteru totiž očakávam trochu kreativity a nie vidieť ten istý prístup štyrikrát po sebe. Scény s dinosaurami sú neskutočne dlhé, zbytočné a nudné. Keby sa zostrihali na desatinu času filmu by to len pomohlo. Newyorský záver je potom už len nudným čakaním na smrť Konga. Vizuálna zložka je síce bombastická, avšak dosť často vidieť čo bolo točené pred modrým pozadím. King Kong je popkorn na ktorý si o týždeň ani nespomeniem. 7/10 ()

monolog

Nejsem vyznavačem Petera Jacksona (Pána prstenů jsem viděl jen jednou a stačilo mi to do konce života), ale nejsem ani jeho zatratitelem (třeba Přízraky nebo Vesmírní kanibalové jsou skvělý filmy), přestože kvůli tomuhle filmu bych nad ním tu hůl možná i zlomil. Z dramatu udělal jen další lacinej blábol plnej triků a uslzených očí a logických kiksů. Nejde a nikdy mi nešlo o triky. To není věc, podle které hodnotím film, jestli se mi líbí nebo ne. Ale tady se mi nelíbily skoro vůbec (mluvím o tricích co se týká Kongova světa, ne našeho, ten byl skvělej). Je zajímavý, že ve srovnání s verzí z roku 1933 tato vypadá jako stará a tamta mi přišla, jako kdyby ji mohli klidně natočit i dnes. Ten svět, co je v tomto zpracování zobrazenej totiž takhle nevypadal. A to poznáme z již zmíněného původního zpracování a také z ostatních filmů z té doby. Ulice za krize nebyly přecpány automobily, nemotal se tam obrovský dav lidí. Lidé tehdy neměli peníze ani na zápalky, takže prodávali obrovské nádherné limuzíny za pouhých sto dolarů hotově (viděl jsem autentické foto). Neměli by ani na tu cestu domů, ani na nějakej pitomej lístek do divadla. To jen tak na okraj k logickým kopancům. Například zvláštní proudy kolem ostrova, které si tečou, jak se jim zachce a neberou si nějaké servítky s nějakou lodí ne nepodobné římskému bájnému víru Charybdě či Poeově víru Maelstromu a zmítají s ní jako s korkovým špuntem. Co je ale mnohem důležitější je osazenstvo ostrova (a teď vynechme ty komické domorodé postavičky téměř snad přišlé z Vikingů s Antoniem Banderasem). Spíš mě zajímá to stádo brontosaurů, které se při počuchu několika deinonychů (možná, nebo to byli nějací jiní malí masožravci), kteří jim prostě nemohli nijak uškodit, splašilo. A následná honička s "herci" a její zakončení a vůbec zpracování této scény. Nebo ti unavení a zmatení tyranosauři, kteří neuloví člověka, přestože jim nedělá problémy nabrat 50 km rychlost (a pokud někdo neví, nejrychlejší člověk běžel asi 36,1km/h a to byl trénovanej sportovec a vydržel to jen 100 m), a kteří mají čuch jak žralok (tihle samozřejmě ve vzduchu) a zuby ostrý jak žiletky a stisk pevnej jak několikatunovej lis. A přesto při finálním souboji Kongovi ani nezčepejřili svýma zubama lysinku na prdeli. Vlastně pardon, on není gorila, on lysinku na prdeli nemá A když přejdeme k titulní postavě, člověku se chce až plakat, co té opici udělali. Tedy ne Naomi Wattsové, ale Kongovi a ne Carl Denham a pár dvojplošníků, ale pan režisér a pan scénárista. Nepopírám, Kongovi se to blonďatý vyžle zalíbit muselo, jinak by kvůli němu tolikrát nebojoval už v 1933, ale co je moc, to je moc. Kong zde snad málem slzel a kdyby mohl mluvit, vykřičel by do světa to své och a ach a že miluje a že se mu chce lítat. A k tomu ještě ta pseudo herečka, která měla zůstat v prasátku Babe a nepokoušet se předstírat, že hraje. Ty její představení pouze pro Konga, to mě málem zvedlo ze židle, jako Vtip zabiják z Létajícího cirkusu Monty Pythona. Co se týká délky filmu, prostříhání by to nezachránilo. 3 hodiny jsou strašný, dvě hodiny by byly lepší, ale nula by byla doslova pohádková. A teď už by mě jen zajímalo, kdy si začnou plnit sny i naši režiséři a natočí remake třeba Kristiána (ale v té chvíli jim začnu říkat reshitéři). () (méně) (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)