King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Totálna kravina,... Nebyť niektorých bojových scén a istých efektov (bolo ich ozaj málo dobrých), tak by to bol totálny shit! Neviem pre akú cieľovú skupinu bol tento film vytvorený, ale toto už vsádzalo na to, že človek vypne mozog a bude len tupo sledovať meniace sa obrazy v totálne nelogickej náväznosti. Vizuálne efekty su miestami veľmi naivné a slabé /príklad.: beh posádky medzi rozbesnenými dinosaurami/. Samé o sebe niekde mimo filmu v inej sále v inom filme by to možno malo niečo do seba, ale takto zakomponované do deja spolu (so živými) hercami to bolo fiasko. Fyzikálne, biologické a celkovo všetky logické zákony zaostávaju a zabezpečujú tak totálnu stupídnosť. Film má v sebe toľko dier ako ementál a nemá vôbec žiaden náboj a atmosféru. Som totálne znechutený. Táký veľký režisér a takýto prešľap. Slabé ako čaj, totálna strata času. 2 ** dávam za miestami podarené efekty a škaredých domorodcov. Čím väčšie očakávania, tým väčšie sklamanie (asi také veľké ako samotný film.) ()

Lynn

Tak se mi zdá, jako by nám z Petera Jacksona rostl nový Steven Spielberg, dojímavý a strhující vypravěč libující si v dobrodružných příbězích, napůl pohádkách, pro dospělé i děti. Protože právě takový je King Kong, tolikrát proklamovaný Jacksonův splněný dětský sen. Úvod vyprávění je krásný zejména kvůli New Yorku 30. let a titulkové scéně, střed příběhu, jenž se odehrává na Ostrově lebek mě trochu rozladil, tady je nejvíce nápadná nestřídmost, o které se mnoho dalších uživatelů zmiňuje ve svých komentářích; hlavně ten přerostlý hmyz a parafráze vetřelců jako by vypadla z béčkových splatterů mladšího Jacksona. No ale ten závěr! Vskutku strhující a dojemný Kong na věži Empire State Building, Kráska a Zvíře...Za ten závěr odpustím Jacksonovi jeho malé škobrtnutí na Ostrově a dám zasloužené 4*. Přeci jen, když si plníte sen, tak je nemožné zachovat si chladnou hlavu a možná právě proto je na Kongovi cítit, že je dělaný od srdce. A to je moc dobře. ()

Brouk

Ach jo! Kdybych měl napsat dopis P.Jacksonovi, vypadal by asi takhle.. "Milý Petere, děkuji za 187 minut překombinované slátaniny, byť přenádherně vizuálně zpracované... Posunul jsi vizuální stránku o kus dál. Ale je to asi jediné plus...opouštím tak Tvého Konga v důsledku s velikými rozpaky a zůstává No.1 u mě klasika z doby let třicátých... Všechno, bych Ti odpustil, kdybys po zbytečných scénách s geneticky zmutovanou ponravou a hmyzem ukázál, nám štouralům, rejpalům a věčných nespokojenců (i když, to je na diskusi..), jak jsi toho 8-metrovýho chlupatýho parchanta dostal na tý kocábce ze zamlženého bubákova do N.Y...." konec dopisu... Nemohu si pomoct... člověk může být klamán nikoli oblbován... i v případě filmové zábavy... ano film je především zábava... ()

TeeAge

|| Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson / Predloha: King Kong - Merian C. Cooper, Edgar Wallace | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Jan Blenkin, Carolynne Cunningham, Fran Walsh, Peter Jackson | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: WingNut Films | Rozpočet: 207 miliónov $ | Tržby: 550,517,357 $ || Monštrózna podsta Jacksna filmovej legende. Výpravný film s úžasným scenárom, a s neskutočne prepracovanými exteriérmi najrôznejšieho druhu - od džungle k skalám cez rokliny, podvodné svety až k metropolisu z 30. rokov. Vzťahy medzi postavami sú kúsok po kúsku vybudované, a to hlavne Kong s Ann - poprvý krát som uveril pútu medzi príšerou a ženou. Na Skull Islandu sa Jackson mohol venovať tomu, čo mu ide najlepšie - vytvoriť domorodcov alebo príšeri, z ktorých lezie nielen odpor, ale tiež strach. Cez celú hromadu tvorov je ale vrcholom súboj Konga s trojicou Tyrannosaurusov. Nič podobné ešte nikdy nikto nenatočil, a myslím, že ešte dlhé roky ani nenatočí. A čo bolo klúčom k pre mňa tak efektívnemu a podmanivému stvárneniu? Jacksonova odvaha priviesť do kín znovu epos s viac než trojhodinovou metrážov v dobe, keď sa všetko zo základu odsúdi, ked to má viac, než dve hodiny tridstať... Pre mňa jedinečné dielo, ktoré predčí všetky podobné žánrovky. 98% | Videno v Úsmev Košice, 15.12.2005 | ()

Aluska88

Velmi vydařený film s dokonalými vizuálními efekty, výpravou a scénami. Herecké osazenstvo k sobě výborně ladí. Pohádkově krásná Naomi Watts, Jack Black coby ambiciózní režisér, který se pro slávu a peníze nezastaví před ničím, sympatický Adrien Brody, zajímavá rolička Jamieho Bella a také velká role Andyho Serkise. Vztah mezi King Kongem a krásnou Ann je zde, oproti originální verzi z roku 1933, vylíčen jako romance krásky a zvířete, která v zavedeném rámci hollywoodských měřítek nemohla skončit šťastně, ač by si to spousta diváků jistě od srdce přála. Při dojemných scénách mezi Kongem a Ann a při pohledu do jejích kouzelných očí, plných slz, jsem i já měla v očích slzy a přála si, aby se zastavil čas a aby spolu zůstali navěky. Celý příběh postupně graduje do velkolepého finále na Empire State Building. ()

genetique

Prvá hodinka dosť rozťahaná, ale potom po príchode Konga sa to všetko poriadne rozbehne a žúr sa riadne roztočí.Všetko je tak premakané, efektom a scéne s dinosaurami dávam sto hviezd, som si to opakoval asi 5x. A pri scéne s otrasnými kobylkami a chrobákmi som sa skoro posral. No a emotívne poňatie konca na vyšlo, k slzám nepotrebujete dokonca ani tlkot srdca. Dokonca aj Jack Black sa herecky premohol! Najnovšie tromfy dávať komikov do vážnych rolí a ono sa to darí. Som zvedavý, kedy si spomenú na Cohena :). 85%. ()

Madison

Miesto, kde sa filmárska genialita stretla so šialenstvom. Film, v ktorom si hlavnú úlohu švihla megalomanská opica so svojím roztomilým pohľadom a očarenosťou z krehkej blondíny. Tých fajnových trikov bolo moc - bitka s dinosaurami mi spôsobovala najväčšie vizuálne potešenie (nerátajúc Transformerov) na filmovom plátne. Čo tam po dĺžke, filmárskej zručnosti hraničiacej so zdravým rozumom, keď ma Jackson prinútil veriť, že z jeho megahitu sršia samé poctivé úmysly a neobyčajná láska k tajomným nepreskúmaným svetom, ktoré volajú po objavení ľudským okom? Bola som potešená, scéna pri zapadajúcom slnku nad krásami ostrova nesúca sa na báze romantických nuansií "nádhera... áno" či veľkolepý útok na ľudský strach (v podobe zasiahnutého Konga). Film, ktorý inklinuje k technickej vyspelosti ( ha, pozrite, čo sme vytvorili! ) a napriek tomu ho považujem za dokonalý po všetkých možných stránkach. Nezabili ho lietadlá. To kráska zabila zviera. ()

Hakha

Peter Jackson jak ho známe. Od částečné pauzy se slizem a nechutnostmi, které se v Pánu Prstenů neobjevili, se tímto filmem vrátil na starou dobrou kolej... Je krásný pohled na všechny efekty, ale nepůsobí silnějším dojmem a většina scén s dinosaury spíš brzdí, ale i tak jsou to nejlepší scény z filmu, jelikož zbytek se vleče ještě neskutečněji pomalu, a je velice obtížné zůstat při vědomí celých 187 min. Obzvlášť mě vadilo, že od předchozí adaptace jsem King Kongovy nedržel pěsti a netrpěl jsem s ním, spíš naopak. Herecké obsazení je dalším lákadlem, ale bohužel vůbec neoslní a působí zde jako figurky do počtu. Celkově jsem z filmu zklamaný a myslím, že 2,5 odpovídají… ()

zelvopyr

Ten film pro mě má zvláštní kouzlo, protože jsem ho viděl v perfektním kině 10 km od čerstvě dýmající sopky Mt. Mayon... ()

Eliott

První polovina filmu byla skvělá a velice nápaditá. Druhá však začíná přesně kopirovat knižní předlohu, která se mi nikdy příliš nelibila a dílo pak již ničím nepřekvapí, což je škoda. 60%, ale všechny zajímavé scény se nacházejí na ostrově v počáteční části. ()

Ainy

Tak dneska jsem konečně měla tu čest s Jacksonovým King Kongem. Běžel v telce a já jsem ji zapla po návratu z hor zcela náhodou a aniž bych dřív věděla, o jaký film přesně jde, Peterovu práci jsem okamžitě poznala. Ten styl, záběry, velkolepou výpravu nebo přírodu Nového Zélandu. I když ten příběh samotný nemám moc ráda, jelikož konec jsem ve starším zpracování pokaždé obrečela, zvědavě jsem tohle dodívala až do konce. Celkově moc pěkné. Opravdu. Nemám, co bych vytkla. ()

yenn

Jsem uchvácen. Impozantním a „lidským“ Kongem, krásou Naomi Watts, nádhernými prostředími (New Yorkem 30. let a džunglí a kamenným městem Ostrova lebek), děsivými domorodci, efektními dinosaury, povedenými akčními sekvencemi i několika velmi působivými scénami (Kong obdivující západ slunce, Central Park...). PJ mě opět dostal, čemuž jsem se pochopitelně vůbec nebránil a užíval si celých 190 minut. 9/10 ()

Hellboy

Film jsem neviděl celý, takže ho nebudu hodnotit, ale těch pár scén, které jsem zhlédl, to vypadalo jako slabota. Hlavně pokud srovnávám s výborným King Kongem z roku 33:) ()

betelgeuse

Čirý spektákl, kterému by prospěly dvě věci: systematičtější tvůrce a větší dávka tělesnosti. Tatam je agresivní nadrženost zvířete – Kong je spíše zadumaným milovníkem a PJ zejména v závěru vrší poeticko-sentimentální obrazy krásky „lapené“ v totální (a nemožné) lásce, která překročila hranice mezi živočišnými druhy:) Stejně tak PJ velmi razantně potlačuje následky Kongova násilí vůči lidem. Film nabízí jedinou jakž takž explicitní oběť, čímž rozlamuje začarovaný a lidmi nastartovaný kruh gradujícího násilí. Co se lidských hrdinů týče, PJ v podstatě jen figurkaří, a s různými výsledky. Zatímco Wattsová září svou oduševnělou, skromnou krásou, Black je spíš mechanicky zlomyslným hajzlíkem šoubyznysu postrádajícím hloubku prokletí tragických padouchů. Zůstal tak – po vzoru svého tvůrce – zejména hybatelem akce a nevyléčitelným entertainerem, který by pro efekt „zabil“. PJ je dostatečně zručný a inspirovaný na to, aby ukočíroval velmi pěkně vymyšlený a nadesignovaný koncept filmu, má ale „zvláštnůstku“ onoho exploativního instinktu, se kterým své postavy moduluje a odhazuje dle potřeb aktuálního efektu. Ve výsledku tak doporučuju hlavně první, nápaditější a méně uhlazenou polovinu s vrcholným momentem slapstickového karambolu masy pádících dinosaurů! ()

Hitman_47

Trochu pomalý rozjezd, ale když se dostanem nad 90tku, tak to frčí světelnou rychlostí....akce střídá akci, herci jsou stále víc špinavější a Kong "lidštější." Jackson si splnil sen a mi nabídl 3 hodiny uvolnění a pobavení (teda až na tu přestávku...ta mě nasrala :)...už se těším na další Jacksonovo (mistrovské) dílo. ()

berg.12

Sny mohou být křehké. Podělíte se s nimi s tím nesprávným člověkem v ten nesprávný čas a obrátí se v hromádku prachu... Peter Jackson se o takový jeden svůj celoživotní sen podělit rozhodl (i když, že by na něm nechtěl vydělat, se mi moc věřit nechce). Některé jeho vize mě nadchnuly spousta se mnou nehnula, ale spousta také působila řekněme rozpačitě. Příliš mnoho na podrobný rozbor, proto se soustředím na dvě hlavní věci, které mi vadily. Za prvé: nedostatek stylizovanosti, či velmi neobratné zacházení s ní. A ta druhá: režisér příběh nevypráví, ale rovnou spolukomentuje, nutí diváka do vlastních prožitků a tomu pak zůstává velmi málo na ty své. Za tohle ode mě dostal film hodnocení jaké dostal, i když za ten New Yorky, broučky, samotného Konga, i za ten tanec na ledě mě to bude hodně mrzet. ()

Le_Chuck

Keďže som pôvodného King Konga nevidel, jediné čoho som sa po nadupnom traileri obával bola romantická linka. Ako sa Jackson vysporiadá s iskrením, bez hraníc živosčíšnych druhov. Naštastie ostal niekde na pomedzí lásky bytostnej a duchovnej, čo je vzhľadom na obal rozumný kompromis, ktorý je asi divácky najakceptoveteľnejší (veď s gorilami mame 97% spoločných génov) a zároveň nepôsobí trápne. Aj keď niekedy mi vybehol kútik úst. K zbytku naozaj nemám výhrad. Akcia je pompézna, bluescreen mi ale vôbec nevadil, snímok ma dokonale pohltil. Jednoducho bomba hodná toho najväčšieho filmového plátna na svete. ()

hellstruck

The eighth wonder of the world.Do filmu jsem šla s tím, že jsem neměla ani tušení o tom,kohože je to dílo. Jakmile se však děj přesunul na ostrov,nešlo si nevšimnout Jacksonova charakteristického "podpisu".Když se nad tím tak zamyslím,s LOTRem to mělo dost společného,ať už co se efektů,výpravy nebo kamery týče. Téma jako takové nijak nemusím,Konga už bylo všude dost a velká chlupatá gorila mě zkrátka moc nebere.Jackson to ale podal takovým (zdlouhavým)úžasným způsobem,že mu splnění snu musím vychválit,působilo to opravdu realisticky(především pohyby a chování Konga).Co mi však zpočátku připadalo přitažené za vlasy, byly různé další potvůrky na ostrově a především ti dinosauři,ale dalo se s tím smířit a nakonec se mi to i líbilo.Dějová linie Ann+Jack mohla být trochu rozvinutější,když už to trvalo takhle dlouho,ale nevadí.Naomi Watts,Adrien Brody i Jack Black se předvedli, opravdu klobouk dolů.Jediné čemu úplně nerozumím je stopáž-já u televize seděla PĚT A PŮL hodiny.. (žeby tolik reklam?) ()

Kaka

Už příjemně staromódně laděné úvodní tiutulky dávají zapomenout na digitální eskapády, kterých se v průběhu filmu dočkáme. Z každé minuty tohoto podmanivého snímku je cítit, že jde o dílo Petera Jacksona. Stejná stavba mizanscény, kompozice obrazu, kamerové nálety a i podobné použití vizuálních efektů. Snímek jako takový se tak díky jeho režii stává spíše než akčním trhákem oslavou tradičních hodnot. Předlouhá stopáž nenudí a ani jeden záběr nepůsobí navíc. Výprava je vskutku impozantní. Panoramatické záběry na New York třicátých let jsou naprosto dechberoucí záležitostí. Do detailu propracované efekty opravdu za ty peníze stály a na diváka dýchne úžasná atmosféra. I samotný Kong se povedl na jedničku. Natočeno z lásky k filmu, jakžto vysněný projekt. Nutno brát na zřetel. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)