Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

lamps

V rámci ambicí snímku, zaměřeného z velké části na tu složitější a hlavně temnější stránku osobnosti Johnnyho Cashe, tomu nelze nic moc vytknout. Mangold se v šedesátých letech plných rockenrollu a divokého života pohybuje velmi zkušeně a propojení tří základních dějových rovin - Johnnyho psychického úpadku, osudové lásky mezi Johnnym a June a problematického vztahu mezi Johnnym a jeho otcem - zvládá řemeslně na jedničku podtrženou. Jenže film se drží tohoto schématu natolik urputně, že skutečný a ojedinělý příběh o začátcích hudební legendy se místy mění v klasickou hollywoodskou romanci, která nemá čím překvapit a také ničím nepřekvapí. Ale to vůbec nic nemění na tom, že film je sám o sobě skvělý, že hudba Johnnyho Cashe je nestárnoucí a že Joaquin a Reese nejenže spolu náramně dobře vypadají, ale také naprosto úžasně zpívají. Parádní filmařina, ne nadarmo odměněná pozorností akademiků.. 85% ()

Boogeyman

Výborný životopisný film, který je vlastně klasickým příběhem celebrity : mladý, snaživý, prorazí, šťastný, slavný, zamilovaný, začne chlastat a fetovat, ztrapní se, litují ho, je nešťastný a naštvaný na celý svět, a tady jsou dvě možnosti, buď umře, nebo spokojeně zestárne na venkově! Příběh tedy není ničím převratný, prostě další životopis hvězdy! Johny Cash navíc není nijaký můj oblíbenec a až na to, že některé jeho písničky jsou mi povědomé o něm nic nevím! Zpracování je také vcelku obyčejné, příjemně natočené, hezké, uhlazené! Phoenix však hraje perfektně, prostě jako by to byl skutečně on! Ale opradovou hvězdou je v tomto filmu Reese Witherspoon, která tady předvádí něco dokonalého! Její postava je prostě nádherná a každý se do ní musí zamilovat, takový živel, ale zároveň křehká zodpovědná slečna! Především díky hereckým výkonům mi tento film utkvěl v hlavě! A proto taky 9/10! + SPOILER (může být u životopisu spoiler?) Konec je tak neuvěřitelně šťastný, že nebejt to životopis, byl by to kýč jak svině! Prostě žili spolu šťastně až do smrti a pak umřeli spolu! ()

petaspur

Johnny Cash chodil v černém, zasmušile rozvibrovával hlasivky na koncertech, se střídavými úspěchy odolával nájezdům fanynek, proléval si hrdlo nelaciným alkahoulem, nadšeně polykal pilulky různých barev i tvarů, rozzuřeně demoloval zařízení pokojů a v nemnohých chvílích plného vědomí nechutně moralizoval. To jsou z tohoto snímku získané informace ze života hudebníka, který si takhle nudnou "poctu" určitě nezasloužil. ()

Silas

Johnnyho Cashe mám rád a jeho hudbu zbožňuju. Ray mi otevřel oči a ukázal geniální jazz, přes který jsem se dostal k výbornému country a poznal i Johnnyho. Můžu snad zachovávat objektivní pohled na film, v němž před mými zraky najednou ožívá legenda a zpívá písně, které denně zaplňují mé reproduktory? Nestydím se, že když zdrcený Phoenix začal v nahrávacím studiu hrát Folsom Prison Blues, z očí se mi vyvalily slzy, protože ta bezmoc, ale i naléhavost byly skutečně znát, zvlášť když si uvědomím, jak se později skladba proslavila. V takovém stavu jsem prožil prakticky celý film. Phoenixovi snadno uvěříte jeho převtělení (hlas i výška téměř odpovídají) a živá vystoupení, která tak naplno prožíval, patří mezi nejsilnější části filmu. Jen je trochu škoda, že ho režisér vždy nenechal hrát víc než jednu skladbu – a občas pouze její konec. Dobře je tady zachycena i podstata country skladeb – když se Raye Charlese v Rayovi ptali, proč má rád country, odpověděl, že miluje příběhy. Díky tomu, že je ve Walk the Line vyprávěno i Cashovo dětství, sami se přesvědčíme, jak moc jej poznamenalo, aby své zážitky vložil do textů Kdo Johnnyho neznal, může si o něm i jeho hudbě udělat, řekl bych, solidní obrázek, a pro nás, kteří ho už nějaký ten pátek posloucháme, je to nádherný dárek, pocta hudební ikoně, ke které se budeme vždy rádi vracet a s dojetím sledovat jeho přetěžký život. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +velice potěší Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon, příjemně hrají i zpívají, hudba určitě neurazí, příběh je poutavý, děj je zajímavý, na konci dojemný -původní očekávání nebyla tak vysoká, ze začátku chvilku trvá než tomu přijdete na chuť, osobnost zpěváka Johnyho Cashe a jeho život mi není tak známí/// No jsem překvapen a potěšen co se z filmu nakonec vyklubalo. Tím že jsem o filmu ani o hlavní postavě moc nevěděl, jsem byl hodně nejistý tímto filmem a moc jsem mu nevěřil. Jsem však mile překvapen, protože ve filmu je vše co si divák žádá (složitý vztah otce a syna, dramatická ztráta bratra, problémy se sebou samým a náhlým úspěchem a bohatstvím, slávou a taky je tu romantika, vztahy, písničky, zpěv...) Tohle je prostě jasný příklad toho, jak má správný životopisný hudební film vypadat. A teď mě omluvte, jdu si dát karaoke a zaspívat si Johnyho písničku :-)/// Celkem 80%/// ()

Rosaviva

Upřímně se mi do tohohle filmu moc nechtělo, protože jsem měla neblahé tušení, že mě to bude nudit. Proto jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že mě to vlastně docela bavilo, jen u konce už jsem se trochu ošívala, protože už mi to přišlo moc dlouhý, takže možná malinko zkrátit by to chtělo. Co se týče Johnnyho Cashe, tak toho opravdu nemusím, a hlavním lákadlem pro mě byla Reese Witherspoon, která za tuhle roli získala Oscara. Písničky se mi vyloženě nelíbili a to ani texty, tohle prostě není styl co bych poslouchala, takže mi nešlo moc do hlavy jaktože se Johnny díky nim stal tak populární. A co se mi teda vůbec nelíbilo byl jeho zpěv, vždycky jsem jásala, když s ním zpívala Reese, protože to do té písničky vneslo šmrnc a zírala jsem, kde se v ní vzal takový hlas. 4* ()

Ruut

Njn spousta poctivého folku a i na věznici dojde. Mě to stylem ale dost minulo. Což nic nemění na tom, že Joaquinje fenomenální a Reese bych v životě nepoznal. Je to poctivej flák. ()

HAL

Johny Cash měl docela zajímavý život a většinou v něm nebyl zrovna za toho hodného muže, proto jsem jen rád že se ho ujmul vynikající Joaquin Phoenix, protože v jeho podání je naprosto uvěřitelný a spolu se svou filmovou partnerkou a Cashovou hudbou jednoznačně kralují celému filmu. Ten je sice místy až příliš protahovaný a trochu nudný, ale jako životopisný film o jedné z nejvýraznějších postav hudby určitě za vidění stojí. 7/10 ()

misterz

Bravúrny životopisný film s fantastickými hereckými výkonmi v hlavných úlohách. Prekvapil ma hlavne Phoenix, nikto by tak nezahral Johnyho Casha ako on, pre túto rolu sa narodil, fantastický výkon. Film je prešpikovaný pesničkami, ktoré ma oslovili, a to aj napriek tomu, že tento žáner hudby moc neobľubujem. Asi to je tým, že Johnny Cash bol proste fenomén, ktorý ovplyvnil mnohých spevákov a kapely. A to nehovorím o jeho "zaujímavom" životnom príbehu. Pre mňa jasný plný zásah. ()

Aidan

Phoenix je přesvědčivý a Witherspoonová k mému velkému údivu též a životní příběh Johnnyho Cashe zdá se dost silný, aby divákovu pozornost udržel. Přece však budu remcat - zpěvákův pád na dno je sice vykreslen mistrně, slaběji pak jeho vzestup. Jeho obrácení je ve filmu téměř zamlčeno; snad aby se zamezilo diváckému pohoršení nad tím, že z Cashe se na ne až tak úplně stará kolena stal praktikující evangelikální křesťan a že jím až nadosmrti zůstal, a že leckdy nezpíval jen o psancích a vyděděncích, ale taky o Pánu Bohu. Toho zamlčení je škoda, protože když o Kristu zpívá Cash je to (jazykem dneška) mnohem víc cool, než když se o to na Andělu pokoušejí misionáři z Triumfálního centra víry. To, co je ve snímku řečeno, je v pořádku, problém je spíš v tom, co řečeno není a mělo by být. Druhá pak námitka se týká zpěvákovy první ženy a jejího postupného odsunutí ze scény. SPOILER: Byl jsem velmi zklamán happyendem. Žádost o ruku uprostřed písně před publikem je sice romantická, ale doufal jsem, že June - tak jako v předchozích letech tolikrát - zase řekne ne, už jen proto, že si nemůže vzít někoho, kdo již ženatý je. Ptal jsem se, co je s Vivian. Těžko však tvůrce biografického filmu vinit za to, že se drží skutečnosti... ()

Javert

Vynikající životopisný film o hudbě, která mi je velice blízko. Johnnyho Cashe mám rád a výkon Joaquina Phoenixe mě naprosto přikoval k obrazovce. Bylo to jako kdybych koukal na pravýho Johnnyho a ne "jen" na herce. ()

liskam

Velice příjemný film o J.R.Cashovy. Phoenix a Wintherspoon jsou bravůrní ve svých rolích. Hlavně díky jejich výkonu jasných 80% ()

kingik

Nepříliš přesvědčivý pohled na jednu z hudebních legend. Ani výkon Joaquina Phoenixe mě nedostal a nemohu si pomoci, ale Johnu Cashovi nebyl příliš podobný. Tvůrci asi chtěli diváka unudit k smrti, protože jsem to celé odzýval a film má jen málo dobrých momentů, ale naštěstí je tu Reese Witherspoon, která své postavě vtiskla věrohodné rysy, ale bídný dojem z filmu se jí napravit nepodařilo. Je mi líto. 40% ()

Legas

Největším problémem "životopisných" filmů o hudebnících (tedy alespoň co se Raye a Walk the Line týče) je absence většího množstvý děje, který by film utáhl po celou písničkovou stopáž, kdy daná osobnost od ničeho stoupá po žebříčku popularity. Vždy se najde nějaká vtipná berlička (zde třeba Elvis), občas zajímavá scénka, i když o její přesnosti máte pochybnosti (prosazení Johnyho Cashe v nahrávacím studiu s Folsom Prison Blues). V druhé půli filmu pak přichází neodvratný pád, nebo alespoň nějaké problémy v soukromém životě hvězdy. Zde odehraje svůj part buď alkohol, drogy, v nejhorším případě obojí (viz Cash). Celá struktura Walk the Line je natolik podobná struktuře Raye (dětství - úmrtí bratra, kariéra, nevěra, drogy, vězení, usmíření / uklidnění situace), až to hezké není. Rayovi jsem tuhle šablonovitost odpustil, film se mi velice líbil a zásluhy na tom měl hlavně Jamie Foxx, který předvedl naprosto neuvěřitelný herecký koncert. Walk the Line nepostrádá kvalitní herecké (a pěvecké) výkony, ale už to není "koncert". Proč dostala Witherspoonová Oscara netuším, ale její herecký výkon se mi líbil. Joaquin Phoenix je výborný Johny Cash (rád bych si od obou pořídil elpíčko). Závislost na "lécích" zahrál až moc dobře, takže v téhle (pro mě nejslabší části filmu) mi Johny Cashe dokonce zprotivil, což se i přes drogovou závislost u Raye Charlese Jamie Foxxovi naštěstí nepodařilo. ()

Šakal

Jednoduše srdcovka. Je potřeba něco víc dodávat?! K J. Cashovi mě kdysi ( „ nedobrovolně“) přivedl můj otec. Jeho živák z Folsomské věznice „ At Folsom prison“ byl bezkonkurenčně nejhranější deskou mého dětství na našem gramofonu. Jak šel čas, tak Johnnyho nahradili jiní. Až tento snímek ve mně probudil opět zájem o jeho písničky a život. Takže...., když před čtyřmi lety vyšlo toto DVD a otec měl narozeniny, volba byla jasná. Od té doby si otec toto DVD (prý) pustil nejméně 4x. Takže je myslím více než jasné, zda byl s výslednou podobou spokojen. A JÁ? S pohledem Jamese Mangolda na Cashův život jsem nadmíru spokojen. Ta kombinace příběhu samotného a písniček je namýchána vskutku parádně a vyváženě. Sice se nabízí přímo myšlenka, že je vcelku jednoduché točit něco takového, když dotyčný vedl takovýto pestrý život, nicméně opak je pravdou. Skutečně dobrých životopisných snímků je jako šafránu. Myslím, že by bohatě postačily prsty na jedné ruce. Jako třešínka na dortu vynikající ústřední herecké (pěvecké) duo. J. Phoenix a R. Witherspoon. V případě prvně jmenovaného pouze dodám, velká škoda, že nemá chuť hrát víc. Herec je to od pánaboha. R. Witherspoon coby June Carter (Cashova životní láska) mě více než mile překvapila. Nejen, že jí tmavé vlasy zatraceně sluší, ale ona také předvádí notně sympatický výkon. Suma sumárum: JÁ dávám silné 4* a tu 5-tou přihazuju za tátu ( s jeho svolením, že tati: Hey, get rhythm when you get the blues...... ()

Webb

Autobiografický snímek, který táhne výborná a chytlavá rock´n´rollová hudba. Doporučuji se podívat na originální zvuk, já měl tu smůlu a viděl dabing v televizi. Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon zahráli skvěle. Silné tři hvězdy 65% ()

IQ Tiqe

Johnny Cash ani jeho hudba mi nic neříkají, stejně tak tento životopis, který byl na můj vkus až moc dlouhý. Proč jsem se na něj tedy koukal? Mám rád Reese Witherspoon. A dokázala mi, že nemusí být blond a neustále se smát, aby byla dobrá herečka, protože tady byla prostě výborná - po ní snad jen Natalie Portman umí každým pohledem přinášet tolik optimismu a rozzáří každý film. To by bylo první plus. Další je za hudbu, ač testy neznám, spousta melodií musí být každému notoricky známá z mnoha cover verzí. A poslední plus je za poznání osudu zajímavého člověka, možné vysvětlení toho jaký byl a nakonec vlastně i happy end, který jsem vůbec neočekával, vzhledem k tomu, že jde o životopis. ()

dzej dzej

Klasicky narativně (vzestup - pád - druhý dech) i časově (lineární chronologie) vystavěný biografický film. Výborný herecký i pěvecký výkon Joaquina Phoenixe (něco podobného jsme mohli vidět od Vala Kilmera v The Doors), obstojná Reese Witherspoon a pro fajnšmekry Terminátor Robert Patrick v roli otce. Dechberoucí hudební čísla dávají filmu rytmus a vytváří řadu uzlových okamžiků celého příběhu (začátečnická nervozita - velkolepý úspěch - chlast a drogy - velký návrat - happy end příběhu s June). Samotný Johny Cash u nás není tolik známý jako v USA nebo v západní Evropě, Walk the Line má proto i edukativní hodnotu ()

Sinecod

Hello, I´m Johnny Cash! Člověk, který o Cashovi nic neví a nezná jeho muziku si možná řekne, že to byl neustále sfetovaný, sobecký opilec... Já mám muziku Johnnyho Cashe velmi ráda a Joaquin Phoenix byl tak dobrý, že písničky od něj se mi líbí téměř tolik jako od Cashe. Ale nejlepší v tomhle filmu byla rozhodně Reese Witherspoon, která mě překvapila. Její June Carter byla úžasná a jsem za to ráda, protože mi v hlavě nezůstane jako Ell Woodsová... ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix