Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

pOne

Myslím si, že film má v sobě méně šťávy než třeba Great Balls of Fire. Možná je to stopáží. Začátek slibuje dobrou podívanou, ale další minuty už jsou bohužel místy zdlouhavé. Herecká stránka není vůbec špatná, přesto i zde Great Balls of Fire nepředčí. Slabé ****. ()

Pierret

Tedy, od tak dobře hodnoceného filmu jsem čekal daleko víc. Možná jsem se nudil kvůlitomu, že tuhle hudbu nesnáším, možná mě štvala hrozná kýčovitost scénáře. No prostě, pokud už máte dost laciného rocku a country a vůbec vás nezajímá nějaký zfetovaný zpěvák za velkou louží, tak se na to vykašlejte. Uděláte jedině dobře. ()

Chladek

Poprvé jsem si uvědomil, jak může být sláva pomíjivá. Jeden by řekl, "je slavný, to má fajn" ale vidíme, jak si Johnny říká, že je nicka. Dílo opravdu vynikající, leč ve mnohém mi připomíná Raye. Film za podívanou stojí už jen díky Reese Witherspoonové, která právem dostala Oscara. Celkově to je velmi kvalitní podívaná. ()

VojtisekII

Když Cashův život je plný klišé. Problémy - první nahrávka - úspěch - rozvod - drogy ... hádejte jak to skončí. Velice nudný film, který zachraňují první dvě minuty a scény, kdy Cash koncertuje. ()

moviepill

Absolútne brilantný film, ktorý hádam nepotrebuje ďalší komentár. Jediné, čo mi leží na srdci, je otázka: za čo Oscara pre Witherspoon??? To nikto akože v tomto filme nevnímal herca s veľkým H menom Joaquin Phoenix??? Najprv to bol Gladiátor, kde mi vyrazil dych, potom Walk the Line, kde som zasa lapal po nádychu. Ale žiaden Oscar. Myslím, že Akadémia by mala prehodnotiť stavy... Pre mňa osobne je Phoenix herec-diamant. ()

sirrgulo

Před tím než jsem film viděl jsem jen věděl, že žil nějaký Johnny Cash, byl úspěšným zpěvákem a ve svém žánru je legendou. Jeho písničky jsem však moc neznal. Hodně mě však film lákal díky ústřední dvojici. Phoenixe mám rád od dob co jsem ho viděl v Gladiátorovi a Reese Whiterspoon? Chtěl sem vědět za co krásná Opravdová blondýnka dostala Oscara. Určitě to bylo zasloužené. Jako June Carter jsem si jí zamiloval. A k filmu? Bavil sem se od začátku do konce, užíval si do té doby mě né moc známé písničky a dokonalé herectví obou hlavních protagonistů a stále jsem čekal kdy konečně June řekne Johnnymu své ano. Ani ve snu mě pak nenapdlo, že až tak pozdě :) ()

Vots

Na tento film jsem se velice těšila a když jsem zjistila, že hlavní roli ztvární můj oblíbený Joaquin Phoenix a jeho osudovou lásku bude hrát Reese Witherspoon, těšila jsem se ještě víc. Herecké výkony mě nezklamaly, ale velice mě zamrzelo vyznení postavy Johnnyho Cashe. Musel to být vyjímečný člověk, s vyjímečným darem od Boha, jehož písničky doteď poslouchají i lidé, jimž country jinak nic neříká. Mezi takové patří i já. Myslím si, že by si zasloužil víc, než být ztvárněn jako drogově závislý člověk, často podléhající alkoholu, co opustil svou ženu a skvělé výkony podával v podstatě jen pod vlivem výše zmíněných látek. To je, myslím, velká škoda, rozhodně by si zasloužil více úcty. ()

mr.bredok

ačkoli jsem Cashovi písničky hrával u táboráků, netušil jsem ani ťuk na jakém pozadí vznikaly. Právě tento krátký úsek jeho života, který film zachycuje byl asi směrodatný pro Cashovu tvorbu. ()

m.zales

I díky výkonu mé oblíbené herečky Reese se mi tento film nesmírně líbil. Dalo by se zde použít heslo: Naděje umírá poslední, které v případě Johnyho Cashe platí... ()

krasomama

Nezabudnuteľné herecké výkony Joaquina Phoenixa a Reese Witherspoon, skvelá hudba, silný príbeh. Toto je rozhodne film, po ktorom si nepoviem, že raz stačilo. Hodnotenie - 90 % ()

Kate Austen

Dopriala by som tomu viac života, trošilinku menej psychológie a Oscara aj pre Joaquina Phoenixa, ktorý je brilantný, možno aj viacej ako Reese. ()

lulu37

najlepšia úloha pre Joaquina Phoenixa :) film plný skvelých pesničiek, výborného spevu, pádov, vzostupov, sklamaní, sĺz, vtipu a lásky - všetko zamiešané do veľkého koktejlu. Enjoy! :) ()

bobin

Rok po smrti Johnyho Cashe vznikl tento životopis , oceněný třemi Glóby a jedním Oscarem . Do příběhu vstupují osobnosti typu Elvise Presleyho , či Jerryho Lee Lewise a zážitek z tohoto přímočarého příběhu je ještě potencován skvěle vybranými hlavními představilteli . Ti také nazpívali všechny písně , o nichž se hudební kritika vyjádřila v superlatiivech . ()

papuchalk

O Cashovi jsem nevěděl nic, jeho písničky jsem dřív vůbec neznal, a proto jsem chtěl film vidět (kromě velkého zájmu o hudbu a o hudební filmy obecně). U obrazovky mne ale vpodstatě udržela jen velmi silná herecká dvojice, Phoenix a Whitherspoon, oba podali prvotřídní výkon! To se jen tak nevidí. Kvůli nim dvoum to stojí za to vidět! (Někde jsem četl, že oba herce si Cash vybral sám, připadali mu nejlepší a asi měl pravdu) Ale znovu to rozhodně vidět nechci. Film je straaaašně dlouhý, a nic moc se tam neděje. Ke konci už mi dost vadily ty odrhovačky (Ring of fajrrrr, ring of fajrrr) plné těch nejbanálnějších hudebních postupů, které vůbec existují. Myslím, že třeba basákům v té době šlo každý koncert o psychické zdraví! Celý večer dokolečka opakovat jednu basovou linku (tum, tum, tum, tu tu, tum, tum tum), to člověku nutně musí do hlavy udělat prázdnou díru. Jedna písnička jako druhá, dokolečka pořád to samý. Hrůůůůzáááá! Tuhle pokleslou hudební břečku hrál jeden z nejvlivnějších muzikantů 20 století? Jeho hudba přesahovala žánr country??? Zklamání. Dokoukal jsem to jen se sebezapřením a ty basový linky mi strašily v hlavě ještě pár dní... Všechny tři hvězdy jsou za oba herce, protože na filmu nic jiného za zmínku snad ani nestojí. Průměr ()

Trumper

Myslím, že výjimečnost Walk the Line spočívá už v tom, že jej dokáže ocenit i člověk, který nemá k žánru country & western žádný vztah. Nikdy jsem nebyl fanouškem Johnnyho Cashe, přesto mě jeho hudba alespoň na ty dvě filmové hodiny dokázala naprosto pohltit. James Mangold nepoužil hudbu J. Cashe pouze jako filmovou kulisu; skrze jeho vystoupení (a je jich opravdu dost) dokázal odvyprávět velkou část příběhu a taky do něj dokázal napumpovat mnohem víc emocí, než se povedlo v případě Raye. Značnou zásluhu na tom mají Phoenix a Witherspoon (coby dva protipóly – rozum a cit, svědomí a ješitnost), kteří se svým skutečným postavám neuvěřitelně podobají. /85% ()

Via

Muzikant dobrý, ne-li velmi šikovný, že se dokázal za svých podmínek prosadit a tak dobře... I zajímavě, ale celkem klasicky zfilmované... Příjemný film, který jsem ráda jednou shlédla, ale vícekrát asi není potřeba :) ()

TerP

Líbilo se mi, že je tu vykreslen pouze pohled do jeho soukromí a jen občasné prolínání jeho neuvěřitelné kariéry, při čemž ho znali lidé daleko za horama. Dostal mě i výkon Joaquina, kdy jeho zkřivená tvář působí k Johnnové téměř bezchybně. Nezapomenutelný zpěvák si prostě pět zářivých hvězd zaslouží - jen pro Vás, pane Cashi. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix