LeePriest

Přišlo mi to jako pokus natočit ještě něco pro fanoušky série. Nebo si možná chtěli autoři jenom nahrabat peníze na slavném jménu. Celkově film připomíná něco z minulých Vetřelců, rozhodně však nedosahuje na šílenou atmosféru jedničky, ani na vynikající akci dvojky. A ta zrůda na konci byla spíš ke škodě než k plusu. ()

PeteBuck

No, už trojka ma naštvala, ale toto už bola dosť haluz. Tak trochu paródia na Votrelcov. Tajne som dúfal, že Votrelec 3 bol iba zlý sen Ripleyovej v hyperspánku, no tento film moju nádej pochoval. Dej sa odohráva o 200 rokov neskôr, akoby klonovanie bolo výsadou 24. storočia, už toto tvorcovia prestrelili. Piráti z Betty je cháska riadnych cvokov, zatiaľ čo vojaci z Aurigy sú kreténi, ktorí lezú do záchranného modulu dobre že nie v trenírkách a bez zbraní, aby ich tam mohli votrelci poriadne rozflákať. Klon Ripleyovej je tak trochu trhlý, zmes vedcov a vojakov je ťažko nepoučiteľná. Finále filmu je najhoršie zo všetkých. Bez debaty. A nový votrelec na konci je k smiechu. Ako som povedal už pri trojke. Ja by som to zabalil po Cameronovom filme, nuž stalo sa to až tu. V určitých ohľadoch horšie ako trojka, v určitých lepšie. Jeuneta by som sem nedával. Herci v pohode, hlavne Ron Perlman ma dosť pobavil. Ale je to ako-tak stráviteľný film, ak je človek fanúšikom série Votrelcov, no tak to musí vidieť. ()

halberdier

Třetí díl Vetřelce spousta fanoušků nepřijala příliš vřele (přestože především prodloužená verze je opravdu dobrá), navíc na konci zemřela postava Riplyové. Bylo tedy celkem odvážně se pokusit natočit právoplatné pokračování. Tvůrcům se podařilo oživit Riplyovou originálním způsobem a právě toto považuji za to nejlepší na čtvrtém díle - jak si originálně a logicky poradili se vzkříšením hlavní postavy. Všechno ostatní už je bohužel standardní. Občas se objeví opravdu nápadité scény (Vetřelci pod vodou), ale celkově nepřichází čtvrtý Vetřelec s ničím originálním. Co ho drží nad vodou je určitě skvělá Sigourney Weaver i (Riplyová je tentokrát trochu jiná a více sarkastická) a slušná atmosféra (opět o něco jiná než všechny ostatní díly). Co film hodně shazuje, je zpackané finále s neskutečně trapným novým vetřelčím druhem. Celkově není čtvrtý díl špatný, je zábavný a občas strhující, ale bohužel z celé série je nejslabší. ()

Ace.A.T.L.

Hodně se mi to líbilo. Díky postupnýmu zlepšení triků, je to plný fantastických scén a to jen podtrhuje to, že to je mazec akční a rychlý. Dalo by se to brát jako samostatnej film, protože to díky vývoji doby a technologie, působí jinak, ale to neznamená, že ani jako pokračování to neni možný pojmout. Za mě zasloužený 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

unclejack

Nedá sa povedať, že by Jeunet ságu vyslovene zmršil. Určite jej na kľude nepridal, ale aspoň sa s Whedonom posunuli o kúsok dalej a ukázali ako na to, ked hlavná postava zomiera a na obzore už nervózne prešľapuje nedočkavý divák, neschopný uveriť, že to týmto môže skončiť. Scenár je skutočne pomerne obstojný, a až na pár zbytočných rečičiek ho možno považovať za slušný základ nového filmu. Lenže, a to je prvou veľkou chybou štvorky, je nedostatočná charakteristika postáv. V jednotke to bolo raz-dva a už ste vedeli kto je aký a komu držíte, poprípade komu určite nie. Charizma vo Vzkriesení srší tak možno z hláškujúceho Rona Perlmana, a aj tomu sa treba dostať pod kožu, pretože zo začiatku pôsobí ako vobyč kretén. Samozrejme, svojim polovotreleckým čarom to zachraňuje Ripleyová, z ktorej konečne po dvoch dieloch opäť urobili ženu a nie novú Sarah Connorovú (Votrelci) či frontmana Smashing Pumpkins (Votrelec 3). K dobru Whedonovi a Jeunetovi treba pripísať aj fakt, že naučili votrelca plávať, čo sa ešte môže hodiť. A teraz smerom k negatívam - Jeunet a jeho ponímanie votreleckého sveta je predovšetkým o slove hnus. Verím, že netreba špecifikovať scény, na základe ktorých tak vyvodzujem. Okrem toho dizajn celej lode pôsobí akosi zvláštne - ako hybrid medzi Scottovou temnosťou a Cameronovou praktickosťou. Veľa železa a hromada dystopie, to filmu príliš nesvedčí. Vrchol hlúposti však prichádza na koniec - áno, Jeunet sa zasamovraždil zrodom kríženca, láskyplne nazývaného ako Motýlik. Príliš ohyzdný na akékoľvek sympatie, ale aj príliš smiešny na to, aby ho divák bral vážne. Myslím, že práve tento moment treba pri ságe votrelcov patrične odignorovať, aby sme mohli utrápeného Jeuneta prepustiť na kauciu a film ohodnotiť nemastnými-neslanými tromi zásahmi. ()

argo.smile

Marigold to v hodnotení a komente vystihol aj za mňa. Ale ja upravujem hodnotenie po videní Nezostrihanej verzie Bluray Special Edition iba na 1* preto, že aj tie doplnené vystrihnuté scény sú ešte dementnejšie ako klasická verzia, ktorá ma kedy si bavila ako sci-fi Béčko. ()

jpacuta

Jako vetřelčí film nic moc, ale vizuál, atmosféra a ty boží hlášky, který ještě po dvaceti letech opakujeme stále dokola, ty za to stojí. ()

Kozlowski8

Vetřelec stále není zničen. Naopak - je přivezen na Zemi, kde se má stát hlavním nástrojem moci. Ani Riplyová není úplně mrtvá. Z její DNA je sestrojena žena, která má však z Riplyové spíš pouze obal. Sílou, smysly a myšlením je to spíše Vetřelec... S prvním a druhým dílem nesrovnatelné, avšak oproti trojce Davida Finchera příběhově lepší, poutavější, zajímavější a taky vizuálně přitažlivější. 65%. ()

Marauder

Aj tá jedna hviezda je za efekty pretože už to podľa mňa absolútne stratilo na kvalite. Dej kompletne už slabý a tu herečku už mali nechať zomrieť v predošlom filme a nie ju znova oživiť takže škoda času na tento film ()

Salvator

Přestože už bylo hodně odhaleno v předešlých částech, nedělá ani čtvrtý díl boje s vesmírným monstrem svým tvůrcům osudu. ()

OzzyCobain

Nebudu lhát. Poměrně jsem se bavil. Jasně příběh se recykluje a horor už taky vzal za své. Ale i tak si to člověk vesměs užije. Nápad použít skupinu žoldáků jako hlavní protagonisty se mi líbil, i když ze začátku jsem měl spíše obavy. Postavy jsou víceméně dobré. Ano, sice jsou zde některé nevýrazné a špatné, ale ty režisér nechává naštěstí rychle zabít různě brutálními způsoby. Samotná hlavní protagonistka, Ripleyová mi už neseděla tolik jako dřív. Měl jsem prostě radši její mladší, ne tak zkušené já. Je fakt že tady jsou některé zajímávé a místy dokonce napínavé scény, ale na masterpiece kterému říkáme 1. Vetřelec to už nemá. Nic to ale nemění na faktu že když se Ripleyová vrácí na Zemi, je to poměrně emotivní moment. Přeci jen o tohle se snažila už od prvního dílu. A nyní můžou její výborný charakter konečně přestat prznit... ()

KaKKashi

Podle mě druhý nejlepší film o vetřelcích....parádní vizuál, sympatický tým, z kterého si pamatuju přeci jen více lidí a hlášek, než z třetího dílu....Trochu mi vadilo to vzkříšení ripleyové, ale na druhou stranu to mělo ve filmu opravdu svůj důvod a ovlivňuje to děj...což beru...Navíc je to snímek z doby, ve které zprznily filmový tvůrci vše, co jim přišlo pod ruku...znechutily mi draky, kouzla, i postapokaliptický svět....naštestí vetřelce to nepostihlo...dokonce i terminátora mi někdy pár let po tomto snímku znechutí....parádní film,rozhodně lepší než jsem sám čekal... ()

Kontryhelka

Asi nejslabší z Vetřelců,ale pořád super dílo od jiného režiséra. Koukatelný to bylo,ale předchozí byly o chloupek lepší. Ale jen o malý chloupeček. ()

HennessyVSOP

Narozdíl od trojky zas konečně xenomorph vypadá jak má vypadat (až na závěr), což je velké plus. Zbylé CGIje ale opět hnusné dle kontextu doby. Děj opět nastavovaná blbost a tak zbývá jen akce. Bohužel, ani ta nemá ani zdaleka na dvojku. Výsledkem je zvláštní slátanina, která místy zahýří zajímavým nápadem, ale je prostě strašně zbytečná a o ničem. Čím jsem starší, tím víc zastávám názor, že třetí a čtvrtý díl nestojí za to vidět. ()

Fender

Film jako takový není špatný, ale pro mě byl už naprosto zbytečný. Třetí díl měl být poslední, poněvadž jeho konec byl opravdu skvělý a měl to vše ukončit. Klonování působilo už směšně, bylo to zkrátka zbytečné, úplně to zkazilo sérii. Vetřelec pro mě proto bude vždy jen trilogie, nikoliv tetralogie. ()

mouzi

Pičovina na entou, nemá to ani hlavu, ani patu. Jen z úcty k Alienovi dávám 2 *, jinak by to bylo skoro na odpad. ()

Radek273

Těžko posoudit, zda je tohle "vzkříšení" lepší či horší než trojka. Každopádně se jedná o vcelku důstojné pokračování, které sice u náročnějších diváků neobstojí, avšak své kvality má. Ani ten závěrečný mutant není tak špatný.. ()

PanPyzamo

Vetřelec: Vzkříšení schytal dost hate, co tak vidím a myslím si, že nezaslouženě. Osobně se mi film líbil a bohužel ano, není lepší než Vetřelec či dokonce Vetřelci, ale za mě i malinko překonává Vetřelce 3 a celkově se za mě jedná o úžasný film, který můžu doporučit. 8/10 ()