BMAXX

4. díl kazí reputaci všech předešlých dílů. Nebýt Sigourney a "obludného" Rona Perlmana, tak by si ten film nezasloužil ani ty 3 hvězdičky. ()

JoudaCZ

Jeunetův příspěvek do ságy dodržuje tradici, dle níž každý režisér přichází s úplně liným pojetím. To je asi jediné (kromě ústřední dvojice postav Ripley + Xenomorph), čím se řadí do série. Jinak je film srovnatelný spíše s jinými režisérovými filmy než s předchozími Vetřelci. Najdeme tu jeho herce (Pinon, Pearlman), jeho barevné filtry, jeho úchvatně-znechucující obrazovou poetiku (pád Ripleayové do "náručí" královny). Potud OK. I grotesknost některých situací (cokoli s Danem Hedayou) se dá jakžtakž skousnout. Problém je s dějem. I pokud pominu logiku základní premisy filmu (naklonování člověka ze zbytků tělesných tekutin, OK, ale včetně parazita???), na rozdíl od jednoduché dějové linie předchozích dílů je tento dost zmatený, přinášející nové postavy ("hostitel" Larry), nové zásadní informace (královna rodí z dělohy), nelogičnosti (proč proboha ten "novorozenec" považuje za svou matku Ripleyovou, když evidentně právě vylezl z královny? Když už, tak babička, ne?). Že nejnovější vetřelec vypadá jako přerostlý E.T. s lidskýma očima, to je spíš perlička. Ale nakonec, proč ne... Jeunet je hravý režisér a tento film rozhodně nenudí, takže jako poslední kamínek do série je to celkem dobré. ()

Hystory

Hrôza ako sa môže zmeniť človek, keď ho znovu privedú k životu. Ripleyová by o tom vedela povedať svoje. Nielen sa pohybuje medzi votrelcami ako veteránka, teraz aj z nej je podobná kreatúra (je "matkou"). Diváka priam ignoruje to, že naša hlavná hrdinka sa správa ako psychicky narušená babizňa pod sedatívami. Po tom, ako lieky prestanú aj keď len na sekundu pôsobiť potí a robí jednu haluz za druhou. Vo filme vystupujú len papuľnatí hrdinovia a chýbajú zaujímavé postavy s odtienkom sympatie. Prvé časti boli lepšie aj preto, lebo Weaverová alias Ellen sa nesprávala ako hlavná šamanka ochraňujúca zvieratá, ktoré sa ocitli na hranici vyhynutia ,ale bola jednoduchým človekom, ako hocikto iný. Občas aj sama získala nejaké také modriny. Deja Vu som mal aj vtedy, keď sa objavil robot ( tvárou kleptomanky Winony Ryderovej) a napriek očakávaniam zničiť votrelcov mal naprogramované zabiť Ripleyovú. Ani z technickej stránky som nevypadol z údivu z kresla. Na rok 1997 obsahuje pomerne slabé triky (ak sa "moceme" v tomto období, tak uvideli svetlo-sveta projekty ako Rozpútané peklo, Sudca Dred, Jumanji, Denné svetlo, atď. Schválne som nespomenul superprodukcie ako Vesmírna pechota, Stratený svet, Deň nezávislosti, lebo je očividné, že tento "filmový hit" medzi ne nepatrí!). Novátorské prvky využíval Votrelec Ridleyho Scotta z roku 1979 a o sedem rokov neskôr Votrelci Jamesa Camerona. Ničím novým neprekvapila tretia časť režírovaná Davidom Fincherom a štvorka Francúza Jeuneta je tiež len bezvýznamným pokračovaním tohto scifi-hororu, ktoré vyvráti všetko predošlé ale neprináša nič nové... ()

johael

Rejža do toho vpatlal tolik nejroztodivnějších ptákovin (galerie hereckých exotů, basketbalová Ripley, chlupaté velitelisko atd. atp.), že i zajímavé věci byly poněkud zastíněny vzniklými rozpaky. I tak to ale je zábavnější než umývat nádobí. ()

Swampy

Moj prvy votrelec (kvoli rodicom), videne v kine YMCA na jesen roku 1997. Klasicky akcny film, do mytologie Alien ma dostali az predchadzajuce casti. Chapem negativne reakcie, pre mna vsak stale dobry film. Velkym zaporom je pre mna miscasting v podobe Winony. ()

Mybe

Koho už len mohlo napadnúť dať Votrelca Jeunetovi ??? To je ako dať Matrix Jakubiskovi... Čiže čo z takéhoto spojenia- jedine bordel. Séria pekne gradovala, budem sa tváriť, že táto epizóda nevznikla. ()

P/\/EL

mi přišlo, jak ňákej komix (no, pár bizzar sci-fi sem jich čet)....bizarní, komické....humor totiž pomáhá proti strachu......takže.to už je trošku mimo sérii..................jo.....nedoceněnej 3. díl mě pořád dost bavil...teda né bavil...ale bylo to správně strašidelné, chladné....................tady......efektní módní úhly kamery......pár dobrej nápadů.........................ňáký nelogičnosti............příliš rychle se to zase všecko poto.........sice od půlky se lehce zvážní....ale.............taková předzvěst Alien vs.Predator......ještě AVP 2 nejslabší díly.....ze všech Alienů....jinak triky jsou velmi dobré.....Ripleyová je tam teda pěkně trapná......ještě, co tenhle díl pěkně vymezuje oproti jinejm, že ALieny tam ukazujou až příliš.....dřív to bylo..samý tkaový...ve stínu..rychle sem tam......režisér evidentně příliš fascinovanej......Giegerem... ()

dj_p_j

Ako jedna z mála "štvoriek" má táto stále čo ponúknuť. Skôr než horor je to akcia s jemným nádychom paródie (napr. postava generála a pomerne dosť fakt hustých hlášok). K dobrému výsledku výrazne výrazne prispel výkon Sigourney, ktorá sa napriek svojej smrti v trojke vrátila vo veľkom štýle :) Celkový dojem kazilo len pár iritujúcich detailov, ako napríklad vstupná kontrola z 19. storočia na top secret armádnej výskumnej lodi. ()

23ch

Potomek vetřelec už nemá grády jako původní, to ale neubírá na kvalitě. Sigourney ve filmu chvilkami vypadá celkem jako šikovná ženská. Možná nejlepší díl série ()

Trepak

V poradí štvrtý Votrelec dopadol rovnako ako v poradí štvrtý Terminátor. To neformené čudo na konci - to malo byť čo?? Riplyová je už príliš sebavedomá a ani jej spoločníci nie sú takí vystrašení ako by mali byť. Kde sa podala tá atmosféra z jednotky, po ktorej dopozeraní som sa bál čo len pohnúť? ()

Lazy87

Bohužel nechápu, proč se takové série točí do té doby, kdy už nestojí za nic. Neříkám, že by to byl hrozný film, třeba vodní scéna byla hodně dobrá, ale oproti předchozím filmům je to průměrné sci-fi. Ale na druhou stranu proč nepokračovat, pro fanoušky alespoň další zajímavost a pro zatvrzelé? klasika zůstane klasikou. ()

bizon.99

Výborná série-každý díl je "svůj"-ke které se vždy rád vracím a pokaždé se výborně bavím. Série-100%.Vetřelec-100%.Vetřelci-100%.Vetřelec 3(rozšířená verze)90% a Vetřelec:Vzkříšení 90%. Ani dalšímu pokračování bych se nebránil. ()

Godlieb

Čtvrtý díl série snad už bude doufejme tím posledním. Přestože mám sklony milovat mnohé filmy a seriály které všichni ostatní zavrhují, zde bohužel musím udělat vyjímku. Pokud mi už třetí díl připadal jako nastavovaná kaše (nic proti Davidu Fincherovi, jeho SEDM mám moc rád), tak ten čtvrtý už vyloženě zavání pokusem vymáčknout z vetřelčího mýtu tu poslední trochu šťávy jež v něm ještě zbyla. Pominu-li zajímavé herecké obsazení (Weaver, Ryder, Pinot, Perlman, Dourdan) jež zde nepředvádí nic moc světoborného tak mi vychází poměrně průměrná, skoro béčková sci-fi jíž s původním Scottovým Vetřelcem spojuje pouze název a ona titulní potvůrka, nyní dodávaná dokonce v rodinném balení. Míra hnusu a dekadence dosahuje nepochybně svého vrcholu, slizu, krve a vnitřností jsou kýble jako kdyby jimi chtěl autor vyvážit nevalný příběh plný klišé a podivných dialogů. Na druhou stranu, poprvé jsem se u vetřelce skutečně zasmál. Dávám 3*, trochu i proto že jsem v tomto filmu poprvé viděl na plátně Winonu Ryder jež mi postupem času svým talentem velmi učarovala. ()

sarahconnor

Byli tam vetřelci... Byli. Byla tam Riplyová... Byla. Tak vo co vám ....... de.:))) Ne, prostě, říct, že tohle byl nejhorší z Vetřelců je špatný... to neni dobrý:)) Protože Vetřelci jsou kult. ()

Yelush

Tento film vôbec nemal vzniknúť a Jeunet asi zabil veľa fanúšikov kultovej ALIEN série. Film ako celok pôsobí veľmi rozpačite, pretože je veľmi nevyrovnaný a naozaj dobré nápady, či už vtipné, vizuálne, charakterové sú prekladané dosť ťažkými trápnosťami, ktoré niekedy hraničia s béčkovosťou. Film sa ale darí držať nad vodou dvojici Weaver - Perlman, ktorí sú naozaj vynikajúci a s úctou k sérii a im dvom aspoň za tri. PS: The MAKER, to si zabil...) ()

Schagi

Ačkoliv pokračování nedosahuje kvality a režijní inovativnosti každého z předchozích tří dílů, rozhodně není třeba ho zatracovat nebo přehnaně hanit. Na určitých místech vhodně zvolená nadsázka (generál leštící si po večerech vojenskou obuv) a nové nápady zpracování a animace vetřelců (díky rostoucí kvalitě počítačové animace - viz například souboj pod vodou) z filmu dělá příjemné pokoukání, za 4 *. ()

hanzikk

Lepší než Vetřelec 3. Sice mi tam zase chyběla ta napjatá atmosféra se strachem, ale vrátilo se provedení vetřelce a Ripleyová se mi velice líbila jako postava i jak byla zahrána. Ten mutant na konci beru jako zpestření celého příběhu. ()

Lonelybiker

Trochu zbytečný exhibicionismus, trochu zbytečný film. Jedna hvězda navíc za pěkné efekty ke konci filmu a za hezký oči Winony. ()

GlaDOS

Oživení Riplyové je trochu násilné kroucení děje, ale nakonec proč ne. Čtvrtý díl je opravdu ten nejhorší ze série ale i tak je to pořád na tři hvězdičky. Guilty pleasure. ()