poster

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 44 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

František Hrubín (kniha)

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Hugo Markes

Scénografie:

Ivo Houf
(další profese)
 • Tommassi3
  ****

  "Kdybyste věděl, tatínku, jak se mi stýskalo po pořádné práci.." ;)(27.2.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z Veroniky Freimanové si na zadek nesedám, mezi moje oblíbené princezny a pohádkové hrdinky nikdy nepatřila, hlavně mě na ní irituje ten skojíkavý slzavý hlas. Uznávám ale, že jako Rozárka, hodná holka od plotny, co umí uvařit zelňačku, působí věrohodně a vcelku i chápu, že si ji zvíře chtělo nechat u sebe. S tím zvířetem je to vždycky vošajslich, mně ty zvířecí podoby zakletého ve všech verzích připadají roztomilé a tenhle kříženec opelichaného lva s neméně opelichaným pudlem není výjimkou. Smutné je, že zlo zůstalo nepotrestáno, zato byl potrestaný zcela nevinný manžel druhé ze sester. Ta mrcha mu zůstala na krku na pořád.(1.8.2015)

 • Gemini
  ****

  Když přistoupíte na to, že je to čistá televizní československá studiová (čti papundeklová) inscenace slavné pohádky, včetně těch příšerně rozplizlých plamenů svíček (a že jich tu je), můžete se soustředit už v podstatě jen na pozitiva. Tady je navíc vkusně používáno černé divadlo, hraje hezká hudba Vadima Petrova, a všichni živí herci (což zahrnuje i herečky, ať si genderová drůbežárna kvoká jak chce) hrají velmi příjemně, tedy až na zlou Janu Švandovou;) Veronika Freimanová ve třiceti pořád mohla hrát naivní děvčátka, a její postupné vytváření vztahu k Netvorovi (který tu vypadá jako tvor lev křížený s tvorem kokršpanělem) probíhá na velmi omezeném časovém prostoru docela uvěřitelně (na pohádkové poměry;)). Je jen zarážející, jak může třeba pohádka O Spanilé Jašince, ač je o dvanáct let mladší, vypadat úplně stejně... ale to jaksi není problém Rozárky A Zakletého Krále, že:) Čili tady je to na 70%. Děti bude rozhodně lepší s legendární pohádkou seznámit prostřednictvím ostřílené paní Koutné, než skrze Juraje Herze... nebo Zaklínače:))(6.3.2016)

 • otík
  ***

  Něco jako Herzova Panna a Netvor, zasazené ovšem do tradičních pohádkových kulis s moc pěknou hudbou Vadima Petrova a hlavně "přístupné" dětem, což se o skvělé, ovšem strašidelné Herzově verzi nedá říct. Netvorův měkký hlas a příjemně pohádkový vzhled Veroniky Freimanové to vše v kombinaci s pohodovými kulisami přináší poklidnou dobrou pohádku.(29.8.2012)

 • Matematicka
  ****

  Krásná klasická pohádka tentokrát převyprávěná Františkem Hrubínem a celkově dost kvalitní herecké obsazení (Freimanová, Řehoř,...). I přestože je pohádka jen studiová, určitě stojí za vidění a ráda se k ní kdykoliv vrátím. Zajímavé komentáře: otík, Danulinda, DadysGirl.(26.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace