poster

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 44 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

František Hrubín (kniha)

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Hugo Markes

Scénografie:

Ivo Houf
(další profese)
 • Tommassi3
  ****

  "Kdybyste věděl, tatínku, jak se mi stýskalo po pořádné práci.." ;)(27.2.2016)

 • Matematicka
  ****

  Krásná klasická pohádka tentokrát převyprávěná Františkem Hrubínem a celkově dost kvalitní herecké obsazení (Freimanová, Řehoř,...). I přestože je pohádka jen studiová, určitě stojí za vidění a ráda se k ní kdykoliv vrátím. Zajímavé komentáře: otík, Danulinda, DadysGirl.(26.1.2014)

 • flanker.27
  ****

  Panna a netvor je sice jen jedna, všechny dosavadní u nás natočené variace tohoto příběhu (vedle zmíněné též Kráska a zvíře se Šulcovou a Klemem) ale dopadly dobře.(16.8.2015)

 • otík
  ***

  Něco jako Herzova Panna a Netvor, zasazené ovšem do tradičních pohádkových kulis s moc pěknou hudbou Vadima Petrova a hlavně "přístupné" dětem, což se o skvělé, ovšem strašidelné Herzově verzi nedá říct. Netvorův měkký hlas a příjemně pohádkový vzhled Veroniky Freimanové to vše v kombinaci s pohodovými kulisami přináší poklidnou dobrou pohádku.(29.8.2012)

 • kajas
  ***

  Příjemná, i když možná až moc zkratkovitá, verze klasického příběhu o krásné dívce, která svou láskou zachrání netvora. Vyskočil měl moc příjemný hlas.(11.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace