poster

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 44 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

František Hrubín (kniha)

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Hugo Markes

Scénografie:

Ivo Houf
(další profese)
 • golfista
  ***

  Variace na téma "kráska a zvíře" s krásnou Veronikou Freimanovou (nemohu jinak :) v roli Rozárky. Inscenace jinak ničím nevybočující z tehdejší produkce ČST.(25.6.2003)

 • Tommassi3
  ****

  "Kdybyste věděl, tatínku, jak se mi stýskalo po pořádné práci.." ;)(27.2.2016)

 • ella
  ***

  Kdyby se ze zvířete vyloupl někdo jiný než Ivan Vyskočil, dala bych čtyři. Protože je ale pro mě tolik důležitá hlavní dvojice v pohádkách, a tady na mě působila jen její polovina, velmi roztomilá Veronika Freimanová, přes tři hvězdičky se chtě nechtě nemůžu dostat.(29.4.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z Veroniky Freimanové si na zadek nesedám, mezi moje oblíbené princezny a pohádkové hrdinky nikdy nepatřila, hlavně mě na ní irituje ten skojíkavý slzavý hlas. Uznávám ale, že jako Rozárka, hodná holka od plotny, co umí uvařit zelňačku, působí věrohodně a vcelku i chápu, že si ji zvíře chtělo nechat u sebe. S tím zvířetem je to vždycky vošajslich, mně ty zvířecí podoby zakletého ve všech verzích připadají roztomilé a tenhle kříženec opelichaného lva s neméně opelichaným pudlem není výjimkou. Smutné je, že zlo zůstalo nepotrestáno, zato byl potrestaný zcela nevinný manžel druhé ze sester. Ta mrcha mu zůstala na krku na pořád.(1.8.2015)

 • kajas
  ***

  Příjemná, i když možná až moc zkratkovitá, verze klasického příběhu o krásné dívce, která svou láskou zachrání netvora. Vyskočil měl moc příjemný hlas.(11.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace