poster

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 44 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

František Hrubín (kniha)

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Hugo Markes

Scénografie:

Ivo Houf
(další profese)
 • otík
  ***

  Něco jako Herzova Panna a Netvor, zasazené ovšem do tradičních pohádkových kulis s moc pěknou hudbou Vadima Petrova a hlavně "přístupné" dětem, což se o skvělé, ovšem strašidelné Herzově verzi nedá říct. Netvorův měkký hlas a příjemně pohádkový vzhled Veroniky Freimanové to vše v kombinaci s pohodovými kulisami přináší poklidnou dobrou pohádku.(29.8.2012)

 • vitekpe
  ****

  Po trosicku rozpacitem zacatku, jsem to nakonec dokoukal s radosti. Televizne zpracovana pohadka ala "panna a netvor". Veronika F. za andelskou zenu, Svandova za potvoru (klasika). Pekne...(21.12.2013)

 • ella
  ***

  Kdyby se ze zvířete vyloupl někdo jiný než Ivan Vyskočil, dala bych čtyři. Protože je ale pro mě tolik důležitá hlavní dvojice v pohádkách, a tady na mě působila jen její polovina, velmi roztomilá Veronika Freimanová, přes tři hvězdičky se chtě nechtě nemůžu dostat.(29.4.2011)

 • golfista
  ***

  Variace na téma "kráska a zvíře" s krásnou Veronikou Freimanovou (nemohu jinak :) v roli Rozárky. Inscenace jinak ničím nevybočující z tehdejší produkce ČST.(25.6.2003)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Z Veroniky Freimanové si na zadek nesedám, mezi moje oblíbené princezny a pohádkové hrdinky nikdy nepatřila, hlavně mě na ní irituje ten skojíkavý slzavý hlas. Uznávám ale, že jako Rozárka, hodná holka od plotny, co umí uvařit zelňačku, působí věrohodně a vcelku i chápu, že si ji zvíře chtělo nechat u sebe. S tím zvířetem je to vždycky vošajslich, mně ty zvířecí podoby zakletého ve všech verzích připadají roztomilé a tenhle kříženec opelichaného lva s neméně opelichaným pudlem není výjimkou. Smutné je, že zlo zůstalo nepotrestáno, zato byl potrestaný zcela nevinný manžel druhé ze sester. Ta mrcha mu zůstala na krku na pořád.(1.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace