Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Satoshi

James Cameron opäť boduje. Strhujúci katastrofický film Titanic zostane v každého srdci ešte veľmi dlhý čas. Z filmu vyhrocujú intenzívne emócie a strhujúci príbeh, ktorý vás núti film dopozerať až do konca. Hoci prvé dve hodiny filmu príliš nezaujmú, keďže gradácia príbehu je tam veľmi malá, ale posledná hodina vás potopí spolu s Titanicom. Vzrušujúci zážitok, pri ktorom s úsmevom na tvári a slzami v očiach sledujete krásny príbeh Jacka a Rose, no dramatický príbeh potopenia lode. Prvok storytellingu dodáva dielu ešte väčší nádych. Jednoznačne stojí za to si ho pozrieť. 5/5 ()

MissKim

Number 1.. ať si říká, kdo chce, co chce. Film vysílali v době, kdy mé srdce prožívalo první lásky a zklamání a já tolik toužila najít svého Jacka. Po jednom rozchodu jsem si Titanic dokonce pouštěla několikrát denně :o) a kdyby mě někdo pozval na jeho 3D verzi, určitě neřeknu ne. Skvěle zpracovaný příběh o tragickém osudu cestujících na lodi snů. ()

lubica1995

Za mňa len dve hviezdy. Nie pre príbeh, hudbu, ani kvôli Kate ( krásna to ženy, hnusoba..). Keby sa tento zaujímavý príbeh natáčal ako obyčajný film, zamilovaná love story o dvoch ľuďoch s odlišných spoločenských vrstiev, o bolesti, ktorá v príbehu nechýbala, utrpenie a obetovanie sa, dala by som hviezd päť. Lenže tento film sa volá Titanic. Lod, na ktorej v --skutočnosti-- umrelo viac než 1000 ľudí. Tak desivá realita by si zaslúžila natočenie skutočného príbehu. Neverím, že sa na palube lodi nenachádzal jediný reálne zamilovaný párik. Obete Titanicu by si zaslúžili poctu, ktorá sa zakladá na pravde. Áno, technika nám dnes už dokáže povedať, ako sa loď potopila a ako sa zlomila, presne na akom konkrétnom miesta sa prelomila na dve polovice. S tohto pohľadu to bolo majstrovské dielo, pozerať sa na plátne v kine, ako skutočne tá loď klesala ku dnu.Myslím, že ktorýkoľvek reálny príbeh osoby, ktorá sa na lodi nachádzala a prežila, alebo aj neprežila , ale len z rozprávania druhých by sa dal natočiť kvalitný film. Hoci aj v réžií Camerona. PS: nie všetko, čo má úžasnú reklamu, musí byť skutočne také skvelé. Film sám o sebe nebol zlý, ale mohol sa z úcty k realite volať napríklad Ticanik. Alebo tam nemusela byť "nebadaná" vsuvka Leo a Kate. Lenže v tom prípade je to milý, krátky dokument. Ľudia si radi dokrášľujú realitu. V tomto prípade to bolo príliš prehnané. ()

GOX

Normálny človek by tento film neoohodnotil ako odpad , hodnotenie odpad si zaslúšia tie americké sračky ako napr. Disaster Movie alebo strašná haluz čo by som nezarátal medzi filmi . Tento film je bezchybný a takýchto filmov je veľmi málo . 84% je velmi slabé hodnotenie na tento film . Malo by sa pohybovať od 95% - 100% , ja dávam 5 hviezdičiek . ()

ta*jemna*

Dlouho jsem se Titanicu vyhýbala jako čert kříži, ale nakonec mě dostihl...(Marigolde promiň, ale nemůžu začít jinak :-) Kdo tenkrát nebyl na Titanicu jako by snad ani nebyl a já jsem se bála, že pro tu masovou megaoblibu to bude nějaká komerční sračka... Takže jsem to viděla cca 6 let po uvedení...no a můžu říct, že do dneška se na ten film moc ráda znovu podívám. Leonardo DiCaprio, o kterém jsem si do té doby myslela, že plní stránky bravíček jen kvůli své hezké tváři mě převelice překvapil, příběh se mi líbil moc, je tam spousta záležitostí, které vycházejí z reálií. Opravdu krásnej velkofilm. ()

mine.slayer

Monumentální podívaná!! Kterou mi bohužel naprosto zkazili Leonardo DiCaprio a Kate Winslet s jejich romantickou pošťuchovanou. ()

HonziKaja

Výborná věc která obsahuje skvělé perličky pro toho kdo poslouchá a kouká (například podoba Johna Astora je úžasná), romantická vložka je také hodně nadprůměrná. Ale za co dávám plný počet je atmosféra. Ta husina při potápění mi zůstává do dneška. Fíha. ()

prometheusll

Hezký film. Dojemný,Drama. Mrzelo mě že se potopil Titanic. Rose s Jackem rozjeli svůj život lásky a pak boj o přežití. Smrt Jacka mě mrzela a pár slzl steklo. Byl jsem na tom 3D a nic moc. Scény nebyli nějak vyrázné že jsou ve 3D ale šlo to. Cameronův nejlepší film: TITANIC. Skvěle nafilmovaný a skvělý Příběh. 5 Hvězd je u mě minimum a musím říct : HUSTý ()

Vanila01

Úžasný film, ale nerada se na něj koukám, na mě až moc smutný. Už jen u traileru brečím jak želva, na celý film mám málo kdy nervy. .-) ()

pirate

První polovina romantická (pro mě) nuda a druhou polovinu se potápí loď. To je toho. Nezachrání to ani dobře hrající DiCaprio a Winslet. Ta několikrát vyleze ze záchraného člunu, aby mohla jít zpět za DiCapriem a také, aby se (záměrně) prodloužila celá stopáž. Když to udělala asi potřetí, tak jsem si už přál, aby v tom podělaném člunu zůstala a konečně ho nechala umřít. Celkový dojem - Je nutné dělat tříhodinový snímek o tom, jak se na obří lodi zamiluje holka do kluka a pak jak se "to celé" potápí? Délku potopení Titanicu bych ještě ustál, jelikož je to obrovská loď, tak je logické, že to brzy nebude, ale tu hodinu a půl předtím bych klidně usekl o dobrých 45 minut. Nic proti Cameronovi, je to borec, ale tento film má tak obsáhlý děj, že ta délka je hodně zbytečná. I kdyby byl kratší, tak bych mu ale pravděpodobně nedal více, než 50%. Za toto mi vychází 40%. ()

TadashiCZ

Obdivuju Camerona za to, co dokázal. Strhnout lidi a vytvořit velkofilm, který znají všichni. Bohužel mě to přišlo jako romantika zbytečně dramatická, obecně jsem naladěný spíše na komediální romantiku, přestože občasné hádky jsou pochopitelné. Musím říct, že kdyby se omezila romantická linka a bylo to trochu obecnější třeba se čtyřmi pěti hrdiny, líbilo by se mi to víc. Také mám bohužel averzi vůči Kate Winslet (ne herecky, vzhledově a charakterem postavy), což film ještě sráží. Rád bych hodnotil výš, ale podle mě si to více nezaslouží. ()

Robino15996

Nikdy som si nemyslel že by ma tento film mohol takto dostať. Nuž ale vidím že aj romantické filmy majú pre mňa čaro. Plus výborne herecké obsadenie, neskutočný soundtrack a samozrejme pán režisér James Cameron robia z tohto filmu môjho obľúbenca. 100% ()

Otan

Co je vlastně na Titaniku tak strašně neodolatelné?A co je tak strašně nepřekonatelné na tomto filmu?Tento film mne nechal úplně v klidu.Pokud mi film nějakou dobu neleží v hlavě,tak mne nezasáhl.A to se stalo.Přes dokonale technicky zvládnuté dílo,je Titanik romantikou.Bohužel nic neříkající.65% ()

T600

Upřímě řečeno - film je docela o ničem. Je to přeslazená romantika a ještě do toho tam pochcípá půlka lodi. Vím že je to podle skutečnosti, ale i tak.. Zas na druhou stranu je film učebnicově natočený, všechno je vypiplané do detailů, hezké záběry na potápějící se loď atd. Opět ukázka bravurního umění Jamese Camerona. ()

gezko

Ťažko sa hodnotí jeden z najlepších filmov všetkých čias, lebo je takmer dokonalý. Či už po hereckej stránke, režisérskej, trikovej, originálnymi kulisami, príbehom atď. Dať na jeho výrobu 100 miliónov je magalomanstvo najväčšieho zrna, ale práve vďaka tomu je svetová kinematografia obohatená o takéto majstrovské kúsky a preto dávam dolu pomyselný klobúk pred Cameronom. 11 oskarov je zaslúžených a kľudne ich mohlo byť aj viac. A čo vôbec nechápem sú niektoré nízke ohodnotenia. Veď v tomto filme si každý nájde niečo - romantický príbeh, katastrofický príbeh, prepojenie minulosti a súčasnosti, svet noblesy a biedy. Titanic je jediný film, na ktorý som si musel kúpuť lístky v predpredaji, aby som sa naň vôbec dostal do kina a aj to ho robí vínimočným. A výnimočné pre mňa sú aj nezabudnuteľné scény - lietanie na prove lode, lámanie lode ne mieste, kde práve stál sluha Lovejoy a tie nádherné prelety kamerou nad loďou na začiatku. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill