Bitva o Británii

• Česko Bitva o Anglii (více)

Film Bitva o Anglii režiséra Guye Hamiltona rekonstruuje proslulou kapitolu z dějin druhé světové války, v níž Velká Británie dokázala odolat německým leteckým útokům. Snímek se soustředí na různé britské vojenské osobnosti, řada z nich je inspirována skutečnými lidmi. V červenci roku 1940 německé vzdušné síly bombardují Anglii v rámci příprav na invazi. Když začne Německo, zřejmě nedopatřením, útočit na civilní oblasti v Londýně, Britové začnou v odvetě nečekaně iniciovat nálet na Berlín. Rozlícený Adolf Hitler nařídí Luftwaffe, aby své útoky spíše než na vojenské cíle zaměřila na Londýn a další velká města. Jeho špatný úsudek však umožní Britům obnovit zničené letecké základny. Statečný boj vyčerpaných anglických pilotů Královského letectva a odolnost britské veřejnosti nakonec dohnaly Německo k tomu, aby se vzdalo svých pokusů o invazi. (Cinemax)

špaček421

Moc mě to nebavilo, chvílemi jsem se moc neorientoval, i kvůli příliš velkému množství postav, takže i slavní herci jako Caine, Shaw a Olivier vystupují pouze chvilku a korunu tomu nasazuje dabing, kde všechny mluví deset herců. Ale Hitler zabíraný pouze z dálky mě pobavil, a připomenutí toho, kdo všechno tam s Brity bojoval, mě potěšilo, stejně jako nahlížení na strategii i z druhé strany. ()

Jenda

Pro mladého válečného štváče a milovníka letadel to byla mekka. Téměř nepřetržitá letecká akce. ()

Necrotongue

Skvěle natočený válečný film,který je o čtyři roky mladší,než Bitva v Ardenách,ale co se věrnosti techniky týká,je nesrovnatelně lepší.Pravda,Messerschmitty Bf 109 by potřebovaly doladit v oblasti od vrtule po kabinu,ale i tak jsou k poznání.Film je navíc výborně obsazen,takže by musel těžce selhat scénář nebo režisér,aby se nepovedl.Nic z toho se naštěstí nestalo a výsledkem je parádní podívaná,u které se člověk nestačí divit,co všechno se dalo natočit bez počítačových triků. ()

ARI50

Výborně záběry nebo celkem solidní bitvy povedené ale vše jsem viděl tak jednoduše a moc mě to nebralo. ()

Bauer

Když jsem se ve škole učil o bitvě o britanii, tak jsem si říkal, že by to nebylo špatné vidět to jako film. Nedávno jsem zjistil, že je film ( stydím se za to, že jsem to objevil až teď ) a musel jsem ho prostě vidět.Od režiséra Guye Hamiltona jsem doposud viděl pouze bondovky, tudíž jsem byl docela zvědav, jak natočil něco jiného a musím napsat, že to dokázal natočit na výbornou. Film popisuje události od května do září roku 1940, takže jsem si krásně zopakoval dějepis, protože bych řekl, že to bylo dosti dopodrobna. Ohromily mně letecké souboje. Je to staré skoro 40 let ale ty letecké souboje jsou perfektní.Z herců jsem poznal jen Michaela Caineho a ostatní jsem vůbec neznal, ale důležité byli jejich dobré výkony. Jeden z těch lepších válečných filmů!!! ()

Pepy

Jenom to schrnu, pěkné zpracování příběhu dobré válečné efekty. Kulky létají, zbraně střílí to je nejlepší válečný film za posledních pár let. ()

5150

70%.. Další z řady válečných filmů 60. let, mapující tentokrát významnou kapitolu II. světové války, bitvu o Británii. Za pochvalu stojí zejména snaha o co největší autentičnost, s důrazem na taktiku a boj a v neposlední řadě potěší celá plejáda známých herců. ()

Terva

Scénář : James Kennaway a Wilfred Greatorex. Kamera : Freddie Young. Hudba : Ron Goodwin...... Rok 1940 - rok utrpení a hrdinství, kdy Anglie zažila válečný útok, jaký její historie dosud nepamatovala. ()

Chermy

Měl jsem tenhle film rád už jako dítě Tenkrát zejména kvůli skvělé hrdinské hudbě:-)....A i dnes mám Bitvu o Británii moc rád...také proto, že se tu nehraje na "herecké hvězdy",ale postavy tu umírají, tak jako to prostě v druhé světové bylo.... ()

Blofeld

Skvělé. Aby taky nebylo, když herecké obsazení připomíná příručku Kdo je kdo v britském filmu;oD... Co se týče leteckých soubojů 1) vypadají skvěle, 2) souhlasím s tím, co napsal(a?) Davej, a odvážím se tvrdit, že to byl záměr. ()

corpsy

Výplň medzi bojovými a deštrukčnými sekvenciami nemajú čo ponúknuť, sú zdĺhavé a nudné, herecky nevýrazne, ohodnotiť ich, tak neváham s 1*. Naproti tomu spomínané akčné scény pridávajú do žíl čo to adrenalínu a sú technicky brilantne nakrútené. ()

Alementina

No chapu, že na svoji dobu to muselo být něco ty letecký bitvy, ale pro mě to bylo takový nudný "must see" abych viděla a měla srovnání do budoucna s Masters of the Air od Fukunagy :) (viděno 20.8. v dabingu) ()

blackrain

Těšila jsem se na letecké souboje. Těch je tu opravdu velké množství a jsou velmi dobře natočené, takže je skutečně na co koukat. Malinko slabší jsou příběhy lidí odehrávajíci se na zemi. Přišli mi jen jako nutná výplň mezi bojovými scénami, protože nebyly důležité. Přesto jde o strhující snímek. ()

Helo

Dle mého soudu nejlepší ne-li válečný, tak alespoň letecký film, který existuje s naprosto dokonalou hudbou, která se může rovnat i Williamsovým Hvězdným válkám. ()

MATADOR

Svým způsobem druhoválečná klasika, kterou by měl každý fanoušek tohoto období vidět, ale jako celek mi moc neseděl. Letecké souboje jsou ale naprostý top, to ostatní tam být nemuselo. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer