Oktopus

• Slovensko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl, Petr Hudský

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (více)

Epizody(13)

OKTOPUS je zkratka „oddělení kontroly termínově odložených případů útvaru S“. Vymyslel si ji stárnoucí kapitán Dítě hlavně proto, aby se mohl věnovat třicet let starému případu Jordán. U podplukovníka Schwarze, svého nadřízeného, nalézá pochopení, ale když mu přidělí k ruce mladou ambiciózní kapitánku Fáberovou, je brzy jasné, že jen u jednoho případu nezůstane. Kauzy, které OKTOPUS řeší, se odehrály v minulosti a na detektivech je, aby nacházeli nové okolnosti a indicie, které jim pomohou staré případy konečně vyřešit. Jejich pátrání nás zavede do zajímavých prostředí málo známé Prahy, mezi uzavřené sociální skupiny a také do hráčských doupat a na závodiště v Chuchli, kde karbaník a sázkař Dítě tráví volný čas. (Česká televize)

Recenze uživatele fafejt001 k tomuto seriálu (11)

Ztracený případ (2023) (E01)

Úvodní  díl  velmi  slabý .  Hádek  , asi ,  neměl  do  čeho  píchnout , Hanzlík  a  Krobot  to  mají  jako  přilepšení  k  důchodu  a  napětí  téměř  žádné .  Takové  nemasté  ,  neslané  a  vlastně  téměř  nekoukatelné . Je  to  fakt  bíííída . ()

Falza (2023) (E02)

Případ  je  drsný ,  to  jo  , ale  Krobot  a  Šoposká  jsou   jakoby  stále  nasr ...   Hudba  dobrá  a  zápletka  vlastně  také . Stivínová  mi  tak  moc  nesedí  a  Myšička  ten  naopak  jo .  Takže  * * a půůůl . Jo  a  ta  Mourková  v  závěru  dobrá  maska . Fakt  že  jo . ()

Škaredá středa (2023) (E03)

Holka  na  kolejích  a  zapletení  do  toho   sportovci ,  to  vždy  je  zamotané . Děj  slušný  a  pes  zahrál  výborně . Policajtka  sice  nestihla  let  ,  ale  vše  dobře  dopadlo  a  mladý  šmejd  byl  usvědčen .  A to  se  počítá . ()

Syndikát koně (2023) (E04)

Fáberová  stále nasr..  a  Krobot  opět  sázel  na  koníka . Kraus  hraje  drsnýho  týpka  a  šéfka  stáje  ho  chce  dát  od  válu . Takový  lehce  podprůměr  díl .  Ale  koníci  letěli  s  větrem  o  závod . Škoda  ,  že  ne  seriál . ()

Dobrý pastýř (2023) (E07)

Nebýt stále nasr.... Šoposké  , tak dám lepší hodnocení , protože ten vychovatel byl dost dobrý týpek. Tedy ten druhý  , ten co byl nápomocen policii. Dobrá zápletka i rozuzlení celého připadu. ()

Žihadla (2023) (E08)

Co  jsme  My  ,  budete  i  Vy .  Dítětový   proslov  na  pohřbu  je  dosti  pravdivý  . ()

Kobyla (2023) (E09)

Letní  tábor  na  podzim - vtip .  Vy  jste  vyjednavač ??  --skoro  jsem  se  posral ,  další  vtip . Podezřelý    nese  zasilku  k  policistovi  a  on  ani  neřekne  - položte  tu  zásilku  na  zem , další  vtip?  A  bylo  toho  více . Ale  trik  s  kartama ,  je  dobrý  na  balení  holek .  Musím  se  naučit . A  rovněž  Dítě  s  dítětem  na  táboře  - také  dobrý  vtip . Shrnuto  **a půl . ()

Psina (2023) (E10)

Lábus pomáhá vyšetřovatelům. To je už fakt moc.  Jinak zápletka dobrá, to jo .A Šoposká  v kalhotách taky dobrý. Najde si třeba chlapa?? Asi ne . Mohla by , bylo by to zajímavější.  Třeba v druhé řadě. ()

Deny (2023) (E11)

Etzler dobrý, Drozda dobrý, rozuzlení dobrý.  Jen nějak tomu něco chybělo.  Dívat se na to dalo, jen mi tam chyběl ten pejsek. ()

Bankocetle (2023) (E12)

Jo  to  bylo  o  tým  vlaku .  Tak  to  celkem  ušlo .  A  pak  vstal  z  vozíku  ,  vylézl  po  lešení   a  rozházel  bankovky .  Trochu  mne  mátlo  ,   jaká  verze  při  vhledu  do  minulosti ,   je  pravdivá  ,  ale  nakonec  se  to  divák  dozví .  A  to  je  podstatné .  A  jdeme  do  fináááále . ()

Jordán (2023) (E13)

Myslím ,  že  asi  nejlepší  díl . Solidni  zakončení celé první série  , neboť  bude zřejmě i druhá . Tento díl byl dobře spletitý a zamotaný . Nakonec otec vzal vše do svých rukou , aby pomstil svou  dceru . Dítě zamlada  dobrý  týpek  . A  závěr na  dostizích  měl  také  něco  do  sebe . Celkově  dost dobrý  seriál  .  Za  mne   ***  a púl . ()