poster

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

 • USA

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Slovensko

  Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  **

  Aslan, čarodějnice, kupa harantů, nějaká ta zviřátka a zbraně rozvážející Děda Mráz... Letitá seriálová adaptace je o mnoho lepší. Tohle je bohužel jen technicky dobře (nikoli však výborně) odvedené řemeslo; bez špetky nápadu či invence. Nudné bez tahu na branku a nebýt hudby spolu s Tildou Swinton, tak se to snad ani nedá dokoukat. Naivitu příběhu lze tvůrcům těžko vyčítat, tu v mnohem větší míře obsahuje již předloha. Výběr dětských herců jim naopak vyčíst lze. Dětské obsazení je naprosto k nevydržení a někteří z nich (nebo všichni?) jsou přímo na zabití. Celé to vypadá jako naprosto standardní konzumní a neškodná rodinná (v tom špatném slova smyslu) zábava z Hallmarku.(29.10.2006)

 • mandes
  **

  rozpočet :$180 million tržby celosvetovo : $744,784,450(23.10.2006)

 • Nathalie
  **

  Cesta do nebe je strastiplná s nejistým výsledkem. Cesta po pekel byla dlážděna dobrým úmyslem vzít do kina mladšího sourozence a trvala 125 minut,při nichž se mozek přehříval,vnitřnosti protestovaly a končetiny samovolně cukaly. Na otravné dětičky si člověk vytvoří protilátky, ale na mluvící bobry, pana Tumnuse a lva Aslana na jedné ploše zatím žádné antibiotikum nevynalezli...A to miluji pohádky a Lewise jsem jako malá hltala. Ta druhá hvězdička je paradoxně za první část filmu, než se sourozenci dostanou do země Narnie. Adamsone, Adamsone, tys to tedy vymňoukl!(26.4.2007)

 • Kaka
  **

  Neforemný a nudný mix Pána Prstenů (kamerové nálety, hecování do bitvy, zpomalené záběry) a Harryho Pottera (barvitá výprava a viktoriánsky střižené kulisy). Dějově nudné a technicky velmi kostrbaté. Závěrečná bitva je celkem fajn, avšak absence krve (přístupnost) a příliš okaté vizuální efekty sráží celkovou efektivnost do průměru. Mladí herci překvapivě nesympatičtí a herecky ne zrovna moc vybavení, což by se ještě možna dalo unést, kdyby vůbec měli šanci hrát něco. Avšak tristní scénář jim zrovna moc prostoru nedává. Krásná výprava a výtvarná stylizace nejsou vše a snímek začne po čase nudit, tedy pokud je vám více než dvanáct let...(12.5.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $180miliónovTržby USA $291,710,957Tržby Celosvetovo $745,011,272Tržby za predaj DVD v USA $442,060,246 //počet predaných kusov 12,525,144║ __Film mal výborný aj keď trošku nezaslúžený úspech v kinách, dokonca o to viac uspel ešte aj v predaji DVD, nuž bola doba keď fantasy filmy boli v kurze. __Rozprávka pre deti s peknou hudbou a kamerou, ináč nič viac. /videl v kine: 55%/(24.2.2006)

 • - Důležitá byla i volba Aslanova hlasu. První volba padla na Briana Coxe. Jenže se časem ukázalo že Cox není schopen přejít z vřelého otcovského tónu do ruzzuřeného lvího řevu. (duklak2)

 • - Filmovalo se i v Adršpašských skalách, Londýně a v Praze. Většina "lesních" scén se pak natáčela v Českém Švýcarsku. (M.B)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 86. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace