Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

• Jossie

Příběh sám o sobě není špatný, jen je poměrně mizerně natočený. Bobři jsou fajn, ale jsou tak umělí, že se na ně nedá koukat, bílá čarodějnice není ani trochu hrozivá, ty děti jsou dost mizerní herci, triky za moc nestojí, no prostě jediné klady jsou ten příběh a potom strašně sympatický faun. No možná to na malé děti působí jinak, ale to já neposoudím.(14.3.2006)

• Nathalie

Cesta do nebe je strastiplná s nejistým výsledkem. Cesta po pekel byla dlážděna dobrým úmyslem vzít do kina mladšího sourozence a trvala 125 minut,při nichž se mozek přehříval,vnitřnosti protestovaly a končetiny samovolně cukaly. Na otravné dětičky si člověk vytvoří protilátky, ale na mluvící bobry, pana Tumnuse a lva Aslana na jedné ploše zatím žádné antibiotikum nevynalezli...A to miluji pohádky a Lewise jsem jako malá hltala. Ta druhá hvězdička je paradoxně za první část filmu, než se sourozenci dostanou do země Narnie. Adamsone, Adamsone, tys to tedy vymňoukl!(26.4.2007)

Dětský pán prstenů? Snad ano. Opravdu ale jen dětský. Země Narnie je totiž pohádková. Nic na tom nemění fakt, že bílá čarodějnice nastolila totalitní režim, ve kterém je kde kdo členem ,,STB“ nebo zmrzlej a i stromy mají uši. Příběh udrží vaše děti v napětí, jejich hrdinové k nim promlouvají ,,dětsky“ srozumitelnou řečí a bobříci je určitě pobaví (mě zase dostali hlášky ,,STB“ vlků). Oproti LOTR zpočátku Narnie vypadá ,,chudě“, ale různorodost obyvatel i fantasie tvůrců se naplno ukáže při závěrečné bitvě. A samozřejmě se najde i ponaučení. Rozhodně ale nezavírejte děti do skříně! I když?(18.5.2006)

• hellstruck

Hm..na válčící děti a mluvící zvířata jsem nikdy nebyla,připadá mi to jako šílený kýč.Ani se nedivím,že Narnie nesklidila moc úspěchu..A za vykrádání Pána prstenů by si zasloužili spíš odpad!(16.10.2011)

• mandes

rozpočet :$180 million tržby celosvetovo : $744,784,450(23.10.2006)

• - Knižní předloha byla často kritizována pro svůj výrazný křesťanský podtext a pro připisovaný sexismus a rasismus. (Lokitre)

• - Všechny scény s vodou se natáčely na pražském Barrandově v ateliéru s velkým bazénem, určeným pro vodní akce. (EMMY)

• - Autor pri písaní knihy vychádzal z Nového zákona z Biblie. Tak ako sa lev obetoval za niekoho iného a potom ožil, tak isto sa Ježiš Kristus obetoval za svet a vstal zmŕtvych. (Madison)