poster

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

 • USA

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Slovensko

  Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  **

  Docela slabota. Děj rozředěný z hodiny na 130 minut, špunti strašně protivní, Adamson tápající mezi slabou vykrádačkou LOTRa a Princem a Večernicí a triky mimo záběry z traileru mnohokrát i prachbídné. Od nižšího hodnocení zachraňuje pouze evidentní zacílení na děti do deseti let a chrabrý bobr-lučištník v drátěné košili... i když po půl roce už ani to nestačí. :-)(12.12.2005)

 • Trellíno
  ***

  Příliš jednoduché a velmi lacině vypadající. Desetileté děti u toho budou určitě spokojenější než u posledních Potterů, ale já už dítě nějaký ten pátek nejsem a zřejmě i proto jsem se převážnou část filmu hodně nudil. Ani nějak nevím co pochválit. Casting se moc nepovedl. Malá Lucinka je roztomilá, ale oproti tomu její starší bratr vyvolával po celou dobu spíše úsměvy na tvářích, po čase už začal lézt na nervy. Triky také nejsou kdovíjak zázračné, přičemž to nejzajímavější jsme viděli v traileru. Inu, co vychválit? Tak snad jen ten bobr se povedl. Ale to mi na takhle předem provařený film přijde opravdu málo. A jelikož jsem knihou nepoznamenaný, tak jsem doufal alespoň v počáteční okouzlení něčím novým, neznámým. To skutečně přišlo, ale opadlo zhruba po prvních dvaceti minutách.(12.12.2005)

 • Dever
  *****

  Pozerať to s dabingom je najväčšia chyba akú môžte spraviť. Áno hrajú v tom deti, no a čo? Klamal by som keby som tvrdil, že tam niesu scény, ktoré s deťmi nemajú nič spoločné, ale to nemení nič na tom, že Andrew Adamson a jeho team nám ponúka fakt veľkolepé dobrodružné fantasy s veľkou dávkou nápadov, vizuálnych efektov či ohromným soundtrackom.(23.1.2011)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 : Masky + 2 nominace: Zvuk, Vizuální efekty(4.2.2006)

 • TeeAge
  ***

  Pokus o vytvorenie novej kultovej filmovej fantasy ságy: neúspešný. Na jedno videnie však určite neurazí.(30.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace