Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, The

Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Sledovanie Narnie v mojom vnútri spustilo svoju vlastnú "Narniu". Podobne ako deťom vo filme otvorenie dverí od šatníka umožňuje vstup do iného sveta, tak aj v mojom srdci sa počas filmu otvorili dvierka, z ktorých vykuklo malé, desaťročné dieťa. Zatiaľ čo moje dospelé Ja bolo skeptické a uvedomovalo si všetky negatíva filmu, vypísané v príspevkoch iných užívateľov, malé chlapča si film užívalo plnými dúškami, nechalo sa nim často aj strhnúť a z fleku povedalo dospelejšiemu Ja, že on to vidí na silné 4*. Rozseknutie tohto gordického uzla bolo potom nasledovné: dospelé Ja si privlastnilo bodové hodnotenie a detskému Ja patrí prevažná časť tohto príspevku ako i úprimné tešenie sa na ďalši diel.(21.12.2005)

Pokus o vytvorenie novej kultovej filmovej fantasy ságy: neúspešný. Na jedno videnie však určite neurazí.(30.5.2010)

Dětský pán prstenů? Snad ano. Opravdu ale jen dětský. Země Narnie je totiž pohádková. Nic na tom nemění fakt, že bílá čarodějnice nastolila totalitní režim, ve kterém je kde kdo členem ,,STB“ nebo zmrzlej a i stromy mají uši. Příběh udrží vaše děti v napětí, jejich hrdinové k nim promlouvají ,,dětsky“ srozumitelnou řečí a bobříci je určitě pobaví (mě zase dostali hlášky ,,STB“ vlků). Oproti LOTR zpočátku Narnie vypadá ,,chudě“, ale různorodost obyvatel i fantasie tvůrců se naplno ukáže při závěrečné bitvě. A samozřejmě se najde i ponaučení. Rozhodně ale nezavírejte děti do skříně! I když?(18.5.2006)

• xxmartinxx

Zklamání z doby, kdy to vypadalo, že fantasy potáhnou... Krom výpravy v něm není nic k vidění. A příběh nedokáže těžit z knihy, z které si bere jen křesťanské poučky. .Navíc příšerný casting.(9.12.2009)

No co si budem namlouvat, Narnie prostě neni Pán prstenů, ale ani tak to rozhodně neni špatný fantasy, jenže podle mě hlavní problém tohohle filmu je už v předloze, tu sem sice nečet, ale předpokládám, že tam hlavní postavy asi jiný nebudou. Prostě a jednoduše děti v hlavní roli nevěstí nic dobrýho, kór u těhle fantasy filmů. A když tam začnou pronášet hrdinný řeči, velej armádě a během chvilky se naučej tak bojovat, že rozsekaj celou armádu, to prostě působí děsně směšně a celý tohle celkem dobrý fantasy to dost strhává. Krom toho ani ty herci dětských rolí mi nesedli, Petr byl takovej namachrovanej blbeček, obě holky mi taky nepřišly zrovna moc sympatický, no a Edmunda bych mlátil od rána do večera. Ale naštěstí to zachraňuje pěkně udělaná závěrečná bitva a hlavně vynikající triky, u nich sice animátoři měli občas výpadky, kdy se jim to moc nepovedlo, ale za takovýho Aslana si fakt zasloužej velkou pochvalu, ten je fakt vypiplanej do posledního chlupu, tady už se to skoro dá sovnat s Pánem prstenů nebo dokonce s King kongem, kterej byl podobně skvěle udělanej. Takže nakonec aspoň ty 4*, ale mohlo to být i lepší(3.3.2007)