Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

• CheGuevara

Rozpohybované Letopisy působí až příliš umělohmotně, aby pohádkový svět Narnie aspoň trochu ožil na filmovém plátně. Na to by Adamsovi nestačila ani živá voda.(28.2.2011)

Vzal jsem si jako další na zhlédnutí tento film .. jen přece jsem to ještě neviděl a zachtělo se mi kouknout na nějaké fantasy. Kdybych měl film hodnotit z jakéhokoliv směru, tak má své kouzlo, ale i své nedostatky. Nejvíc mě bavil konec, typická fantasy válka, ale taky mě pobavil začátek, kde se setkal faun s Lucinkou, to mi přišlo takové trošku úchylné, ale zasmál jsem se u toho, protože mi přišlo, že ona spíš svádí fauna :D Prostě průměrné fantasy na jedno zkouknutí :)(14.7.2010)

Knihu jsem nečetla, nikdy číst nebudu. Film se mi líbil, nemám s čím porovnávat. Nejsem zklamaná.(28.5.2008)

No co si budem namlouvat, Narnie prostě neni Pán prstenů, ale ani tak to rozhodně neni špatný fantasy, jenže podle mě hlavní problém tohohle filmu je už v předloze, tu sem sice nečet, ale předpokládám, že tam hlavní postavy asi jiný nebudou. Prostě a jednoduše děti v hlavní roli nevěstí nic dobrýho, kór u těhle fantasy filmů. A když tam začnou pronášet hrdinný řeči, velej armádě a během chvilky se naučej tak bojovat, že rozsekaj celou armádu, to prostě působí děsně směšně a celý tohle celkem dobrý fantasy to dost strhává. Krom toho ani ty herci dětských rolí mi nesedli, Petr byl takovej namachrovanej blbeček, obě holky mi taky nepřišly zrovna moc sympatický, no a Edmunda bych mlátil od rána do večera. Ale naštěstí to zachraňuje pěkně udělaná závěrečná bitva a hlavně vynikající triky, u nich sice animátoři měli občas výpadky, kdy se jim to moc nepovedlo, ale za takovýho Aslana si fakt zasloužej velkou pochvalu, ten je fakt vypiplanej do posledního chlupu, tady už se to skoro dá sovnat s Pánem prstenů nebo dokonce s King kongem, kterej byl podobně skvěle udělanej. Takže nakonec aspoň ty 4*, ale mohlo to být i lepší(3.3.2007)

• novoten

Žádná vděčná podívaná z ranku vydařených teen fantasy, naopak. Chybět totiž posledních 20 minut, byla by pro mě Narnie prototypem skutečně protivného filmu. Děti se vyjma závěru celou dobu hádají a jejich představitelé jsou (možná kromě Lucinky) neskutečně otravní. V kombinaci s do očí bijícími triky, mudrujícím Aslanem a ne-tak-úplně-sympatickými vedlejšími charaktery skutečně pořádná prohra.(5.3.2006)