poster

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

 • USA

  The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

 • Slovensko

  Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2005, 143 min (Director's cut: 150 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  William Moseley - (Peter Pevensie) +++ Anna Popplewell - (Susan Pevensie) +++ Skandar Keynes - (Edmund Pevensie) +++ Georgie Henley - (Lucy Pevensie) +++ Tilda Swinton - (Bílá čarodějnice) +++ James McAvoy - (Pan Tumnus - Faun) +++ Jim Broadbent - (Profesor Kirke) +++ Liam Neeson - (hlas Aslana) +++ Ray Winstone - (Beaver) +++ Rupert Everett - (hlas lišky) +++ Michael Madsen - (Maugrim) +++ Hudba: (Harry Gregson-Williams)(20.7.2007)

 • B!shop
  *****

  Knizku jsem necet a prijit Narnie pred Panem prstenu, mohla to bejt bomba. Jenze Narnie prisla az po naprosto dokonalym Panu prstenu a proto pusobi dost chude. Film ma sice jen neco malo pres dve hodiny, ale i tak by tu rozhodne mohlo bejt vic bitev nez zaverecna, ktera je sice hodne dobra, ale nezachrani to. Hodina a pul predtim je film o ctyrech malejch detech a o predstavovani Narnie. Detsky herci nebyli spatny, ale nejlepsi byl Skandar, takovyhleho parchanta sem dlouho nevidel. Triky taky nejsou nejhorsi a nejlepsi jsou zabery, ktere kopirujou Pana prstenu. Plusem filmu, oproti Panu prstenu jsou rozdilna "monstra", ale nektery bohuzel ani nedostanou prostor. Co se hodne povedlo, je hudba. Pokud bych film hodnotil jako fantasy, tak by to bylo s privrenejma ocima na 3*, ale kdyz budu film brat jako takovou velkorozpoctovou pohadku, tak to na tech 5* bude. Ale jak jinak brat film, kde mluvici bobr dostane brneni a deti dostanou vyzbroj od Santa Clause.(27.7.2006)

 • tron
  ***

  „Oňuchávať ruku vám nebudem, ak vám ide o to.“ Čo je to? Veľkolepá fantasy s trikmi spoločnosti WETA, nakrútená podľa série kníh oxfordského profesora zručným Novozélanďanom. Pomôcka: nie, nie je to PÁN PRSTEŇOV. Tak čo? Správne - je to NARNIA: LEV, ŠATNÍK A ČARODEJNICA. Bohužiaľ, napriek ambíciám, dlhému názvu a vysokému rozpočtu zďaleka nie taká dobrá, ako chcela, mala a s producentskou odvahou aj MOHLA byť. V porovnaní s DRAČÍM BRLOHOM za ňu musíme byť vďační, ale aj tak sa jedná o priemernú (až prízemnú a primitívnu) rozprávku s drevenými deťmi (jedinú výnimku tvorí Lucia), hlúpo obsadenou Tildou Swintovou (ani taká kvalitná herečka nedokáže netrápne zahrať Bielu kráľovnú), akčnými scénami zbavenými krvi a čudný nápad s Dedom Mrázom (!). Hoci z niektorých scén razí príjemná veľkoleposť (bombastická panoramatická kamera Donalda McAlpinea kompletne vykradnutá zo Stredozeme) a všetky zvieracie postavy sú takmer výborné (judášsky faun Tumnus začínajúceho Jamesa McAvoya, bobor, majestátny ježišovský lev Aslan s hlasom Liama Neesona), výsledok sa napriek vynikajúcemu úvodu pohybuje v šedej škále (pod)priemeru.(23.8.2006)

 • Superpero
  ***

  Ale jo docela dobrý, jenom moc zdlouhavé. Ze začátku mi tam strašně vadil nejstarší ze sourozenců Petr, ale pak už se rehabilitoval a byl OK. Velice příjemě mě překvapila Tilda Swinton, protože jak jí jindy nemusim tak tahle role jí sedla. Hlavní problém filmu, není ve spracování, ale v příběhu, který se mi nelíbil ani v knížce když jsem jí kdysi zkoušel číst. Na obranu musím ale podotknout že ta závěrečná bitka se fakt povedla (a dostal jsem při ní nehoráznou chuť pařit Heroes). Jenže když je celý film zdlouhavý tak ho ani posledních 20 minut (i když skoro až brilantních) nezachrání. Pro malé děti (kterým je to konec konců určeno) to ale musí být bomba.(21.1.2006)

 • Cherish
  ****

  Fantasy zrovna nemusím, ale první Letopisy Narnie se mi moc líbily. Příběh čtyř sourozenců, kteří se dostanou do Narnie přes magickou skříň byl sice jednoduchý a prostý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o pohádku jsem ani více nečekala. Nejvíce jsem byla okouzlena zasněženým zimním královstvím, ta příroda byla prostě úchvatná. Překrásní byli i různí tvorové, třeba kentauři nebo mluvící zvířata. Ze všech zatím natočených Letopisů rozhodně nejlepší část.(13.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace