Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

Michal123

Skvelý fantasy film podľa geniálneho fantasy príbehu C.S.Lewisa - Narnia. Úžasné vizuálne efekty, hudba, posolstvo, záverečná bitka,....Môj obľúbený fantasy film všetkých čias. ()

iClaire

Úchvatný film. Spoustu magie, výborná zápletka a závěr velká bitva proti bílé čarodějnici. Ale nejvíce mě dostal Aslan, mluvící lev. ()

CZmaggieCZ

Nebýt skvělého děje od Lewise, asi by ten film za moc nestál. Líbí se mi zfilmované prostředí i nádherná velká almara..Ovšem nic nemá na úžasnou herečku, která to ke svému nízkému věku zahrála velmi věrohodně - Georgie Henley. ()

Johny_Blaze

Tolkien a Lewis, velice blízcí přátelé kteří se, co se týká literárního díla týká, rozcházeli v názoru. Lewis velmi ovlivněn křesťanstvím se rozhodl napsat knihu plnou(nejen) křesťanské symboliky. A to ve finále vytvořilo svět který baští hlavně děti a dospělí zůstali u osvědčeného Pána Prstenů. Stačí srovnat hodnocení a každý už ví sám. Vítejte v dětském světě kde už předem víte že vše dopadne jak má. Nikdo prakticky nemůže umřít protože se vrátí buďto jako duch svatý nebo ho čeká věčný život v ráji a zlo vždy bude poraženo. Proč se tedy na to dívat když to známe dopředu? ()

mafianis

Film sa odohráva v čase 2 svetovej vojny a na atmosfére filmu je to cítit od prvej scény, kde nechal režisr Adamson zbonbardovať Londýn- alebo aspon jeho časť. Aj ked samozrejme doležité na tomto filme je viac objavenie nového sveta- sveta kúzel a mágie a bytostí ako obri, fauni, satyrovia, kentauri, morské panny či hovoriace zvieratá. A to nesmiem zabudnúť trpaslíkov a to celkovo trpaslíka Kinabrika- boss :D...Režisér Adamson po 2 dieloch Shreka siahol na slávnu Lewisovej knihe z roku 1950, ktorý síce Tolkien skritizoval, no inšpirovalo ho to k fantazijnej trilogii Pán Prstenov, kedže Hobbit bol už v čase Narnie na svete. Adamson obsadil do filmu aj také esá ako Jim Broadbent, Tilda Swinton a legendu Liama Nessona nechal nahovoriť hlas vznešeného Aslana. V Slovenskom znení účinkovali: Marek Fašiang, Marek Tapák, Samo Spišák, Henrieta Mičkovicová, Boris Al Kalagi, Marek Majeský, Dušan Kaprálik, Helena Gergová, Lucia Vráblicová, Roman Fratrič, Igor Krempaský, Elena POdzánska a další ()

mikla

Začiatok ako hrom...bombardovanie Londýna a Broklynu..a zrazu po drsnom začiatku je po drsnej akcii a sledujeme mieromilujúci rodinný príbeh, ktorý sa dostanú do rozprávkovej ríše a stávajú sa z nich hrdinovia. Ale naštastie sa akcia vracia aj v závere filmu v podobe záverečnej bitky na Narnijskom poli- ktorá sa tvorcom celkom vydarila aj ked nebola taká epická ako napríklad bitky v Pánovi Prstenov . S hereckých výkonov oslnili najviac výkony hlavnej záporáčky Tildy inton, ktorá je stále velmi krásna a dokáže zahrať aký kolvek charakter...tak isto aj Jim Broadbent, ktorý bol výbornou volbou režiséra Andrewa Adamsona obsadiť ho do úlohy profesora Dygorho Kirka. K hlavným hrdinom poviem len jednu vetu: Obstáli. S dalšími filmami sa ich výkony stupnovali- hlavne v prípade Skandara Keynesa a v prípade hlavne mladučkej herečky Georley Henley.....V Slovenskom znení účinkujú: Henrieta Mičkovicová, Marek Tapák, Marek Fašiang, Michaela Drotárová, Samuel Spišák, Dušan Kaprálik, Roman Fratrič, Tomáš Majláth, René Jankovič, Marek Majeský, Lucia Vráblicová a další ()

ferda12

LOTR (pro toho kdo by nevěděl Lord of the Rings= Pán Prstenů) pro děti? A co dospělí, ti si jako mají jít na jinou projekci? Protože kdo tohle z dospělích zkousnul tak ten u mě má respekt. Víte ono je potřeba, aby i dětský film něco tomu divákovi přinesl, natož dospělému. Tady prostě není žádný náznak pro dospělého diváka. Ale nemůžu mluvit za všechny. Beru, že se to někomu líbilo, ale mě to přišlo jako zneuctění LOTRa, hlavně v některých scénách jako přes kopírák a proto bych tomu nejradši napálil odpad a vůbec se o tom nebavil. Ale když už bych se doopravdy snažil, tak na tom nějakou tu špeku originality najdu. ()

Pollini

Nemohla jsem se vzpamatovat z dětí, které vraždí tvorstvo boží. Nejmenší celou dobu jenom užasle vzdychá, běhá s lahvinkou živé vody. Lev funguje jako spasitel, který se zjevuje v případě nejvyšší potřeby. Příšerky jsou hezky namalované. Musim si hlavně postěžovat na hudbu, která se vůbec nehodí do scén. A potom ta zlá královna, Tilda je skvělá v každé roli, ale je to dosti neoriginální. ()

Indominus

Poetický a hezký film pro celou rodinu s dětmi (které se dají snést) a mluvícími zvířátky. A Tilda jako vždy skvělá! ()

unic0rn

Narozdíl od většiny filmů vycházejících z literárního díla je tento téměř totožný s jeho knižní předlohou, čehož si velice cením. Například ve filmech Harryho Pottera my chybí mnoho mých oblíbených okamžiků z knih. Příběhem nás doprovází kentauři, driády a najády, fauni a satirové, mluvící zvířata, trpaslíci a celá škála dalších magických tvorů - pro mne zkrátka dokonale vytvořené obyvatelstvo pro fantasy svět (což je samozřejmě zásluha C. S. Lewise, nikoli společnosti Walta Disneyho). Jedním z hlavních triumfú měli být hašteřící se manželé bobrovi, kteří v některých scénách příjemně a vtipně doplňují průběh filmu, v jiných mi však připadají jejich vtipy až příliš přehnané a myslím, že by se film obešel i bez nich. Co dodat - dobrodružný příběh zakončený impozantním soubojem mezi dobrem a zlem. ()

adelfilm

mluvící zvířata a život ve skříni, no musím přiznat, že začátek mě velice natchnul. prostřední část nebyla zas tak záživná, závěrečná pasáž měla vylepší celkový dojem, což se jí částečně povedlo. jako nadšenec sci-fi se mi samozřejmě nejvíce líbili mytická stvoření a zato to vysoké hodnocení, to ztvárnění se mi velice líbilo plus věci uvedené výše.:) ()

tykeww

Nechápu tak nízké hodnocení. Film jede dost podle knížky a přenese nás do krásného světa dětské fantazie. ()

Sqer

Atmosféra tohohle filmu je velmi povzbudivá a napínavá. Jde hlavně o soundtrack, který je to nejlepši, co tenhle filmový snímek nabízí. Ve filmu (v zemi Narnii) se střídají dvě roční období (léto a zima) a hrají zde velkou roli. Čtyři děti, které jsou "skoro" sirotci najdou útočiště u jednoho pana profesora v jeho starém sídle (který je shodou okolností hlavní rolí v prvním dílu knižní série) a tam zasněná Lucinka vstoupí do kouzelné země, neboli Narnie. Vizuální efekty vypadají věrohodně a přeci jenom je to i pohádka pro děti. Troška nadhledu neuškodí. ()

Zacharod

Pro mě jednoznačně srdcová záležitost. Skvělá hudba, úžasné kulisy (Naše příroda je opravdu nádherná). Výjimečně se stane že se knížka přenese na plátno takto povedeně. Tahle rodinná pohádka mě asi nikdy neomrzí. ()

TenKratofil

Příběh od člověka, který byl velmi dobrým přítelem Tolkiena. Příběh, který měl konkurovat Pánu Prstenu. Ani zdaleka. Je to asi tím, že se příliš váže na náš svět. Kdyby tam nezuřila druhá světová válka a celý koncept světa Narnie by byl prostě bez návaznosti hrdinů na naši realitu. Zpracování, kdyby bylo o něco temnější, myslím že by měl film šanci. Takhle je to hezká pohádka pro děti než se vrhnou do skutečného fantasy světa. Četl jsem knížky a adaptace je to dosti povedená. Herecké výkony až tak ne. Nejvíc mě zarazila inkarnace Ježíše na Aslana. Jakmile se někdo dokáže oživit. Příběh ztrácí kouzlo a jde všechno do kytek. Za sebe můžu říct, když si budete chtít oddechnout u lehčího fantasy, které není až tak plytké - Narnie je vaší volba 60% a tohle je asi nejlepší díl. Další už více méně nemají cenu. Pusťte si radši prodlouženou verzi Pána Prstenů, nebo si urovnejte věci ve skříni. ()

pantokrator

Knížky C. S. Lewise jsem si zamiloval až jako dospělý. Letopisy Narnie v prvním českém porevolučním vydání s kouzelnými nedětinskými ilustracemi. Pár let jsem si říkal, že by to byl dobrý matroš na zfilmování, načež jsem se dozvěděl, že se na tom - kousek od nás v Adršpachu - pracuje. A v tom mě opanovaly obavy: Co když to bude průser? Ano, byl to průser. Co vzniklo, je slaboduchá pitomost. Kdysi jsem napsal do jednoho - s odpuštěním - protestantského občasníku, proč se mi zfilmování tak strašně moc nelíbilo. Ale tady to opakovat nepotřebuju ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)